Sākumlapa › Forumi › Hardware › Pārējās Hardware lietas › Tests: Barošanas bloku pārbaudes
Lai pārbaudītu barošanas bloku darboties spēju var izmantot dažādas metodes. Izmēģināsim divas metodes un pārbaudīsim tās. Izvēlētās metodes atšķiras ar patērētā laika un nepieciešamo papildrīku daudzumu.
1.metode – īssavienojuma metode.
2.metode – saspraušanas metode.
Pirmajā metodē barošanas bloks tiek palaists izmantojot papīra saspraudi vai īsu vadiņu. Šis metodes izmantošanai nepieciešams barošanas bloku pievienot pie elektrības un savienot “Power-ON” vadu ar zemi. 20 vai 24 pin mātes plates spraudnim lielākoties zaļais vads ir Power-ON, citreiz novērots arī pelēks vads. Salaižot
Otrajā metodē barošanas bloks tiek pieslēgts pie mātes plates un izmantojot korpusa ieslēgšanas pogu tiek palaists. Šīs metodes izmantošanai nepieciešama mātes plate, no kuras nebūtu žēl atvadīties bojāta barošanas bloka gadījumā. Vēl vajadzīga ir pieslēgta ieslēgšanas poga mātes platei un monitors vai pīkstulis. Šim testam izmantosim monitoru. Pēc barošanas bloka piespraušanas mātes platei, tiek nospiesta ieslēgšanas poga. Monitorā redzot BIOS attēlus var secināt, ka barošanas bloks strādā. Šī metode ir vairāk laikietilpīga, nepieciešami vairāk palīgrīki un sniedz korektāku rezultātu.
Kopā tika pārbaudīti 10 barošanas bloki. Viens no pārbaudāmajiem barošanas blokiem bija bīstams lietošanai – tāpēc uzreiz nokļuva metāllūžņos. Atlikušos deviņus pārbaudot ar abām metodēm ir iegūti šādi rezultāti:
1. metode: 8 strādā un 1 nestrādā.
2. metode: 6 strādā, 1 nav pārbaudāms, 1 strādā nekorekti un 1 nestrādā.
Apkopojot novērojumus var secināt to, ka 1. metode šajā testā sniedza teju 90% precizitāti. Izmantojot īssavienojuma metodi var ātri atlasīt barošanas blokus, kuri strādā un kuri nestrādā. Pēc tam izmantojot pieslēgšanas metodi var pārbaudīt strādājošos barošanas blokus uz korektu darbību.
Autors: Pauls
Neesmu dzelžu meistars, līdz ar to nevaru pateikt, cik šādi testi ir korekti vai nekorekti, bet īsi un konkrēti, noteikti kādam noderēs.
Aicinātu gan citus papildināt, nevis pūst negācijas burbuļus. 🙂
Pasen iekš ebaj nopirku šādu foršu testeri:
Nav pievīlis retajās reizēs kad izmantots.
PS. betonam skauž, ka neprot pats ielikt info priekš jaunajiem censoņiem. 😀
Lynkā vienkārs testeris,,,,,to pašu var ar multimetru-parbaudajām PSU piekabinām arklus un ar multimetru parbaudām vai ir zudumi vai kā,bet pirmais jau bloku atskrūvējam un nopētam kondiņus vai nav uzbrieuši- ja uzbriedušī tad pie iespējams nomainām -vai vienkārsi izmetam ! Linka bildē redzams 11,8V kas jau krietni novajināts rādītajs…,bet ja tādu uzrād noslogotam PSU tad pieņemami!
Nākošais raksts – kā ar di*** pūst ziepju burbuļus.
Ev ,bet šitais jau arī vek uz klauna titulu!?
Kaut ko vēl var noteikt ar labu multimetru un smadzenēm, bet osciloskops jau nu tā kā būtu vajadzīgs, ja nav vēlēšanās pusdzīva barokļa dēļ mainīt nosprāgušos HDD (labākajā gadījumā).
Preses relīzes