Sony spoguļkameras prototips

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Sony spoguļkameras prototips

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151250
    KristoZ
    Participant

    [imgl]https://bildites.lv/images/sgvle2ib7kdeeggt1tos.jpg[/imgl]Tie, kas ir saskārušies ar spoguļkamerām (SLR), zinās, ka, uzņemot bildi, fotokamera ir jāpieliek pavisam tuvu pie sejas un ir jāskatās caur skatu meklētāju. Turklāt tas nav diez ko ērti, jo parasti fotogrāfa deguns vai vaigs atduras pret fotokameras korpusu (ekrānu vai pat pogām). Tā ir viena no ievērojamākajām atšķirībām, salīdzinot ar digitālajām kompaktkamerām, ko, uzņemot bildi, var turēt ērtā roku attālumā, skatoties šķidro kristālu ekrānā (LCD).

    Protams, aizvien biežāk arī digitālajās SLR tiek ieviests tā saucamais “dzīvais skatīšanās” (Live View) režīms, kad gaisma (attēls) caur lēcām nenonāk skatu meklētājā, bet gan uzreiz uz gaismjūtīgās matricas, un no tās attiecīgi – LCD ekrānā. Tomēr dēļ vairākām tehniskām nepilnībām, šis režīms vēl nav diez ko iecienīts digitālo spoguļkameru lietotāju vidū.

    Tikmēr Sony ir radījusi spoguļkameras prototipu ar ieslīpu korpusu, kas vairs tā netraucē fotogrāfa sejas apveidiem un ļauj ērti skatīties caur skatu meklētāju.

    [img]https://4.bp.blogspot.com/_DGFu5Ia0ilE/S_FlHtiigjI/AAAAAAAACqg/9cml4R6xgJE/s1600/a950+uno.9.jpg[/img]

    [img]https://3.bp.blogspot.com/_DGFu5Ia0ilE/S_K28sYYfgI/AAAAAAAACt8/ypJDHiwlPlI/s1600/perfil+del+rostro.jpg[/img]

    Turklāt par LCD skatīšanās leņķi arī nav jāsatraucas, jo tas ir atlokāms un grozāms 360 grādu leņķī.

    [img]https://3.bp.blogspot.com/_DGFu5Ia0ilE/S_FlTMPjbLI/AAAAAAAACrA/luCXkOERWqI/s1600/alpha+sola.4.jpg[/img]

    Pie tam korpusa slīpumam ir vēl viena priekšrocība – to ir daudz ērtāk satvert un turēt rokā.

    [img]https://3.bp.blogspot.com/_DGFu5Ia0ilE/S_K28ek9aTI/AAAAAAAACt0/ufq8y32I-G8/s1600/mu%C3%B1eca+nueva.jpg[/img]

    [img]https://3.bp.blogspot.com/_DGFu5Ia0ilE/S_K2825z5qI/AAAAAAAACuE/OrB4SfY7AzE/s1600/top+grip.jpg[/img]

    Skats no fotokameras sāna ar tās apakšā pievienotu rokturi (grip).

    Š ī ideja faktiski ir radusies no kāda Samsung fotokameras modeļa, tomēr, kā zināms, Samsung pārāk neveicas šajā nozarē, tādēļ Sony inženieri nolēmuši to ieviest Sony Alpha spoguļkameras modelī.

    Avots1, avots2

    #236069
    m_janis
    Participant

    Jūtams, ka raksta autoram (vispār jau arī tulkotājam 🙂 ) par profesionālu fotografēšanu ir visai attālināts priekšstats, nerunājot nemaz par kameras turēšanas pamatprincipiem.

    Quote:

    Tomēr dēļ vairākām tehniskām nepilnībām, šis režīms vēl nav diez ko iecienīts digitālo spoguļkameru lietotāju vidū.


    Tas tāpēc, ka atšķirībā no svētdienas fotogrāfiem, vairums DSLR lietotāju kaut ko arī saprot. Nevar būt idiotiskāks fotogrāfēšanas paņēmiens, kā turot kameru izstieptās rokās (nedod Dievs, vēl vienā, ko arī gadās novērot).

    Par precīzu kadrēšanu (lai kadrā būti tikai nepieciešamais, bez kādām liekām malām un taisnu horizontu) tur var aizmirst, par kameras stabilitāti vispār nerunājot. Tikai nevajag te par iebūvēto stabilizatoru – optiskais ir OK, bet dārgiem stikliem, digitālais, kas digiziepjiem – nav uzskatāms par nopietnu.

    Ja nav iespēja lietot statīvu, tad 3 punktu atbalsts ir obligāta lieta – t.i. kamera cieši piespiesta pie pieres (sejas), pareizs roku satvēriens, abi elkoņi pie ķermeņa.

    Diemžēl digiziepju ražotāji par šīm lietām, šķiet, neko nav dzirdējuši, rezultātā audzinot mūsdienīgu “fotogrāfu” paaudzi :D.

    Baidos, šis SONY jaunievedums tieši tāpat būs nelietojams – ja vienīgā izvirzītā detaļa ir skatu meklētājs – nav iespēja normāli piespiest kameras korpusu sejai – zūd pirmais (un galvenais) atbalsta punkts.

    LCD displejs ir jāizmanto tikai un vienīgi rezultāta ātrai novērtēšanai un korekciju ieviešanai nepieciešamības gadījumā, Live View režīms praksē ir lietojams varbūt tikai makro fotogrāfijā, kur kamera uz zema statīva kaut kur zālē un nav iespējas galvu piedabūt tik zemu.

    Manā pailgajā darba mūžā, neskaitot daudzas tālmēra kameras, ir bijuši kādi 6 Zenit – sākot ar 3M, beidzot ar E, divas Praktica, Pentax, tagad jau trešais Canon – tā kā savus argumentus neesmu izzīdis gluži no pirksta.

    #236070
    rATRIJS
    Participant

    +m_janis ( izņemot, to, ka lieto Canon ^^’ )

    btw nekad neesmu izmantojis Live View savā fotokamerā ( Pentax ^^’ ). Un nekad neesmu sajutis arī diskomfortu turot kameru pie sejas (man pat tas prātā nav ienācis), tā kā nav brīnums, ka Samsung nekas nesanāca…

    #236071
    Wuu
    Participant

    Īpaši garu degunu īpašniekiem, priecīga ziņa 🙂

    #236072
    Edžus
    Participant

    ++m_janis

    Lai nu kā, man nav bijušas 100 kameras, bet nekad neesmu izjutis problēmas kameras formas dēļ! 🙂 Plus pie m_janis minētajiem atbalsta punktiem gribēju pieminēt to, ka svarīgi ir arī kameras svars, tas nevar būt pārlieku liels, bet arī “ziepīšus” ir grūtāk noturēt to niecīgā svara dēļ, katra mazākā rokas nodrebēšana atspoguļojas greizā horizontā utt. … 😀

    Un runājot par Canon – tas pagaidām ir pieejamākais fotogrāfiem ar ierobežotu budžetu un augstu kvalitātes/cenas attiecību! Personīgi labprāt paņemt Sony Alpha kādu modeli, bet cena, plus objektīvi… :S So it’s not for me. 🙂

    #236073
    WerNeo
    Participant

    Live View režīms gan vairāk ir priekš cilvēkiem, kuram iedota kamera, lai nobildē kaut ko, bet līdz šim viņš fotografējis tikai ar digitālajiem ziepīšiem. 🙂 Nu jā, arī priekš makro patiesi noderīga lieta.

    Par to, kādu spoguļkameru lieto (Canon, Nikon, Pentax, Olympus vai Sony), tā ir gaumes un pierašanas lieta. Jo gala produkts tāpat pārsvarā atkarīgs tieši no tā, kas to kameru lieto, nevis no uzraksta, kas rotā aparātu.

    #236074
    kuuminsh
    Participant

    lol

    Negribu piekrist jānim.

    Būtiskākā atšķirība starp poguli un ziepi :>

    Lūreklī bilde vismaz nebremzē kā lētajās ziepēs. Tiesa normālām ziepēm tas LCD iet bez bremzes un nav ne vainas.

    Visa cita starpā normālām ziepēm jau sen ir optikskais stabilizators.

    Tā ka nevajag goņīt ka ziepēs nekā nav :>

    Un tas optiskais skatīklis nebūt vienmēr nav tas ērtākais un pareizākās… arī ar to nevajag dzīt. Kadrējumam nav svarīgi kā uz to bildi skatās caur LCD vai optisko.

    3 punktu atbalsts utml., tas viss ir bezgala jauki, bet cik tad bieži tas statīvs ir līdz ?

    Vopšķem fufelis. Veļ jo vairāk, ja fočē dienā tad trīcēšanai faktiski nav nozīmes, vēl jo vairāk vasarā kad gaismas ir par daudz.

    Visa cita starpā tas optiskais lūreklis ir gaušām neērts ja fokusē no rokas.

    Ne pa velti ir speciālas upzariktes kuras montējas uz optiskā lūrekļa lai var cik necik cilvēcīgi redzēt ko fočē un uz ko ir fokus.

    #236075
    cracks
    Participant

    normālai kamerai trīcēšana netraucē, vari hotj skrienot fočēt.

    #236076
    akms47
    Participant

    kuuminsh un crack var redzēt kā reiz ir ziepotāji, par spoguleni un fotogrāfēšanu neko nezin.

    Es ar esmu Canon lietotāj un pilnīgi piekrītu, ka nekas man nepraucē piespiest aparātu pie sejas, arī stabilitāte ir.

    #236077
    KristoZ
    Participant

    Tā, tā, tā…

    Augsti godātais, cienījamais profesionālais fotogrāf, Jāni, ja drīkst Jūs tā saukt! 🙂

    Izlasot Jūsu (un daudzo Jūsu piekritēju) komentārus, man radās vairāki jautājumi.

    Vispirms, kādēļ (pēc kā) Jūs uzskatāt, ka es ar fotogrāfēšanu esmu, bezmazvai, “uz jūs”?

    Patiesi, patiesi, līdz profesionālam līmenim man vēl ir ļoti tālu – atļaujos sevi saukt par amatieri. Tomēr, vai un ko es šajā rakstā uzrakstīju tik galīgi aplam?

    Vai tas, ka, skatoties caur skatu meklētāju, deguns (kas, piemēram man, nav maziņš 😛 ) bakstās korpusā un, ilgstoši bildējot, mēdz “nospeķot” ekrānu? Vai tad tā gluži nav? Vai Jums, atvainojiet, ir plakana seja?

    Varbūt, pēc manis rakstītā, var šķist, ka esmu ziepju trauku cienītājs, kam dikti derdzas skatu meklētāji, tomēr tā nebūt nav – ir gluži pretēji.

    Un, ja tā – tad par ko tāds satraukums? (lasi: teju puse Jūsu komentāra?)

    Par statīviem un trīs punktu atbalstu – acīmredzot, jūs runājat par to “vairumu” reižu/gadījumu, kad fokusa attālums tiecas būt vienāds ar slēdža sekundes daļu ātrumu un/vai nepietiekamu apgaismojumu? Vai varbūt tomēr Jūs (un citi profesionāļi) vienmēr fotogrāfējat, elkoņus cieši piespieduši pie rumpja?

    Un, vai tiešām nepietiktu ar to, ka skatu meklētāja rāmis atbalstās pret uzaci/acs iedobi/vaiga kaulu? Manuprāt, tā vairāk ir gaumes un individuālās ērtības izpratnes lieta… Vai tomēr nē?

    Un kā ar Sony kameras slīpo rokturi? Vai tas, ka kamera pati guļ plaukstā nav ērtāk, kā turēt to gandrīz vai tikai ar pirkstiem (nerunājot par gripiem un cimdiem)?

    P.S.

    Par Pentaxiem (DSLR) runājot – pēdējos gados tiem ir korpusā iebūtvēta optiskā stabilizēšanas sistēma, kas darbojas praktiski visiem stikliem, atvieglojot to uzbūvi un nepalielinot stiklu cenu. 😉

    #236078
    RudeWolf
    Participant

    It kā jau nekas slikts pēc idejas tas nav- kamera izskatās vairāk pēc vidējā formāta bodija, kam vidiņā ir kaste ar pakaļu un pa virsu izstiepjas skatu meklētājs. Š ajā gadījumā trīs punktu atbalstu var panākt kameru atstutējot pret uzacs kaulu, kas nemaz nav tik slikta metode. Un arī Buratino varēs Malvīni pafoķēt neriskējot izbadīt ekrānu.

    Vājā vieta šajā dizainā, manuprāt, ir tas slīpais grips, kas pastāvīgi liks vairāk piepūlēt vienu plaukstas cīpslu. Vai tā būs īstenībā? Kas to zina. Varbūt kādam būs, bet cits būs sagrūdis tādu naudu lēcās, ka smilkstēdams cietīsies un teiks, ka viss ir kārtībā. Galvenais ir tas, ka neba šāds pribambass būs panaceja Alpha sistēmai. Manuprāt, ka šāds jauninājums īsti nevēršas pie galvenajām Alpha sistēmas nepilnībām- diezgan knapas un dārgas lēcu kolekcijas, mazefektīvas trokšņu slāpēšanas sistēmas un galu galā pie reputācijas, ka Sony nu nav Teh Pr0 kameru sistēma. Pašlaik galvenais, kas liktu man pirkties iekšā Sony sistēmā ir gana lētie pilnā kadra bodiji, tomēr tie ir salīdzinoši vāji produkti tieši attēla kvalitātes ziņā. Ja mans uzstādījums ir full-frame or gtfo, tad es drīzāk paķeru morāli novecojušo 5D un uzskrūvēju kādu foršu plato L zūmu vai kaut ko no platajiem ultra-fast praimiem, kas Sony sistēmai nav.

    Runājot par live-view- ir tikai viens patiesais live-view un to sauc par ground glass. Jebkurš live view būs ar zināmu lagu, kas profesionālim nav pieņemams, ja tiek foķēts, kas kustīgs. Skatu meklētājā grūti fokusēt ar roku? Da labi… Sāksim ar to, ka neviens modernais pašfokusējošais SLR nav domāts fokusēt ar roku. Par spīti tam to var ļoti viegli izdarīt vismaz ar Nikon un Canon kamerām. Griez un skaties, kad iedegas fokusa indikators, ja acis slikti rāda! Īpašiem nostaļģijas nomocītajiem varu ieteikt nopirkt vecā tipa fokusēšanas ekrānu, kur viducī ir optiskais tālmērs un mikroprizmas, tas vispār fokusēšanu padara maksimāli ērtu.

    #236079
    samurajs
    Participant

    Es piekritīšu m_janim: bildēt caur displeju saprātīgi, kad to dara no statīva. Tad var piegatavoties utt. Nu varbūt pat nav svarīgi, vai tā ainava vai macro.

    Ja vajag ķert momentu – skatoties caur stikliem, daudz lielākas iespējas precīzi noķert vajadzīgo momentu (tu pats jūties kā tai kadrā). Un plus vēl kamera stabila.

    #236080
    runcio
    Participant

    Jā paredzētcilv. ar big nose! 😀

    #236081
    e.c.
    Participant

    RudeWolf kurā brīdī Canon ir ieviesis manuālu fokusa noteikšanu ar punktu. Nemāku izteikties, bet gan jau saprati… Nikon ar to nav problēmu, bet Canon neesmu novērojis tādu lietu gan…

    #236082
    RudeWolf
    Participant

    Ja godīgi, tad neesmu EOS kameras lietojis ar manuālo fokusēšanu, jo pats darbojos ar AE1-P, Nikon D300 un biš pa vidējo formātu. Nikon D300 tik tiešām māk mērīt gaismu un noteikt fokusu ar visu, ko kamerai bāž caurumam priekšā. Biju tik lasījis, ka EOS sistēmas kameras fokusu piesaka iededzot kādu no fokusa punktiem. Pieļauju, ka tādā gadījumā vajag, lai būtu kamerai kaut kāds kontakts ar lēcu, jo esmu redzējis, ka EOS kamerām uz M42 un citiem standartiem pārejām vajag čipu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā