Steam Linux klients

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Steam Linux klients

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151108
    esters
    Participant

    Līdz ar “Valve” nesen izplatīto paziņojumu par “Source” dziņa portēšanu uz OpenGL, kopā ar Half-Life 2, Left 4 Dead un Portal, paralēli parādijās ziņa par Steam klientu Apple Mac OS X opērētājsistēmai. Phoronix, kas ir viens no pazīstamākajiem atvērtā pirmkoda / bezmaksas programmatūras resursiem jau 2008 gadā ziņoja par iespējamo Steam klientu GNU/Linux operētājsistēmai. Š odien ir parādijies raksts un pirmie ekrānšāviņi no izstrādē esošā Linux klienta, kurš oficiāli, pagaidām, nav pieejams Steam mājaslapā.

    #234165
    Jaunzems
    Participant

    Es nesapratu? Tātad, es uz linuhas laižu Steam un uz wine – HL2 vai citu spēli?

    LOLWTF?

    #234166
    Aldis
    Participant

    Linuxistiem jau savas perversijas pietiek. Piemēram Cube, Assult Cube, daudz un dikti brīvās spēles, kuras atliek tik spēlēt, pat grafika un ieroči kvalitatīvāk izstrādāti kā jau sen nodrāztajā Half Life dzinī…

    #234167
    esters
    Participant

    Kā gan tu domā palaist reizē Steam un HL2 caur wine, ja tās ir divas dažādas lietas. Pirmkārt viss virzās uz to ka būs natīvs Steam klients, attiecīgi parādās cerība (un pamatota) ka tiks portētas Source dziņa spēles uz Linux (Spēles nevajadzēs laist caur WINE viss notiks pa tiešo).

    #234168
    Aldis
    Participant

    aha… un apple arī ar šo sērgu taisās aplipināt! 🙂

    https://ipods.lv/2010/04/30/valve-pazino-par-steam-iznaksanas-datumu-uz-mac/

    #234169
    Jaunzems
    Participant

    Aldis wrote:

    aha… un apple arī ar šo sērgu taisās aplipināt! 🙂

    https://ipods.lv/2010/04/30/valve-pazino-par-steam-iznaksanas-datumu-uz-mac/


    Un kas jauns? 🙂

    esters wrote:

    parādijās ziņa par Steam klientu Apple Mac OS X opērētājsistēmai.

    #234170
    Kefīrs
    Participant

    Steam priekš Mac, atbalstu, bet tā makarēšanās gar linux, nu ne pārāk patīk.

    Pašlaik Valve portē Source engine, ar visu SDK uz Mac, diez vai tas pats notiks ar Linux.

    Viens pluss šim visam, ka nopērkot spēli, to uzreiz iegūsti abas versijas.

    #234171
    nevertell
    Participant

    Kefīr, kapēc gan neportēt uz linux ?

    #234172
    zivs
    Participant

    Es arī nesapratu – kāpēc gan neportēt arī uz Linux? Man kaut kā šķiet, ka, ja reiz uz MacOS noportēja, tad arī par 75% tas ir jau izdarīts arī Linux darbstacijām? Nu, ņemot vērā, ka, pirmkārt – OpenGL un otrkārt – MacOS taču nav tik krasi atšķirīgs no Linux vides? Nu, pamatu pamatos man viņas šķiet vienādas? o_O

    Ja Steam un citi lielākie, šāda tipa produkti, tiks portēti un garantēti darbosies, teiksim, ar trim lielākajiem distributīviem (no geimera-vulgaris viedokļa – SuSE, Debian/Ubuntu, Mandriva?), tas palīdzētu atsijāties visādiem pseido-distributīviem, kas balstās uz vienas Linux OS, kas ir veidota uz citas Linux OS, kas savukārt ir veidota uz citas Linux OS … Nerunāju par Slackwarēm un taml. distribūcijām, kas vidējam CS’erim varētu likties vājprāta murgi, kuru viņi tāpat nekad nelietotu.

    Lai nu kā – pozitīvi, ka arī Valve (bez Blizzard) apzinās, ka ne tikai uz Windows sistēmām ir sastopami geimeri. Un pieņemu, ka Mac sistēmu lietotāji tomēr ir daudz maksātspējīgāki, ja reiz var atļauties Mac sistēmu.

    #234173
    nevertell
    Participant

    Zivs, lieta jau tāda, ka ja tev ir maks (as in macintosh), tu jau netaisīsies spēlēt spēlītes, bet visos tusos graizīsi tortes ar savu nazi un staipīsi krānu ar ītelefonu. Ta jau drīzāk linuxgīki ir mērķauditorija stīmam, ne aplgīki.

    #234174
    esters
    Participant

    Ir pietiekoši liels daudzums ļaužu kas lieto Apple dzelžus (Lai arī tiek izmantoti Intel x86 arhitektūras CPU) spēlēm.Un tas ka Valve sper šo soli lai portētu savu produktu UNIX operētājsistēmai ir vēljolabāk jo rada konkurenci spēļu segmentā, mainot uztveri ka MS Windows ir vienīgā OS domāta tieši spēļu spēlēšanai. Nesaprotu kādēļ būtu jālimitē Steam tikai izredzētajiem distributīviem (Debian forks ar nosaukumu Ubuntu šajā sarakstā īsti neko nepasaka), ja bibliotēkas ir kompilētas statiski tad ir pilnīgi vienalga uz kāda distributīva šis klients un, vai spēles tiek laistas, vienīgais trūkums ir ļoti vājā 3D veiktspēja draiveros, Intel un ATi, ja neskaita fglrx, atpaliek no Windows esošajiem. Tas gan nedraud nVidia slēgtajiem draiveriem, jācer ka laika gaidā nouveau spēs kaut kādā veidā konkurēt ar to, bet zinot ka viss tīri balstās un entuziasmu, kā arī to ka Linux kodolā drastiskas izmaiņas ir katrā relīzē (Paldies Greg Kroah-Hartman – https://www.mjmwired.net/kernel/Documentation/stable_api_nonsense.txt) es ļoti šaubos vai tuvākajā laikā kaut kas ies uz labu.

    #234175
    nevertell
    Participant

    Pag, pag, pag, ester. Tās ir ~desmit spēles no valves, vēl ~20 ievērības cienīgi modi source dzinim un TAS IR VISS. Vēl ir nedaudz ī ei spēles, kas nu ir aptuveni 4-5 gadus vecas. Značit max 50 spēles, ko makisti var dzenāt, labu labās tikai 10. Tagad visi geimeri skries pirkt makus ? Fcuk nē. Tirgus izmaiņas būs MINIMÄ€LAS.

    #234176
    esters
    Participant

    Kādēļ gan lai cilvēks steigtos pirkt mac’u ? Tas tikai dos iespēju citiem spēļu izstrādātājiem skatīties arī citā virzienā.

    #234177
    nevertell
    Participant

    Spēļu izstrādātāji un izdevēji ir divi dažādi dzīvnieki. Viens taisa pēc otra stabules, otrs šņauc patērētāju naudu nāsīs.

    #234178
    esters
    Participant

    Kas tad diez ir Valve un Steam ? Viens ir izstrādātās un otrs ir spēļu izplatītājs, jeb serviss, aiz kura stāv viena un tā pati korporācija. Pirmkārt nevienā vietā es neesmu teicis ka ārpus Valves esošs izstrādātājs izmantos iespēju portēt spēles uz UNIX vai UNIX-tipa platformas – https://store.steampowered.com/news/3569/ Š ajā gadījumā izdevējs ir reizē arī ir izstrādātājs. Steam neatkarīgi no iznākuma ir un pagaidām paliks par Valve produktu, tas ko darīs spēļu izstrādātāji paliek uz viņu sirdsapziņas.

    #234179
    nevertell
    Participant

    Es runāju plašāk- activision, ī ei u.c. Tie jau bīda tirgu, nevis valve. Kaut gan pēc mana subjektīvā skatījuma valve’i produkti sanāk vislabākie.

    #234180
    esters
    Participant

    Activison tāpat izmanto Steam lai pārdodu spēles.

    #234181
    nevertell
    Participant

    Izmanto arī EA, bet neviens jau netaisās portēt savas spēles. Varbūt viņi implementēs wine/cedega/cidero iekš sava stīma, lai varētu vairāk spēles “piedāvāt”, bet visādi/citādi, no stīma liela jēga nebūs, tik cik l4d un tf2 gaiņāt. Protams, ja vēl tiktu portēti ego, crygine 3, unreal un vēl pāris dziņu, viss būtu bumbās. Un nemaz tik grūti ar nebūtu, jo visiem no tiem jau ir GL porti/buildi, kas jau strādā.

    #234182
    esters
    Participant

    Viss ir slikti ? Vai arī tu trollē bezjēgā ?

    #234183
    nevertell
    Participant

    Viss ir slikti.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā