Rīt – Ubuntu 9.10

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Rīt – Ubuntu 9.10

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149821
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ub0910_1.jpg[/imgl]Atbilstoši Canonical preses relīzei, rīt, 29. oktobrī, brīvai lejupielādei būs pieejama pasaules vispopulārākā Linux distributīva Ubuntu 9.10 Desktop versija. Protams, relīzē netrūkst skaļu vārdu, bet fakts ir tāds, ka jaunajā laidienā radikālu jaunievedumu nav daudz.

    Jaunajā kodolā 2.6.31 nācis klāt atbalsts jauniem “dzelžiem”, īpaši 3G mobilā interneta ierīcēm.

    Kā otro var minēt labāku audio atskaņošanu, iespējams miksēt signālus no vairākām programmām.

    Trešais varētu būt jaunais interneta serviss “Ubuntu One”, kas ir integrēts jaunajā distributīvā, un aptuveni atbilst Windows Live. Katrs lietotājs saņem 2 GB bezmaksas vietas uz servera, ko var lietot failu apmaiņai, datu sinhronizācijai utml.

    Notepad nedaudz patestēja Ubuntu 9.10 RC un secināja, ka lielumlielais daudzums beta versijas kļūdu ir izlabotas. No tā var secināt, ka vēl pēc kāda mēneša jaunais distributīvs nebūs sliktāks par citiem Linux.

    Diemžēl Canonical ship-it dienesta cienītājiem nāksies vilties: uz gatavajiem Ubuntu CD “sakarā ar milzīgo pieprasījumu” šobrīd pasūtījumus nepieņem.

    Jaunākās versijas lejuplāde – šeit.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ubuntu910softwarecenter_1.jpg[/img]

    Avots

    #215493
    Evers
    Participant

    Lai vai esmu Win fans, interesanti un patīkami palasīt par progresu linux pasaulē. Ja lietotu linuxi, tad tas noteikti būtu Ubuntu. 🙂

    #215494
    Kefīrs
    Participant

    All hail the mighty Ubuntu 🙂

    #215495
    Eudoxus
    Participant

    Vēl kādu nedēļu atpakaļ pasūtīju disku bez kādām problēmām.

    2GB nav daudz. Windows Live Skydrive atvēl 25GB.

    #215496
    ehex
    Participant

    Rekā es vēl paspēju preorderēt dažas dienas atpakaļ. Nu, es domāju, ka ja kāds Linux var konkurēt ar Windows, tad tas noteikti ir Ubuntu. Man kā galīgam iesācējam Linuxos šis visvairāk iet pie sirds! Gaidu rītdienu. 🙂

    #215497
    buz
    Participant

    Es ar vēl paspēju pasūtīt :lala:

    #215498
    Kefīrs
    Participant

    Jā, vispār ja tā padomā, tad es arī laikam pasūtīju. 🙂

    Tikai 9.04 vai 9.10? Hmm… 😀

    #215499
    Wuu
    Participant

    Beidzot būs iemesls pārinstalēt datoru 😀

    #215500
    nevertell
    Participant

    Nu, beta strādā stabili un ātri, atpazina visu h/w un nebija nekādu bagu. Neupgreidojos uz RC, zināju, ka drīz būs fināla relīze. Es nesaprotu, kapēc tik daudzi cilveki pasūta diskus ? Pat ar manu lētāko mājas komplektu dabonu to ISO stundas laikā. Ja ļoti reibjās tērēt diskus, varam ar uztaisīt usb instaleru.

    #215501
    Sid
    Participant

    nevertell, man patīk “box” (ja to tā var nosaukt). 😉 Though, es pats upgreidošos caur updateri 🙂

    #215502
    Wuu
    Participant

    Smuki tie diski un nakļenes na haļavu :> Bet ja godīgi ir dzirdēts ka ar ierakstītiem diskiem neaiziet, bet paņem original aiziet. Tepat forumā, nu var spriest par rakstītāju/matricu kvalitāti.

    #215503
    Evers
    Participant

    Wuu +1

    Pašam gan tā nav gadījies ar Ubuntu.

    Lai gan tā kvalitāte mūsdienās manuprāt matricu jomā ir mazinājusies dēļ kvantitātes pieauguma. Pašam ar tagad biežāk sūdīgi RW diski gadās (1x rakstāmie 😀 )

    #215504
    ehex
    Participant

    Man, veselas divas reizes, kā jau Wuu minēja, palaimējās brāķīgi ierakstīt, tāpēc labāk uzticos pasūtītajiem diskiem. Nu gribās jau ielikt arī plauktā to smuko vāciņu. 😀 Bet apgreidošos arī caur apdeiteri.

    #215505
    TokRa
    Participant

    Wuu wrote:

    Smuki tie diski un nakļenes na haļavu :> Bet ja godīgi ir dzirdēts ka ar ierakstītiem diskiem neaiziet, bet paņem original aiziet.


    Tās nav nakļenes, bet gan OEM uzlīmes. Nelicencēta kopija tāpēc kā 🙂 Jāliek obligati ir no oriģinālā CD, tikai tad izdosies un Linux Update darbosies kā vajag.

    #215506
    Wuu
    Participant

    TokRa, paldies es savādāk nevarēju saprast kāpēc man Linux tik labi strādā :]

    #215507
    Janhouse
    Participant

    Rīt LU Linux centrā rīkos prezentācijas pasākumu jaunajai versijai. Būs jaaiziet.

    vairāk info https://linux.edu.lv

    #215508
    nevertell
    Participant

    Nezinu, man neviena matrica nav brāķīga bijusi. Bet tad, kad bija, izrādījās, ka IDE kontrolers nosprādzis 😀

    Rīt značit pirmā lieta būs sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

    #215509
    shady
    Participant

    Labāk tomēr mazliet nogaidīt, nekā pirmajā dienā apgreidoties.

    #215510
    Evers
    Participant

    nevertell, man vienai Intel plātei ar bija tieši tā pati vaina, pat nopirku jaunu DVD rakstekli, domādams, ka tas pie vainas. Beigās gan izsecināju ka plātei ar kontrolleri problēmas:D

    #215511
    Creep
    Participant

    Kaa nu kuram. Vienreiz vairumaa biju iepircis ePro (kaadreiizeejais rakstiijaas ePreformance). Aizeju maajaas, 70% diski nenolasaami. Ar shamo paarrakstaamajiem arii visaadi briinumi maniiti..

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā