Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Testi › Tests: HP Deskjet 2510 – lēts un iznesīgs printeris
[img]
Printeris ir “ierāmēts†divos pelēkajos toņos, ko varētu nosaukt vēl par slapjā nu sausā asfalta sajaukumu. Abas krāsas nodala brūna josla, kura horizontālā virzienā apvij visu printeri.
Skaidrs, ka no šādas budžeta klases iekārtas nevar prasīt neko ekskluzīvu – vienvārdsakot tam ir parasta plastmasa, bet tā neizceļas ar nekvalitativitāti (nav redzami vizuāli artefakti).
Korpusa forma līdzinās trapecei, arī gabarīti nav pārmērīgi (158 x 432 x 303 mm), un tas kopumā sver 3,9 kg. Visā visumā – neuzkrītoša iekārta pelēkajā ikdienā, bet tomēr ar mazu odziņu.
Patiesībā, kur nu vēl vienkāršāku darba saskarsmi? Te iederas sen sacītais – jo vienkāršāk, jo ērtāk. Te nav nekā sarežģīta – 6 spiežamas podziņas un mazs (2,8 cm) LCD ekrāns, kurš saprotami ir parastais – melnbaltās tehnoloģijas pārstāvis un attēlo 3 sadaļas – cipariņš (piemēram, kopiju skaitu) un melnās / krāsainās tintes kārtridža līmeni.
[img]
Vēl vēlos piebilst, ka nav padomāts par ekrāna apgaismojumu. Nu lai arī saprotu, ka budžetnieks ir “mākslīgi jāapcērpâ€, tomēr, piedodiet – vienu mazu gaismas diodīti jau varēja ielikt… Tas atvieglotu darbu nepietiekamos gaismas apstākļos, kā arī neieviestu nekādu dižo sadārdzinājumu.
[img]
Visām pogām klāt ir arī paskaidrojošie zīmējumi, kuri nepārprotami norāda uz to būtību, un pat cilvēkam, kuram “ar tehniku neietâ€, vajadzētu prast apieties ar šo printeri pat bez instrukciju studēšanas.
Kā mazu negatīvu niansi varu minēt to, ka printera darbība ir diezgan skaļa (darba uzsākšana un darba pabeigšana). Atceros, ka vienubrīd printerim bija jānorāda, pēc cik ilga laika tam dodies uz dusu (miega režīmā), ieķeksēju laikam 2 stundas un pēc neilga laika devos gulēt pats. Pamodos no klaboņas, pirmajā brīdi pat nesapratu, kas par lietu, tad atausa gaisma… Lai arī daudzi teiks, ka šādas problēmas viņus neskar un ir pilnīgi vienalga kā ierīce ducina, jo galvenais ir dabūt laukā dokumentus, tomēr nevar noliegt, ka cilvēki pierod pie komforta un ir patīkami, ja iekārtas strādā klusi un nemanāmi (bet vai to gan varam prasīt par šādu cenu?).
Jāpiemin arī printera konstrukcija, kura paredz papīra padevi no augšas. Ja printeris atrodas uz galda, tad būtībā tas nav svarīgi, bet, ja vēlamies to kompakti ievietot kādā plauktā, tad tas var radīt zināmas neērtības. Papīra formāts ir paredzēts A4, bet varam drukāt arī uz aploksnēm un foto.
[img]
Toties apdrukātās papīra loksnes nāk laukā no priekšpuses, kura manuāli ir jānolaiž uz leju. Patīkami, ka ir padomāts par elementāru aizsardzību, jo nenolaižot šo vāciņu (atveri) – uzsākt printera drukāšanas darbus nav iespējams – par to izlec paziņojums arī uz datora ekrāna.
[img]
Pieslēgvietu skaits ir pats minimums – USB (v.2.0) un barošanas pievads. Vairāk nekā nav – ne tīkla ports, ne USB, kas paredzēts ārējām atmiņas iekārtām (disks, zibatmiņa), ne atmiņas karšu lasītājs, nemaz nerunājot par tādu ekstru kā Wi-Fi un modernie servisi. Tas nozīmē tikai to, ka printeris nepārprotami ir atkarīgs no datora – patstāvīgi tas nespēj funkcionēt (ja neskaita kopēšanas darbus).
Starp citu, veicot kopēšanas darbus kopiju skaits ir ierobežots, un vienā piegājienā iespējams uztaisīt maksimums 10 kopijas. Kāpēc tieši šāds ierobežojums? Papīra ievietošanas tvertnē var ielikt vismaz 60 loksnes, bet izejas tvertnē “saguļas†vismaz 25. Būtu saprotami, ja ierobežojums attiektos uz fizisko iespēju līmeni, bet kādēļ mākslīgi vēl jāierobežo jau tā “apgraizītā†iekārta? Atbilde skaidra tāpat – mārketinga politika.
oriģināls
[img]
Izprintēts & ieskenēts
[img]
oriģināls
[img]
Izprintēts & ieskenēts
[img]
oriģināls
[img]
Izprintēts & ieskenēts
[img]
oriģināls
[img]
Izprintēts & ieskenēts
[img]
Zemāka attēla kvalitāte ir jūtama, it īpaši ja esat pieraduši pie augstākas attēlu kvalitātes ar foto printeriem, tomēr jāņem vērā, ka daļa no redzamo bilžu kvalitātes ir zudusi skenēšanas rezultātā. Š ā printera izdrukām krāsas nav piesātinātas un trūkst košums. Arī krāsu gammā var redzēt toņu trūkumu un neprecīzu krāsu attēlojumu pat fotogrāfijās, arī sīku detaļu attēlojums varēja būt kvalitatīvāks.
Varam secināt to, ka iekārta nav paredzēta foto darbiem (kas arī ir visai loģiski), bet pilnīgi pietiekoša darbam, lai izprintētu ne tikai tekstuālu informāciju, bet arī grafikus vai attēlus kādai prezentācijai. Tomēr ieteiktu labi apsvērt savas vajadzības – vai neradīsies vēlme materiālus printēt no ārējiem datu nesējiem bez datora starpniecības? Kā arī vajadzētu apsvērt savas drukāšanas kvantitāti un izvērtēt, vai tomēr neatmaksāsies iegādāties lāzerdrukas pārstāvi, kurš ietaupītu ekspluatācijas izdevumus. Starp citu, iekārta izmanto tikai divus tintes kārtridžus – melno un jaukto, kas nav diez ko ekonomisks variants, jo to salīdzinām ar atsevišķo krāsu sistēmu, kur katrai krāsai ir veltīts pa atsevišķam kārtidžam. Melnās tintes kārtridžs HP 301 (CH561EECH562EE
[img]
Arī pats multifunkcionālais printeris nav dārgs – tas Latvijas interneta veikalos maksā sākot no 37 Ls, un, ņemot vērā iespējas, cena ir korekta. Visas cenas datētas ar 2012.gada oktobri.
+ Nav augsta cena
+ Vienkāršs un viegli saprotams interfeiss
+ Apvienots risinājums: All-in-One
– Neatbalsta printēšanu no ārējām atmiņas iekārtām
– Nav tīkla pieslēgvieta
– Papīra padeve ir no augšas
– Jauktais krāsainais kārtridžs (ekonomiski neizdevīgāks risinājums)
– Ekrānam nav apgaismojuma
Kur tu esi minējis kautko svarīgu par šo printeri? Piemēram draiveri! Vai var uzlikt atsevišķi vai jāvelk 360Mb lejā? Jā, ***, tas IR svarīgi, ja tu to printeri gribi pieslēgt nekurienes vidū ar 30KB/s internetu! Uz Linux iet? Ja beidzās krāsas, melnbaltu var izdrukāt? Tās ir svarīgas lietas! A tu tur vāries kaukādu ***!
macbeton
Jaunzems
—-
mackbeton
Preses relīzes