Skots Maknilijs: Linux varēja vispār nebūt

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Skots Maknilijs: Linux varēja vispār nebūt

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153479
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_mcnealy_1.jpg[/imgl]Skots Maknilijs (Scott McNealy), Sun Microsystems līdzdibinātājs un bijušais vadītājs, publiski atzina pieļautās kļūdas operētājsistēmas Solaris stratēģijā. No mūsdienu viedokļa, pārāk ilgi Sun noņēmās ar pašizveidoto SPARC procesoru arhitektūru, un neizvēlējās pareizo stratēģiju x86 gadījumā. Protams, ka brīvās nišas tūlīt aizņēma Linux.

    “Ja mēs vienkārši būtu paņēmuši Intel Pentium CPU, un uz tā bāzes izlaiduši pāris Pizza-Box modeļus ar Solaris, tāda Linux vispār varēja nebūt. Google tad strādātu ar Solaris,” tā Maknilija kungs izteicās kādā tehnoloģiju pasākumā Silicon Valley.

    Sun Microsystems sāka strādāt ar x86 arhitektūru, bet stipri par vēlu, kaut arī panākumi neizpalika. Kavēšanās kompānijai maksāja visu. Pēc milzīgu finansiālu zaudējumu ciešanas Sun Microsystems pārpirka Oracle, kurš turpina tirgot komerciālos Solaris programmproduktus.

    Avots

    #262633
    canis_lupus
    Participant

    Raksta nosaukums man liek satraukti domāt – nez kas, tad man iekš Asus maršrutētāja aizstātu DD-WRT un iekš OpenBox’a Enigmu?

    #262634
    piwchix
    Participant

    canis_lupus wrote:

    Raksta nosaukums man liek satraukti domāt – nez kas, tad man iekš Asus maršrutētāja aizstātu DD-WRT un iekš OpenBox’a Enigmu?

    Viņš grib pateikt, ka (varbūt) unix – šajā gadījumā Solaris.

    Lai gan būtiskas atšķirības nav, tikpat uz visiem uzskaitītajiem dzelžiem darbojas kā linux, tā unix…un tā pat ir skaidrs kāpēc…(vispār linux jau ir gandrīz iespējams ielikt pat tosterī)

    Un vispār apgalvojums ir diezgan aplams, jo linux vēsture ir daudz tālāka par Solaris vēsturi(gadi 15 vismaz). Tajā laikā, kad Solaris tika ieplānots, Linux jau darbināja pietiekami daudz platformu (ne tikai x86), arī to pašu SPARC un citas…

    Varbūt arī šobrīd atrastos uz OpenSolaris (ja veiksmīga biznesa gadījumā arī tāds tiktu piedāvāts).

    Bet vispār jau laikam vēl vienai maksas OS īsti vietas nebūtu, imho.

    #262635
    shadowmen
    Participant

    ”Skots Maknilijs varēja vispār nebūt” 😀

    #262636
    cracks
    Participant

    Tam čalim vienkārši ūdens smeļas mutē. 🙂

    #262637
    grisha
    Participant

    Tieshi pateicoties maksas produktiem arii radaas Linux. Tomeer dazhi ir iemaaciijushies apiet GPL licenci.

    JAu pirms, gadiem desmit, uz Sparc lietoju Debian, jo no Solaris nebija nekaadas jeegas. Linux bija labaak attiistiijies nekaa SUN sisteema. Taa ka, lai vaino vien pashi sevi.

    #262638
    viesic
    Participant

    piwchix wrote:


    Un vispār apgalvojums ir diezgan aplams, jo linux vēsture ir daudz tālāka par Solaris vēsturi(gadi 15 vismaz). Tajā laikā, kad Solaris tika ieplānots, Linux jau darbināja pietiekami daudz platformu (ne tikai x86), arī to pašu SPARC un citas…


    nevajag stāstīt muļķības 😀 Pirmā “solaris” versija iznāca 82. gadā zem nosaukuma “Sun UNIX 0.7”

    Nosaukums solaris radās, kad kompānija SUN pārdēvēja SunOS 5.0 par Solaris 2.0 ja nemaldos 92. gadā. Linux pirmo versiju, kaut kādu 0.1 anounsēja 91 gadā. un tas bija pliks kernelis, uz kura neko nopietnu nevarēja darīt, atšķirībā no sunos, kas bija pilnībā funkcionējoša UNIX os. 😉

    #262639
    StyleZ
    Participant

    canis_lupus wrote:

    Raksta nosaukums man liek satraukti domāt – nez kas, tad man iekš Asus maršrutētāja aizstātu DD-WRT un iekš OpenBox’a Enigmu?


    saļarka, protams, kas gan cits 😀

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā