Sengrieķu dators restaurēts ar LEGO palīdzību

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Sengrieķu dators restaurēts ar LEGO palīdzību

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152872
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_comp1_2.jpg[/imgl]Senie grieķi nepārstāj pārsteigt. Pēc daudziem gadsimtiem cilvēce no jauna atklāj to, kas senajiem domātājiem jau bija pazīstams ļoti sen. Piemēram, jau 100 gadus pirms Kristus dzimšanas grieķi radīja mehānisko skaitļošanas mašīnu, kuru tagad sauc par pirmo datoru.

    Ierīce ar nosaukumu Antikythera bija pietiekami sarežģīta, lai varētu prognozēt Mēness aptumsumus. Š o ierīci pirmo reizi atklāja kāda antīka kuģa vrakā 1901.gadā (attēlā), bet tikai 2006. gadā ar rentgentomogrāfijas metodi izdevās noteikt, ka ierīce spēj paredzēt Saules un Mēness aptumsumus ar lielu precizitāti.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ant2_1.jpg[/img]

    2010. gadā Apple OS X programmētājam Andrew Carol izdevās restaurēt antīko mašīnu, izmantojot LEGO sastāvdaļas. Tam vajadzēja 1500 plastmasas elementus + 110 zobratus.

    Kerols saka: “Mehānisms man ir interesants tāpēc, ka cilvēki domā, ka astronomiskās prognozes var izveidot tikai ar NASA superdatoru palīdzību. Bet izprast to, ka kādam tas ir izdevies jau 2000 gadus atpakaļ ar mehānisku mašīnu, un iespēt pašam to modelēt ar LEGO – tas tiešām aizrauj”.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RLPVCJjTNgk[/youtube]

    #255530
    Mr.Death
    Participant

    Beidzot viens sakariigs raksts pa ilgiem laikiem, kurs liek aizdomaaties. :> Paldies, Samuraj!

    #255531
    Aldis
    Participant

    Aha, foršs raksts, gribas par šo ievākt vēl infu! 🙂

    #255532
    Toggo
    Participant

    Loti labs raksts. Ieviesat balsosanas sistemu rakstiem ludzu, lai velak lidzigi ka youtube es varetu atri un erti apskatit rakstus, kas man skitusi interesanti.

    #255533
    shady
    Participant

    Toggp – Jebkuru rakstu vai foruma ierakstu vari pievienot grāmatzīmēm. Spied: “Pievienot tēmu grāmatzīmēm”.

    #255534
    Afrohead
    Participant

    Godīgi sakot, šis jau nav vienīgais vēstures artefakts, kurš izraisa virkni visādu interesantu jautājumu. Vēljoprojām pasaulē tiek atrastas vietas, lietas, kas liecina, ka mūsu senči pratuši izmantot līdzstrāvu, kuru ražojuši no augiem (citronu, vīnogu sulas), ir atrasta, tā saucāmā “Bagdādes baterija”, kas to spilgti pierāda.

    Ēģiptes piramīdās atrastie akmens ciļņi spilgti ataino elektriskās spuldzes kā arī visādus lidojošus objektus. Protams, to var nosaukt par fantāziju, bet to, ka mūs senāk ir apciemojušas būtnes no visuma – to ir grūti noliegt – pat bībelē pieminētais dievs un pravieša Ecekiēla aprakstītie “Debesu rati” ir spilgts kosmosa kuģa apraksts.

    Pieļauju, ka ar šiem pētījumiem neviens neķēpājās, jo tad izrādītos, ka skolās mācītā vēsture būtu pilnīgs bullšits, un tā būtu jāpārraksta par jaunu…

    Ja interesē, der noskatīties: (1.daļa)

    https://www.youtube.com/watch?v=8DCCXbWTQNw

    #255535
    Eudoxus
    Participant

    Afrohead wrote:

    Godīgi sakot, šis jau nav vienīgais vēstures artefakts, kurš izraisa virkni visādu interesantu jautājumu. Vēljoprojām pasaulē tiek atrastas vietas, lietas, kas liecina, ka mūsu senči pratuši izmantot līdzstrāvu, kuru ražojuši no augiem (citronu, vīnogu sulas), ir atrasta, tā saucāmā “Bagdādes baterija”, kas to spilgti pierāda.

    Ēģiptes piramīdās atrastie akmens ciļņi spilgti ataino elektriskās spuldzes kā arī visādus lidojošus objektus. Protams, to var nosaukt par fantāziju, bet to, ka mūs senāk ir apciemojušas būtnes no visuma – to ir grūti noliegt – pat bībelē pieminētais dievs un pravieša Ecekiēla aprakstītie “Debesu rati” ir spilgts kosmosa kuģa apraksts.

    Pieļauju, ka ar šiem pētījumiem neviens neķēpājās, jo tad izrādītos, ka skolās mācītā vēsture būtu pilnīgs bullšits, un tā būtu jāpārraksta par jaunu…

    Ja interesē, der noskatīties: (1.daļa)

    https://www.youtube.com/watch?v=8DCCXbWTQNw

    Un tagad pastāsti, ko tu pīpē?

    #255536
    Aldis
    Participant

    Eduxos, noskaties visas daļas tam klipam. 🙂 Vsp. interesanta teorija. Par tiem Dieviem, ka viņi varētu būt ir ieradušies no “debesīm” ar kosmos kuģiem, un ir daudz ko spējuši, to kas cilvēkam pārdabisks. Un šeit vēl daudz likumsakarību atrasts.. 🙂

    #255537
    aoma
    Participant

    kārtējs F U F L O

    #255538
    Eudoxus
    Participant

    Aldis wrote:

    Eduxos, noskaties visas daļas tam klipam. 🙂 Vsp. interesanta teorija. Par tiem Dieviem, ka viņi varētu būt ir ieradušies no “debesīm” ar kosmos kuģiem, un ir daudz ko spējuši, to kas cilvēkam pārdabisks. Un šeit vēl daudz likumsakarību atrasts.. 🙂

    Piedod, es pat sākumu šitam netaisos skatīties. Esmu šo žanru jau pietiekami baudījis. Likumsakarības var atrast kādas vien patīk. Tak palasi kaut Eko “Fuko svārstu” (ie pieejams arī latviski). Brīžiem nekritiski domājošu cilvēku daudzums vienkārši šausmina.

    #255539
    Mr.Death
    Participant

    Par to, kaapeec man sjis raksts liekaas interesants, es uzskatu, ka pasaulee jau kopsj saakta gala ir valdiijusi progresiivaa attiistiiba – cilveeces attiistiibas process, kas ar katru milisekundi rit aizvien aatraak un aatraak. Jautaajums ir – kas ir sjiis attiistiibas saakumpunkts. Un sjaadi pavedieni dod aizvien vairaak noraades uz to.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā