Switch!

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 59 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #217927
    ob1
    Participant

    ok, Andress, nāc pie manis kursos – es mācu kā programmēt… nav svarīgi kādā valodā…

    😀

    P.S. man algoritmu teorija uzspēj nostrādāt par tad, kad kafijas krūze krīt no galda… ninzas varētu mani apskaust… 😀

    #217928
    Andress
    Participant

    ob1 wrote:

    ok, Andress, nāc pie manis kursos – es mācu kā programmēt… nav svarīgi kādā valodā…

    😀

    P.S. man algoritmu teorija uzspēj nostrādāt par tad, kad kafijas krūze krīt no galda… ninzas varētu mani apskaust… 😀

    tu domāji “kodēt“? 😀 Jebkurā laikā ^^

    #217929
    ob1
    Participant

    nē, kodēt tu māki, spriežot pēc paraugiem, ko publicēji… es mācu programmēt.

    #217930
    Foxsk8
    Participant

    Kungi, kāpēc tik sarežģīti, nu reāli index.php?lang=eng / lv / utt…. defolto iemetam piemēram lv un pēc tam iemetam if emty { $lang = ‘lv lang’. } etc

    Tas ir priekš tam, lai ja users ievada index.php?lang=fox 😀 😀 dabotu vai nu paziņojumu vai pārmestos uz defolto lv.

    Š eit jau tie varianti ir 101.

    #217931
    usver
    Participant

    drono visu kulturāli paskaidroja.

    vienīgie 2, kas par tēmu ierosināja nodefinēt defaulto: fox + drono. labi, ka vēl neizskanēja piedāvājums apklusināt notici ar error_reporting(E_NONE) 😀

    btw, produkcijas vidē nedrīkst rādīties ‘notice’ līmeņa ziņojumi, tiem jābūt izslēgtiem. Vai nu novāc error_reporting(E_ALL) sākumā, vai arī uzliec error_repoting( E_ALL & ~E_NOTICE );

    #217932
    WerNeo
    Participant

    Skatos, Ob1 kādreiz dikti mācījies algoritmu teoriju. 🙂

    #217933
    ob1
    Participant

    aha, WerNeo, esmu gan… patiesībā D.E.Knutu sāku lasīt tad, kad programmēt jau biju iemācījies… un sapratu, ka šamējais māk to visu sakarīgi paskaidrot… lai gan dažas kļudiņas arī viņam ir…

    -> usver

    līks ir kods ko iepostēja nevis mans… aizej izgulies.

    #217934
    usver
    Participant

    ob1: da ladn, pofik. spams bija no tevis, un kopā ar vārdiem “mācu programmēt, ne kodēt” izskanēja viduvēja iesācēja ieteikumi, nevis normāls, kompakts kods. Piemērs: nafik mācīt jaunatnei if (){ } else if(){ } else { .. }, ja runa ir par switch.

    #217935
    ob1
    Participant

    usver. bļin. kur bija “viduvēja iesācēja ieteikumi”?

    #217936
    usver
    Participant

    tas pats arī ir – veidot if(){ } ķēdes.

    nu nekādi neradina pie labās prakses ar switch() lietošanu.

    normāls kods šajā gadījumā:

    Code:


    viss – gan nodefinēts defaultais gadījums, gan paturēta iespēja pievienot jaunas opcijas. moš asi to tā izteicu, bet apnicis redzēt if(){ } else if(){ } garumgarā kodā, kur hārdkodēti visi iespējamie varianti. tam jau svičs ir domāts 🙂

    #217937
    Andress
    Participant

    foxsk8 wrote:


    Š eit jau tie varianti ir 101.

    Tb 1. Atkarigs no parejaa koda. Ka jau usver teica, E notice ir liekas, nevajadzigs shits 🙂

    #217938
    ob1
    Participant

    interesanti, usver, nafig tavā kodā ir “case ‘eng’: “? Ja šo rindu naherizēs, vai kaut kas progas izpildē mainīsies? Nu jā, mainīsies – kods būs vieglāks un proga izpildīsies nedaudz ātrāk… hmm, tad tāpēc daudzas latvijas lapas tā bremzē?

    P.S. hmm, interesanti – mācīt specus valodā, kuru es pirmo reizi redzu… bet izskatās, ka ķirzakam taisnība – pasaule ir pilna ar mūjābeļiem, kas uzdodas par krutiem speciem.

    #217939
    WerNeo
    Participant

    ob1 wrote:

    aha, WerNeo, esmu gan… patiesībā D.E.Knutu sāku lasīt tad, kad programmēt jau biju iemācījies… un sapratu, ka šamējais māk to visu sakarīgi paskaidrot… lai gan dažas kļudiņas arī viņam ir…

    -> usver

    līks ir kods ko iepostēja nevis mans… aizej izgulies.


    Negribu sākt offtopic, bet.. jau sen ir pierādījusies patiesība, ka programmētāja galvenā un lielākā kļūda ir tā, ka uzskata – viņa programmā nav kļūdas. 🙂

    P.S. Gadījums iz uņivera. C++ un algoritmu teoriju pasniedz viens cilvēks. Kārtoju kaut kādu sesiju.. Mana programma failu atver vienreiz un aizver tikai, kad izeju no programmas. Pasniedzējs man aizrāda, ka tas neesot pareizi. “Tīri” esot pareizi katru reizi no jauna vērsties pie faila un pēc tam aizvērt(uzreiz pēc faila izmantošanas). Es “uzkāros”!.. un manu “devītnieku” izglāba tikai kursa biedrs, kas pateica manā vietā: “viņa programma strādā ātrāk, jo nevirina n reizes to failu!” 🙂 Nu un tālāk jau es biju pats gudrs aizstāvēties. 😀 Toties, sīkāk ieskatījies kodā, pasniedzējs tāpat atgrada bugu.

    #217940
    ob1
    Participant

    WerNeo, pasniedzējam bija taisnība. Bet viņš bija pārāk samierniecisks. Pie manis Tu ieskaitē izgāztos.

    #217941
    WerNeo
    Participant

    Pasniedzējam vienmēr taisnība. Tāpat kā sportā – tiesnesim!

    #217942
    ob1
    Participant

    WerNeo – Think!

    #217943
    usver
    Participant

    ob1: tu uzskati, ka māci specus, bļaujot “if() rulez de world un citu konstrukciju pasaulē nav”? tad turpini vien mācīt specus. Es tik parādīju uzskatāmu piemēru, kā izmantot switch() + kā apvienot 2 gadījumus: “kad ir cita valoda” un “kad valoda nav saprotama”. Pasaule nesākas un nebeidzas ar vienu if() un 2 iespējām, varianti mēdz būt arī sarežģītāki.

    atbildot uz jautājumu:

    WerNeo: gadījumā, ja programma noloko failiņu tikai savai rakstīšanai ar win32api funkcijām un uzkaras – manuprāt, ieguvēji būtu visi. pasniedzējs laikam šokā par tādu privātīpašnieciskumu.

    #217944
    ob1
    Participant

    nē, usver, specus nevajag mācīt – tie paši visu zina… a jūs, lohus, der pamācīt… kā ķirzaks par dzelžiem pieteicis svēto karu, tā es – par programmēšanu.

    #217945
    WerNeo
    Participant

    Ob1. Tāpēc jau ne katrs losis par pasniedzēju Universitātē strādā. Pasniedzējam ir jābūt samiernieciskam un jāpieņem argumentēti viedokļi no studentu puses. 😉

    #217946
    ob1
    Participant

    Hmm, WerNeo, vēlreiz pārlasīju Tavu postu par failu virināšanu… var jau būt ka tev ir taisnība tajā gadījumā, nezinu detaļas… tā ka sorrrry, dzērumā pasteidzos ar spriedumu.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 59 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā