[imgl]https://bildites.lv/images/776dzvhyf9pmihbx4xo.jpg[/imgl]IT apskates portāla “Slashgear” autoriem Krisam Deivisam un Denielam Limam īsi pirms “Mobile World Congress 2010” izstādes ir palaimējies paviesoties Texas Instruments galvenajā mītnē Dallasā, lai iepazītos ar jaunumiem, ko TI izrādīs februāra vidū gaidāmajā mobīlo ierīču izstādē.
Jauna izvēle tiem, kas plāno iegādāties e-lasītāju
Turpinot demonstrēt OMAP3 mikroshēmojuma (kas sevī apvieno ARM Cortex A8 procesoru, grafisko kodolu, signālu un attēlu mikroprocesorus) iespējas, TI plāno publiku iepazīstināt ar e-lasītāju. Atšķirībā no citiem līdzīgu ierīču ražotājiem, savā risinājumā Teksasas digitālie reindžeri piedāvās vairākus jaunumus:
* integrētu E-Ink ekrāna kontrolieri, kuram ir savs atsevišķs procesors paneļa darbināšanai bez liekas galvenā procesora noslodzes,
* spēju uzturēt daudzkrāsu režīmu un videofailu atskaņošanu,
* spēju pilnvērtīgi izmantot
Liquidvista un Pixel Qi paneļu sniegtās iespējas.
[img]https://www.slashgear.com/wp-content/uploads/2010/02/TI_OMAP3_eBook_1155.jpg[/img]
Plašāku ieskatu šajās iespējās var gūt noskatoties Slashgear video apskatu.
Laiks desertam!
Daudz lielāku ievērību nekā OMAP3, jādomā, izpelnīsies OMAP4 mikroshēmojums. Jaunais mikroshēmojums izmantos nesen apritē nonākušo ARM Cortex-A9 MPCore daudzkodolu procesoru ar takts frekvenci līdz 1+GHz un PowerVR SGX 540 video kodolu (par 3D steroīdiem mobilajiem tālruņiem notepad.lv rakstīja jau iepriekš). Pateicoties tam, ka šo risinājumu “baros” 1000 mAh baterija, būs iespējams līdz 145 stundām no vietas atskaņot mp3 datnes (OMAP3 spēja – 50 stundas). Savukārt videosignālu OMAP4 spēs vienlaicīgi izvadīt uz 3 ekrāniem un projektora, turklāt katrs video signāls varēs būt atšķirīgs. Pateicoties vairāku ekrānu režīmam, lietotājs uz viena ekrāna varēs sērfot internetā, uz otra – “turēt roku uz pulsa” savam e-pasta kontam, savkārt uz trešā nodoties kādai 3D spēlei vai FullHD kvalitātes filmai.
Līdztekus minētajam, jaunais Texas Instruments garabērns spēs saprasties ar 3G tīklu, tam būs HDMI pieslēgvieta, vadu un bezvadu interneta atbalsts, USB ligzdas, GPS un akselerometrs.
Pašu TI pārstāvju vērtējumā OMAP4 mikroshēmojums ir spēcīgāks par NVIDIA Tegra2, jo
* tā videokodols spēj ar 20 megapikseļus lielām bildēm, un tā nav iespēju galīgā robeža,
* uztur vairāk kā 3 ekrānus,
* uzrāda labāku veiktspēju vairākuzdevumu režīmā,
* un var lepoties ar iespaidīgāku atmiņas joslas platumu.
Diemžēl OMAP4 demonstrācijas videomateriālus Slashgear puišiem nav bijis ļauts uzņemt, tāpēc arī notepad.lv var vien piedāvāt pamielot aci gar fotoattēliem:
[img]https://www.slashgear.com/wp-content/uploads/2010/02/TI_OMAP3_eBook_1180.jpg[/img]
[img]https://www.slashgear.com/wp-content/uploads/2010/02/TI_OMAP4_1086.jpg[/img]
[img]https://www.slashgear.com/wp-content/uploads/2010/02/TI_OMAP4_1095.jpg[/img]
[img]https://www.slashgear.com/wp-content/uploads/2010/02/TI_OMAP4_1149.jpg[/img]
[img]https://www.slashgear.com/wp-content/uploads/2010/02/TI_OMAP4_1133.jpg[/img]
Plašāka informācija par OMAP4 tiks izplatīta Mobile World Congress 2010 izstādes laikā, savukārt pirmās uz šī mikroshēmojuma bazētās ierīces (ne tikai viedtālruņi) pie lietotājiem nonāks šī gada beigās vai nākamā sākumā.
Raksts sagatavots izmantojot Slashgear publikāciju, Texas Instruments izplatīto informāciju un vikipēdiju.