Sociālie portāli – zelta bedre

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Sociālie portāli – zelta bedre

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152255
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_15_1.jpg[/imgl]Gandrīz vai kā zibens spēriens no skaidrām debesīm nākusi “veiksminieku” žurnāla “Forbes” ziņa, ka Facebook dibinātājs 26-gadīgais Marks Cukerbergs pasaules 400 lielāko bagātnieku listē apdzinis Stīvu Džobsu no Apple. Vēl lielāku izbrīnu izraisa fakts, ka lielāko daļu (apm. 2/3) no sava 6,9 miljardus USD lielā kapitāla jaunais biznesmenis nopelnījis vienā vienīgā pagājušajā gadā! Te tev nu bija vispasaules ekonomiskā krīze!

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_mark3_ebe89_1.jpg[/imgr]Pašu kompāniju Facebook eksperti novērtē uz 23 miljardiem (pirms gada bija “tikai” 7 miljardi). Protams, varam zūdīties, ka uz cilvēces atkarību rēķina daži subjekti iedzīvojas, bet skaidri zināms, ka nauda nesmird, un pie tam sociālie portāli nav ne gaiss, ne maize, bez kā nevarētu dzīvot.

    Protams, visbagātākais cilvēks pasaulē ar $54 mljrd. joprojām ir Bils Geitss. No IT personāžiem jāatzīmē Stīvs Ballmers (16. vieta, $13,1 mljrd.) un Pols Allens – arī Microsoft (17. vieta, $12,7 mljrd.). Stīvam Džobsam ar $6,2 mljrd. tikai 42. vieta, pie tam lielākos ienākumus viņam nes ne jau Apple, bet gan Disney akcijas.

    Attēlā: Marks Cukerbergs

    Avots – Forbes

    #248468
    Evers
    Participant

    Vienkārši cilvēkam īstajā laikā radās galvā attiecīgā ideja, un beigās iznāca zelta kalns. 🙂

    Pēc skata vienkāršs koledžas kēks, ne ta kautkāds gīks.

    #248469
    izredzētais
    Participant

    evers, ja nemaldos tad viss sākās kā projekts koledžas beigšanai 🙂 ..kurš gan to būtu domājis 😀

    #248470
    Athlons
    Participant

    pagājušo nedēļ biju ķinītī, kur pirms filmas grieza reklāmas rullīti filmai par facebook radīšanu… varēsiet aiziet un apskatīties, kā tas viss sākās… 😀

    #248471
    izredzētais
    Participant

    atlons, labs iegansts apmeklēt kinīti 😀 😀 ja tur arī parādīs kaut ko interesantu par bulldozer cpu – i’m there 😀

    #248472
    web33
    Participant

    Athlons wrote:

    pagājušo nedēļ biju ķinītī, kur pirms filmas grieza reklāmas rullīti filmai par facebook radīšanu… varēsiet aiziet un apskatīties, kā tas viss sākās… 😀

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lB95KLmpLR4[/youtube]

    #248473
    nevertell
    Participant

    Pff, uz kino jāiet izklaidēties, nevis būldŠzerus lūkot.

    Bēt kā tad feisbūks pelna ? Ar fermas spēlītēm ? Ne tač. Vai tomēr ? Nevar taču būt ka visa viņu peļņa ir viens vienīgs spams un reklāmas. Un protams lietotāju privāto datu izplatīšana.

    #248474
    izredzētais
    Participant

    nevertell, zem facebook slēpjas mežonīgi daudz spēļu developeri – spēlēs var pasūtīt dažādas ekstras pa naudu un daļu no tās iekasē pats facebook. agrāk katrai spēlei bija savs norēķināšanās veids, taāu tagad FB ieviesa vienotu norēķināšanās valūtu visām spēlēm vienkopus, trešo daļu vai pusi (īsti neatceros) no virtuālās naudas ienākumiem aizgāja facebook kabatās. + ienākumi no pāris google text addiem.

    patīkamākais ir tas, ja tu neesi ieinteresēts nekādās spēlītēs, dzīve facebookā ar visām tā extrām ir pilnīgi bez maksas – reti kurš latvietis to spēj novērtēt, tā vien liekas ka esam aitu nācija kura vien gaida kad kārtējais cirpējs mūs visus apcirps 😀

    nekādi privātie dati nekur netiek pārdoti. miljardiem vērtus uzņ ēmumus vaktē pat kailus dušā, truklāt šādā veidā pastāv pārāk liels risks zaudēt reputāciju, līdz ar to arī ienākumus.

    #248475
    Aldis
    Participant

    Forši čalim paveicies, ka vnk. uztaisīja pavisam vienkāršu sociālo tīklu. 🙂

    Mani arī interesē izveidot kaut vai kādu app priekš draugiem.lv – bet stulbākais vien jau ir tas, ka neizprotu sistēmu kā es varētu ieviest sms pakalpoumus, e.t.c.. – likt uz kaut kāda fortumo – nezin.. Vai likt iekšā tajā app-ā Google ads – kaut kā stulbi. Ja varētu uzturot aplikāciju izvēlēties kādu draugiem.lv apmaksāšanas veidu – tad okei… kaut vai viņiem % tiek, un man mazāk klapatu. [vnk. nēesmu tajā visā iedziļinājies] 🙂

    #248476
    Foxsk8
    Participant

    Aldi: Laikam esi ierūsējis 🙂 Draugiem.lv piedāvā izmantot viņu sms maksājumu sistēmu, ko arī izmanto visas populārākās spēles, fermas, duraki, utt…. Viena peļņa paliek viņiem, otra tev. Tu var teikt esi viņu partneris.

    Man ideju ir pārāk daudz, bet man reāli nav nedz laika, nedz vēlēšanās vienam tās apstrādāt, reāli varētu nojūgties.

    Teiksim, pēdējo laiku veiksmes stāsts, atkal, ko pamanīju iekš draugiem, ir tas, ka beidzot neta vidē ir izveidota diezgan ērta, gaumīga, vienkārša un funkcionāla “Cūku” kāršu spēle, kuru es gaidīju jau ilgi, jo zoli esmu pārāk par slinku lai iemācītos, līdz ar to, no manis kā izcila pesimista, tika nokāsti 45 sant par vip kontu, un esmu savā ziņā priecīgs, tagad ar savējiem caur netu uzraut cūkas.

    Vajadzētu vēl šahu, dambreti, utt… Idejas dažas tika pasviestas.

    #248477
    Brutto
    Participant

    Athlons wrote:

    pagājušo nedēļ biju ķinītī, kur pirms filmas grieza reklāmas rullīti filmai par facebook radīšanu… varēsiet aiziet un apskatīties, kā tas viss sākās… 😀


    Pa Discovery senāk skatījos raidījumu par Googles tapšanu.

    foxsk8 wrote:

    , vienkārša un funkcionāla “Cūku” kāršu spēle, kuru es gaidīju jau ilgi, jo zoli esmu pārāk par slinku lai iemācītos, …


    Hehe, ar manīm līdzīgi. Bērnībā “cūkas” spēlēju ar māsīcu un draugiem kā traki. Zolīti tā arī neiemācījos.

    Pēdējā laikā gan dikti ar pokeri esmu aizrāvies tajā pašā Facebookā un arī betway.com.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā