Sākumlapa › Forumi › Citas tēmas › Off-topic › RTU elektronika
Gan jau ne viens vien RTU students savā 1. kursā saskāries ar tādu priekšmetu kā “Elektrotehnika un elektronika” un šiem te “foršajiem” mājasdarbiem un laboratorijas darbiem.
Principā situācija tāda, ka vajadzīgs kāds, kurš varētu pārbaudīt darbu pareizību un pateikt, kur un kas ir nepareizi un kā vajadzīgs. Darbi ir uztaisīti, bet ar šo te “jauko” pasniedzēju, kurš “paskaidro” un “izstāsta” kā vajag, vienkārši nav iespējams normāli runāt un nokārtot darbus, lai tiktu vispār pielaists pie eksāmena.
Saprotu arī, ka pats tomēr esmu vainīgs, ka darbi iekavēti tik ilgi, bet tajā pašā laikā pateicoties svētku brīvdienām, kas bija pa vidu, nav arī bijušas vairākas praktiskās nodarbības (no kurām gan arī liela jēga nav, jo tā īsti saņemt atbildes uz jautājumiem tāpat nevar). Pirmkārt jau gan nesaprotu, kāds datoriķiem sakars ar trīsfāžu strāvām, bet lai nu tas paliek otrajā plānā.
Tā kā, ja kāds šīs te lietas saprot – lūdzu izpalīdziet. Vienkārši nav citu variantu vairs kā vērsties kādos forumos pēc palīdzības. Parādā, protams, nepalikšu.
Ja varat palīdzēt, uzrakstiet vai nu man uzreiz PM vai ierakstiet te un es uzrakstīšu jums ziņu, kur būs visi darbi parādīti.
Pagaidām redzu tikai parasto kārtību – viens latvietelis appisa otru.
It kā jau ir skaidrs, ko tur sagaida. Kā jau teicu – darbi jau visi ir izpildīti, vajadzīgs tikai lai kāds nočeko vai ir pareizi un parāda, kur ir kāda kļūda, paskaidro, kā īsti vajadzētu tur.
Maiņstrāvas ķēdes grafoanalītisks aprēķins
Maiņstrāvas ķēde ar paralēliem zariem
Trīsfāžu patērētājs zvaigznes slēgumā ar neitrāles vadu (šim oficiāls nosaukums nav, šis te ir manis sazīmēts raksturojums)
Laboratorijas darbi:
Nesazarota maiņstrāvas ķēde
Trīsfāžu patērētāju zvaigznes slēgums
Loģiskie elementi (par šo te darbu esmu visnotaļ drošs, ka ir pareizi, jo vienīgais, par ko man piesējās, ka nebiju vienam pārveidojumam paskaidrojumu pierakstījis, ko tagad izdarīju).
Par laboratorijas darbiem visiem ir tā, ka lielos vilcienos viņi būs pareizi, varētu kaut kādi sīkumi nebūt kā vajag. Vienīgi darbā par trīsfāžu patērētāju varētu būt kļūda spriegumu aprēķinos, bet tāpēc vajadzīgs kāds, kas uzmet tam visam aci un pasaka kas un kā.
Brīvkalna gadījumā varētu būt tā skumjāk ar laboru ieskaitīšanu, ja nav skaidrība par apzīmējumiem un punktualitāte pietiekama. Darbus mēdz atmest atpakaļ vis lielāko sīkumu dēļ (punktiņš virs U nav uzlikts, runājot par komplekso amplitūdu utt.).
P.S. Intereses pēc: kā izpaužas maiņstrāvas ķēžu grafoanalītisks paņēmiens? Kautkā nebīju informēts, ka kautkur lineāras ķēdes analizētu šādi… Vai tomēr šeit runa ir vienkārši par vektordiagrammām?
Un jā, tur ir runa tieši par vektoru diagrammām.
Bet nu atradu cilvēku, kas izlīdzēs ar šo te un paskatīsies, kas man ar tiem darbiem. Pārīti jau apskatīja un nemaz tik tups kā man pašam likās es neesmu – vienā darbā tikai viena vērtība pašlaik nepareizi aprēķināta. 😀
Š o man savu laik ļoti labi ieaudzināja/pārmācīja Zuters. Vēl tagad atceros kā viņš ar pirkstu brauc cauri uz lapas uzrakstītam kodam un pie pirmās kļūdas paziņo, ka programma nestrādā. Sēdies 3 un domā, kas ir nepareizi. Ja izlabosi, tad max dabūsi kaut kādu 6 vai 7. Tas bija moments, kad sapratu, ka priekš programmēšanas esmu par stulbu un ar to savu nākotni nevēlos saistīt.
Tam visam gan ir arī pozitīvā puse. Ieaudzināja x reizes pārbaudīt pirms paziņot, ka viss ok.
Tagad reizēm kad darba vajadzībām vajag uzskricelēt kādu PLSQL, Bash kluci, … tad x reizes pārbaudu pirms laižu dzīvē 🙂
Tā ka tam punktiņam ir milzīga nozīme. Old times…
Preses relīzes