Prognozē, ka pēc diviem gadiem bezmaksas spēles izzudīs

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Prognozē, ka pēc diviem gadiem bezmaksas spēles izzudīs

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161681
    samurajs
    Participant

    “Bezmaksas spēles” – šeit domātas tās, kuras “nopērkamas” torrentu lielveikalos. Ķīnas pirātu grupējums 3DM sūdzas, ka pēc tam, kad pie DRM aizsardzības ķērusies Austrijas firma Denuvo Software Solutions GmbH, uzlauzt videospēles kļuvis ļoti problemātiski. Daudzi atceras laikus, kad uzhakotā produkcija parādījās internetā vēl pirms tās oficiālās relīzes, vai reizē ar to. 2014. gada beigās iznākusī spēle Dragon Age ar Denuvo DRM noturējās veselu mēnesi, kamēr to uzlauza.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_denuvo_1.jpg[/img]

    Tāpat lielas mokas prasīja FIFA 15, Dragon Age: Inquisition un Lords of the Fallen. FIFA 2016 tā arī vēl nav izdevies uzlauzt. Acīmredzot atbilstoši Reddit forumam visi hakeru spēki šobrīd veltīti Just Cause 3 uzhakošanai. Konkrēti izsakās grupējuma 3DM dibinātājs ar nickname Bird Sister: “Pēdējā laikā daudzi mums prasa uzlauzt Just Cause 3. Atbildu visiem – pēdējais etaps mums devās ļoti grūti, un mūsu krakeris Jun gandrīz padevās. Bet pagājušā trešdienā man izdevās viņu iedvesmot turpināt darbu. Es ticu, ka konkrēto spēlīti uzlauzīs. Tomēr attīstoties jaunākajām kriptēšanas tendencēm, es paredzu, ka pēc diviem gadiem vairs nepaliks spēļu, kuras varēs uzspēlēt bez maksas.”

    Cerēsim, ka tik traki nebūs. Sakāmvārdu «Unum facit – aliud vastat» neviens vēl nav atcēlis. Latviski tas skan – ko cilvēks radījis, cilvēks var arī iznīcināt.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_denuvo4_1.jpg[/img]

    #322574
    russo
    Participant

    Vai tiešām atmaksājas čakarēties ar kaut kādiem patchiem, hakiem utt, lai tikai paspēlētu kaut kādu sūdu? Ja spēle tiešām ir laba, nav jēdzīgāk nopirkt un nep***t prātu sev un citiem? Nekad neesmu šo sapratis.

    #322575
    Crow
    Participant

    1. punkts: “nopirkt” – viss būtībā reducējas uz to, ka nav naudas, bet uzskatāmībai padalīšu pa punktiem.

    1. apakšpunkts. Ja nevar atļauties, jāpadomā (kas vairumam diez kā nevedās), kāpēc nevar atļauties. Varbūt var, piemēram, atlikt mūļa pieliešanu vienu vai divas piegdienas? Nē, kur nu to! Bet varbūt vienkārši nepienākas? Tieši tāpat kā nepienākas kūrorts dienvidos, varbūt atbilstoši savam līmenim ir jāņem rūtiņu lapa un jāspēlē desas vai kartupelis. Š o faktu ir ļoti grūti pieņemt.

    2. apakšpunkts, kas izriet no pirmā. Puņķaina tīņa mentalitāte, kas pati par sevi ir normāla parādība, bet no kuras dažs diemžēl tā arī nekad neizaug. Pasmieties par savu sūdīgo situāciju var vienmēr (līdz zināmai robežai tas ir veselīgi), bet ne visā nopietnībā uzskatīt, ka cita darbs nav jāciena un visa pasaule viņa augstībai ir mūžīgi parādā.

    3. apakšpunkts, kas izriet no otrā – pārāk viegli un uzreiz viss ir pieejams. Nav jāizdara izvēle, jādomā līdzi, jāiedziļinās, var vilkt un kapāt visu pēc kārtas. Aplaizīt vienu, aizskriet, nokost mazliet no otrā un atkal aizskriet. A ja nopērk kaut ko, tad “iziet vienreiz visu” kā minimums, lai būtu ne tikai samaksājis, bet arī saņēmis, par ko maksāja.

    2. punkts, kas mīkstina pirmā vienpusējo spriedumu: “ja spēle tiešām ir laba” – vot, to ne vienmēr var zināt. Un demo versijas, kā pirms gadiem 10-20, nožēlojamā kārtā tagad praktiski nekam vairs nepastāv. Par piemēru kaut vai priekšpēdējais NFS – man pietika izbraukt tutoriāli, lai saprastu, ka lai gan tur bija jaunais Mustangs, par kuru es joprojām slienājos, to spēlīti vairāk negribu pat redzēt, jo jamā manā uzskatā ir smirdošs sūds. Būtu nopircis, maks būtu mani miegā nomušījis.

    #322576
    russo
    Participant

    Pamēģināt vienu, otru, septiņpadsmito..?

    Kur cilvēki laiku tam ņem? Es protams spriežu caur savu prizmu. Pa dienu darbs, vakarā grāmata, i-net lekcijas, utt. Reāli spēli padzenāt sanāk kaut kādās brīvdienās. Un tādēļ man ir tikai dažas spēles, piem, BF4, Witcher un kaut kādas vēl, par kurām tiešām nav bijis žēl atdot tos 100 un cik tur Eur par spēli. Un šīm spēlēm pat Demo nebija nepieciešams. Vnk pietiek ar YouTube, lai saprastu, kas ir kas. (NFS nekad īsti nav paticis)

    Līdz ar to, manā prātā ir bildīte, ka ja jau cilvēkiem ir laiks, lai pamēģinātu trīs, piecas un divdesmit septiņas spēles… tad man nav brīnums, kādēļ gribās zagt. Jo gluži vienkārši visas cilvēka intereses aprobežojas ar kaut kādu mēslu dzenāšanu, kuriem, dēļ īsā prātiņa naudas nepietiek.

    Man pašu reāli kretinē kaut kādu lauzto spēļu spēlēšana.

    Protams, kaut kad sen, sen es esmu mēģinājis. Bet… pirmām kārtām, nepieciešams atrast pareizo un strādājošo versiju kaut kādās sūdainās vīrusainās lapās, otrām kārtām – jānopisājas viss vakars, lai dabūtu pie dzīvības, trešām kārtām – visticamāk, ka kaut kas tiks ievazāts…

    Rezultātā – ziniet, spēlējiet paši.

    Es labāk, kā Crow saka, nepieliešu mūli vienu, divas reizes, bet ieiešu Origin/Steam… next-next-next-CSC – DONE! Nav nekas ne ievazāts, ne sap**ts un strādā ar visiem Update. Pašam prieks un mute smaida.

    Tādēļ – raksts ir pozitīvs un ceru, ka izdosies beidzot izstrādāt neuzlaužamas versijas. Nevari atļauties – aizej paspēlējies ar Mašu Kulačkovu vai pamācies kaut ko un nopelni.

    Ja tie zadzēji būtu izstrādātāji, gribētu paklausīties tad viņu argumentus par labu viņu pašu produkta zagšanai. “Jā, mēs izstrādājām sūdu (vai ne sūdu) un mums patiešām ir liels prieks un gandarījums, ka cilvēkiem, kuri nevar atļauties to, izdodas nozagt mums šo produktu!”

    #322577
    Jaunzems
    Participant

    Nekas nav neuzlaužams, jebkurš DRM ir tikai īslaicīga neērtība. Tādējādi DRM reti kad traucē pirātiem, bet arvien vairāk tā ir sāpe ānusā tieši maksājošiem, legāliem patērētājiem. Es spilgti atceros, kad es vēlējos nostaļģijas pēc uzinstalēt veco labo Colin McRae Rally 5 uz savas Windows 7 mašīnas no diska, bet StarForce DRM, kas bija izveidots kā draiveris/spyware, konfliktēja ar Windows 7, tādējādi es biju spiests piratēt spēli tā vietā, lai izmantotu savu legālo kopiju.

    Es izvairos no Ubisoft, WB un citu šāda veida kompāniju spēlēm ne tikai tādēļ, ka man ir apnikuši kārtējie radio torņu labošanas simulatori, bet arī dēļ to DRM. Poļu CD Projekt RED pierāda, ka šajā gadsimtā vēl aizvien var radīt lielisku spēli (Witcher 3), neizgriezt to pa gabaliņiem un nepārdot tos kā preorder DLC, un neapkraut spēli ar DRM, kas darbojas vairāk kā vīruss, nevis DRM.

    #322578
    HIGH-Zen
    Participant

    Tieši tā, īslaicīga neērtība. Ir tādi nindzjas, kas reversēs dajebko – kādreiz spēcīgos ASProtect, Armadillo, Themida, SafeDisc, SecuROM visus uzlauza. Kaut vai Skype protokolu. Jo grūtāk, jo labāk. Tas ir tikai laika jautājums.

    #322579
    SFiX
    Participant

    Dienas pārvēršas nedēļās, nedēļas mēnešos. Kur ir Just Cause 3? Scene drīz vairs vispār nepieskarsies AAA relīzēm, jo nevar pēc noteikumiem, atliek vien 3DM un CPY emulēšana. “Nekas nav neuzlaužams” ir visai skumjš elitārisms brīdī, kad arvien mazāk grupu nodarbojas ar lielo relīžu krakošanu.

    #322580
    flasherr
    Participant

    Ja nevarēs uzlauzt, mazāk spēlēs => mazāk runās, rādīs video par spēli => mazāka popularitāte

    jāpāriet uz mēneša maksām (spotify, netflix – manuprāt labi piemēri) – tad varēs atļauties un mazāk zags

    p.s. Virsrakstā derētu nomainīt bezmaksas uz pirātiskās, uzlauztās vai tml., lai nejauc cilvēkiem galvu

    #322581
    Jaunzems
    Participant

    Tev ir zināma taisnība, kas attiecas uz zināmu ļaužu grupu.

    Arī es arvien mazāk spēlēju AAA spēles, bet tas ir nevis tādēļ, ka spēles kļūst sarežģītāk uzlaužamas (jo spēles pērku), bet gan tādēļ, ka AAA spēles kļūst avien formulaiskākas, garlaicīgākas un neiedvesmotas. Pēdējo divu gadu laikā uz roku pirkstiem varu saskaitīt AAA spēles, kuras uzskatu par labiem pirkumiem (no kurām vislabākajai vispār nav DRM).

    #322582
    aoma
    Participant

    Ja spēles maksās adekvātu ciparu, neviens tās nelauzīs, bet nu no otrās puses, dodiet mums demo versiju vismaz līdz 25 levelam 🙂

    Vislabāk jau principā par šo tēmu izteicās melnā spalvainā.

    #322583
    ruukjis
    Participant

    youtube nav risinājums. Tu nedabū izjust kā spēle vadās. Es uz ziemssvētkiem siekalojos ap Dangerous: Elite. bet nav demo, bet parādījās Star Citizen Beta – man pietika ar 5 minūtēm, lai saprastu, ka nah, nah – tas nav preikš manis. Bet viģikos viss izskatās kruta un cilvēki nesūdzas.

    Es klusiņām ceru, ka šis novedīs pie 1983. gada notikumiem (vēl vairāk, es ceru, ka Ubishits neglābjami nosprāgs).

    #322584
    iKey
    Participant

    Ne tikai. Būtu pieejami trial vai demo versija, tad kopirasti varētu nešūmēties. Oki, daži servisi (Origin, Steam) īsteno programmu – Nepatika? dabūn naudu atpakaļ.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā