RIAA: DRM-aizsardzība ir mirusi

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas RIAA: DRM-aizsardzība ir mirusi

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149167
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_07040_1.jpg[/imgl]Vienubrīd pasaulē populārā mūzikas pretkopēšanas aizsardzība DRM piedzīvojusi pilnīgu krahu un ir mirusi – tādu domu pauda RIAA preses “runasvīrs” Džonatans Lemijs, atbildot interneta preses izdevumam ‘SCMagazine’. Intervija notika sakarā ar baumām par DRM atgriešanos jaunā kvalitātē. Lielākie e-mūzikas veikali jau sen atteikušies no šīs tehnoloģijas.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_drmburninhell729666_1.jpg[/imgr]Arī IFPI (International Federation of the Phonographic Industry) bija spiesta atzīt, ka dziesmu “čakarēšana”, ievadot tanīs DRM informāciju, izraisīja tikai un vienīgi pircēju sūdzības. Kad šo aizsardzību pārstāja lietot – tirdzniecības aktivitāte uzreiz pieauga.

    Avots1, 2.

    #204984
    Evers
    Participant

    es ar negribētu maksāt par CD, kura mūziku nevaru saglabāt datorā mp3 formātā kā bekupu vai lai vienkārši nebūtu jāizmanto disks

    #204985
    APOC
    Participant

    Toties tas bija kas tāds, ko kurš katrs apiet nevar. Ar ko jāčakarējas lai tiktu pie kārotā gabala.

    Softi, kas to spēja apiet bija uzražoti kaudzēm, bet vienalga. Nebija no variantiem “nāc un paņem”.

    Patiešām cīnījās ar pirātismu.

    #204986
    m_janis
    Participant

    Evers wrote:

    es ar negribētu maksāt par CD, kura mūziku nevaru saglabāt datorā mp3 formātā…

    Piedod, bet nu glabāt mp3 ??? Kurā gadsimtā tu dzīvo? Laikā, kad pat 1TB HDD nav problēma, mūziku ir jēga glabāt tikai vaw, vai, sliktākajā gadījumā, flac, ape, vai wv formātos, nevis čakarēt dzirdi ar mp3.

    #204987
    Crow
    Participant

    m_janis: Fail! Vieta ir problēma. Cerams, nepiederi pie pokemoniem, kuriem pašiem nav jāmaksā par tādu 1TB HDD…

    #204988
    Aldis
    Participant

    m_janis wrote:

    Evers wrote:

    es ar negribētu maksāt par CD, kura mūziku nevaru saglabāt datorā mp3 formātā…

    Piedod, bet nu glabāt mp3 ??? Kurā gadsimtā tu dzīvo? Laikā, kad pat 1TB HDD nav problēma, mūziku ir jēga glabāt tikai vaw, vai, sliktākajā gadījumā, flac, ape, vai wv formātos, nevis čakarēt dzirdi ar mp3.

    Ne visiem ir 1TB, kuru pielaist pilnu ar Wav formata dziesmam…. un ja ciuveks klausas dziesmas ne tikai pie PC, bet velas parnesat arii iPod, mp3 vai mobilaja? 😀 Tad shamam katru veivu nepieciesams aizkonverteet?!

    P.S. – saproti nozimi vsp.. tam kvalitatem un failu galotnem? 🙂 Un Tev ir tehnika kas speej pilniibaa izdot laukaa visus tavus labos gold rip? 🙂

    #204989
    Evers
    Participant

    m_janis wrote:

    Piedod, bet nu glabāt mp3 ??? Kurā gadsimtā tu dzīvo? Laikā, kad pat 1TB HDD nav problēma, mūziku ir jēga glabāt tikai vaw, vai, sliktākajā gadījumā, flac, ape, vai wv formātos, nevis čakarēt dzirdi ar mp3.

    sākas 😀 . ar 256-320 bit mp3 pilnīgi pietiek atliektiem galiem, ja vien tev nav 200 Ls vērta skaņu sistēma! Par to dzirdes čakarēšanu ar pavisam interesanti 😀

    Varbūt fotogrāfijas ar tu glabā raw vai bmp formātā? JPEG tak čakarē redzi! JPEG briesmīgs, JPEG ļauns! :lala:

    #204990
    dzhonsons
    Participant

    Man jānēsā brilles un dzirdes aparāts, jo skatījos jpeg zemas kvalitātes bildes un klausījos 128kbps mp3 failus ;-(

    #204991
    samurajs
    Participant

    Evers: kā to saprast – ja nav 200 Ls vērta skaņu sistēma? Manuprāt ar šo ciparu vispār tik kaut kas sākas, ja grib runāt par nopietnu skaņu 🙂 Stulbākais mp3 ierobežojums – 16 KHz max augšas, līdz ar to tās ir netīras… ause līdz 18-20 KHz dzird.

    #204992
    Crow
    Participant

    Es tiešām pat 100% JPG vairs nelietoju. PNG pietiekami labi saspaida un ir bezzudumu.

    MP3 gan visādi mētājās, savilkti dažādi. Bet cenšos FLAC dabūt, kad kaut kas ļoti iepatīkas.

    Tiešām – ne man auss, ne man aparatūra, bet psiholoģiskais aspekts krietni pagarina virtuālo krānu 😀

    Bet nafig offtopic atkal panesies? Lasiet, cienījamie kungi (un dāmas?) tēmas nosaukumu – Dē eR eM 😀

    #204993
    msh
    Participant

    Aldis wrote:

    Ne visiem ir 1TB, kuru pielaist pilnu ar Wav formata dziesmam…. un ja ciuveks klausas dziesmas ne tikai pie PC, bet velas parnesat arii iPod, mp3 vai mobilaja? 😀 Tad shamam katru veivu nepieciesams aizkonverteet?!

    P.S. – saproti nozimi vsp.. tam kvalitatem un failu galotnem? 🙂 Un Tev ir tehnika kas speej pilniibaa izdot laukaa visus tavus labos gold rip? 🙂


    1 TB tagad, mūsdienās, ir problēma? Es pirms nepilniem trīs gadiem nopirku 500 gb cietuci, kas tolaik maksāja nepilnus divus sotus, bet tagad divi šadi cietuči kaut kas ne pārak daudz sotakam maksā.

    Nu un pārnēsāt – kur ir problēmas? Neesi pamanījis, cik īpodi palikuši ietilpīgi? vaw, man liekas, atskaņo jebkas. Lai atskaņotu flacus, īpodam jāuzliek rockbox.

    P.N. Tu laikam nekad neesi klausījies kvalitatīvu mūziku un tāpēc nezini, kur slēpjas atšķirība. Lai dzirdētu atšķirību, pietiek kaut vai ar radiotehnikas S-30 tumbām – galvenā starpība ir augšās, kuras pat 320 kbps mp3 nav tik dzidras kā bezzudumu 🙂 Protams, neiet runa par ļoti populāriem nēģeru gabaliem, kas sastāv no bļaušanas “nigaaaaazz! bičīz!” un apdolbījošām zemas frekvences svārstībām – tur vienkārši nav datu, ko saspiežot mp3 varētu pazaudēt 😀

    #204994
    msh
    Participant

    Evers wrote:

    sākas 😀 . ar 256-320 bit mp3 pilnīgi pietiek atliektiem galiem, ja vien tev nav 200 Ls vērta skaņu sistēma! Par to dzirdes čakarēšanu ar pavisam interesanti 😀

    Varbūt fotogrāfijas ar tu glabā raw vai bmp formātā? JPEG tak čakarē redzi! JPEG briesmīgs, JPEG ļauns! :lala:


    Tiešām sākas – iedomas par 200 latiem 😀

    #204995
    Evers
    Participant

    Nu labi, saklausīt atšķirību varu arī ar 10Ls vērtām austiņām. Bet nav tā atšķirība uz lētas tehnikas tik diža lai lai kačātu 5x smagāku mūziku, kas 5x vairāk vietas aizņem. Starp citu, ko nesen izlaistais looseless mp3hd kautkā neiet tautā?

    #204996
    msh
    Participant

    Pirmo reizi par tādu dzirdu. Naskuj tāds ir vajadzīgs. Neko labāku par flac neizgudros, monkey’s audio to labi pierādīja. Vai iet tautās – pameklē, ja trackeros atradīsi, tad jā, bet diez vai 😀

    #204997
    Evers
    Participant

    Tad esi palaidis garām kautko – https://notepad.lv/post35273.html?highlight=mp3hd#35273 🙂

    #204998
    Crow
    Participant

    Ä€, es paskatījos. Novilku enkoderi, bet pat nepatestēju. Man liekas, ka neaizies tautās tas MP3HD. Kāpēc man vajadzīgi abi varianti vienā failā?

    Ja gribēšu to lossless, tad glabāšu FLAC vai WAV un attiecīgas iekārtas meklēšu, kas spēs atskaņot, nav ko niekoties.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā