Tavs viedoklis par tautas skaitīšanu!

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Tavs viedoklis par tautas skaitīšanu!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153488
    shadowmen
    Participant

    Gribas dzirdēt jūsu viedokļus par tautas skaitīšanu.Piedalīsieties vai nē?Laidīsiet kādu iekša savā mājā vai aizpildīsiet anketu elektroniski?

    Es uzskatu,ka valsts arī bez šī visa varētu mūs saskaitīt(neticēšu,ka viņiem trūkst dati),līdz ar to nepiedalīšos,savā mājā iekšā nevienu nelaidīšu,un vispār uzspļauju uz to tautas skaitīšanu,jo nesaskatu tam jēgu.

    Pēdējā laikā mans patriotisms sarūk 😀 Mīlu savu zemi,bet grūti pateikt,ko labu par savu valsti….skumji…

    #262770
    Wuu
    Participant

    Kāda jēga pretoties? Nav jau tā ka katru mēnesi tas jādara 😀

    #262771
    shadowmen
    Participant

    No manas puses tā nav kā pretošanās,vairāk kā smaga ignorēšana…Valsts pēdējā laikā rāda tautai vidējo pirkstu,tagad vienkārši gribas parādīt atpakaļ to pašu(bez naida,bet ar milzīgu vienaldzību).

    #262772
    WordPad
    Participant

    Viņi tur pārāk sensitīvas lietas ievāc, nav uzticības datu drošībai.

    #262773
    deriksx
    Participant

    Ja nelaidīsi iekšā var izsaukt mentus.bet nu mēģini pēc tam ieposto kā gāja.

    #262774
    Kon
    Participant

    Provēšu notrollot skaitītājus anketiski :>

    #262775
    WordPad
    Participant
    #262776
    Kon
    Participant

    palasīju eoz, tā viņu sūdainā lapele karās :>

    #262777
    samurajs
    Participant

    Ievērtēju netā to tautas skaitīšanu 😀 Ja neskaita lapas vilkšanos un kāršanos, tad tie jautājumi ir vnk pērles:

    * Vai tu dzīvo

    1) mājā, dzīvoklī

    2) šķūnī, treilerī

    3) patversmē

    4) neapdzīvojamās telpās (pamestās fabrikās laikam domāts)

    4) uz ielas?

    * Vai tev ūdens ir?

    * Vai tev ir tualete?

    1) ar ūdeni

    2) cita tipa

    3) pagalmā

    Nu tādā garā! 😀 Jebkurš attīstīto valstu iedzīvotājs šausmās nodrebētu no tādiem jautājumiem 😀 Laikam tiešām valdošās aprindas nezin kā tauta dzīvo, ja ko tādu prasa…

    Izteikti sensitīvu jautājumu, kā par algām, veselību utml. aptaujā nav.

    #262778
    buipisLV
    Participant

    Pamēģināju atbildēt, un izmeta Jūs neesat reģistrēts kā respondents nevienā aktīvā apsekojumā . Lai tie skaitītāji iet kakāt. 😀

    #262779
    WordPad
    Participant

    M$ superdupertehnoloģijas nespēj pavilkt slodzīti, lapa nav lietojama – vai nu neielādējās vispār, vai bremzē. Cerams, ka tas tikai pirmajā dienā.

    #262780
    Nelabojams
    Participant

    samurajs wrote:

    … Jebkurš attīstīto valstu iedzīvotājs šausmās nodrebētu no tādiem jautājumiem 😀 Laikam tiešām valdošās aprindas nezin kā tauta dzīvo, ja ko tādu prasa…

    samuraj, tad viņi drebinās vienā gabalā 😀 Skaitīšanas jautājumu komplekts par 95% ir atbilstošs ES noteiktajam informācijas minimumam. Mūsu anketā papildus ir jautājumi par tautību un valodu; pārējais viss tāds pats ir arī citās valstīs. Aizpildīju pilnīgi bez problēmām. Nekādu “sensitīvo” datu tur vispār nav – kā pa radio teica žurnālists Tomsons, es varētu to izdrukāt un piekārt pie sienas. Ļoti slikti ir tas, ka tieši mūsdienās aktuālām lietām nav pievērsta uzmanība, vāji ir informācijas bloki, kas attiecas uz nodarbinātību un darbaspēka migrāciju, vēl šis tas. Zinu ko runāju, jo esmu viens no tiem, kas ar šo informāciju diendienā strādā un zinu, kā kā ir jāmokās, lai no mūsu statistikas dabūtu elementāras lietas mazdrusciņsīkāk, nekā valsts griezumā. Mans kolēģis, piemēram, Francijā vai Beļģijā tādas vienkārši ņem un apskatās savas statistikas institūcijas mājaslapā, bet šeit to pat par naudu negrib gatavot. Mūsu statistikas pārvalde ir riktīgs :mod: :mod: midzenis, kuri atsaucas uz ES direktīvām un modernām metodēm, bet kādam hrenam tās direktīvas un metodes ir vajadzīgas? Eiropai (neapstrīdu) vai pirmām kārtām tomēr mums pašiem, lai varētu iegūt pareizu pārskatu par savu demogrāfiju un tautsaimniecību? Pārāk bieži nākas dzirdēt, ka valdībā kļūdaini lēmumi pieņemti ne jau pieņēmēju tupuma dēļ (protams, ir arī tā), bet tāpēc, ka izmantoti veci, nepareizi, neadekvāti dati…

    Katrā ziņā, aicinu visus saskaitīties, cieniet mūsu – plānotāju pūles. Citādiņsanāk tāpat kā ar datoriem tais laikos, kad tos vēl lietoja rēķināšanai – garbage input, garbage output.

    Links ziņkārīgajiem: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2008:218:0014:0020:EN:PDF

    #262781
    shadowmen
    Participant

    Uzskatu,ka šī visa informācija būs vairāk priekš reklāmu aģentūrām,masu kontrolei noderēs 🙂 (ko arī viņi savā lapelē neslēpj).

    Par nelaišanu savā mājā-pavisam vienkārši(tvnet bija raksts),jāpasaka,ka vairāk kā gadu neuzturējies LV un arī tagad esi tikai atvaļinājumā un lai liek mieru.Jo,ja gadu un vairāk neesi bijis LV vai arī uzturies neregulāri,tad Tevi neviens necentīsies pieskaitīt.

    #262782
    Blakius
    Participant

    https://www.bildites.lv/images/fkgbsqno8vjk1jgnfy.jpg

    nē tomēr neder kā atbilde ^^’

    #262783
    WordPad
    Participant

    shadowmen wrote:

    Par nelaišanu savā mājā-pavisam vienkārši(tvnet bija raksts),jāpasaka,ka vairāk kā gadu neuzturējies LV un arī tagad esi tikai atvaļinājumā un lai liek mieru.Jo,ja gadu un vairāk neesi bijis LV vai arī uzturies neregulāri,tad Tevi neviens necentīsies pieskaitīt.


    Tā jātaisnojās? Vnk pasūta nah un viss. Cietumā ieliks vai, nē taču? Mani vispār pagājušo reizi nenāca neviens skaitīt.

    #262784
    shadowmen
    Participant

    WordPad-protams,ka pasutišu vienkarši,bet ja nu kadam gribas argumentēt savu atteikumu 😀

    Blakius-tas bija domāts,kad viņi nāk pie tevis uz mājām(bet,ja arī tad kaut ko mēģina iestāstīt,tad jau vienmēr var pārslēgties uz rupjo pasūtīšanu pī.)

    Blakius es spriedu pēc šī -”Piesardzīgi informācija sniedzama arī par tautiešiem, kuri devušies peļņā uz ārvalstīm. “Ja gadu dzīvo ārzemēs, tad to vairs par pastāvīgo Latvijas iedzīvotāju uzskatīt nevar. Ja zina, ka atgriezīsies dažu mēnešu laikā, tad jādeklarē, bet ja prombūtne nav ilgāk par gadu,” skaidro Veģis. Viņš tāpat vēlreiz atgādina, ka arī šajā gadījumā sniedzama aktuālā informācija, kāda tā ir 1.martā.”

    Un re kur atbilde visiem,kas grib zināt,kas notiks ja pasūtīsi tautas skaitītaju tālāk-”Jautāts, ko darīt ar cilvēkiem, kuri no skaitīšanas apzināti izvairīsies un, piemēram, nelaidīs aptaujas veicējus mājā, Veģis aicina atcerēties, ka precīzi dati ir svarīgi ne tikai valstij, lai realizētu veiksmīgāku politiku, bet arī Eiropas Savienībai. Ja tautas skaitīšana neizdosies, Latvijai no Eiropas Savienības var draudēt soda nauda, turklāt skaitīšanu tā vai tā nāksies veikt vēlreiz. Par neveiksmīgu tautas skaitīšana varētu tikt uzskatīta gadījumā, ja netiks iegūti dati par 20-30% iedzīvotāju.”

    #262785
    ruukjis
    Participant

    Jau esmu saskaitījies elektroniski.

    #262786
    Wuu
    Participant

    Mēģināju, bet neveras vaļā, karas un knapi kustas uz priekšu.

    EDIT: Latviešu interfeisa veidotāji mani nebeidz pārsteigt, tiku līdz pirmajai lapai un piespiedu krustiņu.

    Jāieliek būs kādreiz screenas no VID lapas, tur vispār apdirsties var, neciešu.

    #262787
    Evers
    Participant

    Nāk prātā bērnības grāmatiņa “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”

    #262788
    flasherr
    Participant

    aha, kazlēns būtu laimīgs, ja zvēri paši saskaitītos

    par tēmu:

    https://defense.lv/2011/03/01/tautas-skaitisana-uzkratie-konfidencialie-dati-pieejami-tresajam-personam/

    https://www.delfi.lv/news/national/politics/tautas-skaitisanas-datu-baze-var-nesankcioneti-pieklut-un-labot-personu-privatos-datus.d?id=37131743

    es gaidu brīdi, kad ieviesīs e-balsošanu vēlēšanās.

    vinnēs partija ar labākajiem h@keriem 😉

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā