Satja Nadella: es biju pret Nokia pirkšanu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Satja Nadella: es biju pret Nokia pirkšanu

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163083
    samurajs
    Participant

    Patreizējais Microsoft vadītājs Satja Nadella izdevis grāmatu «Hit Refresh». Š ajā darbā Nadella pastāsta, kā īsti bijis ar somu tālruņu ražotāja Nokia pirkšanu 2013. gadā, kas kā zināms, beidzās ar krahu un tūkstošiem darbinieku atlaišanu. Kaut kādas baumas par to cirkulēja jau kopš 2014. gada, bet patiesību detalizēti uzzinām tikai tagad. Toreizējais Microsoft ģenerāldirektors Stīvs Ballmers Nokia jautājumā uzrīkoja improvizētu aptauju augstākā ranga vadītājiem, kurā Satja Nadella nobalsoja “pret”.

    Es nebalsoju. Es nesapratu, kāpēc pasaulei vajadzīga trešā tālruņu ekosistēma, ja mēs nespējam piedāvāt neko jaunu. Bet bija par vēlu atgūt zaudētās pozīcijas. Mēs priekšā redzējām konkurentu aizmugures lukturus.

    Tanī laikā pat Bils Geitss skeptiski raudzījās uz Nokia pirkšanu, tā kā Nadella nebija viens. Kā Microsoft novērotāji zin, kompānija joprojām turpina norakstīt Nokia pirkšanā ieguldītos līdzekļus, pastiprinot to ar tūkstošiem atlaišanu. Grāmatā arī aprakstītas Nadellas domas attiecībā uz Microsoft un mobilo ierīču tirgu. Š eit viņš atkārtojas – Redmondai tikai tad ir vērts ielauzties šai lauciņā, ja spēsim izcelties.

    Pirkt kompāniju ar vāju tirgus daļu vienmēr saistīts ar risku. Mums vajadzētu mobilajā biznesā atgriezties tikai tad, kad spēsim sagudrot kaut ko tādu, kā nav konkurentiem.

    Pats Nadella savulaik pieminēja mistisku “Surface Phone”, ar kuru Microsoft varētu atgriezties mobilajā biznesā. Bet bez baumām nekas konkrēts tā arī nav parādījies.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_hitrefresh_1.png[/img]

    #331442
    Andron MacBeton
    Participant

    Ir tak jābūt kaukādam izskaidrojumam kapēc tādi bezsmadzeņu invalīdi saņem miljonus.

    Viņi kautkā maksā otkatu kautkam? Akcionāriem? Bet akcionāri taču tāpat var izņemt dividendes, ne?

    #331443
    Raivix
    Participant

    Jāatzīst, ka šis kadrs ir visnegudrākais no visiem MS stūrmaņiem. Pat Bils spēja pieņemt saprātīgākus lēmumus. Bet notiek tas, kam jānotiek. Toreiz Nokia tāpat no grāvja vairs pati neizkārpītos. Bet tagad Nokia ir atpakaļ un nespēj saražot tik, cik pērk.

Tiek skatīts 3 ierakstu – 1 līdz 3 (no 3 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā