Qualcomm sola Quick Charge 4 jau šovasar

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Qualcomm sola Quick Charge 4 jau šovasar

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162842
    samurajs
    Participant

    Ä€trās lādēšanas sistēma viedtālruņiem ar Qualcomm Snapdragon procesoriem piedzīvojusi jau trīs revīzijas. Jaunāko no tām Quick Charge 3 plaši lieto Sony, HTC, LG un Motorola modeļos. Uz starta ir Quick Charge 4, kas visdrīzākā laikā tiks laista tirgū. Pirmos modeļus sola jau šovasar, un lādēšanas ātrums tiks palielināts vēl par procentiem divdesmit.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_qualcomm_quick_charge_4history_1.png[/img]

    Quick Charge 4 nodrošinās 50% akumulatora lādiņa tikai 15 minūšu laikā. Labākajos gadījumos piecu minūšu lādēšana garantēs 5 stundu sarunas laiku. Obligāts priekšnoteikums Quick Charge 4 ieviešanai būs USB Type-C savienojums. Vienīgi šis ports spēj laist cauri tik ātrai lādēšanai nepieciešamos ampērus. Bez fiziskās enerģijas pārvades līnijas liela uzmanība pievērsta programmatūras pilnveidošanai, kas padarītu akumulatora uzlādes procesu optimālu. Pie lielām uzlādes strāvām īpašas prasības ir konstrukcijai. Nelielas ierīces kā viedtālruņi var stipri sakarst. Lādēšanas kontrolieris bez problēmām prot ierobežot bīstamas temperatūras, tomēr uz baterijas darbmūžu tas atsaucas ļoti negatīvi.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_qualcomm_quick_charge_4improvements_1.png[/img]

    #329599
    uldics
    Participant

    Up to 30% more efficient, nu nu. Ka tik ne arī. Cik tad tur lādēšanas efektivitāte no pesimistiski ņemtiem 80% uzlec uz 110%? Tad jau paši nezinot būs mūžīgo dzinēju izgudrojuši, tik vajag savienot izeju ar ieeju.

    #329600
    garaisezis
    Participant

    “Vienīgi šis ports spēj laist cauri tik ātrai lādēšanai nepieciešamos ampērus”

    kas tā par glupa dri*anu… jebkuri divi vadi attiecīgā biezumā var nodrošināt attiecīgos ampērus… F*cking veikalings jau nostrādājis labi…

    #329601
    uldics
    Participant

    Drusku veikalings ir jā, bet ne pilnīgi nepamatoti. Mikrousb ir tik mikro savienojumi, ka ar normālu lodāmuru iesācējs simt punkti divus vai pat visus trīs kopā salodēs. Tik maziem kontaktiem vienalga cik resnu vadu un ar kādu maģiju piemānīsi klāt, nekādu lieljaudu cauri neizdzīsi.

    #329602
    garaisezis
    Participant

    tādēļ lau dunduki ceļ voltāžu papildus.

    tas pats ar 3.5mm skaņas izeju… tā pat galā tev ausīs būs skaļruņi kuriem pienāk divi vadi katram. Pilnīgi vienalga, iebūvē trubā jeb atsevišķi austiņu vadā chip coderi.

    Domāju, kad sāku saprast beidzot Andronu no Liepajas.

    #329603
    shady
    Participant

    Tie savienojumi tak jālodē ar pastu, tad nav problēmu.

    #329604
    Andron MacBeton
    Participant

    Navaig nekād voltāž celt, takš garums nekāds. Pa 1 metru teu arī 1V nekur nepazudīs.

    Jāizbeidz ir slinkumings, kopā ar stulbingu

    Un jāatgriež mini-USB ligzda. Phuck micro!

    #329605
    Creep
    Participant

    uldics: Par 30% efektīvāks nozīmē ka enerģijas zudumi ir samazināti par 30% salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi. Tātad ja iepriekš bija 80% efektivitāte, respektīvi 20% zudumi, šai paaudzei tas būtu 14% zudumi jeb 86 % efektivitāte.

    Ezi: ja paskatīsies kādus elektronikas detaļu katalogus, izdosies ieraudzīt, ka strāvas reitingi micro usb konektoriem nemaz tik pamatīgi nav. Mouser katalogs:

    https://eu.mouser.com/Connectors/USB-Connectors/_/N-88hmf?P=1yzxjxdZ1yzsf99

    Varam redzēt, ka neviena pieejamā konektora maksimālās strāvas reitings nepārsniedz 1.8A (ok, ir droši vien arī nopietnāki nedaudz, kas pieļaujamo strāvu paceļ līdz kādiem, iespējams, 2.4A bet pilnīgi reāli, ka no tā puņķainā konektora neko diži vairāk strāvas ziņā izspiest nevarēs, pietam, tie reitingi norādīti tuvu ideālos apstākļos, nejau super sablīvētā telefona korpusā, kurš pats pietam pamatīgi sasilst). Jebkuram no šiem konektoriem piemīt kautkāda pretestība, tātad tie arī silst. Pie pietiekami lielām strāvām siltumu vairs neizdodas pietiekami ātri izkliedēt un kautkas sāk kust vai citādi bojāties. Ne velti vesals lērums bilžu internetā dažāda veida sadedzinātiem konektoriem, kur lietoti vai nu apsūbējuši štekeri (kas palielina kontaktpretestību, respektīvi arī izkliedēto siltumu), vai arī nav ievērojuši maksimāli pieļaujamās strāvas reitingus.

    Un betonam:

    https://www.calculator.net/voltage-drop-calculator.html?material=copper&wiresize=84.22&voltage=5&phase=dc&noofconductor=1&distance=1&distanceunit=meters&amperes=2&x=80&y=7

    Vari brīvi paspēlēties. 1m garš 24AWG vara vads (diezgan tipisks micro usb kabeļiem) pie 2A strāvas pats izkliedē 0.34 voltus, respektīvi 34% no tā tevis norādītā 1 volta aiziet telpas sildīšanai no vada pretestības vien. Palielini strāvu vēl vairāk/izmanto tievākus vadus (arī 28AWG mēdz būt micro usb kabeļos) un situācija paliek vēl skumjāka.

    Lādētājs no zila gaisa nevar izzīst informāciju, ar kādu sūda kabeli tas ir savienots ar ierīci. Neļaus tev palaist tirgū verķi, kurš sāks kausēt random izvēlētus savienotājvadus. Vienīgā iespēja paliek ātro lādēšanu aktivizēt tikai ar kautkādiem speciāliem kabeļiem, kuriem pēc kautkāda principa var pateikt, ka vot tas ir drukns vads, pārējos kabeļus darbinot lēnās lādēšanas režīmā. Tāpēc grozies kā gribi, ideja par sprieguma pacelšanu vienā galā un samazināšanu atkal otrā galā, nav nemaz tik zemē metama. Visādi šādi risinājumi, reizēm pat visai stulbi, bieži vien ir neizbēgami, tikai un vienīgi lai panāktu saderību ar esošo tehniku.

    Tādā ziņā Apple šo problēmu apiet daudz nečakarējoties, jo viņiem nav jāatbild par saderību ar citiem kabeļiem, jo lieto paši štekeri. Nelieto viņu officiālo vadu: vari iet dirst, atbildību nekādu nenesam.

    Bet jā, piekrītu par mini usb atgriešanu, tas dzīvi padarītu nedaudz vienkāršāku…

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā