Sociālajā tīklā Facebook sēž jau ceturtdaļa cilvēces

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Sociālajā tīklā Facebook sēž jau ceturtdaļa cilvēces

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162489
    samurajs
    Participant

    Paziņoti jaunākie sociālā tīkla Facebook rezultāti, kas liecina, ka to aktīvi lieto 1,79 miljardi cilvēku. Aktīvi – tas nozīmē, ka profilu tā īpašnieks apmeklējis vismaz reizi mēnesī. Fakts liecina, ka no 7 miljardiem Zemes iedzīvotāju socportālā draugojas nu jau katrs ceturtais.

    Protams, neviens Facebook apmeklējums nav iespējams bez reklāmas. Un no pēdējās vienā pašā 3. ceturksnī ieņemts 7.02 miljardi USD. Tīrā ceturkšņa peļņa – 2.4 miljardi. Gadu atpakaļ šis rādītājs bija tikai 896 miljoni, tā kā kāpums ir 170%.

    Interesanti, ka no 1,79 miljardiem sociālā tīkla apmeklētāju 1,66 miljardi tam izmantojuši mobilās ierīces. 1,16 miljardi apmeklē Facebook katru dienu. Gada laikā aktīvo lietotāju skaits audzis par 17%, bet ikdienas – par 16%. Visvairāk jaunu lietotāju ir Ä€zijas reģionā, kur gada laikā piereģistrējās 107 miljoni.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_fb_560_1.jpg[/img]

    #327609
    Evers
    Participant

    Vairākus gadus atpakaļ man Facebook patika, bija tīrs, vienkāršs un zolīds sociālais portāls bez reklāmām. Taču tagad tas ir pārvērties par miskasti/reklāmu jūru. Tas vairs nav socportāls jo, to atverot, tu vairs neredzi atjauninājumus, bildes no draugiem, radiem par viņu dzīves gaitām, notikumiem, bet 99% ir citu radīta reshared draza no visādām humora un ziņu lapām, daudzas, kas pārsūta lietotāju uz lapām kas pilnas ar scam reklāmām. Ir labs moments lai kāds radītu jaunu, unikālu sociālo portālu, kurš sastāvētu tikai no lietotāju-cilvēku, profiliem, ne kādām miskašlapām, un visa informācija būtu pašu lietotāju radīta, bildes, blogi, īsi atjauninājumi, izņemot pašrocīgi iekopētas ārējās saites. Minimāla neuzbāzīga reklāma būtu pieņemama, vai maksa par vietu bildēm un video, no zila gaisa jau neviens portāls sevi neuzturēs.

    Visvairāk tracina, ka atverot Facebook ir vienmēr jāmeklē Recent Posts sadaļa lai izvairītos no pārgudrajiem algoritmiem kas iedomājas, ka zin labāk par tevi ko tu gribi redzēt pirmo un ko vispār palaist garām. Sukerbergam ir pilnīgi pajāt par lietotājiem, ka tikai zombiju masu noturētu, kas uz reklāmām klikotu.

    #327610
    Participant

    Tev kāds liek sekot vai “draugoties” ar news feed piedrazotājiem? Ir iespēja “atdraugot”, ir arī maigāks variants – “Unfollow”, “ziņu” avotus (tādus, kā dievietei.lv un fenikssfun.lv) vari automātiski paslēpt no sava news feed.

    #327611
    Evers
    Participant

    Tas nekam neder, jo draugu lokā turu tos cilvēkus, no kuriem man interesē redzēt viņu interesantos dzīves momentus kurus viņi šārē, kāpēc man jālauž kontakti ar cilvēkiem? Savukārt unfollowot visas tās lapas ir bezjēdzīga cīņa ar vējdzirnavām, vienu nobloķē, divas vietā. Un kāda mārrutka pēc man vipār būtu jāčakarējās lai panāktu to, kam būtu jābūt by default?

    Ir tāds Path, kas itkā mēģināja saulītē izvest sociālo portālu, kas turētos pie pamata vērtībām, taču programmatūras nepilnību un trūkumu dēļ tā arī nav kļuvis populārs.

    #327612
    jurgenz
    Participant

    Ilgs un sāpīgs process visiem saspiest “unfollow” vai arī “hide posts from this page”.

    Vēl sabloķē lēnām tos draugus, kas facebook lieto tikai “joku” šērošanai, ko es pirms 4 nedēļām redditā redzēju.

    …. un kas notiek beigās? Beigās tev ir pustukšs newsfeed, jo izrādās no taviem 400-500 draugiem lieto facebook, lai dalītos ar SAVU informāciju ir kādi 7-8. Pārējiem pēdējais “savs” posts ir bijis pirms gadiem 2

    #327613
    Participant

    Sūdīgi jums tie draugi, ko lai saka. No 500 “draugiem” tikai 7-8 nespamo.. Varbūt vaina nav sociālajā tīklā.

    Kad agrāk sēdēju draugiem.lv portālā, es pamanījos tikt vaļā no spamiem, bloķējot “Runā bildes”, “Toma joki” un “Dievietei.lv”. Kaut kā to briesmoni pieveicu.

    Sociālie tīkli nav vainīgi pie cilvēku stulbuma. Agrāk Facebook nebija tik daudz debīlu spamu, jo visi debīlie cilvēki sēdēja draugiem.lv Runā sadaļā, kam bija jākalpo kā Twitter analogam, bet kas beigās pārvērtās par anekdošu un tenku vāceli.

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā