Spēles apskats: Unstoppable Gorg

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Spēles apskats: Unstoppable Gorg

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155853
    Wuu
    Participant

    Pēdējo gadu laikā Tower Defense spēles ir birušas kā no pārpilnības raga, tādēļ pat tāds bijušais TD fans, kā es, tām īpaši nepievērsa uzmanību. Tomēr šodien man radās iespēja apskatīt spēli Unstoppable Gorg ko arī ar prieku (vismaz no sākuma) darīju.

    Visa spēles darbība norisinās kosmosā un spēles vizuālais noformējums ieturēts 50.gadu fantastikas un šausmu stilā, un savā ziņā ļoti atgādina Fallout pirmās daļas. Sižets? Zemei uzbrūk citplanētieši, pa ceļam iznīcinot visu, kas pagadās un tu esi vienīgais, kas var glābt cilvēci. Protams, ka šādu sižetu nedzirdam pirmo reizi, bet tas arī ir viss, jo pats spēles saturs un darbība nu galīgi nav tāda kā vajag un kā mums gribētos.

    [img]https://www.bildites.lv/images/eslyaq35r6eei0c939i4.jpg[/img]

    Unstoppable Gorg tev neļaus būvēt nekādus torņus, to vietā tev tiks piedāvātas dažādas kosmiskas ierīces. Un tās ir iespējams un pat nepieciešams grozīt un stumdīt pa orbītām ar cerību, ka noteiktais izvietojums ļaus atgaiņāt uzmācīgos citplanētiešus.

    No sākuma tas šķiet pavisam vienkārši un šķiet, ka spēles 21 līmeni iespējams iziet vienā vakarā, līdz pēkšņi tu attopies jau pārdesmit reizes spiežot restartu un sākot līmeni no jauna. Un drīz arī sāc sist peli pret galdu un kliegt uz kaķi, jo spēle tev liek justies kā Latvijas valdībai, kad lietas nonāk pie stratēģiskas plānošanas.

    Stratēģija, manuprāt, arī ir šīs spēles galvenais trumpis – atšķirībā no vairuma Tower Defense spēļu, kur vari uzvarēt uzbūvējot kaudzi torņu, kas mošķus piesmies pāris sekundēs, šajā spēlē būs pamatīgi jāpiedomā pie satelītu izvietojuma, jo kosmiskie resursi ir nu ļooooti ierobežoti, tā pat kā satelītiem paredzētās vietas uz orbītām. Un šīs orbītas var grozīt, tādējādi nepārtraukti mainot savas aizsarglīnijas izvietojumu atbilstoši situācijai. Tomēr nedrīkst arī aizmirst par pētniecības satelītiem, kuri, kā jau pēc nosaukuma varam noprast, izpēta jaunas tehnoloģijas un ļauj uzlabot satelītus.

    Lai gan spēle ir pamatīgs nervu izturības un stratēģisko iemaņu treniņš, šķiet, ka lielākās pūles izstrādātāji ir ielikuši vizuālajā noformējumā, izveidojot kaut ko visai grūti raksturojamu. Katrs līmenis tiek iesākts ar melnbaltu filmiņu 50.gadu fantastikas stilā, kas lieliski papildina spēles vispārējo vizuālo noformējumu un, kā jau teicu, nepārtraukti atgādina Fallout. Kā izrādās, spēles video klipi ir savākti Internetā un izstrādātājiem tos ir izdevies ideāli salikt kopā un apvienot ar skaņas celiņu, tādējādi liekot spēlētājam sajusties patiešām retro.

    [img]https://www.bildites.lv/images/den3df19da80ag1jgjt.jpg[/img]

    Spēles tehniskais noformējums neliks datoram kļūt par cepeškrāsni, nekādi īpaši vizuālie efekti mūs negaida un tas vēl vairāk apstiprina domu par to, ka lielākie pūliņi ir ielikti videoklipu un sižeta izveidē.

    Kopumā spēle ir interesanta un aizraujoša, lai gan pirmajā brīdī tā var šķist nepamatoti grūta. Pirmie līmeņi ir kā neliela apmācība, ļaujot spēlētājam saprast, kas un kā jādara, lai vēlāk varētu sist galvu pret sienu un veltīt spēles izstrādātājiem nelāgus vārdu savienojumus, jo spēle ir tik nepierasti grūta. Un visas šīs mocības tiek piedāvātas 42 stāsta un izaicinājumu līmeņos, un ja pēc tiem tu vēl neesi izlēcis pa logu vai noslaktējis savus klasesbiedrus, ir iespēja arī spēlēt arī arkādes režīmu, kurā citplanētieši uzbrūk nepārtraukti un pārbauda, cik ilgi spēsi atkauties.

    Tāds vismaz ir mans pirmo stundu iespaids par šo spēli. Ja man spēle būtu jānovērtē ar atzīmi, tad liktu 9/10, jo vizuāli spēle manām acīm ir bonbonga, spēlēšana ir izaicinoša un liek tiešām piepūlēt smadzenes, tomēr kaut kas tajā visā pietrūkst pat man, kā Tower Defense un oldschool sci-fi spēļu fanbojam.

    Spēles prasības? 2GB brīvas vietas cietajā diskā, vismaz 2GHz Pentium 4 līmeņa procesors, 1GB operatīvās atmiņas un puslīdz jauna Windows vai Mac OS X operētājsistēma. Un tam visam klāt vēl ieteicami izturīgi nervi.

    Līdz 26.janvārim spēli Steam servisā iespējams iegādāties par 8,99 Eiro, ko arī iesaku darīt, ja esi Tower Defense spēļu cienītājs vai arī vienkārši vēlies pamocīt prātu un pasapņot, kā būtu, ja Viasat satelīti šautu lāzerus. Ja tev ir iPad, tad Apple veikalā spēli vari iegādāties par 4,99 amerikāņu naudiņām. XBOX Live lietotājiem gan nāksies pagaidīt, līdz būs nokārtotas formalitātes ar mikromīkstajiem un spēle būs pieejama arī XBOX Live tīklā.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iT1JFIJdFl0[/youtube]

    Rakstu sagatavoja Klāvs UOC.LV

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā