Sisadminiem: jauns ierocis pret «sociālajiem fanātiem»

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Sisadminiem: jauns ierocis pret «sociālajiem fanātiem»

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #213607
    shady
    Participant

    Heh, pārmācīt jau nav problēma, bet galvenais ir – izdarīt to likumīgi:)

    #213608
    Snorx
    Participant

    Kur tu izrāvi, ka tas ir nelikumīgi, ja tu tajā iestādē strādā par adminu? Tu atbildi par tīkla datoros atrodamo informāciju un šīs informācijas apmaiņu, tātad tev ir arī uzrauga tiesības, lai darba vietā, darba laikā nenotiktu informācijas noplūde, šinī gadijumā pilnīgi pie pakaļas, ka tā ir viņa/viņas personīgie dati- sēdi mājās un dari ar saviem datiem, ko gribi- tev bija aizdomas, ka tiek izsūtīta konfidenciāla firmas informācija, izmantojot draugiem.lv pastu kā informācijas noplūdes vietu. Tev ir pilnīgi likumīgas tiesības to pārbaudīt, turklāt tas ietilpst tavos tiešajos pienākumos, par kuru nepildīšanu tevi var atlaist, ar tam sekojošu tiesvedību par nolaidīgas darbības rezultātā radītiem zaudējumiem…. Neviens nav rakstisku atļauju no firmas vadības devis konkrētai personai izmantot firmas īpašumu personīgas dabas jautājumu kārtošanai. I vsjo- pie d* visi protesti. Keyloggeri nav nelikumīga programmatūra- nelegāla ir to izmantošana iedzīvošanās nolūkos.

    #213609
    shady
    Participant

    Snorx – Nē, mīļais, iekš mana e-pasta, draugiem.lv vai kur citur – tu iekšā līst nedrīksti:) Tā ir mana privātā virtuālā vide – mans privātīpašums.

    Adminam juridiskās tiesības ir tādas pašas kā pagalma Vasjam, kurš iecelts pa sētas uzraugu… Neesi valsts pilnvarota amatpersona ar attiecīgu atļauju – nav tev nekādas tiesības.

    Varbūt es caur darba datoru pieslēdzos savam mājas pc, tad tu arī tur līdīsi iekšā un rakņāsies?

    Neesmu jurists, bet, ja man būtu vajadzība, tad noteikti noskaidrotu likumus par personu datu aizsardzību internetā, virtuālo privātīpašumu utt..

    Un domāju, ka tev nepatikšanas būtu daudz lielākas par to, ko tavs darba devējs tev ir licis darīt:)

    Viss, ko tu drīksti darīt, ir ziņot priekšniecībai par to, ka esmu izmantojis neatļautas darbības (kas ir atrunāts līgumā – mutiska/rakstiska vienošanās), apmeklējis attiecīgas saites un pavadījis tur nelietderīgi sava darba laiku – vairāk neko. Un vari arī bloķēt pieeju neatļautajām darbībām, vietnēm, bet neko vairāk!!!

    #213610
    Snorx
    Participant

    Pag pag- pieņemot cilvēku darbā- darba līgumā ir skaidri un gaiši ierakstīts, ka tu nedrīksti izmantot darba inventāru personiskām vajadzībām, atskaitot variantus, kad tev ir rakstiska atļauja no vadības. Thats it. Tu esi pārkāpis darba līguma punktu, turklāt pieķerts pie rokas izmantojot to privātām darbībām, turklāt ir aizdomas, ka tavas darbības rezultātā tiek izpausts komercnoslēpums, kas rada zaudējumus darba devējam. Tad sanāk, ka izmantojot darba e-pastu es mierīgi varu sūtīt uz savu privāto mailu da jebkādu info par un ap uzņēmuma darbību, un bez attiecīgo iestāžu atļaujas man pat nav tiesību tevi pieķert? Tad jau sanāk, ka trafika uzskaite ar IP adresātiem arī ir pretlikumīga tāpat kā jebkuru log failu uzturēšana? Jobt un kā tad ar likumu kas liek saglabāt visiem ISP datus par mani cik tur tos gadus? Pēc tevis teiktā sanāk, ka arī jebkurš ugunsmūris ir pretlikumīgs, jo viņš saņem un filtrē paketes ar manis sūtīto privāto infu, tai skaitā paroles utt, kas ir mans virtuālais privātīpašums. 😀 Diezgan absurdi sanāk 🙂

    #213611
    samurajs
    Participant

    Shady: praksē sisadmini regulāri lasa darbinieku dienesta mailus, un darbinieki par to ir brīdināti. Tā kā šais gadījumos nav ieteicams privāto saraksti vest no darba PC. Tomēr drošības aspekts darbavietās ir nozīmīgs.

    #213612
    shady
    Participant

    Samurajs: firmas e-pastu uz viņu servera, ko izsnieguši tev lietošanā – jā, to viņi var lasīt, bet nejau līst iekšā tavos kontos, profilos un vēl nezin kur. Viņi drikst tikai konstatēt, nobloķēt peeju to un pieņemt soda mēra.

    #213613
    bezmiegs
    Participant

    😀 ko tur njemties, cilveeki aiz izmisuma tikt pie blokjeetiem webiem ir uz daudz ko gatavi, ja aizliedzaam webus tad dazhs laps indiviids pamaniijaas atstiept no maajaam Tele2 mobiilo netu un nekaadi ierobezhojumi uz vinju vairs neattiecaas, un nevajadzeeja ne proxi shamam mekleet ne arii vairs cisco tur ko dotu… runa iet par cilveeku godapraatu vairaak shaadaa gadiijumaa, un var jau uzkraameet kaut 10 aizsardziibas…pietiekami pieliekot praatu jebkuru sisteemu var apiet vai uzlauzt… taa ka kkaadu dalju atturees shaadi risinaajumi bet ja cilveeks peec buutiibas gribees kraapties veidu atradiis shaa vai taa

    #213614
    Evers
    Participant

    jāuzstāda mobīlā tīkla “džammeris”, bet tas atkal neļaus lietot mob. telefonus pat darba vajadzībām

    #213615
    shady
    Participant

    Var tak bloķēt adreses neatkarīgi no interneta veida – mobilais (piemēram, tele2) vai lokālais, kas pieejams darba vietā.

    Es ņemos principiāli, jo jaunpieņemts admins domā, ka var atļauties darīt visu, ko vēlas, it īpaši, ja priekšniecība liek.

    Diemžēl tā tas nav…

    Ir jāzin gan savas tiesības, gan pienākumi – kurus drīkst darīt un kurus nē atbilstoši savam ieņemamajam amatam un likuma kārtībai.

    #213616
    Creep
    Participant

    Ja cilvēks pamanās uz darbu atnākt ar savu laptopu un izmanto mobilo internetu, tad neko viņam tur nenobloķēsi…

    #213617
    shady
    Participant

    Tas jā, tāpat kā jauni tel, smārti utt…pietiekoši attīstījušies, lai lietotu netu dažām herņām.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā