ssd vai sata3, ko ņemt?

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) ssd vai sata3, ko ņemt?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155256
    migors
    Participant

    Sveiki Rīt pērku sev pc, par ko jau iepriekš forumā uzdevu jautājumus. Tik nevaru izdomāt ko darīt ar cietni

    Tagad izskatās ka SSD un SATA disku cenas gandrīz jau būs vienādas.

    Jautājums vai ir vērts ņemt šo disku Patriot Pyro 60Gb SSD Drive 2.5” R/W 520MB/490MB SATA RETAIL pa 84 ls vai labāk kādu SATA3? Vai vispār ir īpaši jūtama starpība, spēlēs utt.

    Domāju pagaidām uzlikt tikai sistēmu un pēctam piepirkt sata priekš failu glabāšanas.

    #277700
    Evers
    Participant

    Esmu SSD pesimists un pats skatītos vien labu HDD (paciestos, kamēr Taizemē ūdeni sasmeļ un cenas nolaiž). Vismaz kamēr vien vēl nav izstrādāta prieks SSD diskiem atbilstoša OS un pārējais softs, tas pats Windows, kas nemitīgi nerakstīgu visādu drazu diskā, kas SSD aši grauž nost. Pagaidām HDD mūžs ir ilgāks. Turklāt neviena spēle vēl nav bremzējusi dēļ tā, ka sakarīgs HDD būtu par lēnu. Ielādes būs ātrākas, neko vairāk nejutīsi.

    #277701
    Wuu
    Participant

    Ko tu darīsi ar 60GB? Protams ņem sata un pēc tam, ja par maz, pērc SSD.

    #277702
    ruukjis
    Participant

    SSD ir SATA un arīi HDD ir SATA. Nejauc lūdz tehnoloģijas. Ja runājam par SSD vs HDD, tad es kādu brīdi arī skatījos skeptiski, līdz brīdim, kamēr mēs ar kolēģiem nenopirkām vienu tādu testiem. Uztaisījām vienam vecam (atvainojiet manu franču) aizdirstam kompim klonu un uzmetām uz SSD. Ar veco cietni Win XP cēlās ~5min ar SSD 45sek. Arī visi searchi un programmu startēšanās ir vienkārši nesalīdzināmi ātrāka.

    BET, kā jau Evers norādīja, viņu ilgmūžība varētu būt problēma (to varēšu, iespējams, komentēt pēc pāris gadiem), tāpēc šobrīd prātīgi ir nopirkt SSD tīri priekš sistēmas, bet priekš datu glabāšanas paņemt parasto HDD.

    P.S.

    Patrioit Pyro ir laba izvēle – starp testiem ir vieni no spējīgākajiem.

    #277703
    Arturs
    Participant

    Kāpēc visi tā noliek SSD ilgmūžību ? Pēc 2 gadiem jau viss .. sprāgonis ? 5 gadi tak izvilks, ne tā ? Kaut kur lasīju ka SSD 50 gadus var 24/7 strādāt. Neatstāsiet tak tos diskus uz tik ilgu laiku. Tehnoloģijas mainās un cenas arī. Cerams tās kļūs zemākas, tad jau laika gaidā easy nomainīt uz jaunāku ..

    #277704
    m_janis
    Participant

    Nu, ja ierakstīsi infu un noliksi plauktā – izvilks varbūt pat 50 gadus. SSD diskiem ir ierobežots ierakstīšanas (write cycle) limits un, ja uz tā, piemēram aktīvi darbosies swap fails – var arī gadu neizvilkt.

    Otra lieta – uz HDD intesīvi izmantotā sektorā šādā gadījumā var sarasties “bēdas”, bet datus varēs pārkopēt uz jaunu datu nesēju, savukārt SSD, kas būtība ir tikai liela fleška – ja nokausies – saki datiem atā, atā :D. Tos, tāpat kā flešakas, svarīgu datu glabāšanai lietot ir vismaz nesaprātīgi, lai neteiktu – stulbi.

    Tā kā SSD sistēmai, lai iegūtu ātrdarbību ir pat ļoti OK, tikai tuvumā jābūt sistēmas image – agrāk vai vēlāk noderēs – bet datiem, nu nez, tas tikai asu izjūtu cienītājiem.

    #277705
    migors
    Participant

    Paldies, tomēr tad ņemšu, gaidiju galīgi negatīvas astsauksmes. Sev SSD plānoju sistēmai. otru cienti piepirkšu pēc mēneša, varbūt nokritīsies cenas. Š obrīd uz SSD iegādi mani pamudināja līdzīgā cena ar parasto HDD.

    par to swap failu jāpalasa, viņu tak varēja pārcelt?

    #277706
    msh
    Participant

    Un kur tu viņu celsi? Un kāda iksa pēc?

    Ja stellē jaunu kasti, tad ieliec tik daudz rāmja, lai viņš vispār nah nebūtu vajadzīgs. Protams, tev tur noteikti griezīsies sivēns ar visiem saviem resursus rijošajiem spīdīgajiem draņķiem un tu varbūt jaunās spēles taisies kapāt, tad nu kā minimums kādus astoņus gigus derētu lai ir rezerve. Es swap pārstāju lietot kādu pusgadu atpakaļ. Vairāk par pusi savā rāmja aizpildīt nevaru 😀

    #277707
    migors
    Participant

    Sivēnam nav ne vainas, Pirms dažām dienām uzliku draudzenei ofisā uz galīgi veca celerona win 7 Starter versiju, visu lieko nogriezu, piekabināju klāt pappildus ram un sistēma strādā ideāli. Viņas pat domā ka tur aizvien ir XP. Dabūju uzlikt jo pie pc strādā kādas 10 meitenes un katrai draugs domā ka ir baigais pro, kā apsēžas tā kaut ko optimizē, dzēš, instalē. Uzliku adminu ar paroli un lietotāju. Interesanti bija pavērot kā viens tāds umņiks atkal mēģina instalēt kaut kādu ļoti vajadzīgu progu 🙂

    Man šobrīd swap arī ir atslegts, cik noprotu tas ir tas pats pagefile, uzreiz niebraucu :), jautājums, te palasiju par win optimizāciju priekš SSD https://www.lancelhoff.com/tweak-to-optimize-ssd-performance/

    ir vērts to visu darīt, vai pietiek ar swap atslēgšanu?

    #277708
    Imhoteps
    Participant

    Kamon! Jaunāko paaudžu SSD laiftaims ir 1 000 000 stundas – tie ir apm. 114 gadi. Pat serveru vajadzībām tas ir vairāk nekā pietiekami ar visiem swapiem-šwapiem utt. ut.jpr. Autor – pērc droši.

    #277709
    Imhoteps
    Participant

    @ msh

    Gribētu painteresēties, ko īsti Tu dēvē par sivēnu?

    #277710
    Imhoteps
    Participant

    Swapu atslēgt nevajag. Neiespringšu te tagad par pro un contra – pilns nets ar infu – bet ir dzīvē lietas, kuras vienkārši nevajag aiztikt. Svapam ir jābūt, tik lielam, cik tam jābūt un tur, kur tam jābūt. Win nav Unix/Linux/BSD, kur swaps ir atsevišķā partīcijā.

    #277711
    msh
    Participant

    migors nu kas jau kuram ir “galīgi vecs”. Man ir doma pāris pielietojumiem, kur nepieciešams mazs elektrības patēriņš izmantot 433 mhz celku – es baidos ka uz tādas sivēns diez vai darbosies… 😀 Kamēr winxp normāli un galvenais ātrdarbības veicinātājs būs pietiekami ātrs cietucis vai varbūt CF kartele tā vietā.

    Imho, priekš kam to pf vajag – kaut kādām līkām progām, kuras uztaisītas lai izmanto pf neatkarīgi no rāmja brīvuma? Nu var jau būt, bet man ir slinkums meklēt kas ir jāmaina reģistrā lai pf eksistētu, bet netiktu izmantots bez īpašas vajadzības… Jā, win tiešām nav linux, uz linux to ciparu cik ļoti izmantot swap var nomainīt on the fly un vienkārši.

    #277712
    migors
    Participant

    msh es tikai atbalstu 🙂 Man vienkārši darbam neder jo aktīvi lietoju Sony vegas, PS un galvenais man patīk spēlēt BF3 🙂 tur nav izvēles. Ja šis lietas nevajadzētu tad pietiktu ar 433 mhz.

    Vispār to “veco” sistēmu optimizācija ir viena feina lieta, un kad rezultātā viss strādā ir patīkami.

    Es gan tikai lietotāja līmenī, bet darbā savā ofisā es administrēju pats kā serveri tā vecus pc un tīklu. Tas gan nav mans amats, vienkārši gribas iemācīties. Protams profiņi pasmaidīs, bet nu interese ir un ar gadiem tā izpratne nāk klāt.

    #277713
    shb-
    Participant

    Es ikdienā lietoju Win un swaps ir samazināts līdz minumumam (liekas kādi 200mib), nekādu problēmu. Tos 200mib, šķiet, atstāju, lai windai ir kur crash dumpu nolikt kāriena gadījumā. Arī es drīz grasos iegādāt savu pirmo SSD un pagefile visticmāk vai nu nesīšu uz rotējošo hdd, vai slēgšu ārā vispār.

    Nezinu par šiem maģiskajiem lifetime rādītājiem (1 000 000 stundas) un kā viņi tiek rēķināti, taču zinu, ka vienu 25nm MLC flašatmiņas šūnu var programmēt 5000 reižu. Š…emot vērā, ka ssd ar šo rēķinās (kontras ar write ampification; papildus vieta ar rezerves flash šūnām) , par šo uztraukties vajadzētu tikai tiem, kas mīl drāzt cieto (piem, torrentu superuseri, kas grib seedot no ssd. Lai gan vz vai šie cikli attiecas arī uz readiem.).

    Tieši dēļ šīm 5000 programmēšanas reizēm es atturētos no swap likšanas uz 25nm flash ssd.

    #277714
    Evers
    Participant

    Tas ir lifetime, ja neko neraksta. Rakstīšanas cikli ir jau cita lieta.

    #277715
    Evers
    Participant

    Teorētiski lasi cik gribi, pārrakstīšana ir ierobežota. Maģiskais lifetime ir sasniedzams tikai tad, ja netiek sasniegts šis limits. Būtībā SSD ir uzticams tādām lietām, kā ģimenes digitālās foto kartotēkas uzglabāšanai un tās papildināšanai.

    #277716
    migors
    Participant

    Dabūju jauno pīsli, ko nu teiktu par tiem ssd bet ar atslēgtu loginu līdz pilnai programmu ielādei paiet kaut kādas 8 -10 sekundes un tas bez nekādas optimizācijas. windows experience index rāda 7,9,

    Vēl aizvien pastāv problēma, kā tad pareizi optimizēt sistēmu priekš SSD. lasot forumos galīgi saputrojos, par vienu un to pašu lietu katrā forumā ir atsevišķas domas, būs vien jāeksperementē

    #277717
    usins
    Participant

    Nu SSD ir laba lieta Bet maksā pārāk daudz. es paciesos tās 10-15 sekundes. Pārējais softs jau tagad palaižas ļoti ātri. Renderēšanu SSD neuzlabos… spēles ar labu VGA un daudz RAM arī neko diži neuzlabos…. jo tik un tā daudz kas tiek ielādēts RAM un VGA VRAM. Emz, mūžs ir normāls, ir klienti kuri jau gadu pat vairāk lieto un ir ok. n problemo pagaidām bijis. SSD ir zelts kad ajag datoru likt iekšā automobīlī… aizmirst var par bad sektoriem bedrīšu dēļ…

    #277718
    msh
    Participant

    Šªsiņ, CompactFlash atmiņas kartes eksistē jau n gadus 🙂 Un viņas piedevām ir native IDE.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā