RIAA kārtējais upuris – students

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas RIAA kārtējais upuris – students

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149262
    Evers
    Participant

    [imgl]https://i632.photobucket.com/albums/uu45/evers89/riaatiesa.jpg[/imgl]ASV students Džoels Tenenbaums zaudējis tiesas prāvu pret RIAA (Amerikas Ierakstu Industrijas Asociācija – līdzinieki Latvijā ir bēdīgi slavenie AKKA / LAA un Lampa) par 30 dziesmu lejupielādēšanu un šārēšanu(dalīšanu) Kazaa P2P tīklā. Pirātiskās darbības viņš bija veicis diezgan pasen – 2004. gadā. Viņam piespriestais sods – $22,500 par katru dziesmu , kopā 675 tūkstoši ASV dolāru. Students tagad varēs visu atlikušo dzīvi šo summu maksāt mūzikas gigantiem.

    Pirms tiesas sākuma, tiesnesis vēl paspēja noārdīt pēdējo jaunieša aizsardzības līniju – noraidīja viņa aizstāvības komandu – Harvardas profesoru ÄŒārlzu Nessonu un viņa tiesību/likumu zinātņu studentus.

    Š ī ir jau otrā RIAA uzvara divu mēnešu laikā. Jūnijā Džeimijai Tomasai-Rassetai piesprieda 1.92 miljonus ASV dolāru naudas sodu par 24 dziesmu šārēšanu. Tā, ka var uzskatīt, ka students salīdzinoši viegli ticis sveikā.

    RIAA paši ir iztērējuši vairāk kā miljons ASV dolāru šai lietai vien. Kādēļ? – Tādēļ lai parādītu piemēru, jeb iebiedētu tos neskaitāmos cilvēkus, kas ar nelegālu dziesmu lejupielādēšanu un dalīšanu nodarbojas katru dienu.

    Manuprāt, lai studentam būtu reāli izpildīt sankcijas, viņam ir vai nu vajadzīgs bagāts tēvocis ar lielu mantojumu, vai arī jākļūst par ļoti veiksmīgu uzņēmēju. Š ie abi varianti gan ir ļoti maz ticami. Domāju, ka ne viens vien, pie šādām sankcijām izvēlētos “vieglāko ceļu”.

    Avots

    #206606
    samurajs
    Participant

    ASV tas nav brīnums. Nu students pārvāksies uz dzīvi Meksikā un mūzikas giganti varēs ieskrieties. Protams, studenta dzīve arī būs izbojāta…

    Patlaban kampaņas pret pirātiem veic Adobe Krievijā programmatūras lauciņā – kompānija saviem spēkiem atklāj pirātismu un nodod milicijai gatavas lietas un pierādījumus. Jau 2 Photoshop CD tirgoņi saņēmuši reālu cietumsodu līdz 2 gadiem. Bet studentus tur saudzē: tos, kuri pieķerti instalējam citiem nelegālas Adobes programmas, nostāda izvēles priekšā – neoficiāli nostrādāt zināmu stundu skaitu labdarībā un lieta tiek izbeigta, vai arī apsūdzēto sols. Protams, ka studenti izvēlas pirmo iespēju. Mājas lietotājus gan tur neaiztiek; ko katrs dara pagultē – neesot kompānijas darīšana.

    #206607
    shadowmen
    Participant

    nju stulbi,dzekam dzivi sabojaja…nav brinums,ka amerika atrodas tadi,kam aizveras un iet skola izsaudities..pec sitadas dzives sabojashanas tochna cauri bus….nabadzinjs….

    #206608
    izredzētais
    Participant

    traks var palikt.. ganjau puisis bija ko citu sagrēkojies ka jamie šitā uzēdās. nu nevar dēļ 30 dziesmām šitā notiesāt..

    tas var būt arī abu pušu savstarpēji sarunāts spriedums tautas iebiedēšanai..

    #206609
    Professor35
    Participant

    jā 675 tūkstoši ASV dolāru un miljons iztērēts acīmredzot antireklāmai

    paraugprāva

    #206610
    daGrevis
    Participant

    Man ir bail! 😀

    #206611
    ob1
    Participant

    Besī ārā tie no akalaka!

    Ja kādu pieķer “nelegāli” izmantojot M$ produktus, dodiet ziņu, piedalīšos tiesā kā eksperts, vajag taču viņus vienreiz “paņemt priekšā”. (pieredze ir – palīdzēju dažiem džekiem izvairīties no rūtotām debesīm. Tikai vajag sakarīgu advokātu)

    #206612
    QueenZ
    Participant

    Esmu viens no tiem retajiem kam viss uz PC ir legaals, muuzika i softi i viss paareejais 🙂 Pats labaakais ka nav par neko shaadu jaauztraucas un viirusus arii nav 🙂

    #206613
    Evers
    Participant

    QueenZ wrote:

    Esmu viens no tiem retajiem kam viss uz PC ir legaals, muuzika i softi i viss paareejais 🙂 Pats labaakais ka nav par neko shaadu jaauztraucas un viirusus arii nav 🙂

    Par linux un tā softiem – visu cieņu! Par mūziku , filmām – apskaužu, ka vari atļauties pirkt 😀

    #206614
    QueenZ
    Participant

    Lietoju Linux Mint un Windows 7 RC. Muuzika ir no radio. a filmas iet pa TV. 😉 Viss bumbaas!

    #206615
    Evers
    Participant

    Maksas satelīts ir dārgi 😀 , a pa parasto TV viss ir ar pusdesmitgades novēlošanos redzams 😀

    P.S Man ar tas ir radio jau labu laiku, un tieši tas pats kas tev – 977music, superīgs ar vairākiem kanāliem ja viens apnīk 🙂

    #206616
    QueenZ
    Participant

    Mums ir VIASAT, tur diezgan daudz kanaalu + vel online var TV skatiities taa kaa viss oki doki 🙂 Iztieku bez nelegaalaam lietinjaam

    #206617
    Aldis
    Participant

    man muzika tiesi sanak tas nelegaalakais ka sir kompii.. un paris filmas.. 🙂 progas legalas..

    #206618
    nevertell
    Participant

    Kāds ir vispār pasekojis, kur aiziet tas 1 $ par dziesmu ītjūņos ? Cik daudz dabon mākslinieks ? Š…ihuja nedabon, un tas man visvairāk besī laukā.

    #206619
    Aldis
    Participant

    Nav tālu jāmeklē, nesaprotu kur nonāk draugiem.lv muzikas sadalja pirktaas dziesmas? 😀 [vai kura no LV saitiem tas bij] 😀

    #206620
    Scandal
    Participant

    Amīšiem jau viegli, ja sanāk šitādas nepatikšanas, prom uz armiju, vai jūras spēkiem vai arī uz gaisa spēkiem! Tur 200000 $ gadā maksā, un pietam apmaksā arī visu dzīvošanu, kamēr uzturies bāzē!

    #206621
    Anonīms
    Neaktīvs

    Ehh, man gan viss nelegāls. Gan windows, gan programmas, gan mūzika, gan filmas, gan spēles, gan viss pārējais. Cerams, ka mani neuzķers.

    #206622
    ob1
    Participant

    Džonij, neplāties ar to. akalaka mēdz arī forumus palasīt

    #206623
    Andress
    Participant

    Man cietnī ir kautkādi 200~ GB mūzikas. 🙂

    P.S Esmu alkahola reibuma stāvoklī, un neapzinos, ko runaju 🙂

    Paranojiķis…

    #206624
    Mr.Death
    Participant

    LētaisDžonijs wrote:

    Ehh, man gan viss nelegāls. Gan windows, gan programmas, gan mūzika, gan filmas, gan spēles, gan viss pārējais. Cerams, ka mani neuzķers.

    paņems tavu omi ieliks aiz resteem :> atlikusjaas vecumdienas pavadiis cietuma parkaa uz solinja un par pensiju vispaar lai nedomaa :D:D:D

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā