Šodien iznācis Debian Linux 6.0 «Squeeze»

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Šodien iznācis Debian Linux 6.0 «Squeeze»

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153317
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_deb_1.jpg[/imgl]Š odien iznākusi jauna versija vienam no visfundamentālākajiem Linux distributīviem – Debian 6.0 “Squeeze”, kura nomainīs līdzšinējo “Lenny”. Debian klausīs katram, kam ir kaut neliela pieredze darbā ar Ubuntu, bet sākt ar to no nulles nebūtu ieteicams – šeit mutē neviens neko nebāzīs, nāksies vien pašam kustināt smadzeni. Tradicionāli vislielākie ieguvēji būs serveru sistēmas, kur Debian augstās drošības un stabilitātes dēļ ir ļoti iecienīts.

    Protams, no revolucionāru jaunumu cienītāju viedokļa relīzē nekā tāda nebūs – tiek spiests uz stabilitāti, nevis “bling-bling”. Izmantotais Linux kodols ir 2.6.32, par bāzes failsistēmu pieņemta ext4, vecais bootloaderis nomainīts uz GRUB2. Ielāde ir paātrināta ar insserv un paralēlu procesu ielādi.

    Patlaban pieejamā programmatūra sastāv no 29,000 .deb pakām – ap 10,000 nākušas klāt. Izmantotā grafiskā vide – GNOME 2.30 ar 2.32 elementiem, vai KDE 4.4.5.

    Lejuplāde – mājaslapā

    #260970
    jonjs
    Participant

    Kas liks virsū esiet uzmanīgi, lai gan priekš debian tas skan dīvaini, bet tomēr 🙂

    Palasīju komentārus internetā ir problēmas. Pats arī šodien sistēmu dabūju pārlikt pēc neveiksmīga upgrade, bet man tur bija problēmas, ka bija paralēli divas OS pirmkārt nobruka grub (var jau būt, ka arī manas vainas dēļ), kur atjaunoju, bet pats Debian Squeeze pēc upgrade bija tāds nekāds.

    Labākais variants laikam kā vienmēr ir likt no nulles (FRESH install).

    #260971
    delta128
    Participant

    Banhammer landing, watch out.

    Man domāt, ka ar tādām drazām vari ķert muļķus draugiem.lv vai sīrupā, lielākas iespējas kaut ko dabūt.

    #260972
    liepajnieks
    Participant

    mdam, pretspama aizsardzība te nešancē

    #260973
    msh
    Participant

    😀

    #260974
    daGrevis
    Participant

    Beidzot lieku virsū uz datora kā pirmo perētājsistēmu… No Linux’iem negribēju Ubuntu,jo tiecos pēc kaut kā stabilāka un, varbūt, ne tik draudzīga, – izdomāju, ka vislabāk derētu Debian. Beidzot sagaidīju stabilo jauno versiju!=]

    Kaut kāda lasāmviela Debian’am? Draudzīga, nevis manuālis. xD

    #260975
    jonjs
    Participant

    Draudzīga lasāmviela man šķiet, ka pat Ubuntam nav.

    https://www.debian.org/doc

    Vienmēr viss atdurās pret “… how to do that or that …” iekš google.com.

    Ja ir vēlēšanās uzzināt ko dziļāk, tad protams, ka jālasa, kas līdzīgs tam, ko devu norādē. Vai arī studēt TERMINÄ€ĻA sniegtās HELP iespējas.

    Savā laikā es pirmo reizi uzliktu Debian tikai tādēļ, ka bija bauma par Ubuntu dažu repozitoriju komercializēšanos, laikam gan tās bija tikai baumas, vismaz uz user vulgaris tas iespaidu neatstāja. Bet šo to no Debian pa šo laiku apguvu un sapratu arī vienu lietu.

    Kādēļ cilvēkiem ir radies iespaids, ka Ubuntu lieto ne īpaši attapīgi cilvēki? Varbūt tomēr otrādi, protams, ja man liks maksāt par Ubuntu, tad es uzreiz pārlekšu uz Debian, bet no otras puses skatoties.

    Lai uzinstalētu iekš debian to pašu VIDEO draiveri nākas iet ārā no grafiskās vides kaut, ko bakstīt tur melnajā logā ar baltiem burtiem (lai gan kopsummā tas viss aizņem tikai kādas 4 vai 5 termināļa komandas, bet tomēr). Tā pat ar Adobes flash player un vēl šādām tādām lietām. Kamēr Ubuntā to visu var uzlikt divas reizes uzklikšķinot ar peli, vai

    uzrakstot iekš Synaptic ubuntu-restricted-extras.

    Man vēl nav izdevies nedabūt visu to pašu iekš Debian, ko es dabūnu uz Ubuntu, bet uz Ubuntu tas ir VIENKÄ€RŠ Ä€K un ātrāk. Un priekš kam, tad sev čakarēt smadzenes? Ubuntu LTS stabilitāte arī nebūt nav peļama salīdzinājumā ar Debian.

    #260976
    samurajs
    Participant

    jonjs: vai jaunajā Debian vēl joprojām tas pats sex ar videodraiveriem? Esmu tam izgājis cauri, bet pēdējās reizēs izdevās piedarbināt ENVY caur Gnomi.

    #260977
    Evers
    Participant

    Nesen cerēju atkal paspēlēties nedaudz ar linux, gan Bubunts (nomēģināju vairākas versijas), gan OpenSuse gan arī (ja interneta troļļi nemelo) vairākas citas distras neprot strādāt ar cieto disku, domājams konkrētiem modeļiem/ražotājiem.

    Dzirdama nepārtraukta klikšķoša skaņa, pat relatīvā dīkstāvē, nezinot, ka uz Windows vides tādu problēmu nav, varētu pateikt, ka cietais disks mirst nost. Cietā diska galviņa tiek nepārtraukti slēgāta no pārkinga uz aktīvo režīmu.

    C’mon, neatceros, ka visā manā Windows lietošanas vēsturē (95-98-2000-XP-7) kaut reizi būtu bijusi tāda problēma softa nepilnību dēļā. Bet linux čaļi vēl aizvien neprot savest kārtībā tādu tiešām elementāru lietu, sīkumu, nu tas nu gan nav smuki. Tiešām turu īkšķus par linux attīstību un sekoju līdzi tā progresam, bet redzot tādu nevīžību, arī manas rokas nolaižas un negribas rakties meklējot vai un kā ir iespējams to problēmu novērst.

    Lietotājiem draudzīgu distribūciju pagaidām vienkārši nav. Mazmīkstais par savu OS paprasa smukas naudiņas, bet toties pretim var saņemt nostrādātu un pārbaudītu produktu uz kura šitādas 3.14šas ar lietām, kurām pašsaprotami jāstrādā kā nākas out-of-the-box, pat sapņos nerādās.

    Linuxā esmu līkrocis. :>

    #260978
    jonjs
    Participant

    samurajs wrote:

    jonjs: vai jaunajā Debian vēl joprojām tas pats sex ar videodraiveriem? Esmu tam izgājis cauri, bet pēdējās reizēs izdevās piedarbināt ENVY caur Gnomi.

    Var jau būt, ka es vieglos ceļus nemeklēju, bet abas reizes esmu licis caur komandrindu :D. Sākumā build-essential uzinstalēju un pēc tam izeju no x-orga un izpakoju no NVIDIA lejupielādēto draiveri 🙂 Būs jāpalasa par ENVY.

    Būtu jau labi, ja Debiānieši būtu izmantojuši, ko līdzīgu kā Ubuntu ar tiem viedo draiveriem, bet cik esmu lasījis Canonical to lietiņu ir patentējis. Un vispār samērā daudz, kas tur jau ir patentēts, lai gan Debianam atkal esot tā filozofija, ka viņi nevēlas neko izmantot, kas ir ar nosaukumu RESTRICTED.

    #260979
    Nettwerk
    Participant

    Evers wrote:

    Mazmīkstais par savu OS paprasa smukas naudiņas, bet toties pretim var saņemt nostrādātu un pārbaudītu produktu uz kura šitādas 3.14šas ar lietām, kurām pašsaprotami jāstrādā kā nākas out-of-the-box, pat sapņos nerādās.


    Ieksh Microsoft arii nav veiksmiigi produkti, kaut njemam to pashu piemeeram Windows Me, Windows Vista. Taapeec nebuusim paaraak optimisti un gaishredziigi par vienu OS. Katram razhotaajam gadaas nokaist muljkji. Vieni to aatraak risina otri risina veelak, treshie nerisina vispaar.

    #260980
    msh
    Participant

    Bet kur tad ir problēma ar izslēgtu x sterveri uzmest nvidia draiveri? Lāmisma gēni bļauj? Man kaut kā nekad uz slackas nav sagādājis problēmas izslēgt x sterver, uzraut pāris komandas, izmainīt xorg.conf vienu rindiņu [vai arī iekopēt citu failu, kā latvijā ar saviem diviem moņiem darīju] un atkal piešķilt x sterveri. Lūk tagad man gan ir problēma – TNT2 64 aizvēsturiskais draiveris uz 13.1 slackas negrib kompilēties, laikam pārāk novecojis 😀

    Evers wrote:

    Nesen cerēju atkal paspēlēties nedaudz ar linux, gan Bubunts (nomēģināju vairākas versijas), gan OpenSuse gan arī (ja interneta troļļi nemelo) vairākas citas distras neprot strādāt ar cieto disku, domājams konkrētiem modeļiem/ražotājiem.

    Dzirdama nepārtraukta klikšķoša skaņa, pat relatīvā dīkstāvē, nezinot, ka uz Windows vides tādu problēmu nav, varētu pateikt, ka cietais disks mirst nost. Cietā diska galviņa tiek nepārtraukti slēgāta no pārkinga uz aktīvo režīmu.

    C’mon, neatceros, ka visā manā Windows lietošanas vēsturē (95-98-2000-XP-7) kaut reizi būtu bijusi tāda problēma softa nepilnību dēļā. Bet linux čaļi vēl aizvien neprot savest kārtībā tādu tiešām elementāru lietu, sīkumu, nu tas nu gan nav smuki. Tiešām turu īkšķus par linux attīstību un sekoju līdzi tā progresam, bet redzot tādu nevīžību, arī manas rokas nolaižas un negribas rakties meklējot vai un kā ir iespējams to problēmu novērst.

    Lietotājiem draudzīgu distribūciju pagaidām vienkārši nav. Mazmīkstais par savu OS paprasa smukas naudiņas, bet toties pretim var saņemt nostrādātu un pārbaudītu produktu uz kura šitādas 3.14šas ar lietām, kurām pašsaprotami jāstrādā kā nākas out-of-the-box, pat sapņos nerādās.

    Linuxā esmu līkrocis. :>


    Līkrocis un neveiksminieks :> Nu tas par to cietuci 😀

    #260981
    jonjs
    Participant

    msh:

    Nu nav jau tik traki. Kompilēt vai ne kompilēt, tas ir tikai un vienīgi gaumes jautājums. Gaumes un ne īpaši advancētas vai neadvancētas domāšanas jautājums. Priekš kam man kompilēt, ja var nekompilēt? Mazbiku esmu kompilējis arī linux programmas (to pašu prasto GIMP un tieši priekš DEBIAN Lenny). Nu nav tur nekas grūts visās lietās var iebraukt, ja ir laiks un vēlēšanās (protams, ka tas ir sīkums).

    Tā pat kā mani izbrīna daži labi “brīnumu” programmētāji, kas arī sazin ko no sevis iedomājas. Dzīve vispār ir atkarīga no laika un vēlēšanās. Man ir pazīstami ne mazums ļoti labu programmētāju, kuriem tā lieta ir apnikusi un kuri ir kļuvuši par tiem, kas ir priekšnieki programmētājiem un tajā visā ir viena lieta, ko viņi saka (apnika lauzt sev smadzenes, lai dara citi, kam tas vēl patīk).

    Es arī esmu programmējis un ne jau interneta lapiņas. Bet man arī tas ir apnicis savā laikā. Protams ir cilvēki, kas programmē un viņiem tas patīk. Ir tādi, kam apnīk. Iedomīgiem es domāju dēļ savām spējām vai nespējām nevajadzētu palikt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā