RC modeļi

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Izklaide RC modeļi

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146942
    deivs001
    Participant

    Jautājums tāds:

    Vai kāds no jums nodarbojas ar radio vadāmo (rc) modeļu hobiju. Tur ietilps gan auto, gan helikopteri, gan lidmašīnas, gan kuģīši. Gribetos pašam iesākt “spēlēties” ar radio vadāmajām mašīnām.

    #179762
    Foxsk8
    Participant

    Man viens paziņa savā laikā ar to nodarbojās diezgan profesionālā līmenī. Pats visu veidoja, protams, iesākumā vajadzēja tur sākuma komplektu, kurā ietilpst pūlts, dažādi motoriņi, utt…. Beigās čalis sacensībās rāva pirmās vietas. Kļuva vecāks, vairs ar to nenodarbojās.

    #179763
    deivs001
    Participant

    Kontakti ir vēl? Varbūt, ka viņam šis tas palicis?

    #179764
    memorex
    Participant

    agrāk taisiju tādus modeļus kas pa trasi braukāja, RC arī varēja taisīt, bet toreiz nebija pa vecāku kabatai, cik atceros pūlts ~100Ls, cars sakot ~250, bet kā viņš iet… varēsi vietējos bumeristus iekabināt pie luksafora 🙂

    #179765
    deivs001
    Participant

    Cik esmu pārskrējis pāri amatieru komplekti RTR (ready to run) var dabūt pa 150ls. Nav jau arī maniem senčiem pa kabatai tādu summu atmest man priekš priekiem.

    #179766
    AxorG7
    Participant

    Pašam arī bērnībā bija šāda aizraušanās, kad nopirku jaunu RC mašīnu(toreiz naudas nebija, labi ja viens RC modelītis 2x gadā) tas jau pēc nedēļas bija jau izjaukta, lai pats varētu konstruētu savējos agregātus. Vēl daži aparātiņi stāv plauktā par piemiņu(žēl ka tikai divi, visi pārējie pus pabeigti kur kastēs mētājās)

    Tagad esmu pievērsies Web lapu izstrādei un CG…

    #179767
    deivs001
    Participant

    AxorG7 un ko vari pastāstīt? Jauci ārā elektriskos modeļus?

    #179768
    AxorG7
    Participant

    Sākumā patiešām jaucu ārā elektromotoriņus, jo nesapratu kā tie strādā, bet skaidrība tā pat nenāca, vēl lielāka problēma bija, ka izjaukto motoriņu nevarēju salikt vairs atpakaļ un tad bija liela bēda, motoriņš vējā. Cik atceros tad pirmo mašīnu uz vadu pārtaisīju par BigFoot, noņēmu augšējo korpusu un pieliku lielākas riepiņās, kas bija no lielāka gabarīta mašīnas(toreiz izmantoju skoču un super līmi).Tad arī palielināju arī strāvas daudzumu pieliekot vairāk bateriju(tad arī sākās problēmas, motoriņš sāka smirdēt un svilt nost).

    Bija arī tādi konstruktori no kā varēja uztaisīt modeļa rāmi un tad arī sākās izdoma, toreiz jaucu ārā daudz tehnikas, lai tiktu pie motoriņiem, kā piem. Plašu atskaņotāju, magnetafonus, kasēšu pleijerus u.c.

    Bija doma arī par helihoptera uzkonstruēšanu, bet tas beidzās neveiksmīgi, jo nekādi nevarēja to dabūt gaisā, tad biju salasījis daudz baterijas un saslēdzu garā virknē līdz pat 25 baterijām ja nemaldos, bet tās baterijas arī bija pustukšas ja ne pat tukšas, motors arī bija par smagu un rotors bija paņemts no kāda spēļu helihoptera(bet tad biju tik gudrs, ka sapratu ka vajag salocīt rotora lāpstiņas lai veidotos cēlējspēks).

    Uztaisīju arī RC kuģīti, kas veiksmīgi arī strādāja, bet problēma bija tā ka motors atradās zem ūdens un tas ļoti samazināja rotācijas apgriezienus, jo tad es savādāk nevarēju izdomāt kā, lai motors atrodas kuģītī, bet dzenskrūve ūdenī.

    Taisīju arī lidmašīnu(no kartona) pieliku motoru priekšā un 2 AA baterijas, par sajūsmu lidmašīna ripoja uz priekšu, bet protams necēlās gaisā, bet man ar to pietika lai es priecātos ka tas vismaz ripoja uz priekšu :).

    Tie divi darbi, kas man vēl ir saglabājušies ir BigFoot ar vadu un pilnīgi RC (Radio Control) vadām kuģītis(38,5 x 10,5 x 5 cm, korpuss no finiera un spraugas aizklāts ar super līmi).

    Tā daudz ko taisīju, jo tas man toreiz ļoti gāja pie sirds, bet tagad kaut kā nav gribas spēka visu to atkal darīt.

    #179769
    Foxsk8
    Participant

    deivs001 wrote:

    Kontakti ir vēl? Varbūt, ka viņam šis tas palicis?

    Jā ir, katru dienu viņu satieku. Cik atceros, viņš gāja Jauno Tehniķu pūlciņā, Liepājā uz Krūmu ielas. Itkā sākumā la lēto kaut ko veidoja, tad no učukiem aizņemās, utt… Pamazām viss veidojās. Vislabāk viņam kuģu modelēšana sanāca. Bet kā jau teicu, tagad ir citas intereses un ar tādām lietām vairs nenodarbojās.

    Labāk izveido nelielu robotiņu vai ierīci, ar kuru tu caur PC varētu sev piem, uztaisīt no rīta kafiju. 😎

    #179770
    nitro
    Participant

    Nesen arii pie shiis teemas atgriezos..iecheko shitaas adreses:

    https://www.ehobby.lv – var nopirkt

    https://www.latrc.lv – forums

    #179771
    samurajs
    Participant

    Š…emot vērā mūsdienu ierobežotās jaunrades iespējas (grūti ko dabūt ārpus Rīgas!), varētu ieteikt sākt ar mājas automatizāciju uz PC bāzes. Piemēram – ieslēgt naktslampiņu tumsai iestājoties. Ja mājās visi skatās katru vakaru LNT ziņas – automātiski ieslēgt TV tai laikā. Un tamlīdzīgi. Tas būs vieglāk nekā būvēt robotus no “0”.

    #179772
    memorex
    Participant

    atklāšu noslēpumu, tur nekas nav jābūvē, pārsvarā pasūta komplektu kuru saliek, pēc tam kautko pamaina utt. AxorG7 gājis laikam kautkādā hobija klases pūlciņā. No kuras pilsētas esi?

    #179773
    AxorG7
    Participant

    Pulciņos neesmu gājis, viss bija pašmācības ceļā. Ogres raj., Lēdmane…

    #179774
    deivs001
    Participant

    Te jūs jaucat daudz dažādas lietas. Viens runā tiri par modelēšanu, otrs par gatavajiem RTR komplektiem, kur jāuzlādē bačas un tik mauc, trešais vēl par pašu auto būvēšanu. Drusku par smagu priekš man. Vēlme uzzināt bija vai kāds brīvajā laikā nodarbojas ar radio vadāmo automašīnu sporta veidu. Samuraj, gan jau ka kaut ko iesākšu vieglāku, bet sakarā ar Robotika 2008 pasākuma apmeklējumu radās vēlme pašam ko tādu izveidot.

    Nitro: Zināju par latrc.lv, paldies par atgādinājumu.

    #179775
    memorex
    Participant

    es runāju profesionālā līmenī, kad tas car arī ies savi 40km/h vai vairāk. Varēsi piedalīties sacensībās utt, varbūt kad būs lieka nauda un visi sapņi piepildīti arī tādu car būvēšu, sākumā nopērc gatavu komplektu, pēc tam maini detaļas, upgraidojies uz kautko labāku.

    #179776
    deivs001
    Participant

    Pirmā uzlabošana jau esot nomainot plastmasas detaļas pret metāla. Tas dodot savu plusu gan jaudas, gan kalpošanas ziņā.

    #179777
    memorex
    Participant

    kāds modelis, cerams ne rotaļlieta… 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā