Šlesers un Pujāts: Bībeles mācībai jābūt obligātai!

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Šlesers un Pujāts: Bībeles mācībai jābūt obligātai!

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 90 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #244720
    Element
    Participant

    Vēlēšanas atkal sākas????

    #244721
    Kon
    Participant

    Tokra’i sāpīgā tēma izskatās .. :> šoreiz apvaldīšu iztēli 😛

    Bet parieties nesanāks, šoreiz piekrītu vairākumam un uzskatu, ka mana sākumskolas skolotāja pieļāva kļūdu, 9 gadīgiem bērniem likt mesties ceļos un palūgt dieviņu :>

    Un vispār

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3d15bu2ZZRo[/youtube]

    Varbūt atradīsies kāds fanātiķis, kurš iemieg plaukstā sažņaudzis krustiņu, un varēs uzsākt flame war

    Un jā, arī manos laikos pamatskolā bija ētika un videnē divus pat laikam gadus ( poh, ka eksaktā klase ) kultūras vēsture.

    #244722
    KristoZ
    Participant

    Niideejs wrote:

    Tokra’i sāpīgā tēma izskatās ..

    …tieši to pašu gribēju rakstīt. 😕

    ..bet, ja pats Pujats Bībeli uztver tikai par “unikālu grāmatu”, tad ko tie “kristīgās” mācības skolotāji tur mācīs? “Pasaka par Ä€damu un Ievu”? Un 12 gadus? Kur dabūs nepieciešamos skolotājus? Vai par darbu stundā liks atzīmes, vai būs eksāmeni? Vai šajā priekšmetā varētu būt kāds nesekmīgs, un varbūt pat palikt dēļ tā uz otru gadu?

    Labprāt redzētu attiecīgā likumprojekta uzmetumu.. :seeker:

    Lai vai kā, izskatās, ka tas tiek darīts tikai publicitātes celšanai pirms vēlēšanām, jo nesaskatu tam visam loģiski-juridisku pamatojumu.

    #244723
    Loading
    Participant

    Par ideju esmu par. Vienīgi, ka tas tiek domāts priekšvēlēšanu laikā un no partijas, kura visiem spēkiem cenšas noturēties virs ūdens, tas rada pārliecību, ka tas ir priekšvēlēšanu triks.

    Jaunzems, tev taču tika mācīta matemātika. Izvēle nebija? 😀

    #244724
    jazzer
    Participant

    Nerunāšu par ticības lietām. Tā ir katra cilvēka dziļi personīga, individuāla lieta.

    Politika pie mums vispār ir nožēlojama padarīšana. Riebjas pat apspriest.

    To, kas rakstīts Bībelē vajag zināt kaut vai tāpēc, lai saprastu pasaules vēsturi, ļoti dauz no literatūras un mākslas. Visa cilvēces vēsture ir ciešā saistībā ar to. Kari, miers, dažādas personas, izteicieni un ģeogrāfiskie atklājumi – tas ir visciešākajā saistībā ar Bībeli un kristīgo ticību, kā tādu.

    Par obligāto mācīšanu var strīdēties, bet jo vairāk cilvēks zina, jo labāk. Nevienam no tā sliktāk nepaliks un pumpas neuzmetīsies.Ja uzmetīsies – pats vainīgs, ka nespēj filtrēt un sagremot informāciju. Pārliecinātie ateisti un dažādi musulmaņi par tādiem, lielākoties, arī paliks.

    Par to, ka tagad nav viduslaiki un mēs kļūstam arvien gudrāki un progresīvāki, varu stipri pastrīdēties. Cilvēce degradējas briesmīgā ātrumā. Par to var pārliecināties, kaut vai palasot Delfu un citu saitu komentārus, pavērojot cilvēku rīcību. Ja mēs mākam ieslēgt datoru, tad tas ne par ko vēl neliecina. Nevajag aizmirst, ka lielakā daļa izgudrojumu balstās uz iepriekšējo laiku bāzes atklājumiem. Kādam taču bija jāsāk.

    Pēc pārsimts gadiem iedomīgie pūšļi arī ņirgs par iepriekšējām paaudzēm, ja vien neiznīcinās paši sevi.

    #244725
    Evers
    Participant

    Esmu kategoriski pret to. Man no šitādiem te visādiem Pujatiem pretīguma drebuļi metās. Brr… Būtu man bērni, liktu viņiem bastot šīs stundas, neļautu lai skalo viņiem smadzenes. Drīzāk būtu jāievieš Cigun nodarbības, kur reāli var iegūt neaizstājamas vērtības, iemācīties strādāt ar enerģijām utt.

    #244726
    Loading
    Participant

    Ever, paskaties. To, ko tu nesaproti, to tu aizliedz, bet ko tu saproti, to tu cel gaismā. Absurdi? 😉

    #244727
    linx
    Participant

    Man nebūtu nekas pretī, bet to vairāk vajadzētu kā izvēles priekšmetu, jo iet/neiet svētdienās uz baznīcu, svinēt lieldienas un ziemassvētkus, tā ir katra paša izvēle un nedrīkst tikt uzspiesta, bet būtu lieliski, ja tiem, kas vēlas padziļināti uzzināt Bībeles mācību, šāda iespēja tomēr būtu 🙂

    P.S. TokRa – kas tevi apbižoja?

    #244728
    ob1
    Participant

    Tātad ir jāaizliedz bioloģijas mācīšana (evolūcija), jo tā ir pretrunā ar bībeli. Hmm, fizika arī ir jāaizliedz, jo pēc bībeles zeme ir ~6000 gadu veca. Ķimiju arī nafig – tai bez bioloģijas un fizikas nav jēgas. Tā vietā vajadzētu mācīt alķīmiju, astroloģiju, exorcismu, zīlēšanas pamatus. Vispārējai informācijai būtu jāpiemet klāt arī islams, un hinduisms.

    Hmm, tad jau var sanākt kaut kas līdzīgs H.Potera skolai. 🙂

    Un labums ekonomikai būtu – piemēram, nebūtu jāpiesārņo atmosfēra ar lidmašīnām, visi varētu pārvietoties ar lidojošiem paklājiem…

    #244729
    jazzer
    Participant

    ob 1

    Nedzen demagoģiju. Ir runa par to, ko atļaut, nevis aizliegt. Izvēle un secinājumi katra paša ziņā.

    #244730
    ob1
    Participant

    Pag, jazzer, neiet runa par atļaušanu, iet runa par obligātu mācīšanu, tas “obligāti” ir būtībā tas pats kas aizliegt (tikai zīmes mainās).

    1) Tā nav, ka reliģiju nemāca mūsu skolās. Ir tāds priekšmets kā kultūras vēsture – tur tiek sniegts ieskats reliģijās, lai varētu runāt par antīko mākslu.

    2) Izglītības sistēmai ir jābūt kā vienotai celtnei – nevar būt tā, ka viens priekšmets ir pretrunā ar citu. Bērni tajā vecumā vēl nav spējīgi paši izlemt kam ticēt, kam nē. Ja fizikā stātīs, ka Zemes vecums ir ap 5 miljardi gadu, bet ticības mācībā teiks, ka tikai 6000, tad skolēnam smadzenes tiks totāli sajātas.

    3) Var jau būt, ka vajag to reliģiju mācīt – būs mazāk problēmu – tauta kļūs kā paklausīgu aitu bars, to vieglāk būs vadīt… citādi tagad jau nu absolūts bezpriģels panesies…

    #244731
    Evers
    Participant

    Loading wrote:

    Ever, paskaties. To, ko tu nesaproti, to tu aizliedz, bet ko tu saproti, to tu cel gaismā. Absurdi? 😉

    Es ļoti labi saprotu. Bībele ir riktīgs karčeris grāmatas formātā.

    [spoil][img]https://yardsurfer.com/wp-content/uploads/2010/07/karcher-pressure-washer-parts.jpg[/img][/spoil]

    Nesaprotu, kas tur vispār ir nesaprotams. 😀 Pasaku grāmata, kuru daži labi pielūdz un pat triec naudu pielūgsmes celtņu būvēšanai.

    Toties senās ķīniešu gudrības, akupunktūra, čakras, enerģētiskie kanāli, sen ir pierādīts, ka nav nekādas blēņas, un jau plaši ienāk rietumu pasaulē, arī medicīnā. Protams tur, kur to neļauj neapspiest ar mūsu “moderno, veselīgo, effektīvo un pats galvenais – lēto medicīnu” 😀 . Š īs enerģijas ir tas, ko daudzi nesaprot un grib saukt par Dievu, Kristu, Allahu vai vēl nezko, tā arī klanoties un tēvreizi trallinot neko no tām negūstot.

    #244732
    root
    Participant
    #244733
    Evers
    Participant

    sakarā ar otro bildi džedaji – ob1 teiktu: “May the shit be with you!”

    #244734
    root
    Participant

    Hahahaha miljonā atradu – FTW

    [img]https://miljons.com/im/lv_l_201008151157512441.jpg[/img]

    Nedapi*** kuņ** bērni. 🙂

    #244735
    Evers
    Participant

    Ja būtu kas jāizvēlās, tad Budisms, tā ir vienīgā nopietnā reliģija pasaulē, kuras vārdā nav lietas asinis, un kas ir cieši saistīta ar reālajām netaustāmajām vērtībām – kosmiskās enerģijas, čakras utt. 🙂

    https://mingkok.buddhistdoor.com/en/news/d/943

    Pats esmu kristīts mazs esot, biju ļoti neapmierināts ar to un reiz kādā dusmu uzplūdā ar kristības apliecību iekūru pečku (vajadzēja labāk uztīt miera kāsi 😀 )

    #244736
    root
    Participant

    Es arī esmu kristīts, kā reiz mans otrais vārds- Roberts ir radies kristību rezultātā. Tikai es to visu uztveru mazliet savādāk.

    #244737
    mobit
    Participant

    Skolas jau tā ir pārbāztas ar dažādām muļķībām, piemēram, uz ziemassvētkiem manā vecajā vidusskolā, vienmēr, tika izvietoti eņģeļu attēli uz katra stūra. Radās, protams, jautājums direktores kundzei, kāpēc netiek izvietoti arī demonu attēli, lai būtu izvēles iespējas – jautājums, protams, tika ignorēts un uztverts kā joks…

    Lai vai kā, es atbalstītu mācību priekšmetu kas māca par visām reliģijām – domāju, tādā veidā mūsu – ateistu/neticīgo pulki ievērojami paātrinātos, jo bērnu smadzenēs neiespiestu vienu konkrētu reliģiju, bet gan parādītu, cerams, objektīvi tās visas un tādējādi arī parādītu to trulumu un nelietderību. Mācīsim arī LaVeja sātanisma versiju – vismaz puse no sātanistu bībeles bija visai loģiska (ne tā, kurā aprakstīti dažādi rituāli).

    #244738
    Evers
    Participant

    TM: Nē nu protams, rīcība bija bērnišķīga, nav tur ko lepoties, un tas arī bija daudzus gadus atpakaļ. Man otrais bija Jānis. Tagad saprotu kapēc d_l tevi reizēm sauca par Matīsu.

    #244739
    ob1
    Participant

    Evers, Budisms nav reliģija, tā ir filosofija. (Hmm, kaut gan par reliģiju var pārveidot jebkuru mācību, ja pacenšās)

    P.S. bet tā bilde no zvaigžņu kariem un pāvestu tiešām laba. 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 90 kopumā)
  • Tēma ‘Šlesers un Pujāts: Bībeles mācībai jābūt obligātai!’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā