Šodien – Ubuntu 10.10 Final. Un vēl…

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Šodien – Ubuntu 10.10 Final. Un vēl…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152372
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ubuntusmall_1.png[/imgl]Š odien (gan vēl nezinu, cikos) gaidāms Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat finālversijas starts. Cik esmu pasekojis līdz betām un RC – distributīvs izdevies tīri labs, acīs krītošu kļūdu nav. Canonical apgalvo, ka jaunums ir lietotājam visdraudzīgākais no visiem Linux distributīviem, kas līdz šim iznākuši. Tas tā patiešām varētu būt, es piekritīšu. Kur un kā lejuplādēt jauno Ubuntu, domāju, priekšāteikšana nebūs vajadzīga. Bet šoreiz rakstiņš būs par ko citu.

    Pirmo reizi Canonical publiski atzinis Microsoft pārsvaru industrijā. Pierastā saukļa “Linux for4ver, Windows sux!” vietā Canonical marketinga attīstības departamenta viceprezidents Stīvs Džordžs atzīst: “Nav šaubu, ka Microsoft dominē nozarē. Tam ir daudz vairāk marketinga muskuļu nekā mums.” Bet Canonical negatavojas iet Opera Software ceļu, un sūdzēt Redmondas kantori Eiropas komisijās par konkurences likumu pārkāpumiem.

    “Nedomāju, ka mēs jebkad būtu ko tādu plānojuši. Uzlabojumi, ko mēs veicam Ubuntu – ir mūsu labākais ceļvedis pie lietotājiem. Ubuntu kopiena ir mūsu spēks, un jāpanāk, ka par mums uzzin pēc iespējas vairāk cilvēku” – tā Stīvs Džordžs.

    Pēc Windows 7 iznākšanas zināmā mērā patiešām Ubuntu tika nostumts malā. Pat PC ražotājs Dell izvāca datorus ar Ubuntu no savas mājaslapas, aizstājot tos ar saukli “Dell iesaka Windows 7”.

    Avots

    #249751
    Mad182
    Participant

    Laikam beidzot jāapgreido mājas kaste, joprojām dzīvojos pa 9.10

    #249752
    Imhoteps
    Participant

    10h:10m:10s pēc Grīnviča.

    #249753
    Kon
    Participant

    Canonical apgalvo, ka jaunums ir lietotājam visdraudzīgākais no visiem Linux distributīviem, kas līdz šim iznākuši.

    Pēc 10.04 versijas varu tam piekrist, a pirms tam sauklis “linux for human beings” bija zemē metams :>

    #249754
    lilmoder
    Participant


    #249755
    jonjs
    Participant

    Man jau no versijas 8.04 Ubuntu likās stipri draudzīgs. Protams ir viens “bet” un tas ir tāds, ka ir mazliet jāzin angļu valoda un jāprot izmantot google “search” sniegtās iespējas, un tad pāreja no Windows uz Linux Ubuntu ir ātra un nesāpīga.

    #249756
    shady
    Participant

    Tiem, kas mēģinās, pastāstiet, kādas ir reālās sistēmas prasības, noslodze.

    #249757
    akels14
    Participant

    Varēja 10.10 versijā izmantot tās pašas krāsas kuras 10.04 (īpaši attiecināms uz oraņžo krāsu)

    Software centrs kļuvis ērtāks 🙂

    #249758

    “Pat PC ražotājs Dell izvāca datorus ar Ubuntu no savas mājaslapas, aizstājot tos ar saukli “Dell iesaka Windows 7″. ” Stulbas baumas. https://www.dell.com/content/topics/segtopic.aspx/linux_3x?c=us&l=en&cs=19

    #249759
    Svens
    Participant

    Ir palaists. 🙂

    #249760
    nezinitis
    Participant

    Varbūt es kļūdos, bet man jau piedāvā novilkt 10.10 -> https://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download

    #249761
    usins
    Participant

    Pagaidām tikai ir torents ar finala versiju pieejams. jau velku 😀

    Bet ja ņem no ftp, tad pa lielam visos vēl ir rc versijas.

    #249762
    nezinitis
    Participant

    usins wrote:

    Pagaidām tikai ir torents ar finala versiju pieejams. jau velku 😀

    Bet ja ņem no ftp, tad pa lielam visos vēl ir rc versijas.

    Tad manā linkā ir rc ???

    #249763
    usins
    Participant

    Tagad jau nē, un ja iso failam galā nebija RC, tad jau viss ir OK

    #249764
    tox3
    Participant

    Jau instalēju 🙂

    #249765
    nevertell
    Participant

    Ir vērts upgreidoties ?

    #249766
    usins
    Participant

    Postoju no jaunā Ubuntu

    Ja nav nekur jāsteidzas, tad nav jēgas upgreidu taisīt. Vienīgais mīnus. Instalējot deb failus, tas tiek darīts caur software centru- nedaudz lēnāk viss notiek kā agrāk (tieši software centre atvēršanās).

    Bet vispār ir skaistāks, bet nav nekas tāds, ko nevarētu dabūt uz ubuntu 9.10 vai 10.04 vai 10.04.1

    Ja neskaita tikai vienu lietu- ērtāku Rhythmbox pārvaldību pie volume control 🙂 Tas ir galvenais kapēc upgreidoju :D:D:D

    Protams, jaunais fonts ir konfekte, bet to ari lietoju uz 10.04.1.

    Shotwell- tas ari jau tika lietots, tā kā nekā jauna, bet man jau liekas, ka ātrāks par F-Spot. Vismaz ātrāk ielādēja visas bildes, sakārtoja utt. Man patīk.

    #249767
    jonjs
    Participant

    nevertell wrote:

    Ir vērts upgreidoties ?

    Skatoties, kam tu lieto datoru? Es jau esmu no tiem, kam patīk sēdēt uz LTS Versijām un 10.04 ir LTS (Long Term Support) distra. Pilnīgs atbalsts 36 mēnešus, caurumu ielāpi u.t.t. Ja patīk, kas jauns var likt jauno ik reizi katru pus gadu. Laidieniem, kas ir starp LTS Versijām atbalsts ir 18 mēneši un 10.10 līdz ar to arī atbalsts ir līdz 2012. gada aprīlim.

    #249768
    AndrisnoLiepajas
    Participant

    10.04 bij viens liels gļuks. Mēģināsim 10.10, redzēs….

    #249769
    jonjs
    Participant

    AndrisnoLiepajas wrote:

    10.04 bij viens liels gļuks. Mēģināsim 10.10, redzēs….

    Nu jau, nu jau … ? Kurā vietā gļuks ?

    Nolēmu mazliet palabot savu tekstu. Parasti Ubuntu kādu mēnesi pēc izlaišanas ir samērā gļukains, bet nu ne tik ļoti, lai to nevarētu lietot. Jo ilgāk 10.04 lts ir apritē, jo labāk. Ne velti ir versijas 10.04.1 u.t.t.

    Ja gribi, lai nebūtu gļuki sākumā ir vērts pavērst savu skatienu Debian virzienā. Nākamā versija Debian Squizz (vai kā tur). Iespējams iznāks nākamā gada pavasarī, bet būs ne vsiai jauns kernelis u.t.t. un nepatīkamākais ir tas, ka nāksies jaunākās linux programmas uzstādīt manuāli, jo būs jau samērā novecojušas. Lai gan īstiem linux un debian cienītājiem tas problēmas nesagādā.

    Nu vēl arī video kartei draiverus nāksies likt caur komandrindu, kas arī ir viens no mīnusiem, bet nu visā visumā nav nev vainas tam Ubuntu 10.04 uz doto momentu noteikti.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā