Solus Linux 1.2.1

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Solus Linux 1.2.1

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162459
    zi007
    Participant

    Pēc ilgāka laika atkal mazliet veltīju savu brīvo laiku dažu Linux sistēmu smalkākai izpētei. Iepriekš kaut kā pilnīgi subjektīvi nepatika vairāki Ubuntu atzara pārstāvji, jo tomēr kaut kā ik pa brīdim izleca pa kādai kaitinošai kļūdai. Š ajās dienās mazliet papētīju Debian atzaru – pašu Debian, kuram iemācījos uzlikt wifi draiverus un vēl daudz ko. Bet kaut kā man Debian nepatika līdz galam, jo, lai sistēma puslīdz strādātu, vajadzēja tam veltīt padaudz laika. Pēc tam papētīju Parsix Linux, kurš tīri subjektīvi šķita pat sliktāks par Debian.

    Tā pilnīgi nejauši nonācu līdz Solus Linux. Reāli pārsteidza uzstādīšanas vienkāršība un ļoti sakarīgs vizuālais izskats uz Gnome 3 bāzes. Instalācijas laikā gan nesanāca uzstādīt pierasto latviskās rakstības izkārtojumu, jo nepiedāvāja Latvian (Apostrophe variant). Bet patīkami pārsteidza, ka pēc tam uzstādījumos tomēr šo var labot… Tāpat arī viegli var uzstādīt, ka ieslēdzot datoru nevajag vadīt paroli. Uzstādīšanai izmantoju zibatmiņu un Unetbootin.

    Vienīgais Solus Linux trūkums ir tāds, ka kaut sistēma ir veidota uz Debian bāzes, parastos Debian un Ubuntu failus nevar uzinstalēt, jo instalēšanai tiek izmantota sava sistēma. Daļa programmu ir atrodamas “Software Center” bet daļu var uzinstalēt Terminālī (Papildus info.)

    Sev par pārsteigumu atklāju, ka Linux bieži strādā raitāk par Windows sistēmām, pārlūkiem.

    Gaidīšu Jūsu atsauksmes!

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_solus10solusmenuraven_1.jpg[/img]

    #327406
    samurajs
    Participant

    Quote:

    Linux bieži strādā raitāk par Windows sistēmām


    Nu gan atklāji 🙂 Ja izmanto vieglās grafiskās vides, tad lielākajā daļā gadījumu Mrakosoftam tiks ielikts kloķis 🙂

    #327407
    zi007
    Participant

    Š ajā gadījumā ir Gnome grafiskā vide, kas nav no tām vieglākajām linuxā. Bet strādā raiti!:)

    #327408
    richijs
    Participant

    Viss atduras pret līkajiem vai neesošajiem draiveriem, bet kopumā mūsdienās lietojama arī kā “desktop os” Dažādus debian bazētus linux lietoju kopš 2007. gada esmu izēdis ne mazums pudu sāls!

    P.S Protams saprotu, ka draiveru izstrāde vairāk akmens dzelžu ražotāju lauciņā.

    #327409
    jurgenz
    Participant

    Es jau labu laiku sev esmu uzlicis Elementary OS, prieks lietot.

    #327410
    GuntOn
    Participant

    Tā arī neesmu sev atradis grafisko vidi kura pilnībā apmierinātu. Xfce lido, Gnome šķiet pārāk pokemonisks. Cinnamon būtu foršs, ja nebūtu tāds bremze.

    #327411
    darklight
    Participant

    “parastos Debian un Ubuntu failus nevar uzinstalēt”

    Failus nevajag instalēt, instalēt vajag programmas, aplikācijas, pakotnes utt. 🙂

    A tiešām *deb pakas uz šitā neiet? Kas tad?

    #327412
    zi007
    Participant

    Nu atvainojos par neprecīziem formulējumiem. Bet cik sapratu, tad tā ir slēgta sistēma, kurā darbojas tikai tās programmas, kuras Solus linux izveidotājs ir akceptējis. Par cik viņi šim jautājumam pieiet ļoti nopietni, tad ir cerības, ka viss darbosies raiti, kaut programmu skaits uz šo brīdi nav no tiem lielākajiem. Caur šo lapu var ierosināt, ko pielabot un kādas programmas pielikt. Latviešu valodas klaviatūru pieliks, lai jau instalācijas laikā varētu visu sakonfigurēt, bet pāris programmas fona bilžu automātiskai maiņai gan viņi neakceptēja. Projekts attīstās pateicoties ziedotājiem, kuri uz šo brīdi mēn. samet par kādiem 700usd no 1000usd vēlamajiem. Bet man šķiet, ka šai brogrammai ir labs potenciāls, jo ir ērta un darbojas daudz raitāk par Linux mint. Bet fonu programmu var uzlikt no izvēles”Variety”.

    p. s.

    Š odien testēju vēl dažus linux distributīvus un esmu patīkamā šokā! Aptuveni pēdējo 1-2 gadu laikā instalācijas procesi ir pataisīti maksimāli vienkārši “spied tik Next”… Agrāk vajadzēja iespringt uz visu un funktierēt par partīciju veidošanu. Tie paši wifi draiveri šķiet, ka tikai tīrajam Debian nav. Manjaro linux man nepatika dēļ sava vizuālā un nav skaidra navigācija. Tagad lieku virsū Opensuse. Š ķiet, ka viens no vissmagākajiem distributīviem ar pamatīgu draiveru bāzi. Pēc šī testiņa vēl būs jāpamēģina Solus ar Mate grafisko apvalku un tad jau sāks veidofies kaut kāda kopaina par ne tikai Debian un Ubuntu linuxiem.

    Opensuse izgāzās… Nav josla, kur ieslēgtās programmas minimizētos…

    Solus Linux Mate versiju neiesaku, jo pēc instalācijas nevar pievienot nekādu klaviatūru! Tajā skaitā arī Latvian(Apostrophe)

    Atbildot par relatīvi mazo programmu skaitu, sapratu, ka laba daudz nevajag. Svarīgi, lai viss esošais labi strādātu un mēs visi ar prieku varētu lietot Solus Linux:)

    #327413
    Aldis
    Participant

    zi007 prieks ka Tev ir interese par šito, un arī esi pievienojis rakstu notepadā. 🙂 Tikai pirms galīgi nesarunā muļķības…

    – Instalēt var visu, kas paredzēts Debian-am – uz šī Solus Linuxa, tas ka tam ir kaut kāds pašizdomāts Aplikāciju veikals, nenozīmē, ka tās ir visas pieejamās programmas. Instalējam caur termināli, piemēram, webservera komplektu:

    #vienmēr šito…

    sudo apt-get update

    #Un tad šo

    sudo apt-get install apache2 php5-mysql libapache2-mod-php5 mysql-server

    # un šādi varam instalēt arī .deb pakas:

    sudo dpkg -i «pakas_nosaukums»

    Protams, var jau gadīties ka linux-im nogriezti kādi repozitiji, bet tā parasti nedara. 🙂

    #327414
    zi007
    Participant

    Interesanti!:)

    Nu tad uzinstalē šo linuxu un uzinstalē kādu deb pakotni tā pa vienkāršo!:) Es protams, varbūt kaut ko palaidu garām… Papildus info https://wiki.solus-project.com/Package_Management To pašu Teamwiever caur termināli kad instalēju, tad redzēju, kā tas tiek paņemts deb formātā, pārkonvertēts uz eopkg un uzinstalēts. Plus vēl ir runa par kaut kādām repozitorijiem, kur tai programmai jābūt piereģistrētai vai kā tur sanāk… Ja es kur kļūdos, tad padalāmies ar zināšanām!

    Bet sapratu, ka šis linux ir stabils un perfekti darbojas arī pateicoties tam, ka kurš katrs jebkuru programmu nevar sakompilēt un uzlikt.

    p.s.

    Š is ir ļoti īpašs linux un man šķiet, ka tas ļoti ātri kļūs arvien populārāks.

    #327415
    root
    Participant

    TG/AM

    Visi šitie miljoni distributīvu reāli sāk apnikt. Uzcepj, un pēc tam uzturēs kas? Pēterītis?

    #327416
    zi007
    Participant

    Gribās ticēt,, ka konkrētais Distributīvs ilgtermiņā kļūs arvien populārāks, jo cik esmu pētījis visus citus, tad neviens nav tik ērts, smuks un stabils!:)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā