Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › SES Astra: sākas 3D televīzijas ēra
Atsaucība 3D televīzijai jau ir – vairākas kompānijas plāno darboties šai lauciņā. Kopš aprīļa sākuma sākuma BSkyB pārraida 3D kvalitātē futbola spēles Anglijas un Īrijas klubos un bāros. Savukārt Francijas maksas TV kompānija Canal+ atvērs 3D kanālu 2010. gada decembrī.
Turklāt, ir dzirdēti fakti, ka kinoteātros 3D seansa laikā cilvēkiem sāk sāpēt galva, rauj brokastis uz augšu, kāja sāk tirpt, d***t savajagās un vēl visādi brīnumi notiek. Viens pat karoti ir nolicis Avatar filmas laikā…
Ko nozīmē 3d kvalitātē? 🙂 3D ir kāds kvalitātes rādītājs? 🙂
mārketings
Lūk man arī ir neskaidrs jautājums par 3D ietekmi uz redzi ilgtermiņā? Tas, ka reizi 2 mēnešos aizeju uz kādu Forum Cinemas 3D filmu, būtu sīkums. Bet ko tad, ja tāds Tv būtu jālūr diendienā?
Turklāt, ir dzirdēti fakti, ka kinoteātros 3D seansa laikā cilvēkiem sāk sāpēt galva, rauj brokastis uz augšu, kāja sāk tirpt, d***t savajagās un vēl visādi brīnumi notiek. Viens pat karoti ir nolicis Avatar filmas laikā…
THIS
Tas tā – spriedelējums. Neapgalvoju, ka tā ir. Izklausos skeptisks, bet tas ir tikai tāpēc, ka man 3D tagad šķiet apmēram tajā pašā attīstības stadijā, kā pirmie teļļuki ar apaļiem kineskopiem.
Smadzeņu čakarēšana? Jā, noteikti, taču smadzenes katrs čakarē arī desmit citos veidos. Kaut vai skatoties uz bildēm, kur var redzēt divas dažādas lietas, atkarībā no tā, uz ko fokusē. Pat zinot ka tur var redzēt vairākas lietas, to ne vienmēr sanāk tā pieņemt. Tāpat arī šeit – pat ja Tu zināsi, ka skaties uz plauktu, nevis attiecīgo 3D lietu, Tu vienalga iztēlosi, ka skatītos uz to, kas ir pārraidē, ja vien to pats gribēsi.
Pēc Tavas definīcijas, Aldi, sanāk, ka arī braukt ar auto čakarē smadzenes, jo visu laiku jāzūmo dažādā attālumā, taču vadītājs visu laiku skatās uz arvien citām (jaunām) 2D bildēm. Kļūdos? Kā šis ir citādi?
Tāpat man ir arī grūti saprast, kāpēc skata fokusa maiņa pēkšņi būs kļuvusi par sliktu lietu, jo liela problēma no šībrīža 2D piekoptā veida ir – acis visu laiku fokusējas uz konstantu attālumu, kas nav labi. Tagad pēc Tevis teiktā būs iespēja skatoties pārraides dažādot cik tālu skatās, taču atkal nav labi.
Pirms kādiem pāris mēnešiem par šo pašu problēmu tā pavisam nejauši sanāca noskatīties Bez Tabu sižetu, kur arī mēģināja noskaidrot, vai 3D kino skatīšanās kaitē cilvēku redzei. Tika pieaicināti vairāki speciālisti tai skaitā arī acu ārste, kurai tad nu tika uzdots šis jautājums.
Viņa apgalvoja ka 3D attēls tā tieši redzi nebojājot, vienīgi 3D attēla skatīšanās procesā papildus tiek piepūlētas skatītāja smadzenes, kas var izraisīt papildus nogurumu ja labi atceros. Bet kas attiecas uz acu sāpēšanu laikam bija tā ka skatoties kino acis tiek mazāk mirkšķinātas kura rezultātā acu zīlītes paliek sausa un sāk sāpēt.
Pašās beigās pieminot, komentāros tika teikts, par to acu fokusēšanos, tur laikam gan ir taisnība, ka tāpēc tās varētu sākt sāpēt, taču šai gadījumā ir ieteicams acu zīlites pakustināt no augšas uz leju un sāniem, gluži kā aeirobikā un tas palīdzot! 🙂
Kamēr nav konkrēti pierādījumi par kaitīgumu – tam ne īpaši ticu. Kaut arī var būt atsevišķi jutīgi cilvēki, kam 3D varētu izraisīt reiboņus, acu asarošanu utml.
Rekur atradu rakstu par šo 3D kaitīgumu.
Un jāatdzīst, ka nav pamata neticēt, jo manai draudzenei arī kļūst nelabi un sāp galva pēc 3D seansiem. Sākumā domājām, ka sagadīšanās, bet tagad par šīm veselības problēmām runā jau globālā līmenī.
[spoil][youtube]
Preses relīzes