Sony PlayStation Portable ar 4-kodolu procesoru

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Sony PlayStation Portable ar 4-kodolu procesoru

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153237
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_sony_2.jpg[/imgl]Par dienas hitu neapšaubāmi kļuvusi Sony nule demonstrētā jaunās paaudzes spēļu konsole PlayStation Portable ar koda nosaukumu Next Generation Portable (NGP). Ä€rēji viss it kā ļoti līdzīgs un pazīstams, bet kas ir iekšā? Nekas no vecā!

    Vispirms jau jāmin 4-kodolu procesors uz ARM Cortex-A9 bāzes, kam “asistē” videoakselerators SGX543MP4+. Displejs – 5″ OLED tipa ar izšķirtspēju 960 x 544. Atceramies, ka iepriekšējā modelī bija visai necils 4,3″ LCD displejs ar 480 x 272 izšķirtspēju. Sakarā ar to mazliet pieauguši arī ierīces izmēri – 182 x 83,5 x 18,6 mm (agrāk 169 x 71 x 19).

    Labākai spēļu vadībai nākuši klāt divi analogie džoistiki – šai ziņā NGP nu ir līdzvērtīgs PS3. Bet aizmugurē vēl ir skārienjutīgs touchpad, kura izmēri līdzinās displejam. Kamēr īkšķi atrodas virspusē, ar rādītājpirkstiem var manipulēt pa to (titulbildē).

    Jaunumam ir izvērsta komunikācija, kas ietver Wi-Fi 802.11 b/g/n un 3G, Bluetooth 2.1+EDR, GPS, tāpat ir 3-asu akselerometrs, žiroskops. Nav aizmirstas arī 2 kameras – priekšā un aizmugurē, skaļruņi, mikrofons.

    Nomainīta arī lietotāja saskarne. No pierastā PSP un PS3 interfeisa XMB ir atteikušies un ieviests sociālajiem servisiem optimizētais LiveArea.

    darvas piliens medus mucā jāmin jaunievedums, ka spēles turpmāk glabāsies (un tiks tirgotas) atmiņas kartēs. Spēļu entuziasti, kuriem ir līdzšinējo UMD-disku kolekcijas, tās lietot vairs nevarēs. Sony šo izmaiņu motivēja ar nepieciešamību palielināt autonomās darbības laiku no baterijas. Loģiski: ja nav motora – energopatēriņš mazāks. Pie tam zibatmiņas tagad izmaksā mazāk nekā diski, līdz ar to spēles būšot lētākas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_5391827189_0b29a78cdf_o_1.jpg[/img]

    Kaut arī NGP prezentācija ir notikusi labāko Apple tradīciju stilā ar visu sadarbības partneru vadošo darbinieku piedalīšanos, un plašām spēļu demonstrācijām, jaunumu tik drīz veikalos vēl neredzēsim. Tirdzniecības sākums plānots tuvāk gada beigām.

    Plaša informācija – šeit.

    #259946
    Kon
    Participant

    oo, jā .. šis ir must have

    #259947
    Jaunzems
    Participant

    not interested – ja mums ir divkodolu androīdi, napig mums vēl viens divaiss?

    Tā vietā atnāku mājās, apsēžos ērtā krēslā un spēlēju normāli, kā cilvēks!

    #259948
    Crow
    Participant

    Kaut vai tāpēc, ka androīdiem gandrīz visas spēles ir totāli sūdīgas (dusmīgie putni, mhhh), bet tās, kuras nav, var jēdzīgi spēlēt uz tik aparātiem, cik ar vienas rokas pirkstiem saskaitīt, un tie paši maksā veselu nieri.

    #259949
    nevertell
    Participant

    Huļi tu paspēlēsi kautko bez analogkokiem un un pogām, jaunzem.

    #259950
    Jaunzems
    Participant

    Ko on-the-go īpaši vajag spēlēt? Mans spēļu TOP3, no kurām neviena nav ar 3D vipendroniem

    1) Angry Birds (mhhhh)

    2) Fruit Ninja

    3) Unblock Me

    kā laika īsinātāji – lieliski! un tāds ir on-the-go spēļu galvenais mērķis. varbūt tev pietrūkst Black Ops uz telefona, ne man

    #259951
    Wuu
    Participant

    Huļe tu te šķobies un loki muguru? Gribi teikt tavs telefons ir labāk piemērots priekš spēlēm nekā PSP2?

    [img]https://cache-04.gawkerassets.com/assets/images/9/2011/01/ash2.jpg[/img]

    #259952
    Jaunzems
    Participant

    Lieliski. Pazvani man no sava PSP2, numurs 22018474

    #259953
    Creep
    Participant

    Zvanīšanai var iegādāt kautvai Nokia 2323. Ērts telefons ar labu bateriju par diezgan smieklīgu cenu. Pārējo visu no telefona funkcijām jau šis verķis aizvietos (vajag internetu: 3G ir…).

    Anyway, pēc specifikācijas izklausās, ka šitas verķis patiešām arī varētu maksāt vesalu nieri…

    Par pašu devaisu runājot: prieks, ka beidzot tie āmuri sapratuši, ka bez Dual Analog nav aršana…

    #259954
    Wuu
    Participant

    Jaunzems wrote:

    Lieliski. Pazvani man no sava PSP2, numurs 22018474


    Atkala mammas kaprona zeķubikses pīpē?

    Let me fix it… The PlayStation Portable is handheld video game console.

    #259955
    Zenth
    Participant

    Es nezinu kā tam jaunajam ar to zvanīšanu, bet nu no tagadējiem to var dabūt gatavu – skype. Īsziņu 100% var nosūtīt, sms.id šo problēmu atrisina. So you fail.

    Saprotu, ka risinājums через жопу, bet iespējams.

    Un atkodējot, atkal runāšu par vecajiem, tie varēja kļūt arī par kko citu, ne tikai handheld konsoli, so ja ir smadzenes, taisnas rokas un mērķis attaisno piš…khmm seksu, PSP var kļūt par ļoti labu verķi. Uzsvēršu, ka PSP mērķis nav konkurēt ar telefoniem.

    #259956
    msh
    Participant

    Zenth wrote:

    Es nezinu kā tam jaunajam ar to zvanīšanu, bet nu no tagadējiem to var dabūt gatavu – skype. Īsziņu 100% var nosūtīt, sms.id šo problēmu atrisina. So you fail.

    Saprotu, ka risinājums через жопу, bet iespējams.

    Un atkodējot, atkal runāšu par vecajiem, tie varēja kļūt arī par kko citu, ne tikai handheld konsoli, so ja ir smadzenes, taisnas rokas un mērķis attaisno piš…khmm seksu, PSP var kļūt par ļoti labu verķi. Uzsvēršu, ka PSP mērķis nav konkurēt ar telefoniem.


    Manējais to dara :seeker:

    #259957
    msh
    Participant

    Jaunzems wrote:

    not interested – ja mums ir divkodolu androīdi, napig mums vēl viens divaiss?

    Tā vietā atnāku mājās, apsēžos ērtā krēslā un spēlēju normāli, kā cilvēks!


    Tāpēc ka divkodolu androīdam nav nekas, ko saukt par “kontrolēm”. Žiroskops un skārienjūtīgs ekrāns ir ļoti vārgi pogu un puļķa aizstājēji. Līdz ar to es jebkurā vietā spēlēju normāli, kā cilvēks, bet tu aizej mājās un sāc pipelēties – kā tad savādāk nosaukt procesu, kad mobis tiek grozīts vai arī puse ekrāna tiek izmantota pogu vietā? 😀

    #259958
    msh
    Participant

    Un tagad par pašu rakstu. Samurajs, tas “necilais” 4,3 collu 480×272 ekrāns ir gandrīz tik liels, cik vairums krapfõnu pašu. Un no to pašu krapfõnu ekrāniem arī īpaši neatpaliek. Tikai nesen nejauši pamanīju ka aizkostā ābola pirmo trīs īpõnu ekrānu izšķirtspēja atšķiras tikai ar to, ka tas ir nedaudz platāks, tb 320 pikseļi. Tas, ka jaunajam ir piecas collas, ir ļoti draņķīgi – esošos modeļus ir grūti iebāzt kabatā, jauno tātad nevarēs 🙁

    Atmazkas UMD neiekļaušanai ir īstas atmazkas. Drīzāk loģiski būtu ka vietas tam diskdzinim nepietika, jo šis jau ir piebāzts ar mēsliem kā kārtīgs krapfõns – 3G, GPS, divas kameras… Cerēsim ka sonis no tā drazu apvienojuma panāks tādu pašu uzticamību kā no vienkāršajiem vecajiem modeļiem.

    Ja uz viņa, kā jau konsolei pieklājas, griežas nevis OS, bet gan tikai komplicēta izvēlne, tātad pirmo gadu viņu nemaz nebūs vērts pirkt – līdz kamēr kāds kruts vecis uztaisīs veidu, kā palaist kreisās programmas uz viņa 🙂 Izvēlne izskatās debīla.

    P.N. Ja spēles tiks tiešām tirgotas atmiņas kartēs, tad vēl nekas. Jo kamēr spēle ir piesieta fiziskai ierīcei, ir labi, jo tad to dažus gadus vēlāk var nopirkt par lētu naudu 🙂 Tieši tāpēc GO ir diezgan nederīgs aparāts, jo lai ar viņu legāli spēlētu lietotas spēles, vajag vēl vienu 1k/2k/3k, ar kuru noripināt diskus, kā arī cfw. Pēdējais gan kopš ziemassvētkiem vairs nav problēma, tāpēc es arī nesen mainīju firmwares versiju – nu jau pat ir izstrādāts atpakaļceļš, ja tomēr savajadzētos to 5.03, bet diez vai vajadzēs 🙂

    #259959
    Zenth
    Participant

    Erm, kapēc tu vnk needito pirmo postu un nepievieno klāt informāciju?

    Par tēmu – man netraucē diskdziņa izņemšana, uzskatu, ka tas palīdzēs baterijai ilgāk pavilkt + ļoti iepriecina, ka spēles varēs iegādāties kartēs, tam vajadzētu izlabot loading laikus, kas mēdza būt neciešami + UMD staipīt līdzi ir nepraktiskāk. Ja cena būs tāda, ka jātirgo orgāni, es arī nogaidīšu, taču atlaušanas iespējamība visticamāk neietekmēs manu izvēli, viņiem jau ar kkas jānopelna. Ceru, ka būs lielāka pretīmnākšana homebrew community (c’mon, pat PS3 atlauza, ja gribēs piratēt, darīs tāpat) un cenas spēlēm tiešām kritīsies jeb būs atbilstošākas contentam. Bet tad jau redzēs, ja turpinās likt mīksto uz lietotājiem, palikšu Tumšajā (Alex) pusē. 🙂

    #259960
    msh
    Participant

    Vai tad viņš kaut ko PSP scēnā vēl dara? 🙂

    Vispār jau atmiņas kartes izmantošana arī patērē strāvu… Bet ja tev UMD izmēri un enerģijas patēriņš ir traucēklis, eksistē taču Iso tool kopā ar umd_rip.prx [jeb kā šis tur bija] uz 5.xx, un citi tūļi priekš 6.xx 🙂 Es varbūt savu 3k kādreiz arī uz kādu laiku atbrīvošu no diskdziņa – viens krievs teica ka tā vietā var ielikt vēl vienu aķi, ko pievienot pie esošā, un iegūt trīskāršu kapacitāti – viņš pats tā 18 stundas darbinājis savu PSP 🙂

    #259961
    Zenth
    Participant

    Nē, bet viņš ir “Tēvs” 😀 Man personīgi tas nav traucēklis, bet arī baigā tolka man no viņa nav, tapēc arī principā ir vienalga, taču 18 h darbības laiks gan gives me hardon 😀

    #259962
    msh
    Participant

    Kurš modelis tev ir?

    Ko 18 stundas var darīt, nezinu. Bet lietojot PSP kā navigāciju, ar tādu aķi vismaz viņš būtu reāli lietojams. Jo PSP-290 GPS modulis ir rijīgs nezvērs, kas darbības laikā pat uzkarst, un redzot, kādā ātrumā sēžas aķis, es pieņemu ka 3k 1,2 Ah aķi navigācijas režīmā ieslēgts PSP ar to rijīgo moduli spēj izrīt max pusotrā stundā.

    Kaut gan no otras puses – tām nedaudzajām reizēm, kad man varētu savajadzēties pēc ilglaicīgas navigācijas, varētu izmantot tos “battery backup” mēslus, mašīnā braucot ir mašīnas lādētājs, nu un velosipēdam var uzlikt ģeņģeri, tā jaudai vajadzētu pietikt 😀

    #259963
    Zenth
    Participant

    Man bija Fat, to nopārdevu, tagad uz Slim sēžu, pagaidām nesūdzos. GPS man ir N97 mini, tā kā mēdzu geocache’ot, tad lieti noder. Man vnk hardon no fakta kā tāda 😀

    #259964
    msh
    Participant

    Tu latviski arī māki runāt? 😀

    Ar vārdu “slim” angliski runājošas personas mēdz apzīmēt gan 2k, gan 3k :p

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā