Šlesers un Pujāts: Bībeles mācībai jābūt obligātai!

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Šlesers un Pujāts: Bībeles mācībai jābūt obligātai!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 90 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151922
    Jaunzems
    Participant

    https://www.ir.lv/2010/8/15/pujats-aicina-skolas-ieviest-obligatu-kristigo-macibu

    https://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/342039-velas_uzspiest_obligatu_bibeles_macibu_skolas

    Vēlētos redzēt konstruktīvu diskusiju ar visiem par un pret.

    Esmu kategoriski pret, jo, kā jau raksta komentāros miljons reizes pieminēts, satversme nosaka, ka tā ir katra cilvēka brīva izvēle.

    #244701
    afigel
    Participant

    izveeles prieksmets – ok.

    obligaati – nu hvz.

    tas neko nemainiis, ir jaarok dziljaak, diemzheel mees to nespeejam/neveelamies/nevaram.

    #244702
    Crow
    Participant

    [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/3mbvvjao7ktvvslca91.jpg[/img][/spoil]

    Reliģija = diagnoze.

    #244703
    TokRa
    Participant

    Lai tie tumsoņas atpišas no tautas, kur nu vēl bērniem, nelaimes tādas. Mēs taču nedzīvojam Viduslaikos.

    [img]https://upload.inga.lv/izvele.jpg[/img]

    Reliģija ir ļaunums. Absolūts ļaunums.

    #244704
    TokRa
    Participant
    #244705
    TokRa
    Participant
    #244706
    bumbulis
    Participant

    Mācītājiem maloļetkas aptrūkušies? 😀

    Esmu pret. Taču arī ja ieviesīs, neuzskatu, ka tas īpaši mainīs īpatsvaru ticīgie/neticīgie. Ja ģimene to jau neaudzina no bērna kājas, tad nekāda 40 minūšu mācībstunda nedēļā, kurā tāpat neviens nopietni neklausīsies, ko mainīs. 🙂 To tevī vai nu ieliek, vai nu neieliek vecāki, ne skola. Mūsdienu jauniešiem jau sasniegums ir nepakļauties pūlim un nesākt vilkt dūmus no 10 gadiem, kur nu vēl sākt kaut kādu kristīgo dzīvesveidu pašam uz savu galvu. 🙂

    #244707
    samurajs
    Participant

    Latvidža skaitās demokrātiska valsts. Ja reiz uzspiež mācīties kristietismu, jābūt arī alternatīvai – piem. maģija un okultās zinātnes. Tad lai katrs izvēlas, kas sirdij tuvāks.

    Kam Š leseram tas vajadzīgs, nav grūti uzminēt 🙂

    #244708
    Crow
    Participant

    Is God willing to prevent evil, but not able?

    Then he is not omnipotent.

    Is he able, but not willing?

    Then he is malevolent.

    Is he both able and willing?

    Then whence comes evil?

    Is he neither able nor willing?

    Then why call him God?

    Epikūrs

    #244709
    TokRa
    Participant

    samurajs wrote:

    Ja reiz uzspiež mācīties kristietismu, jābūt arī alternatīvai


    The power and the greatness of the Ori cannot be denied. The choice is yours. Believe in the power of the Ori, or be laid down unto the dust. (c)

    Crow

    +100500

    #244710
    daGrevis
    Participant

    Pret.

    #244711
    TokRa
    Participant

    Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts. Š ī ir pagaidām aktuālā redakcija, ja kas.

    #244712
    zivs
    Participant

    Nu, man nebūtu nekas pretī, ja kristietības/reliģijas mācība būtu bībeles vai korāna, vai vienalga kādas citas fantastikas pētīšana un analizēšana tikai vidusskolas gaitas uzsākot, kad jauniešiem jau vajadzētu sākt domāt patstāvīgi, nevis jau no bērna kājas sākt potēt slimu un nepareizu domāšanu, ka “tas kungs tevi no mākonīša malas vēro” un “bez tā kunga žēlastības un gribas tu pats neko nevari izdarīt, āmen” …

    Bet nu ja jau Š lesers ko tādu grib panākt, tad tas ir tikai spiežot uz jūtām garā vājajiem (lasi: ticīgajiem), cerot dabūt kādu papildus procentiņu lētticīgo balsu, ņemot vērā, ka domājošie jau sen ir izsvītrojuši jebkādu iemeslu, kāpēc balsot par AŠ  kvadrātā ..

    #244713
    nevertell
    Participant

    Piekrītu zivij/im, ja analizē bībeles saturu kā literāru darbu vidusskolā, es pat būtu par. BET, ja bībeles mācība ir reliģisku uzskatu ieborēšana bērniem vecumā no 6-12 gadi, tad viņi ir brīvi.

    #244714
    TokRa
    Participant

    1. Kāpēc reliģiju, nevis, piemēram, ētiku vai kultūras vēsturi?

    2. Kāpēc tieši kristietību?

    #244715
    tox3
    Participant

    Labi redzams kā veidojas mūsu ne pārāk labā izglītības sistēma.

    Quote:

    „Visi ir ieinteresēti, ko darīt, lai cilvēki uz ielas justos drošībā no bandītiem un zagļiem, lai finansiālajos darījumos būtu godīgi, lai cienītu savus vecākus, lai rūpētos par bērniem, lai nejauktu citiem ģimeni. Š ie faktori ir ne mazāk svarīgi kā, piemēram, piens veikalā vai rēķins bankā,” sacīja Pujats.


    To visu var panākt ar normālu audzināšanu, nevis ar smadzeņu skalošanu.

    Pats esmu piedzīvojis kaut kādu kristīgo ētiku sākumskolā. Neko tas nav mainījis.

    Katrā ziņā reliģiju nav jēgas uzspiest. Parasti reliģiju vai nu ieaudzina ģimenē, vai tai pievēršas, līdz ar vecuma vājprātu.

    #244716
    daGrevis
    Participant

    Esmu pārsteigts, ka šeit ir tik daudz Ateistu; tāpat kā es! 🙂

    #244717
    zivs
    Participant

    TokRa wrote:

    1. Kāpēc reliģiju, nevis, piemēram, ētiku vai kultūras vēsturi?

    Nezinu kā ir tagad, bet manos pamatskolas un vidusskolas laikos (pabeidzu pirms kādiem 4 vai 5 gadiem, neatceros) bija gan ētika, gan kultūras vēsture (Ogres 1. vidusskolā vismaz). Varbūt tagad tas ir mainījies ..

    daGrevis wrote:

    Esmu pārsteigts, ka šeit ir tik daudz Ateistu; tāpat kā es! 🙂

    Es sevi pie ateistiem īsti nepieskaitu (lai gan pēc “mūsdienīgajiem standartiem” tā arī sanāk. Ja ne tā, tad tumsoņa jau nu noteikti!) – vairāk tad tāds dziļi sirdī pagāns, kam tuvākas tradicionālās latviešu paražas un svētki. :lala:

    #244718
    buipisLV
    Participant

    Esmu pret, bet ja būtu jāmācās tajā stundā klausītos mūziku un neko nedarītu. Dievs neeksistē, un tas viss ir buļļu kakas ar ko piesaistīt idiotus. 🙂

    #244719
    izredzētais
    Participant

    manuprāt cepšanās ir lieka, tas nevar būt piespiedu priekšmets pavisam loģisku apsvērumu dēļ 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 90 kopumā)
  • Tēma ‘Šlesers un Pujāts: Bībeles mācībai jābūt obligātai!’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā