Problēmu izskatīšana/Apspriede/Ieteikumi

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Problēmu izskatīšana/Apspriede/Ieteikumi

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 109 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149222
    SikeR
    Participant

    Te atkal es jus trauceju ar saviem stulbajiem jautajumiem, tatad, eju skype.com atveru sadalu download un velku prieks OpenSuse, bet kad meginu instalet, dabuju sadu erroru:

    [img]https://bildites.lv/images/ejg7or8mnd4nxt1vz4o.jpeg[/img]

    Un vel pie reizes (lai netaisitu jaunu topiku), kad caur amarok meginu atvert .mp3 failus, vini nekur neuzradas un neskan, varbut pie vainas ir draiveri (pat nezinu vai man tadi ir)

    Un vel pedejais jautajums, ka es varu dabut garumzimes?

    #205835
    Genādijs
    Participant

    Te nu bij linux 😀 OMFG LOL 😀

    #205836
    SikeR
    Participant

    Nesapratu, ko tu ar to gribeji panakt?

    #205837
    daGrevis
    Participant

    Eh, viņš tā mēdz darīt… 😀

    #205838
    karass
    Participant

    Genādijs muti ciet un būdā.

    SikeR: jautājumi nav stulbi, viss ok.

    Tur ir rakstīts ka tev trūkst atkarības, libQtCore.so.4 un citas.

    Atver software manager (īsti neatceros, jo opensuse neesmu sen lietojis, pašļaik drusku dzenāju SLES10) un search ieraksti tās atkarības vai arī meklē goglē viņas un liec iekšā attiecīgajās direktorijās.

    P.S. Nemācēšu tā simply tev izskaidrot ka distributīvām kurās pielieto rpm pakešu menedžeri tas ir “normāli” ka ir problēmas ar atkarībām. Bet no otras puses skype arī varēja salikt iekšā.

    Personīgi es ieteiktu lietot OpenSuse ar gnome grafisko vidi vai veco kde 3.5 , jo šī jaunā nav diez ko stabila.

    #205839
    samurajs
    Participant

    Vovo – tieši atkarību dēļ daudzi izvēlas Ubuntu u.c. debianveidīgos Linux. Ar rpm vairāk čakars. Bet nekas traģisks tas nav – savelc 4 trūkstošās pakas un uzinstalē tās.

    #205840
    SikeR
    Participant

    Ehh.. dabuju parinstalet susi, jo kad sledza ieksa, metas errors par to, ka nav atrasta neviena os, pat meginaju repairot (no diska) divreiz nesanaca, tad parinstaleju susi un uzliku gnomi (mos ar to veiksies labak), bet skatos ka tas zvers ir nesmukaks :(, nu nekas, gan jau kka pardzivosu, labi kersos klat atkaribam, bet ka bus ar garumzimem?

    #205841
    samurajs
    Participant

    Uzliec tai Gnomei settingos LV valodu, izvēlies klavieres izkārtojumu, un būs tev garumzīmes.

    #205842
    SikeR
    Participant

    susei nav lv valodas (vismaz tai kas ir man, nav), anyway, laikam jainstale ubuntu, sitas zvers pat atkaribas negrib instalet

    [img]https://bildites.lv/images/njeno7fv6y4xgptv7e7h.png[/img]

    EDIT: prieks ubuntu vismaz ir lielaks lv supports

    #205843
    karass
    Participant

    Droši vien labāk sākt ar ko vieglāku un tad ja ir interese pāriet uz ko grūtāku.

    Tāpat kā ubuntu arī opensusei apakšā ir finansiāla bāze tādēļ tie distributīvi nav zemē metami, jo dzīvos vismaz kādu laiku kamēr būs nauda.

    #205844
    samurajs
    Participant

    Labāk tiešām sāc ar Ubuntu – tas vismaz galvassāpes nerada. Un nekad nesaki, ka Gnome ir nesmuka – to var uztweakot kādu vien gribi… kaut vai kā Apple Mac 🙂

    #205845
    Genādijs
    Participant

    Njā, atļaušos detalizēti neizteikties ka neaziskaru kādu linux atkarīgo 🙂 Kāds reiz te kautko muldēja par tādu štelli kā user frendlī un vēl par viss sakonfigurēts un stabils utt ujp 😀 Heh, nu tāda hohma 🙂 Topiks kuru vērts paturēt prātā lai šad un tad atvēsinātu kādu sakarsušu prātu 😀

    #205846
    samurajs
    Participant

    Ko tu te ņaudi vispār? Tāpēc jau iesācējiem vienmēr iesaka Ubuntu, Debian utml. Ar tiem patiešām nav problēmu; nezini ko pats – tev vēl OS pateiks visu priekšā.

    #205847
    SikeR
    Participant

    ehh…vainu es esmu bezcerīgs gadījums, vai arī mans pc ir metams miskastē..novelku, burnoju, rr pc, spiežu latvian, spiežu instalēt ubuntu un tad atkal ne no šā, ne no tā, man parādas zila bildīte un nekas nenotiek, tad vēlreiz rr pc un mēģināju instalēt angļu valodā (laigan šaubos vai tas kko maina), šoreiz nebij zila bildīte, šoreiz bij daudz krāsainas bildētes…man liekas, ka es to neizturēšu, lai nu kā, tagad velku 8.04.3, moš iztikšu bez bildītēm..

    #205848
    karass
    Participant

    Protams cien. Genādij tev šķiet ka uz pasaules labākā OS ir windows ?

    Ieeju event viewer un tur logos rakstīts, Unknown error, contac your system administrator , see logs for more details.

    Dāā es jau esmu admins un es jau skatos log

    Nekas nav perfekts katram ir savs pielietojums. Pat OS kuru izstrādā ar milnojiem budžetu. Tā kā ja tev nav loģiskās it domāšanas, tad mans domāt ka tu vispār nespēj lietot nevienu operētājsistēmu.

    Siker pamēģini iestartēt no dzīvā diska. Pirmā izvēlne pēc valodas izvēlēs.

    #205849
    samurajs
    Participant

    Aha, tāds joks man arī reiz bijis tikko 9.04 parādījās 🙂 Tad mēģini PC (Intel x86) alternate install CD ( https://releases.ubuntu.com/9.04/ ), ar to viss aizgāja.

    Ar 8.04 gan vienmēr viss gājis.

    #205850
    SikeR
    Participant

    uhh..to gan nē, gribu visu savu operatīvo atmiņu “taustāmā” režījumā, tad jau labāk velku 8.04.3, jo šķirties no ~500mb operatīvās nav diezko patīkami, bet ja tu varētu ieteikt tādu pašu tikai x64 (ejošu) tad varu mēģināt to.

    EDIT: es tagad ieinstalēšu astoto veriju un ja update laikā nebūs krāsainas bildītes, tad ņemšu arī devīto.

    EDIT: nu tas vienkārši iespārda..atkal krāsainās bildītes…jāvelk alternate x64, bet tagad man ceļā stājas ārzemju ātrums..

    #205851
    samurajs
    Participant

    Ko tu uz x64 vislaik krīti? Instalē normālu x86, tā vismaz stabila un pārbaudīta.

    #205852
    SikeR
    Participant

    nu labi, neko nemēģināšu, ņemšu tomēr to x86

    #205853
    SikeR
    Participant

    ehh…es nesaprotu, nevienam no 64bitu versijām nevērās vaļā instalācija, astotajai versijai arī.

    Ar Alternate cd bij bišķīt savādāk, ieinstalēt izdevās, bet kad slēdzās iekšā, ielādējās tā ubuntu bildīte un atkal krāsainas bildītes, vienīgais ko es vēl varu mēģināt ir ubuntu x86 astotā versija..

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 109 kopumā)
  • Tēma ‘Problēmu izskatīšana/Apspriede/Ieteikumi’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā