Simple Invoices – rēķinu uzskaites sistēma

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Simple Invoices – rēķinu uzskaites sistēma

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150506
    Foxsk8
    Participant

    Sveiki visiem, šajā rakstā mēģināšu apskatīt dažas interesantas alternatīvas rēķinu, pavadzīmju, un finanšu uzskaitīšanas lietām. Vienmēr man ir patikusi doma un ideja par web bāzētām aplikācijam, servisiem, kas mums pavērtu daudz plašākas iespējas, nekā tās piedāvā instalētās programmas uz noteiktiem datoriem. Kā dažus un nozīmīgākos faktorus, kāpēc man patīk šādas lietas ir:

    1. Jūs variet ērti, ātri un no jebkuras pasaules vietas piekļūt sev svarīgai informācijai, izmantojot interneta pieslēgumu un datoru vai mobilo telefonu.

    2. Iespēja vairākiem cilvēkiem vienlaikus strādāt ar šo web bāzēto risinājumu.

    3. Uzlabojamas, modificējamas sistēmas, kuras Jūs paši variet izmainīt līdz nepazīšanai, veidot moduļus, utt…

    Simple Invoices – jeb latviski runājot Vienkāršie rēķini ir vienkārša, atvērtā koda (open source) web bāzēta rēķinu pārvaldīšanas sistēma.

    Pirmais iespaids:

    Pēc pirmā skata Simple Invoices man personīgi nelikās ievērības cienīgs, līdz kamēr to nesāku pētīt tuvāk. Domāju, atkal kāda kārtējā projektu beta, kur notiek testēšana, un līdz baudāmam produktam vēl tāls ceļš ejams.

    Skatāmies tālāk:

    Atverot Simple Invoices demo lapu, mani patīkami pārsteidza sistēmas uzbūve un vienkāršums. Viss ir ērti atrodams, pārvaldāms. Dizains arī nav nedz excel stilā, nedz man pašam būtu dziļi jāiespringst uz lietām, par kurām man līdz šim nav bijusi ne mazākā nojausma.

    Iespējas:

    Sistēma, skripts, webs jeb kā to pareizāk nosaukt, sevī ietver vienkāršas un tai pašā laikā svarīgas rēķinu veidošanas lietas. Ja nu kādu lietu esmu aizmirsis pieminēt, varam visu paši aplūkot Simple invoices demo lapā.

    Demo šeit: https://www.simpleinvoices.org/demo/

    Klientu datubāze:

    Mums ir lieliska iespēja veidot klientu datubāzi, kur mēs varam norādīt klienta datus, redzēt dažādas atskaites, pārbaudīt, ir apmaksāts rēķins vai nav, utt…

    Iespēja veidot pārdevējus:

    Laikam jau daudziem ir nācies veidot, tā teikt, aģentu-pārdevēju sistēmas, kur katram aģentam, pārdevējam var būt savi klienti. Tad nu šeit tas viss ir iespējams.

    Produktu datubāze:

    Š eit nu biju patīkami pārsteigts. Ir iespēja veidot produktu datubāzi, norādīt produktam aprakstu, cenu, papildlaukus, kā arī vai produkts ir pieejams vai nē.

    Un pati patīkamākā daļa – rēķinu veidošana:

    Tā paredz, ka mēs varam izveidot rēķinu jebkuram klientam vai arī aģentam, pievienot pie rēķina produktus no produktu datubāzes, nosūtīt rēķinu klientam uz norādīto e-pasta adresi, veidot dažādus papildlaukus par produktu, pakalpojumu, vai arī vienkārši norādīt kādu svarīgu papildinformāciju.

    Izviedotos rēķinus mēs varam viegli iegūt .pdf formātā, nosūtīt uz klientu e-pastu vai arī vienkārši tos izprintēt.

    Simple Invoices labi noder mini uzņēmumiem, privātpersonām, pašnodarbinātiem, vai arī vienkārši kā darījumu, uzskaišu sistēma.

    Nedaudz par tehnisko pusi:

    Lai veiksmīgi darbinātu Simple Invoice sistēmu, jums būs nepieciešams serveris, jeb hostings. Prasības, kā jau parasti: php un mysql ar vienu datubāzi, vidēji diska vietu vajadzētu uz kādiem 250 MB, pietiks atliektiem galiem.

    Kustomizācija, modošana, uzlabojumi un citas lietas:

    Reāli ir pāris mīnusi – Simple Invoices standarta valoda ir angļu, un latviešu valoda itkā arī ir pieejama, bet nu kā jau mēs visi zinām – “čerez ž***”. Tāpēc arī ir jāskatās, kas un kā. Ja angļu valoda problēmas nesagādā, varam droši lietot. Protams – vēl viena nianse, vajag pamainīt standarta vērtības rēķinu formām, utt… Pateicoties vieglai sistēmas uzbūvei, domāju, ka jebkurš, kurš kaut cik nedaudz pārvalda html, to spētu izdarīt bez pūlēm.

    Ja nu kādam vajag supportu par šo rakstu, lietām, uzlabojumiem, iespējamām modifikācijām, kontaktēties ar foxsk8.

    Links uz visu pasākumu:

    https://www.simpleinvoices.org/

    Demo šeit:

    https://www.simpleinvoices.org/demo/

    P.S. Tā kā rakstus rakstu reti, iespējams šur tur pa kādai kļūdai, etc. Bet ne jau tas ir galvenais. Galvenais ir tas, ka nu tomēr beidzot esmu nolēmis dalīties ar zināšanām 🙂 Jo ilgu laiku valdīja uzskats, nestāstīt lietas, ar kurām pats nodarbojies un arī pelni, jo labam meistaram savi knifi jātur pie sevis 🙂 Vairāk šī info būtu domāta kā foruma tēma, bet domāju ka info arī noderētu jauniem finanšu darboņiem. Tiem jau tā pietiek problēmu, tad vismaz varētu kaut kā atvieglot to visu procesu ar nelielu softu, ar kuru palīdzību arī varētu veiksmīgi veidot visas vajadzīgās lietas.

    #226832
    grisha
    Participant

    foxs, sorry, saakumaa runaaji par dazhaadaam alternatiivaam,bet beigaas paliki pie viena softa.

    Tomeer, paldies par forshu rakstu, sakaardinaaji paproveet… . .

    MAn te gan intresee vairaak produktu sadalja, nevis reekjinu izrakstiishana, bet tas jau cits staasts.. . .

    #226833
    Evers
    Participant

    Varētu grāmatvedības programmas uz līdzīga varianta strādāt. Nākotne, manuprāt, pieder Cloud-tipa sistēmām, mājas lietotājiem ne, bet taisni iestādēm.

    #226834
    izredzētais
    Participant

    evers, dont forget about safety 🙂

    bezvadu datu pārraide nekad pilnībā neaizvietos vadu pārraidi, tā pat arī ir ar šīm lietām 🙂

    #226835
    Evers
    Participant

    Labāk, ka viss notiek uz servera, kam tie regulāri veikti bekapi, un trafiks kriptēts ar pēdējām kriptēšanas tehnoloģijām. Nekā, ka visas svarīgās lietas notiek uz parasta datora, kuram kautvai cietais var atrēkties un čau. 😀

    #226836
    aviators
    Participant

    Nu serveris arī var vienā jaukā dienā izbeigties.

    #226837
    web33
    Participant

    Noderēs

    #226838
    Evers
    Participant

    aviators wrote:

    Nu serveris arī var vienā jaukā dienā izbeigties.

    Sajaucos, vārda “bekapi” vietā uzrakstīju “atjauninājumi” 😀 . Ar labu bekap sistēmu būs droši.

    #226839
    remarco
    Participant

    Japs, visu glabāsim uz serveriem :DD sākam jau būvēt un ceņiku domāt…

    Nākotnē mājās būs pc tikai ar boot iespēju no neta :DDD visi dati kaut kur serverī mazā kīnas ciematā .

    A ja nopietni tad šādi protams ir ērti strādāt it īpaši ja vairākiem cilvēkiem jāstrādā un vel jo vairāk ja dati nav īpasī nekādi slepenie.

    Piemēram man darbā priekšnieks vienkārši mani piebeigs ar savām exel tabulām kurās pāris piņķerīgas formulas viņš nosauc par PROGRAMMU kuru pats sarakstijis. Gribas nošauties , Kad iedomājos ka tulīt pie tās ūber tabulas strādās pāris cilvējki ar iesācēju zināšanām offis programās un mētās no viena pc uz otru lai tabulas visiem neatšķirtos.

    Es par onlainu …

    Drošība štrunts- vienmēr būs kāds kas lauzīs un vienmēr kāds kas mēģinās sargāt.

    #226840
    Evers
    Participant

    Mājas lietotājiem tas nav tik svarīgi, un ja kādreiz būs, tad daudz daudz vēlāk, kā iestādēm, iestādēm jau tagad vajadzētu, mājas lietotājiem labāk ir kā tagad, viss savs, viss pie sevis.

    #226841
    grisha
    Participant

    remarko, pat nesmejies. Man jau sen nekas svariigs uz kompja nestaav. Visus datus glabaaju uz citas kastes, foxmarks arii sinhronizeejas cau netu, taa ka varu saviem datiem piekljuut no neta, arii kasti varu paarinstaleet kaut katru dienu.

    #226842
    izredzētais
    Participant

    khm, cilvēki, ja jums savas firmas konfidenciālie dati būtu jāglabā k-kādās cloud sistēmās – vai jūs naktīs gulētu mierīgi?

    pat tādas firmas kā google mēdz aizšaut greizi, pavisam nesen tika pakāsti ļoti daudz faili no google doc. un tas ir labākajā gadījumā, nedod dievs kāds tos dublēs un izmantos kaitnieciskiem nolūkiem.

    #226843
    Foxsk8
    Participant

    Negribi nelieto, tev neviens neuzspiež, tik gribu redzēt, kas notiks, ja tavam datoram, uz kura stāv grāmatvedības softs, nokurās HDD, vai mātene, vai kā citādi PC ir down. Tomēr datu centrā turēt to visu ir daudz reiz labāk, līdz ar to, ja kas notiek, ir rezerves kopijas, kā arī tu vari saviem datiem piekļūt no jebkuras vietas, kur vien tev ir pieejams internets, domāju, ka tas ir diezgan ērti. Plus otrs, protams ar šādu risinājumu taču nevadīsi kādu lielu SIA, bet maziem biznesiem ir ok, kā piemēram visādiem IK, pašnodarbinātiem, utt…

    Un ja salīdzinam ar tām pašām Tildēm, kurās ir gļuku vairāk nekā vajag, tad labāk izvēlos šādus risinājumus.

    Kaut vai kā piemēru varu minēt, kad notika pārēja uz pvn 21 procentu, 100 %, daudzi softi nebija paredzējuši PVN ailes maiņu 😀

    #226844
    Zapte
    Participant

    Vispār Latvijā jau labu laiciņu šāda aplikācija tiek piedāvata https://www.pusi.lv

    Gan rēķinu uzskaite, gan pavadzīmes, klientu uzskaite un noliktava, kā arī citas – biznesa sociālā tīkla funkcijas, kas dod iespēju popularizēt savu uzņēmumu un pakalpojumus.

    #226845
    Foxsk8
    Participant

    Paskatoties to pusi.lv, es labāk lietoju šo variantu, kur pats varu uzmodot, kontrolēt visu, rakstīt moduļus kādus man vajag, utt….

    And ko tu darīsi, kad viņiem būs sakrājies kāds klientu skaits, un nu pēkšņi no visiem sāks iekasēt naudiņas, gribēsi piekļūt saviem datiem, maksā.

    #226846
    Holmss
    Participant

    Fox, esi labs un ja kaut kādus moduļus piekodē tam simpleinvoices tad padalies arī ar citiem! 😀

    #226847
    Foxsk8
    Participant

    Pagaidām vēl neesmu neko tur izveidojis, bet droš vajadzēs normālu lv valodas paku saveidot.

    #226848
    Viestartss
    Participant

    paldies autoram, šī ir viena no lietām, ko es savā uzņēmumā labprāt pielietotu. tā kā mans fokuss ir maksimāla efektivitāte, tad es labprāt izmantoju dažādus bezmaksas risinājumus, piemēram, Google Apps.

    ja ir iespējas un idejas, lūdzu aprakstus arī par citiem līdzīgiem risinājumiem. domāju, ka neesmu vienīgais, kam tas varētu interesēt.

    #226849
    Foxsk8
    Participant

    Ir vēl līdzīgi open source, būs laiks, papildināšu rakstu.

    #226850
    Zapte
    Participant

    pusi.lv mainījis nosaukumu uz http://www.ibizness.lv

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā