Spuldze ātri izdeg

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Spuldze ātri izdeg

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159318
    LooNeY
    Participant

    Ir tāda sāpe, ka stavā spuldze ļoti ātri izdeg! Parastā kvēlspulzde noturas ap mēnesi, vienalga vai 40w vai 60w vai 75w un firmas ar dažādas sākot no lētākā beidzot ar Philips… Domāju, ‘kvēlspuldzē’ ir vaina jo tomēr daudz konstanti deg un pārdeg diedziņš… nopirku philips halogēno, ieskrūvēju domāju, ka tagad būs norm… Tā vel ātrāk nodega un novilka kādas 3ned! Piebildīšu, tāda pati Philips halogēnā dzīvoklī velk jau 2.gadu lampā un ar intensīvi tiek dedzināta!

    Pats ņemties negribu, jo cilvēki stavā maigi izsakoties ir pasīvi… Pat spuldzi nevar nopirkt neviens 3ned laikā… labāk čamdīties pa durvīm vakaros kad tumšs… 😀 esmu vienīgais stavā no 4 dzīvokļiem kurš atvēl ~0.80Eur priekš spuldzes…

    Esmu centies sarī sarunāt ar visiem dzīvokļa īpašniekiem sakartot stāvu un ielikt moš uz sensoru..Katrs sametās pa 50eur un normālu ‘jevro’ remontu var uztaisīt stāva koridorā, bet beztolkā tas latviesu/krievu pasīvisms… neko neviens negrib maksāt, kamēr nez… uz galvas nekritīs…

    Varbūt Rīgas namu pārvaldniekam jāraksta lai sataisa lampas rozeti jo maksāju naudu par apsaimniekošanu?

    #305866
    ruukjis
    Participant

    Kas tas par derdzīgu analfabētu pulciņu te pēdējā laikā atavēries?! Stulbenis, spuldze, Uldis, Ulmanis – uz “u” nav garumzīme jāliek, ja seko “l”… блядь! Nemaz nerunājot par pārējo.

    #305867
    Aldis
    Participant

    ruukjis: Tās ir integrācijas sekas kas mums jāpiecieš. Labi ka krievs vsp. drukā latviski,.

    #305868
    ruukjis
    Participant

    Oh, es nezināju, ka Lūnijs ir krievs, bet viņš nav vienīgais:

    https://notepad.lv/forums/16336/par-marolind-un-skaista-klase/

    Zināmu iemeslu pēc tieši šī gramatiskā kļūda mani tracina, uz pārējām es pat pieveru acis.

    #305869
    LooNeY
    Participant

    KOAA? 🙂

    #305870
    samurajs
    Participant

    Nokāpjiet no LooNeY, jams nav nekāds krievs 😀 Bet es nesaprotu, kur radusies mode rakstīt “stūlbenis” – zinu tikai to, ka redzu aizvien biežāk. Diez IZM kādu eksperimentu taisa? 😀

    Bet tagad pie lietas:

    1. Maz kurš to zin, bet kvēlspuldzes klasificē arī pēc sprieguma: 220 V, 230 V, 240 V. Klik šite!

    Samazinot spriegumu par 5%, spuldzes darbmūžs pieaug par 20%. Tātad 240 V spuldzei būtu jādeg nedēļu ilgāk.

    Tomēr jebkuras kvēlspuldzes darbmūžs ir tikai 1000 h, kas atbilst 41 dienai 24/7 režīmā.

    2. CFL jeb ekonomiskās spuldzes. Par 1 € labu zīmolu nenopirksi, bet 15,000 h darbmūžs ir kaut kas. Š īm spuldzēm nepatīk sprieguma svārstības un bieža slēgāšana. Un kāpņu telpā jābūt gaismeklis ar kupolu – citādi zagļi aiznesīs.

    Man mājās ir viena no pirmajām Philips ekonomiskajām spuldzēm; bija dārga toreiz, bet deg jau 14 vai 15 gadu. Pamazām kļuva mazliet tumšāka, tāpēc pārceļoja uz vannas istabu, kur jamo slēgā vismaz 10x dienā. Nav nobendējama.

    #305871
    Aldis
    Participant

    Ja pa nopietno, iesaku LED spuldzes.

    Tām Tev vajadzētu vilkt (ar tādu slodzi kā minēji) nedaudz vairāk kā divus gadus. 🙂 Reku man viena šāda.

    [img]https://i.imgur.com/04SZR7G.jpg[/img] [img]https://i.imgur.com/6Jkk9zj.jpg[/img] [img]https://i.imgur.com/aIp3R0H.jpg[/img]

    Apgaismojums balts gan. 🙂 Bet nu ja galvenais ir tikai lai tik deg, tieši laikā būs. 🙂 Kā samurajs teica – par 1€ nedabūsi, bet atmaksāsies es domāju. Elektrības ziņa ieekonomēsi nākamās spuldzītes iegādes vērtībā.

    #305872
    dexsters
    Participant

    Ja pareizi saprotu tad tas kāpņu telpā?Vai nepieļauj variantu ka kāds palīdz izdegt?

    #305873
    aoma
    Participant

    Š ito jau nu toč kāds ātri “denacionalizēs”, iespējams, ka pat kāds no kaimiņiem, kam apgaismota trepju telpa tik ļoti nemaz nerūp 🙂

    Iespējams ir arī dexstera variants – man kādreiz tā bija darbā, kamēr nepielikām videokameru un nenoķērām vainīgo.

    #305874
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu bljed, nu CIK VOLTU ir tur? Moš kāds starp fāzēm paņēmis 😀

    Varbūt slēgā pārāk daudz iekšā ārā? Loģiskāk tad ir samesties kaukādam LEDam kas deg visu nakti! Kā nekā tie kustības sensori paši rij vairāk elektrības nekā LED spuldze!

    Un kāpņu telpā nekādu baiso apgaismojumu nevajag, nu saslēdz 2 spuldzes virknē! Vispārn ekad neizdegs 😀

    #305875
    LooNeY
    Participant

    Dzīvoju 5 stāvā.. Ir liels koridors kur ir 4 dzīvokļu durvis un stiklotas durvis kur ir kāpņu telpa un nē it kā nedz halogēno nedz parasto spūldzi neviens nesper…Kādu ieskrūvēju, tādu noskrūvēju, jo es vienīgais mainu stāvā… Ek. vai LED spūldzi žēl likt jo to visticamāk ka piesavinās, kupols nav… ir prost rozete, jo kā minēju visi stavā dzīvojošie ir pūpēži… viņiem nevajag, es ar netaisos visu sponsorēt no savas kabatas!

    Saslēgts ir virknē jo 1.stavā viens slēdzītis, kuru ieslēdz kāds kurs pirmais uz tumsas laiku nāk mājā un visos stāvos deg…

    😀 Bija gadījums paziņa ar riteni atbrauca.. negribēja smērēt grīdas jo riepas bij netīras un slapjas atstāja koridorī… riepu ar rāmi saķēdēja lai nevarētu mierīgi ‘aizbraukt’ durvis uz kāpņu telpu ir aizslegtas var tikt tikai ar liftu, bija pie mums uz kafijas krūzi… uz minūtēm 40… nāk ārā… riteņa vairs nav… Tika iesaistīta policija, kā arī paziņas no policijas, ka arī pazīstami vīri no kriminālās puses, bet vairāk kā gads riņķī, bet ar galiem ritenis. Ričāgs nekas īpašs. nopirka pa 350LS… gadu vecs, bet cenu jau neskādē, galvenais kaut ko nospert vai apzīmēt vai izdemolēt šinī valstī! It kā apkārt dzīvojošie tantes un onkoļi un penši nav zagļi, bet ko var zināt.. 😀 Moš kādi sīkie, arī tuvi un tālāki Lombardi tika staigāti katru dienu, bet bez rezultātiem.

    Vienīgais risinājums tiešām ielikt kameru stūrī lai aptver visu koridoru un tad likt kādu LED spuldzi, ja skrūvē ārā aiziet pēcāk izdauzīt seju… bet tie atkal ir tikai no savas kabatas izdevumi…

    Plānojums ķipa tavo uz ātru roku uzskicēts –

    [img]https://i.imgur.com/bpZaVcc.jpg[/img]

    Kā jau 467. sērijai pienākas 😀

    #305876
    samurajs
    Participant

    Skatījos Alda bildi. Osram Parathom specenes ir šai PDF dokumentā. Infografikā minēta arī LED spuldzes cena – 2,00 EUR.

    Vai kāds vispār ir redzējis tik lētu brendīgo LED spuldzi? Pat jebajā tik lētu jāpameklē.

    #305877
    Aldis
    Participant

    Es pa 2.50 vēl latos jamās ņemu, likās baisi lēti. 🙂 😀

    #305878
    LooNeY
    Participant

    Tur jau tā ģēla… 😀 maksāt 10EUR+ pa autentisku spūldzi negribas… Ebayā pa 2-3EUR ar tādu pašu uzrakstu, ņem gan un gaida brīnumus, protams iekšā ir ķīniešu iekšas kuras pārkarst un lampa nospīd mazu laiku, tad izmet ārā un šujies uz ‘kompāniju’ kaut vai pats esi nopircis ‘autentisku pakaļdarinājumu’ from china 😀

    #305879
    Mahmuds
    Participant

    Vienkāršākais un lētākais ieteikums – virknē ar spuldzi ielikt kādu vismaz 3 A diodi. Mums tā ir kāpņu telpā. Gaisma gan nedaudz pulsējoša, bet spuldzes vispār neizdeg, jo uz spuldzi sanāk tikai 1/2 sprieguma, jeb 115V.

    #305880
    samurajs
    Participant

    Ja tā pulsācija ir pieņemama (diezgan kaitinoša starp citu), šitā var darīt. Nevajag 3 A diodi, caur 100W spuldzīti max 0,5 A plūst. Bet svarīgs ir diodes sprostspriegums, tam jābūt vismaz 400 V.

    Lētākā derīgā iekš Argus 5 eurocentus maksā 🙂

    https://web.argus.lv/products?cat=W8001

    #305881
    Mahmuds
    Participant

    Ja uzliksi mazāk par 3A, tā diode baigi cepsies. Sākumā nedaudz nepierasta ir tā pulsācija, bet pēc nedēļas jau neievēro vairs. Nav jau grāmatu kāpņu telpā jālasa 🙂 !

    #305882
    akms47
    Participant

    Mahmud, Samuraj, paldies par ideju.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā