Samsung un Philips atteikušies ražot televizorus ar 3D

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Samsung un Philips atteikušies ražot televizorus ar 3D

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161878
    samurajs
    Participant

    Dažus gadus atpakaļ televizorus ar 3D pirka kā pīrādziņus. Ražotāji pat sāka ieviest 3D efektus planšetēs un viedtālruņos. Pamazām reklāmas bums norima, bet ierīces turpināja ražot. Tomēr pircēju interese par “telpiskajiem” televizoriem strauji kritās. Vēl jo vairāk, ka perspektīvais Ultra HD Blu-ray formāts tādu nemaz neatbalsta.

    Samsung norādīja, ka joprojām tiek izlaists ļoti maz 3D satura. Filmas vēl daudzmaz ir, bet “dzīvo” 3D pārraižu tikpat kā nav. Tāpēc šīs funkcijas tālākā izstrāde tiks pārtraukta, un turpmāk masveidā “spiedīs” tikai uz Ultra HD izšķirtspēju (4K, 8K). Bez tam ir iecere sākt ražot pilnīgi jauna tipa ekrānus. Philips vispār uzskata, ka 3D nevienam nav vajadzīgs. Tas tikai sadārdzina ražošanu pie krītoša pieprasījuma, kas rezultātā samazina peļņu. LG vēl nogaida, bet konsekventi samazina ražošanas apjomus. Ja 2015. gadā 40% Smart TV atbalstīja “telpisko bildi”, tad šogad šādu modeļu skaits tiks samazināts līdz 20%. Sony tikai divi jaunie modeļi vairs darbosies ar 3D saturu. Rezultātā visdrīzāk tiks izprovocēta ķēdes reakcija, un “telpiskā” bildīte no mājas TV pazudīs vispār. Kas attiecas uz kinoteātriem, tur negatīvas dinamikas neesot. Cilvēki šādas filmas pieprasa, un arī ar kvalitāti tur viss esot kārtībā.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_3dtechnology1_1.jpg[/img]

    Forbes

    #323991
    m_janis
    Participant

    3D televizori jau kopš to parādīšanās bija idiotisma kalngals, vismaz, kamēr nav TV, kura ekrāns ir konkrētas telpas sienas izmērā – vai vismaz kādi 2 x 5 metri. Kino tas viss ir OK, bet pat 88 collu TV ekrānā 3D bilde ir, maigi izsakoties, karikatūra.

    Arī par tagad modē nākošajiem 4K un, pasarg Dievs 8K – cerams, piemeklēs tāds pats liktenis. Nu kāda mārrutka, (izņemot mārketingu un ražotāja peļņu) pēc vajag ko vairāk kā 1080p Full HD ??? Atkal – ja ekrāna izmērs būtu metros un kopplāna kadrā vēlētos skaidri saskatīt zvirbuli baznīcas torņa galā – tad jā. Citādi tikpat bezjēdzīgs pasākums, kā Full HD uz planšetes vai mobilā.

    #323992
    Nelabojams
    Participant

    cepums

    #323993
    Peteris Skabarga
    Participant

    Dažus gadus atpakaļ televizorus ar 3D pirka kā pīrādziņus.

    Nebija jau citu variantu, ja gribēji normāla izmēra TV, gandrīz visos iekšā bija 3D.

    #323994
    poisins
    Participant

    Novēlu tādu pašu likteni arī visiem SMART TV. Kam TV vajadzīgs internets? Vajadzēs skype, pieslēgs PC pie TV, nevis kaut ko murgos… Tas pats arī ar iebūvētām spēlēm – gribi spēles uz TV, pieslēdz konsoli vai, atkal, to pašu PC. Veikalings, un nekas vairāk. Mēģina bez maz vai katram patērētājam ieskaidrot, ka viņam vajag TV ar funkcijām, kuras izmantos tikai 1. dienā – lai pamēģinātu.

    #323995
    msh
    Participant

    +1

    #323996
    Jaunzems
    Participant

    Uz planšetdatora vai telefona izšķirtspēja ir svarīga tā iemesla dēļ, ka tos tur pusmetra attālumā no sejas, līdz ar to individuāli pikseļi ir svarīgāki, lai burti būtu labāk salasāmi un attēli būtu asāki. Tiesa gan, ražotāji šos pikseļus neizmanto tam, lai saspiestu vairāk informācijas (uzstādot pārmēru zemas defaultās DPI vērtības), bet gan tam, lai ikoniņām būtu gludākas maliņas.

    720p telefonā ir perfektais punkts, varbūt 1080p tiem, kas grib nedaudz vairāk, bet vairāk gan nevajag. No 1440p 1080p var atšķirt tikai tad, ja abus saliek kopā, bet decembrī es izmēģināju Xperia Z5 Premium ar 4K izšķirtspēju. Standarta interfeiss tika renderēts 1080p režīmā, bet 4K tika iekurbulēts tikai uz attiecīgas izšķirtspējas video un bildēm. Jāsaka, ka arī 4K režīmā es nespēju atšķirt no laba 1440p ekrāna, tā ka kaut kur jāapstājas.

    Par televizoriem gan es piekrītu, pagājušogad izmēģināju Samsung 4K televizoru, un, neskaitot to, ka saturu nevarēju atrast, to, ko es varēju atrast, nevarēju atšķirt no 1080p versijām.

    #323997
    dolārzīme
    Participant

    ‘3D’ jau uzreiz teicu, ka mārketinga triks vien ir! Jo vajag vismaz 100” lūramo lai kadu nopietnu efektu sasniegtu. Tieši gaidīju ka 3D mirs un tikko pirku normālu UHD TV. Jo nu ‘3D ērā’ nebij iespējams neko normalu nopirkt, visur bāza to nevajadzījo f-ciju tev rīklē, kā baltmaizi, par to prasot vismaz 20% lielāku TV maksu.

    Par 4K un rezolūciju gan nepiekritīšu biedriem… filmu pat uz 40” 4K ekrāna var baudīt daudz kvalitatīvāk un nav vajadzīgas nekam nederīgas brilles vai sazin vēl kas! zem 40 protams, cits stāsts….

    atkāpe: KURŠ  atceras, kad vilka un skatījās seriālus SD/xvid, nesen bij ienācis HD spēlētājs visi kā viens zēkāja HD ar vārdiem ‘priekškam tas vajadzīgs?…’ ‘3x lielāks svars par ko?!??….’ Tagad iedomāties vairs nevar SD seriālu kvalitāti! 😉

    8K gan lai labāk kino ekranos paliek jo tam gan praktiska vieta 32-48” mājas ekranā vismaz pagaidām nav, bet varbūt pēc 20,30 gadi būs… 😉 ta jau redzēs!

    Smart funkcijas ar neizzudīs jo viss tiek ‘smartifizēts’ tava ērtuma pēc! Priekš kam tev 5 ierīces uz galda kura katra dara savu, tad skraidīt un raustīt vadus saslēgšanai, ja to visu var apvienot vienā?!

    #323998
    akms47
    Participant

    Ja esi pamuļķis, tad paklusē.

    Tev nevajag – pērc bez smart. Es lietoju.

    Skype un tml. štruntus var darbināt uz televizora, bet nakui man jāslēdz elektrību rijošs dators, lai paskatītos filmu. Man pietiek ar iebūvēto tv. Un daudz tv kanālu skatos uz ip tv tieši televizorā. Ip tv daudz kanālu ir bez maksas.

    P.s. 3d man ar riebjas, no paša sākuma. To droši vien labāk skatīties kinoteātrī. Es diemžēl redzu dubultbildi (kaut kas ar redzi saistīts), tāpēc mani tas besī. Kino man pietiek ar full HD. Bet uz LG3 telefona detalizācija (pat, ja tas ir uzlabots HD) man patīk. 4K uz tv droši vien man būtu aktuāls, ja man būtu lieka nauda un liela viesistaba. Tad jā 80″ un uz priekšu.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā