Profesors Veiss: Windows 10 ir visas botu tīkla pazīmes

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Profesors Veiss: Windows 10 ir visas botu tīkla pazīmes

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161659
    samurajs
    Participant

    Vācu profesors – kriptologs Rūdigers Veiss ar iznīcinošu kritiku pret Windows 10 uzstājās pasākumā 32. Chaos Communication Congress (32C3) Hamburgā. “Sveši cilvēki bez manas ziņas uz mana datora var izpildīt jebkādus kodus,” tā situāciju ar uzspiestajiem atjauninājumiem un “Trusted Computing” raksturo profesors. Windows 10 pēc mācību grāmatām esot visas botu tīkla (botnet) pazīmes. “Īpaši maigi vārdi” tika veltīti jaunajam Microsoft perējumam Trusted Platform Module (TPM), kas paredz visiem OEM datoru ražotājiem obligātas saistības 2016. gada laikā sākt iebūvēt mātesplatēs speciālus čipus. Tie būs saistīti ar UEFI BIOS, un pilnībā “rūpēsies” par PC drošību, sūtīs Redmondai telemetriju utt. Bez TPM ziņas un atļaujas lietotājs nevarēs sistēmā veikt nevienu modifikāciju. Arī jaunākajā Licences līgumā, kuru nesen ar jaunāko Windows 10 laidienu saņēma testētāji, Microsoft “pieprasījis sev visas tiesības, kādas vien uz datora iespējamas.”

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_bvoot1_1.jpg[/img]

    Pa to laiku Redmonda sajūsmā sit bungas un pūš taures: Windows 10 tirgus daļa uz Jaungadu sasniegusi 10 procentus!

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_desktop_2.jpg[/img]

    Avoti: 1, 2, 3.

    #322331
    SWC
    Participant

    Beidzot pirmais kuram tas pieleca, ta jau drīz jagaida ka eiropa WINsūds 10 tik aizliegts, vai ar tiks izstrādāta versija kura tas tiks atslēgts

    #322332
    Athlons
    Participant

    es sāku lēnām apjēgt, ka pievienošanās lojāliem windows lietotājiem pamazām paliek par vienu no manām lielākajām kļūdām…

    skynet, set us free!…

    #322333
    m_janis
    Participant

    Š ķiet, aizvien straujāk tuvojas diena, kad ierāpšos ābolu dārzā (diemžēl Linux neder normālu softu neesamības dēļ).

    Hmmm, un kā nez šis:

    Quote:

    … būs saistīti ar UEFI BIOS, un pilnībā “rūpēsies” par PC drošību, sūtīs Redmondai telemetriju utt…

    ietekmēs iespēju lietot Linux – arī tikai ar M$ atļauju 😀 ? Laikam jāiepērk pāris MB rezervē, kamēr vēl tas čips tur nav.

    #322334
    HIGH-Zen
    Participant

    Moš nevajag dezinformēt? Kā reiz GNU/Linux 2016. gadā normāla softa pietiek atliektiem galiem. Ja vien tas nav kaut kas pavisam specifisks.

    Tie, kas nav mierā ar to, ka izmantojot MS operētājsistēmu, viņu dators sāks dzīvot patstāvīgu, no datora īpašnieka neatkarīgu dzīvi, jau sen ir nomigrējuši kur nu kurais uz GNU/Linux vai Mac OS.

    #322335
    m_janis
    Participant

    Jā, tiešām ???. Ja tūdaļ iedosi linkus uz profesionāliem foto/video/audio apstrādes softiem, kuri būs ar vismaz tikpat iespējām un ērti lietojami, kā Windows un iOS vidē esošie – ņemšu savus vārdus atpakaļ. Nu kaut vai AviD, Final Cut, Premiere Pro analogus, ar tikpat plašu trešās puses pluginu klāstu. Un tikai nesauc te Holivudas softus, bet tādus, kas ir pieejami vienalga, par maksu, vai par brīvu.

    Kā tu domā, kāpēc Linux lietotāju pasaulē procentuāli tik maz ? Tāpēc, ka neprot lietot ? Nē, puis, tāpēc, ka nav ko uz tā Linux (kas pats par sevi ir lieliska OS, nenoliedzu) ko lietot. Atkārtoju, profesionāli, ne bērnudārzā, lietot. Kā otrā OS Linux man ir jau vismaz 18 gadus, jaunumiem sekoju regulāri, bet profesionālu softu kā nav, tā nav. Jā, Lightworks sevi pasniedz kā pro un izdarīt tur var daudz, bet tas ir kā kasīt labo ausi ar kreiso kāju – Premiere un it īpaši FinalCut tas pats izdarāms daudz ērtāk un vienkāršāk, kā arī pluginu nav. Tā kā nevajag pasniegt vēlamo par esošo – softi, protams, ir kaudzēm, bet cik no tiem ir profesionāla līmeņa?

    #322336
    jurgenz
    Participant

    +

    Es gan citā industrijā, iedeva darbā pie linuxa strādāt, pie tā, ko izmantoju: VSCode, PHPStorm, CLI, avocode – viss vajadzīgais ir, prieks strādāt!

    Bet, zini kas besī? Besī gaidīt.

    Bugs softā? windows > macOS > linux

    Maksas, bezmaksas softs, vienalga, linux supports iet pēdējais. Nemaz nerunāsim par versijām.

    Kurā laikmetā viņam skype vēl dzīvo? Mļin failu apmaiņa kā caur D

    #322337
    Nelabojams
    Participant

    Elementāri: lūdzu normālu teksta redaktoru, kas ir savietojams ar office formātiem. Ja nevāries savā sulā un tev ir jābūt savietojamam gan ar kolēģiem, gan pašam savu projektu bibliotēku, tad linux vidē esošie nav risinājums.

    #322338
    DMG
    Participant

    Tiešām atkarīgs no vēlmēm. Tā kā ikdienā man nepieciešams tikai viss programmēšanai, tad ar Linux Mint esmu pilnībā apmierināts, jo uz viņa ir viss man nepieciešamais. Un nav jāsatraucas par kārtējiem Microsoft jaunumiem.

    #322339
    HIGH-Zen
    Participant

    Normālu softu un dažu tevis nosaukto profesionālo softu pieejamība ir 2 dažādas lietas, ne? Tad sēdi botnetā uz Win10 vai iegādājies Mac OS. Var arī zem Wine strādāt, ja rokas nav līkas. Lielākajai jūzeru daļai tie daži profesionālie softi nekad nav bijuši un arī nebūs vajadzīgi. Un tikai tāpēc pateikt, ka vispār nav normālu softu, tas ir nevis pārspīlējums, bet vnk idiotisms. Labu softu ir ļoti daudz.

    #322340
    HIGH-Zen
    Participant

    Nu ja tik labi zini, ka Linux vidē esošie nav risinājums, tad nav. Š ī tēma jau ir apspriesta tik daudz reižu, ka apnicis atkārtoties. LibreOffice + fonti un viss rullē. Vēl ir tādi SoftMaker Office un WPS Office.

    #322341
    GuntOn
    Participant

    Visi šie “jaukie” rakstiņi par Win10 man ar vēl lielāku sparu palīdz atturēties no “apgreida”. 🙂 Ja M$ tik bezkaunīgi turpinās ignorēt lietotāja privātumu, tad vienā brīdī attapsies ar asarām uz acīm un izbrīnītu ģīmīti par to, ka pazaudējuši iespaidīgu tirgus daļu. 😀

    #322342
    SWC
    Participant

    Ja tu skype jaunākas versijas uzskati pa profesionālu un lietojamu softu, ta izskatas ka pats ar dzīvo tai D, pēdēja lietojamā skype versija ar ir tā kura portēta uz linux

    pats personīgi to mēslu nelietoju un pateikšu godīgi neizjūtu trukumu, vajadzības gadījuma ir 101 alternativa, un failu apmaiņai jebkurš cloud ir 1000x labākas pa bermzīgo skypu un ja nepatīk ka faili stav uz svešiem serveriem, uzliec ownclod uz sava majas servera un dalies cik uziet.

    #322343
    Nelabojams
    Participant

    Man arī apnicis nez cik reižu skaidrot, tomēr atkārtoju dļa osobenno tupih.

    Pamēģini atvērt ar LibreOffice uz MS Office taisītu doc vai docx dokumentu, kurā ir attēli, tabulas, freimi, literatūras atsauces, vienvārdsakot, dajebkādi dokumenta salikšanas instrumenti, kas ir sarežģītāki, nekā var uztaisīt ar rakstāmmašīnu. Diez vai tu ieraudzīsi adekvātu šī dokumenta saturu. Un papriekš uztaisi rezerves kopiju, jo var gadīties, ka pēc tam tāds dokuments vispār vairs ne ar ko nebūs atverams.

    #322344
    Crow
    Participant

    Quote:

    pazaudējuši iespaidīgu tirgus daļu.


    Vienīgi šis nenotiks. Vidējam aifonspaidītājam un mājsaimniecēm ir pilnīgi piekāst. Apēdīs visu, ko dod. Piespiedu apgreidi varbūt bija tāds bišķi riskants solis. Cilvēki tomēr šķobās bišķi, kad kompi nevar izslēgt vai ieslēgt kā parasti – “klau, ko viņš tur tagad atkal man stāsta”. Bet nekas – pašķobīsies, pārdzīvos. Tu neticēsi – ir cilvēki, kas patiešām tos apps lieto!

    #322345
    HIGH-Zen
    Participant

    Nevis diez vai tu ieraudzīsi adekvātu šī dokumenta saturu, bet tieši tā, saturs būs adekvāts. Vispirms varbūt pats pamēģini atvērt, pirms raksti muļķības. Konkrētu linku, lūdzu, uz kādu “nesavietojamo” dokumentu, kurš neattēlosies uz LibreOffice 4.3.3+.

    #322346
    Crow
    Participant
    #322347
    Aldis
    Participant

    Visi pa softu ārdās uz Linuxa.. 😀 A man vēl lielāks jautājums – draiveri?! 😀

    Ja uz Windows video renderējas izmantojot arī dzelžus, tad linux vienīgi spēj izmantot softiskos algoritmus.. – tas arī nav forši, tad jau varētu dzīvot uz kaut kādas iebūvētās Intel 128mb vram vai cik tur un 64video cpu bit-iem.. 😀

    #322348
    HIGH-Zen
    Participant

    “…tad linux vienīgi spēj izmantot softiskos algoritmus…” tu pats šito izdomāji?

    #322349
    Aldis
    Participant

    Nu un kā pēc tavām domām linux izmanto videokartes resursus bez draiveru atbalsta? Labi, situācija pēdējos gados protams ir uzlabojusies – nvidia, piemēram, tam pieversusies, e.t.c.. 🙂 Bet vēl jau nesen Torvalds arī burkšķēja ar parupjiem vārdiem par šo, bet ar tik īslaicīgu atmiņu kā vairumam, to jau piemirsuši esam… 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā