Šlesers un Pujāts: Bībeles māc. jābūt obligātai! 2

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Šlesers un Pujāts: Bībeles māc. jābūt obligātai! 2

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 125 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #244904
    Toms
    Participant

    Jaunzems wrote:

    Loading!

    [img]https://www.bildites.lv/images/fui8egfnsus2wwao1by9.jpg[/img]

    Es arī esmu kristietis. So what?

    #244905
    TokRa
    Participant

    Toms wrote:

    Es arī esmu kristietis. So what?


    Dieva vergs, tātad. Katrs izklaidējas kā māk, bet vai ar to būtu iemesls lepoties?

    Ui, kū lapi raxtīc: https://www.aisbergs.lv/?p=9202

    #244906
    Toms
    Participant

    Tas ir Tavs viedoklis.

    #244907
    Nelabojams
    Participant

    Es reiz biju kristietis. Pat savus bērnus nokristīju. Tad vienā jaukā dienā svēru šo ticību un vieglu esam atradu. Tagad to kristīšanu man pārmet gan bērni, gan paša sirdsapziņa. Bet zinu – dažas nedēļas vēlāk no noteikti vairs nebūtu darījis.

    Tagad Bībele man ir vienīgi labs izziņas materiāls, lai argumentētu ar ticības uzspiedējiem un – vietām arī brīnišķīgi skaista literatūra (piem. Pāvila 1. vēstule Korintiešiem vai Zālamana Augstā dziesma, arī visiem zināmā teika par Pasaules radīšanu). Salīdzinājumam – Korāns ir literāri ļoti vājš, garlaicīgs un didaktisks darbs 🙂 Ja kristietībā smadzeņu skalošanai ir nepieciešami mācītāji, tad islamā to dara pats Korāns.

    Okama asmens darbojas nekļūdīgi un Pasaules izskaidrošanai pietiek ar minimālo iespējamo būtību skaitu. Reliģijas nav šo būtību starpā.

    Atšķirībā no vairuma “atkritēju”, manī nebija naida ne pret ticību, ne nepatikas pret tās nesējiem – aizgāju mierīgi, vienkārši atstādams aiz sevis nodzīvotu dzīves posmu. Taču pēdējos dažos gados redzamā kristiešu uzmācīgā agresivitāte liek ieņemt arvien aktīvāku un nesamierināmāku pozīciju. Pašreiz notiekošais vispār vairs nekādos rāmjos nelien. Par laimi, ir vēl Satversme un ECT un iespēja manam mazākajam bērnam (tie nokristītie jau izauguši) vnk. ignorēt tās “Bībeles stundas”. Neļaus iegūt izglītību tāpēc, ko, a? Nu, pamēģiniet!

    #244908
    TokRa
    Participant

    Toms

    Visu cieņu, taču dieva kalpa (verga) jēdziens nāk no Bībeles un ir viens no kristīgās ticības pilāriem.

    #244909
    root
    Participant

    Piedrāzt pilārus, es atvainojos 🙂 Š aubos vai Toms ir tāds ticīgais, kā TokRa te tagad brūvē. 🙂 Ej turpini kasīties ar Loading jeb ko nu tu tur kasījies.

    #244910
    Loading
    Participant

    Lūk. Jūs teicāt, ka kristieši neesot riktīgi. Bet paskataties. Es pateicu, ka esmu kristietis. Nekādus uzbraucienus citiem neveidoju. Ko saņemu pretī? Uzbraucienu. Toma gadījumā tas pats. 😉

    #244911
    shady
    Participant

    Loading – Š eit vienkārši labi attēlojas fanātisms/apsēstība:) Nav jau svarīgi, vai tantiņa ar štoku vicinādama bļauj virsū “zaimotājs!”, vai dažs labs (jeb daža laba) putām uz lūpām cenšas pierādit pretējo. Kāda atšķirība? Nekāda:)

    Reliģiskos strīdus uzskatu par bezjēdzīgiem, jo nesaprotu par ko cilvēki strīdās – tikai aiz sava aptumsuma..

    Personīgi es ticu Dievam, bet es sevi nepieskaitu kādai konkrētai reliģijai. Reliģija un ticība nav sinonīmi vārdi…un nekad nebūs. Tie, kuri šeit strīdās, to arī visticamāk nesaprot. Uzskatu, ka Dievs ir viens, nav nozīmēs kā viņu pasniedz un sauc dažādās kultūrās, lai gan pats parūpējos par to, ka mani nokrista, es pats esmu vairāk Austrumu filozofijas piekritējs. bet burtiski lasot jebkuru lasāmvielu – nekad to nevar izprast un rodas dažādi fanātiķi…

    #244912
    Crow
    Participant

    Seko Akvīnas TOMA cik-tur-tie dieva eksistences pierādījumi 😀

    Atceros, kā man tos videnē lika zināt no galvas. Priekšmets gan saucās filozofija. Un arī kultūras vēsturē tika slavināta tā pati kristietība un dieviņč un patstāvīga domāšana tika nīdēta. Mācot šādus priekšmetus, pasniedzējam būtu jāspēj neborēt vienu konkrētu novirzienu, kas pašam patīk vislabāk.


    Quote:

    Ui, kū lapi raxtīc: https://www.aisbergs.lv/?p=9202


    Aha. Atceros lasījis Staņislava Lema Ijona Klusā Atmiņas. Ijons viesojās uz kaut kādas planētas pie garīdznieka, kas tam stāstīja savu bēdu… perfekta lasāmviela šādiem momentiem :lala:

    #244913
    Loading
    Participant

    shady, taisnība jau ir…. Fanātiskās kristīgas tantiņas un fanātiskie atejiskie jaunieši vienā maisā bāžami. 😉

    #244914
    izredzētais
    Participant

    vienas vienīgas problēmas ar tiem visiem reliģiskajiem fanātiķiem 🙂

    [img]https://www.inquisitr.com/wp-content/christianity-1.jpg[/img]

    ..ja nebūtu to tizlo cilvēciņ u, mēs jau sen sēdētu uz kvantu datoriem 😀

    _______________________________________

    Brīdinājums! Lūdzu izvēlies vārdus, kas neaizskartu citus.

    #244915
    Crow
    Participant

    Tā bilde gan tur augstāk ir fuflo. Lai arī dažādas ticības (ne tikai kristietība vien) vienmēr dažādi nīdējušas zinātnes progresu attiecībā uz debesu juma iekarošanu, daudzās citās jomās ir bijis tieši otrādi.

    Viens temats, kuru īpaši izcelšu: kaut arī pašu komplicētāko mūzikas instrumentu – ērģeļu – pirmsākumi meklējami Senajā Grieķijā, par to plašu izplatību un konstrukcijas pilnveidošanu jāpateicas kristīgajai baznīcai, kas ar šī instrumenta “varenību” līdz ar centās pasvītrot vispārējo baznīcas “varenību”.

    #244916
    root
    Participant

    Crow, oponēšu. Tumšajā laikmetā zinātnes oficiāli nepastāvēja. Viens otrs zinātnieks pat tika izcepts ja nemaldos. 🙂

    #244917
    Crow
    Participant
    #244918
    root
    Participant

    Crow, to, ka tumšajā laikmetā zinātne tika kristiešu apspiesta un ravēta kā ķecerība māca 5. klasēs. 10 izgudrojumi? 100? Nice, Pēdējo 200 gadu laikā šo izgudrojumu skaits ir palielinājies aptuveni pussimts tūkstošus reižu. Tajā laikā būt zinātniekam nozīmēja būt pret dievu, Kāds nu tur kuram viņš bija. Un man nevajag wikipediu lai paskatītos atpakaļ un redzētu kā kultūra un zinātne attistijās laikā no ēģiptiešu un romas impērijām, līdz tumšajam kristiešu laikmetam un no renesances līdz mūsdienām. Padomā ar galvu ne iebarotu materiālu.

    #244919
    Crow
    Participant

    Nu okeij. Aber ne jau tikai Vecajā Eiropā izgudroja lietas. To darīja arī citas tautas: vikingi, indieši, ķīnieši, arābi utt.

    Tas kaut kā tajā attēlā ir aizmirsts.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Muslim_scientists_and_engineers

    Atcerēsimies arī par arābu cipariem, kas gan radušies nedaudz pirms mūsu ēras, bet kristiešu pasaulē ienesa matemātiķis Fibonači. Tagad tos lieto da visur.

    Viduslaiku arhitektūra arī ir pamatīgs sasniegums. Tās celtnes stāv kā stāvējušas vēl tagad, atšķirībā no modernajām paneļu, bloku un papīra mājām.

    Manuprāt, zinātne neaprobežojas ar tīru debesbraukšanas tehnoloģiju, kā arī – nozīme ir izgudrojuma pielietojumam, nevis to skaitam.

    Un jā, ar galvu man nāksies grūti padomāt, jo es uzrados tikai tā isus hristos bogus 1988-jā. Nākas vien pastudēt materiālus 😀

    #244920
    WerNeo
    Participant

    Protams var jau spriest, kas būtu, ja būtu. Tik pat labi var teikt, ja nebūtu “aukstā kara”, mēs tagad daudzas tehnoloģijas nezinātu.

    #244921
    izredzētais
    Participant

    crow, nesalīdzini arhitektūras – tagad visi visu taisa lai ietaupītu – sākot no ražotnēm līdz celtniekiem, taāu tas nenozīmē ka mūsdienās, dažādu izņ ēmumu kārtā, cilvēki netaisa konstrukcijas par kurām ir padomāts ilgtermiņ ā. arī viduslaikos būdas bruka, tikai neliels procentiņ š ir saglabājies līdz mūsdienām.

    turklāt, kā tu vari spriest par jelkādām konstrukcijām esot neziņ ā par tā kalpošanas laiku nākotnē?

    un jā, agrāk galināja cilvēkus kuri apstrīdēja dieva eksistenci un uzdrošinājās apstrīdēt to ka zeme ir plakana, augstākesošā tabula ir pārdomāta un adekvāta.

    un vispār, esmu gatavs ziedot ērģeles apmaiņ ā pret ko lietderīgu – zinātni.

    #244922
    root
    Participant

    Es pat pāvestu esmu gatavs ziedot zinātnes vārdā 🙂 un Džastinu Biberu arīdzan

    #244923
    zivs
    Participant

    Visi tik ļurina par “dieva” esamību, bet par patiesā Sātanisma piekopšanu savas dzīves uzlabošanā neviens nerunā .. Kā tas nākas? 🙂

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 125 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā