SkolÄ“nu darbs vasarÄ￾

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība SkolÄ“nu darbs vasarÄ￾

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153581
    buipisLV
    Participant

    Gribēju uzzināt par skolēnu darbu vasarā. Ir vēl iespējams pieteikties? Un kur var pieteikties? Cik liela alga un cik ilgi jāstrādā(stundas dienā)? It kā pa ziņ ām dzirdēju ka Ventspilī būs 200 vietas un no 13 gadiem var. Tā kā lieka nauda par skādi nenāktu, un tāpat īsti nav ko vasarā darīt(ja neskaita ar draugiem kaut kā darīšanu un uz jūru iešanu) domāju pieteikties. 🙂

    #264003
    nevertell
    Participant

    Itkā legāli drīkst strādāt tikai 14 gadiem uz pusslodzi, un ne vairāk.

    Es strādāju vienu vasaru. Sapratu, ka jāizmanto vienīgās brīvās vasaras, kamēr vēl var.

    #264004
    buipisLV
    Participant

    LNT ziņ ās skatījos, teica, ka Rīgā, Daugavpilī, Ventspilī, Liepājā un vēl kaut kur pašvaldības nodrošinās tik un tik vietas no 13 līdz 19 gadus veciem cilvēkiem.

    Bet ja uz pusslodzi tikai drīkst strādāt, tad jau tāpat visa diena vēl brīva citām lietām.

    #264005
    APOC
    Participant

    buipis wrote:

    Bet ja uz pusslodzi tikai drīkst strādāt, tad jau tāpat visa diena vēl brīva citām lietām.


    Strādāsi kā ēzelis un par minimālo. Ja vien nebūs savi gali un pazīšanās.

    #264006
    Evers
    Participant

    Baudi bērnību kamēr vēl vari. Es labprāt paņemtu visu vasaru brivu nevis tikai mēnesi, lai gan nejau lai dīkā sēdētu – laukos tāpat atrodas ko darīt.

    #264007
    deivs001
    Participant

    Nezinu gan vai labākais ieteikums ir sēdet, baudīt to laiskošanos. Varbūt, ka ir labāk ātrāk saprast, ka nevēlas “vergot” kādam 8 un vairāk stundas dienā. Sāks varbūt vairāk $ novērtēt.

    #264008
    Creep
    Participant

    Es gan neuzskatu to par neko sliktu, ka cilvēks grib strādāt. Vismaz laikus kaut puslīdz sapratīs kas par zvēru ir darbs un ko tas ziemā ēd.

    Pats gandrīz visu mūžu esmu vasarās strādājis, sākot no gadiem 11 vai 12 (neatceros) darba laiks jau stipri pārsniedza 8h dienā. Visa veida darbi (traktora dzenāšana, maisu kraušana utt.).

    Bija viens čalis no pilsētas atbraucis mazliet pastrādāt, pēc 4h jau palika slikti un gandrīz noģība.

    Tākā labāk ir, ka saprot laikus, kas ir darbs, pēctam būs dzīvē vieglāk, tā vienā dienā sākt strādāt pilnu slodzi, kad nekad mūžā neesi to darījis, varētu būt diezgan pagrūti.

    #264009
    deivs001
    Participant

    +1 Creep’am!

    #264010
    nevertell
    Participant

    Darbs ir jāiepazīst, bet ir jāsaprot darba un naudas vērtību atšķirības. Un tas, ka neiegūtā nauda kautkur jau nonāks, bet neizdarīts darbs vienmēr seko līdzi.

    #264011
    Foxsk8
    Participant

    Atceros savus laikus, gāju uz namu pārvaldi, kopā ar džekiem rukājām kā meistari, brigadieris iedod lapiņu ar sarakstu un adresēm, kas kur jāizdara, un davai, lāpstas, krāsas rokā un prom uz objektu. Pastādājot tādā namu pārvaldē, nemaz nelikās tas fakts, ka nekas mājām netiek darīts, katru dienu bija ko darīt. Cik nu toreiz jaunībā no bezdarbniekiem, sanāca ap kādi 80 – 90 Ls mēnesī. Strādājām no 9 līdz 3jiem.

    Ehh, kas nekaitēja krievu laikos, uz holhozu prom, biešu laukā iekšā un ar krēslu no lauka nost, vot tas bija darbs.

    #264012
    Kon
    Participant

    Jebkuram džekam, kaut reizi mūžā, bet ir jāstrādā fizisks darbs

    #264013
    bumbulis
    Participant

    KoЯn wrote:

    Jebkuram džekam, kaut reizi mūžā, bet ir jāstrādā fizisks darbs


    To pašu teica par armiju… Strīdīgs jautājums.

    #264014
    Kon
    Participant

    Ja Tev būtu meita, tad Tu vēlētos viņai puisi, kas nav spējīgs āmuru rokās noturēt?

    Armijas pastāvēšana kā tāda, mūsu valstij, ir strīdīgs jautājums. Labāk, tad būtu specvienības ģenerējuši.

    #264015
    bumbulis
    Participant

    Ja man būtu meita, es viņai gribētu cilvēku, kuram nav nepieciešamība ikdienā āmuru cilināt, vai stroikā pamatus rakt. 🙂

    Tāpēc kā jau teicu, strīdīgs jautājums, vai kārtīgam vecim ir jāprot putnu būrus taisīt, mašīnas labot, vai orientēties valūtas tirgū. 🙂

    #264016
    Kon
    Participant

    pilēs krāns – sauks santehniķi? 😀

    okej okej, domu sapratu 🙂

    #264017
    nevertell
    Participant

    Saucot santehniķi meita dabūs divreiz papriecāties. Vai vispār.

    #264018
    Foxsk8
    Participant

    Vispārībā, kas tu pa tēvu, ja nevari meitai iemācīt kā putnu būris jātaisa. Dzimumam īsti nav nozīmes, visu izsaka aizspriedumi par to, kurš no dzimumiem ko dara un kas kam būtu jādara. Mūsdienu sievišķi nemaz nav tik švaki.

    #264019
    nevertell
    Participant

    A ja viņa pati negrib ?

    Protams, vēl varam filozofēt, ka to, ko bērns grib, lielā mērā ietekmē tas, kā bērns tiek audzināts. Bet kurā brīdī sākās paststāvīgā domāšana ? Arī vispār jau nekad.

    #264020
    Creep
    Participant

    Ikdienā lai nav nepieciešams āmuru cilāt, okei, domu gājienu saprotu, bet tas jau nenozīmē to, ka cilvēkam tas nav jāmāk. Ja vīrietis nekad mūžā nav uzgriežņatslēgu vai āmuru paņēmis rokā, tad piedod, atvaino, bet tad tā ir sievete transvestīts (atvainojos, ja kādu aizskāru, nebija tā domāts). Tad varbūt jāsāk dzīvot mums arī kā vāciešiem, ka pie katra sīkuma sauc “meistaru”? Vismaz varbūt cilvēkiem darbs būtu.

    Ironija

    #264021
    Kon
    Participant

    labāk parādiet man sievieti, kam tāds vajadzīgs 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā