Skype ir briesmās!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Skype ir briesmās!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 51 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149265
    Evers
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_skypeindanger_1.jpg[/imgl]Populārā interneta komunicēšanas programma Skype ir nokļuvusi uz slēgšanas robežas.

    2005. gadā Skype no Niklas Zennstrom un Janus Friis piederošās kompānijas Joltid Ltd. nopirka lielais izsoļu portāls eBay. Š obrīd ir radusies krīzes situācija, jo izrādās, ka pirkuma komplektā nenāca līdzi tiesības uz vienu no P2P tehnoloģijām uz kuras ir balstīts Skype – “Global Index P2P software” (Global Index ir P2P protokols, ko Skype izmanto kā kodola komunikācijas-core communication tehnoloģiju). Licenze uz minēto protokolu vēl aizvien pilnībā pieder Skype iepriekšējiem īpašniekiem un Skype šobrīd to izmanto nelegāli.

    Joltid šobrīd cenšās apturēt Global Index darbību, kā gadījumā Skype serviss tiktu pilnībā slēgts. Tiesas process tika aizsākts jau šī gada martā un ir pagarināts līdz 2010. gada jūnijam. Lai glābtu Skype, eBay ir jau uzsācis darbu pie alternatīva protokola izstrādes, ar kuru varētu aizstāt Global Index, tas gan ir milzīgs darbs ar lielu risku un nemaz tik labām cerībām. Pirmkārt jau Skype “pārizstrādes” termiņš ir līdz jau minētajam 2010. gada jūnijam. Otrkārt, tas eBay būs ļoti dārgs prieks, seko risks ar to, ka Skype var zaudēt funkcionalitāti un klientus.

    Skype slēgšanas gadījumā, vairāk, kā 480 miljoniem tā lietotāju būs jāmeklē jauna alternatīva.

    Tā, ka, Skype lietotāji, turam īkšķus par eBay!

    Avots1

    Avots2

    #206649
    samurajs
    Participant

    Varbūt nemaz nebūtu slikti, ja Skype aizklapētu. Alternatīvu projektu tāpat netrūkst.

    #206650
    Evers
    Participant

    Es tādā gadījumā uz GTalk pārietu.

    #206651
    usins
    Participant

    Manuprāt kaut kā dīvaini, ka nepārdeva to elementu, kurš ir skype kodola iekšā! BEt nu okz, besī šitādi nūbi, kuri uzrodas un izčakarē normālu programmu. Ja skype aizklapēs būs samērā švaki atkal sadabūt visus savus draugus vienā tīklā. Vajag kaut ko universālu, kurš saprastos ar visiem šiem voip un p2p klientiņiem, kuri domāti papļāpāšanai.

    #206652
    Stat1CX
    Participant

    Nemaz neskumšu ja skype mirs, ir daudz labākas alternatīvas, kas nerij PC resursus kā būdamas pie bada.

    #206653
    QueenZ
    Participant

    Lietoju MSN, Yahoo, AIM un Google Talk nevis to nekam nederiigo Skype. Skype vel mazliet it kaa lietoju bet stulbaakais ka nevar piemeeram Adium vai Trillian pievienot protokolu, viniem sleegts.

    Lai tik klapee ciet to Skype

    #206654
    Foxsk8
    Participant

    Paņemšu iesūdzēšu ebay tiesā, ka vairs nevaru komunicēties, līdz ar to tiek iedragāts mans bizness. 😀 Sākšu tā pat kā amīši 🙂 😀

    Interesanti, izstrādā 4 versiju, bet aizmirst par sīkumiem.

    #206655
    ehex
    Participant

    Š ajā lietā būtu gan plusi gan mīnusi. Pluss būtu, ka būtu iemesls sākt lietot citu alternatīvu. A mīnuss tas, ko jau usins pieminēja, ka nevarētu vairs savākt visus kontaktus. Viens sāktu lietu vienu alternatīvu, otrs citu, trešais vispār nezināt, ko darīt un pakārtos. 😀 Rezultātā dabūtu turēt vairākus aplikācijas. Tā kā nav labuma bez ļaunuma un otrādi.

    P.S.Man no alternatīvām ir iepaticies jaunais Windows Live Messenger. GTalk visp neesmu vēl pamēģinājis.

    #206656
    QueenZ
    Participant

    ehex, taapeec ir taadi universaalie messengeri kaa Trillian un Adium (uz Mac) kur var pievienot gan MSN, gan Yahoo, gan AIM, gan Google talk un visus paareejos. saucaas All in one messengers 🙂 Kur probleema? 🙂

    #206657
    ehex
    Participant

    Nebiju par tādiem dzirdējis! Ja nu notiks tā slēgšana tad arī nekas cits neatliks kā tādus izmantot. Bet anyway paldies par infu.

    #206658
    ob1
    Participant

    Būtu žel, ja skype noklātos. Laba proga.

    Un kurš tur saka, ka skype rij resursus? Tikpat kā neko nerij.

    #206659
    usins
    Participant

    Vienīgi dažreiz šamējam uznāk, bet arī- izņemot visu lieko skpe ir maza mīļa proga 😀

    #206660
    Kon
    Participant

    Kopš kura brīža skype rij daudz resursus , manā gadījumā nieka 40 mb rama un cpu vnm <5

    #206661
    meteo19
    Participant

    Ehh .. Labi, ka jau gadu man nav uz pc skype programa 😀

    P.s. Nesen acerējos, ka es te esmu reģistrējies 😀

    #206662
    Evers
    Participant

    Man, piemēram, tie visi yahoo, windows, aol messendžeri liekas atbaidoši 😀

    #206663
    FireFoxsitis
    Participant

    Nu ja, kā vienmēr. Piegriež skābekli labām lietām. :devil:

    #206664
    ob1
    Participant

    jā, evers, win mesengeri vispār ar nLite no win instalācijas izmēžu.

    P.S. FireFoxi, nomaini avataru, citādi tā vien gribās ar tevi flirtu uzsākt… 🙂

    #206665
    Aldis
    Participant

    Google Talk 4 ever.. 😀 Skype jau pirms 2varpus gadiem izmetu lauka, jo no 2.5 versijas uz augshu saka maitaties.. kad ieraudziju nesen to bremzigo kubiku pie drauga, sapratu ka nu pagrimusi progele.. 😀

    #206666
    FireFoxsitis
    Participant

    ob1 – nomainīju, lai nesāc flirtu ar manīm. wnk man patīk tā meitene, bet nu atkal notepad.lv traucē… /nopūšas

    #206667
    QueenZ
    Participant

    Buutu labaak kaadu jauku lapsinju ielicis nevis to zaljo atbaidosho meerkakji.. taa vien gribas izfiltreet 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 51 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā