Sāk augt pieprasījums pēc analogajām audiokasetēm

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Sāk augt pieprasījums pēc analogajām audiokasetēm

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161664
    samurajs
    Participant

    Droši vien jaunā paaudze magnetofona kasetes vispār neatceras. To, ka vinila plates joprojām iecienītas dīdžeju un melomānu vidū – tas būtu skaidrs, bet fakts, ka ar katru gadu vairāk pērk audiokasetes, ir neizskaidrojams. Faktiski šo produkciju ražo vairs tikai viena firma – National Audio Company (NAC), un tās apgrozījums aug vidēji par 20% gadā. 2015. bijis rekordgads – pārdots par 31% vairāk kasešu nekā pirms gada. Absolūtajos skaitļos tas būtu virs 13 miljoniem. NAC ražošanas iekārtas pārpirka no agrākajiem kasešu ražotājiem burtiski par sviestmaizi. Kompānijai ir līgumi ar Sony Music Entertainment un Universal Music Group par ierakstu tiražēšanu uz šiem datu nesējiem. 70% kasešu tiek pārdotas ar ierakstiem, bet 30% – tukšas.

    Kā ziņo dažas analītiskās aģentūras, joprojām esot diezgan daudz mūzikas grupu, kuras neatzīst digitālās ierakstu tehnoloģijas, un līdz pat šai dienai savu produkciju izdod tikai analogā formātā uz kasetēm. Tas gan vairāk attiecas uz alternatīvo mūziku, indie utml.

    Avotos nav īsti paskaidrots, kādi sabiedrības slāņi šīs audiokasetes pērk. Vai tie būtu nostaļģiskie 80-tajos dzimušie? Vai kādi hipsteri ar sado-mazo novirzi? Un kāda ir pieprasījuma ģeogrāfija?

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_332855207_2da0d216b3_z640x480_1.jpg[/img]

    Avoti 1, 2, 3.

    #322442
    Quagmire
    Participant

    Vinilu es saprotu, bet magnētiskie datu nesēji (lentes, videokasetes, audiokasetes)? Pff…

    #322443
    darklight
    Participant

    Vienīgo pielietojumu es redzu autiņos, jo daudzi vēl braukā ar oriģinālajiem kasešu maģiem, kas daudzos auto tika krāmēti iekšā vēl līdz 2000-šo vidum.

    #322444
    Aldis
    Participant

    Pieļauju ka izvirzījušies uz kaut kādu Indiešu tirgu… 🙂 Tiem kas šāds varētu iet uz urrā.. 🙂

    #322445
    richijs
    Participant

    Saprotu vinils, lentas, bet ne jau šī parodija…

    #322446
    Athlons
    Participant

    Sentiments, vecīt, sentiments…

    Es ar bērnībā mūziku sāku klausīties tieši no kasetēm… bij tāda viena, ko drillēju pa pāris reizēm dienā… man saujā benzīns, saucās… 😀

    Vienmēr ir fascinējusi tā mehānika, kas to visu kustina… un ja vēl pleijerim ir ne tikai autostops, bet pat auto reverss, vispār bikses pilnas… ehh… nostaļģija…

    Jā lentām ir nesalīdzināmi augstāka kvalitāte, tāpat kā vinilam, bet man tas viss nebija pieejams… es izvēlos Compact Cassette…

    #322447
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Audiokasetei kvalitāte ir labāka kā MP3 formātam. Tam grūti noticēt, jo parasti cilvēki sastopas ar nekvalitatīviem ierakstiem.

    Tirgus tik tiešām varētu būt arī automašīnās braucošie, jo CD ir mazāk ērti un MP3 kvalitāte bieži vien ir traģiska.

    #322448
    Crow
    Participant

    Govs dakters!? 😀

    #322449
    re-mix
    Participant
    #322450
    Andron MacBeton
    Participant
    #322451
    Athlons
    Participant

    😀 +1

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā