Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Testi › Tests: HP ElitePad 900 – vai tās ir PC ēras beigas?
[img]
(Nesamazināts attēls ir pieejamsšeit)
[img]
(Nesamazināts attēls ir pieejamsšeit)
Laiks ir pagājis, bet savas domas neesmu mainījis, pareizāk sakot – mana nostāja ir tikai nostiprinājusies, jo nu tas jau ir nevis vairs kā minējums, bet jau kā realitāte. Mobilās iekārtas (un es pat šeit nedomāju portatīvos datorus) ar katru gadu evolucionē aizvien vairāk un vairāk, tāpēc nav brīnums, ka cilvēki tos savā ikdienā sāk izmatot aizvien biežāk un atrod pielietoju aizvien dažādākiem darbiem / mērķiem. Ja tā paskatās apkārt, tad es aizvien biežāk redzu, ka cilvēkiem mājās stāv vecais kompītis, bet tas netiek atjaunināts vai vispār stāv nolikts apputēšanai. Tā vietā vairums iegādājas kādu planšetdatoru vai pat viedtālruni. Š o novērojumu nesen apstiprināja arī kāds draugs, kurš vada IT veikalu Latvijā. Un patiesi – izrādās, ka cilvēki datorus pērk aizvien mazāk, bet planšetdatoru tirdzniecība tikai pieaug.
Tāpēc, kad uz testu saņēmu jauno HP ElitePad 900, nolēmu veikt eksperimentu un uz testa laiku atsacījos no PC un laptopa – iztiekot tikai un vienīgi ar šo te. Atlika tikai saglabāt darbam nepieciešamos failus un šovs varēja sākties. Secinājumi tika izdarīti un atrastas gan pozitīvās, gan arī negatīvās puses, bet par to jau sīkāk tālāk apskatā.
[img]
Kā jau ierasts HP, tad iekārta īpaši neizceļas ar ekstravagantu dizainu, bet tā nav arī iesīkstējis vecs onkulis. Kad gāju pakaļ šim brīnumam, tad pie sevis nosmēju – HP un planšete? Vajadzēs ratus, lai to pārvadātu sev līdzi… Tieši ar flegmatiskajiem gabarītiem daudziem asociējās vairums HP produktu. Kad parādījās HP Ultrbook ēra, pat tad HP mazliet atpalika no saviem konkurentiem, un tieši ar kompaktumu. (Tie, kuri nav lasījuši, var izlasīt te: “Tests: HP Folio 13 – pirmais Ultrabook no HP
[img]
Metāliskais piesitiens nav tikai dizaina odziņa vien. Tas liecina par izturību un kvalitāti. Biju pārsteigts, kad specifikācijā uzzināju, ka tas atbilst MIL-STD-810 militārajam standartam, kurš reglamentē izturību pret triecieniem, vibrāciju, putekļiem, kā arī darba temperatūras diapazonu un augstumu virs jūras līmeņa. Tiesa, žēl, ka nav ūdensizturība, jo tas mūsu viedās iekārtas apdraud tikpat ļoti kā neplānots trieciens.
Tā svars (630 grami), kā jau planšetdatoram, nevar būt vienlīdzīgs ar ierasto viedtālruni, tāpēc rokās to jūt, bet tomēr to neierindosim “smagajā kategorijā”, un varu teikt, ka to turēt rokās nav nemaz tik nogurdinoši, lai gan pie ilgākas lietošanas, teiksim, lasīšanas gribēsim to atbalstīt, kā to darām ar grāmatu.
Jāsāk laikam ar tā “uzvalku†jeb papildus apvalku. Kā noprotat, tad šis apvalks nav domāts smukumam vai mazai papildus drošībai pret skrāpējumiem, lai gan arī šāda funkcija netiek izslēgta, bet tam ir tīri lietderīgs pielietojums. Pirmkārt, tas nav metālisks kā pati tablete, bet ir no taustei patīkamās – soft-touch
[img]
Tas saliekas no divām daļām. Visai viegli un ērti uzlikt / noņemt, bet jāuzmanās, lai planšeti nepaņem aiz augšiņas – savādāk pastāv iespēja, ka apvalka vāciņš atdalīsies un pārējais nokritīs zemē.
[img]
Otrkārt, uzvelkot šo “uzvalciņuâ€, iegūstam arī papildus bonusus – akumulatora darbības laiku un savienojuma iespējas. Jautāsiet, vai tad planšetei nav iekšā akumulators? Protams, ka ir! Bet arī šajā apvalkā ir iebūvēts akumulators, kam pateicoties varam strādāt ilgāk. Tas ir pieskrūvēts ar skrūvītēm, bet pēc specifikācijas, tam ir 2.96 Ah, kas nav maz.
Tāpat ir ar savienojumiem, pateicoties apvalkam, iegūstam papildus konekciju portus. Sākotnēji pašai planšetei nav iespējas pieslēgt pat USB perifēriju, kas īstenībā ir diezgan apbēdinoši, jo ne vienmēr vēlos lietot šo apvalku. Pašai planšetei ir tikai garenais savienojuma veids (lādēšana + informācijas apmaiņa) no kura apvalks paplašina visus pārējos. Tomēr ja ir vajadzība, atsevišķi varam pievienot pāreju, lai caur gareno savienojumu varētu pieslēgt USB un citus savienojums.
[img]
(Attēlā: HP ElitePad 900 savienojums)
[img]
(Attēlā: HP žaketes savienojums)
Rezultātā iegūstam 2 USB, 1 HDMI un SD / MMC atmiņas karšu nolasītāju. Nav slikti, tagad neizmantojot bezvadu tehnoloģiju, var pievienot arī dažādu perifēriju sākot no klaviatūras, peles līdz pat monitoram (ar speciālu uzgali pat divus monitorus) / projektoram / TV. Pozitīvi, ka apvalks nenomāc nevienu pašu planšetes funkciju. Tā kā planšetes aizmugurē ir integrēts skaļuma regulators, kamera ar LED zibspuldzi un augšpusē – austiņas ligzda un izslēgšanas poga – tad viss analoģiski tiek saglabāts arī apvalkā. Visam pretī ir pagarinājums vai attiecīgi caurums, kā piemēram kamerai un zibspuldzei, lai nebūtu nekādas nepieciešamības noņemt apvalku, lai kaut ko izdarītu. Pat planšetes integrētie skaļrunīši netiek apslāpēti. Perfekti pārdomāts un jāuzteic kvalitātes izpildījums – patīkami!
[img]
Ir skaidrs, ka rīks ir pārdomāts, lai veiktu savu mobilo datora pienākumu godam, bet kā mēs tādu verķi lietosim uz darba galda? Stutēstim kaut kur? Tas nav nopietni, tāpēc atkal jāuzteic HP (reti kad sanāk tik daudz slavēt HP), jo tie piedāvā līdzi arī planšetdatora dokstaciju. Tieši pateicoties šai dokstacijai es tik komfortabli jutos visu šo laiku, jo man nebija jāuztraucas ne par savienojumiem, ne to, kur to novietot. Tā perfekti uzgūlās uz savienojuma un statīvs to noturēja apmierinošā skata leņķī. Tiesa, žēl, ka to nevar regulēt, bet 3 nedēļu laikā man tas problēmas neradīja. Uz dokstacijas var “uzsēdināt†planšeti gan ar, gan bez apvalka. Tādā veidā varam uzlādēt arī abus akumulatorus.
[img]
Toties apvalka savienojumi tiek statīvā nosegti, bet tā nav liela bēda, jo pašai dokstacijai ir savi savienojumi visās pusēs:
[img]
[img]
[img]
Rezultātā iegūstam 4 USB, lineāro audio izeju, HDMI, WLAN un VGA portu. Situācija ir vairāk nekā laba, jo reāli ar to pilnīgi pietiek praktiskam darbam un izklaidei. Es pievienoju klaviatūru, peli, printeri un ārējo cieto disku. Lai arī iekārta paredz ar HDMI vai VGA pievienot monitoru, jo ne katrs vēlas strādāt ar 10,1 collu ekrānu, es tomēr biju izņēmums (laikam slinkums), jo tā arī monitoru nepievienoju – iztiku ar tabletes ekrānu neatkarīgi no veicamo darbu sarežģītības. Pie tam, izbaudīju iespēju pastrādāt “desktop†variantā arī ar skārienekrānu, jo dažreiz ērtāk ir apbraukāt ar pirkstu pa ekrānu nekā ņemties ar peli, bet tas ir tikai dažos, individuālos gadījumos.
Pēc būtības tā tomēr ir planšete un nepietiek ar dosktacijai pievadītu internetu caur WLAN portu vai izmantot planšetes Wi-Fi uztvērēju. Tieši tāpēc, kā jau mobilai iekārtai, tai var ievietot arī SIM karti (pareizāk sakot – microSIM). Es to vēlos uzsvērt papildus, jo tomēr tirgū eksistē ļoti daudzas tabletes, kurām nemaz nav SIM kartes atbalsta, un piedodiet man – bet tāda tablete nav nopietna, tā ir spēļmantiņa. Tieši tāpēc komfortabli varēju justies gan mājās pie galda, gan ārpus tās – vienmēr un visur bija līdzi visa tava iedzīve. Un tieši tā arī ir, jo šāds risinājums aptver gan PC, gan tabletes apvienojumu. Lai ievietotu / izņemtu micro SIM karti, ar asu priekšmetu vajag trāpīt un iespiest mazā caurumiņā, kas, līdz ar to, atver ligzdas vāciņu. Tātad, vēl viena maza drošība, ka ir ļoti maza iespējamība netīšām atraut vaļā vāciņu.
[img]
Atļaušos izcelt vēl vienu nozīmīgu faktoru, kas šo tableti ļauj padarīt par datoru – tā ir pilnvērtīga operētājsistēma. Te nav nekāda mobilā sistēma, kura uzliek savu apgrūtinājumu un savu darba vidi. Lai arī neesmu Windows fans, bet biju priecīgs, ka uz šī planšetdatora virsū ir “uzstūķēts†pilnais Windows 8 Pro. Tas nozīmē to, ka varu instalēt jebkuru Windows programmu un lietot to kā ierasts PC un portatīvajos datoros. Kā jau Windows 8, to ir iespējams lietot gan kā “flīžuâ€, gan ierastajā “desktop†režīmā.
[img]
[img]
Par to, kā tas viss sastrādājas kopā, es sīkāk pastāstīšu šā raksta “veiktspējas†nodaļā.
Gabarīti:
Ekrāns:
Papildus monitors:
Procesors:
Operatīvā atmiņa:
Video:
Audio:
ÄŒipsets:
Iekšējā atmiņa (SSD disks):
Galvenie savienojumi:
Atmiņas karšu lasītājs:
Operētājsistēma:
Kamera:
Informāciju par tehniskajiem parametriem var aplūkot oficiālajā mājas lapā: HP ElitePad 900
Kā jau minēju raksta sākumā – es veicu eksperimentu un atsacījos no saviem datoriem par labu šai iekārtai, lai varētu sniegt pilnīgu novērtējumu. Lai arī ir iespējas un pats esmu reāli bakstījis darbus no mobilajām iekārtām (tabletes un viedtelefoni), to mobilā sistēma vienmēr ir sagādājusi liekas galvassāpes, jo tā saucamās “Desktop†sistēmas ir pielāgotākas praktiskam darbam. Arī funkcionāli bagātu programmu klāsts ir nesalīdzināmi lielāks. Mazliet aprakstīšu savu ikdienas darbu pie PC, lai būtu priekšstats, ko es ar to darīju.
Pirmais, ko izdarīju – uzinstalēju Office darba pakotni: LibreOffice
Varēja just, ka iekārta nav sacīkšu zirgs, jo Atom mazjaudīgais procesors un 2 GB operatīvā atmiņa dara savu. Pie mūsdienu programmu un OS evolūcijas tas ir par švaku, pat ofisa darbiem. Samaksājot par šādu iekārtu ap 5 simtiem, gribas kaut ko mazliet vairāk….vismaz uz pusi lielākus parametrus. Ja tas būtu mans privātīpašums es noteikti būtu viņu bakstījis arī dziļāk (optimizācija, citas OS izvēle), bet šajā apskatā man ir jāpieturas pie tā, kāds tas ir, jo jāpieņem fakts, ka to lietos ierindas lietotājs.
Pirmais, kas man nepatika ir mobilā klaviatūra uz ekrāna, lai arī to varēja iestatīt vairākos režīmos (pilna, dalīta utml), es to “nonesu nost†un uzliku ierasto “laacz apostrofu
[img]
Ikdienišķām darbībām interneta vidē problēmas nenovēroju, arī video Youtube tīklā mēdzu paskatīties. Vienīgi 720p video varēja novērot mazu aizķeri. Starp citu diezgan interesanti – video straumēšanu labāk sagremoja Internet Explorer nekā Chrome. Kad neskatījos video (filmas no online servisiem), bet nodevos darbam, tad parasti pārlūkā man bija atvērti vismaz kādi 20 – 30 tabi (jeb kā saka latviski – cilnes), piedevām atvērti viens vai vairāki dokumenti un nereti arī GIMP bilžu apstrādei. Š o visu darbu pamazām gremoja HP ElitePad 900, bet vietām jutu, ka ir tā kā par “smaguâ€, jo dažreiz saglabājot izmaiņas kādā dokumentā, visa sistēma uz kādām 10 sekundēm sastinga, lai paveiktu uzdoto darbību. Neko darīt, pieradu un 3 nedēļu garumā savus ierastos darbus paveicu, arī izklaide necieta. Protams, nācās iztikt bez HD kvalitātes video materiāliem, jo iesākumā 720p tas pavelk, bet paiet laiciņš un sāk rasties aizķere, kura pamazām pieaug, tātad secinājums – HD un FullHD video nav domāts šim aparātam. Nekādu mūzikas sistēmu pie šī verķa klāt nevienoju un ikdienā iztiku ar integrētajiem skaļrunīšiem. Saprotami, ka nekādus “basus†ElitePad 900 “pacelt†nevar, bet, paklausīties fona mūziku vai paskatīties kādu raidījumu internetā, pilnīgi pietiek.
Tā saucamo “benchmark†testu mīļotājiem uztaisīju arī dažas pārbaudes. Stresa testu ierīce izturēja korekti un nekādu dižo pārkaršanu neuzrādīja, lai gan gaidīju mazliet labāku rezultātu. Māca arī aizdomas, ka būs problēmas, jo nekādas “dzesēšanas†atveres aizmugures vākā un sānos nemanīju – viss diezgan noslēgts. Bet ar kāršanos problēmas nemanīju.
[img]
Veiktspējas tests nekādus dižos rezultātus neuzrādīja, kas ir arī saprotami, jo aparatūras tehniskajiem parametriem pāri nepārlēksi. Desktop sistēmas lietotāji noteikti “smīn ūsās†un pie sevis saka, ka tāds kompītis bija daudzus gadus atpakaļ, bet nevajag aizmirst, kādā kategorijā ietilpst šī prece. Lūk arī rezultāti.
[img]
[img]
[img]
[img]
[img]
[img]
Jā, arī kamera ir iebūvēta šajā aparātā. Kā jau ierasts, ir divas kameras – priekšējā, kura ir tikai 0,8 Mpx liela, un aizmugurē – 8 Mpx. Pozitīvi, ka nav aizmirsts par zibspuldzi, lai var ko iemūžināt arī sliktākos gaismas apstākļos. Neko daudz ko piebilst, te dažas testa bildes:
[img]
(Nesamazināts attēls ir pieejamsšeit)
[img]
(Nesamazināts attēls ir pieejamsšeit)
[img]
(Nesamazināts attēls ir pieejamsšeit)
Jāatzīstas, ka strādāju pamatā uz dokstacijas (kā uz desktop sistēmas), jo dokstacija ir maza un to iemest somā kopā ar klaviatūru un peli nesagādāja ne mazākās problēmas. Tās reizes, kad to izmantoju ārpus ēkas, bija niecīgs un akumulatora darbības kritumu pat nenovēroju. Kad gribēju uzņemt laiku akumulatora testam, tad atskārtu, ka neesmu padomājis par elementāru lietu – ja nepievienosi strāvu dokstacijai, tad arī USB perifērija nestrādās. Vienīgais risinājums būtu vienot perifēriju pie pašas tabletes vai tā saucamās “žaketesâ€. Tomēr… nebija vēlēšanās to kaut kur stutēt un domāt – kā nostiprināt tableti bez dokstacijas, strādājot pie rakstāmgalda, tāpēc atvainojiet, ka neziedoju veselu dienu, lai izdarītu kādus aprēķinus. Toties gluži bez pārbaudes vis neatstāju – testēju ar HD video (720p). Video bez mitas griezās 3h un žakete bija iztukšota, vēl pēc 2h arī pašas planšetes akumulators uzrādīja 50%. Secinājumus izdariet paši. Cilvēks, kurš šo iekārtu lietoja pirms iedeva man uz testu, teica, ka lieto vairākas dienas (bez dokstacijas) un nebija to lādējis, bet “nesēdēja†tajā no rīta līdz vakaram. Manuprāt, labi rādītāji. Tomēr ja runājam skaitļos, tad , kā jau minēju, “žaketes†akumulatoram pēc specifikācijas ir 2.96 Ah, bet planšetei 3,38 Ah, līdz ar to varam panākt iekārtas darbību līdz pat 18h (8h + 10h).
Jau labu laiku ticēju, ka nākotnē parādīsies mazas iekārtas, kuras pārnēsāsim kabatās un tās aizvietos PC. Tiesa, mana fantāzija bija mazliet savādāka un tehnoloģiski augstāka / bagātāka, bet pieņemu, ka tas ir tikai sākums, un ar laiku sagaidīšu aizvien pilnīgākus produktus gala patērētājam. Dotajā brīdī ir tā, ka ElitePad 900 ir apveltīts ar Desktop OS un līdz ar to tas paver iespējas, lietot ierastos darbus uz planšetdatora. Tomēr, tehnoloģija nav jaudīga un dotajā brīdī teiktu tā: ja vēlies funkcionālu tableti un ik pa laikam pastrādāt uz to kā uz Desktop PC – ideāls variants. Bet “dzelžu†līmenis neatļauj aizvietot pilnībā ierastos datorus, jo rupji sakot – tas iesviež mūs vairākus gadus vecā pagātnē.
Kā nenoliedzamu bonusu var pieminēt arī minēto “žaketiâ€, bet tāda nav vienīgā, jo HP piedāvājumā tās ir dažādas. Biju aizgājis arī uz HP prezentāciju, kurā tika izrādītas pat triecienizturīgas “žaketes†un ir paredzētas arī ar aizsargstiklu, kas nodrošinās ūdensizturību.
Tā kā…viss notiek un attīstās un gaidu ar interesi jaunus modeļus šajā lauciņā, jo šeit ir liela perspektīva. Ja jau es pats 3 nedēļas spēju “izdzīvot†uz šīs iekārtas, tad tas nozīmē to, ka jau pastāv noteikts cilvēku loks, kuram neko vairāk par šādu iekārtu nevajag.
Žurnālistam, protams, ka nevajag dators, pietiek ar kaut kādu ierakstošu un filmējošu štruntu.
aoma
Visticamāk šādi PC nākotnē būs kā mazi biroja / mājas / entuzistu serveri, kuri pildīs lieljaudas darbu. Loģiski, ka ir darba specifikas, kur vajag pamatīgus apgriezienus. Bet pārējiem – priekš kam? Ja viss iet uz “kabatā iebāžamu” iekārtu?
Kā jau teicu secinājumos, tas ir tikai sākums, vajag paskatīties uz šo visu mazliet dziļāk. Es arī atlieku naudiņu jaunam kompim, un, jā, es pirkšu PC. Bet, kāds būs mans aiznākošais pirkums, par to es vairs neesmu drošs, redzēsim, cik tālu / ātri attīstīsies tehnoloģijas.
Pat strādājot ar normāliem dokumentiem un nemaz nerunājot par kartogrāfiju un tamlīdzīgām izvirtibām, es šad tad pieķeru sevi pie domas, ka esmu izlaidies un bez saviem diviem 24″ “televizoriem” mana produktivitāte būtiski kristos… un strādāt uz viena vispār ir mocības. Ko es iesāktu ar to desmitcollīgo brīnumu.. labi, lai arī 1920×1080 var piekarināt klāt – nudien nezinu. Par pilnvērtīgo klavieri vispār ieņirdziens. Ja dienā jāuzraksta kaut tikai 5 – 6 lapas vai arī jārediģē kāds apjomīgāks materiāls, ir nepieciešama fiziska klaviere. Uz virtuālās daudz ātrāk nogurst rokas + drukas kļūdu skaits vairojas ārprātīgā ātrumā. Vajadzīgs numpad’s arī, ja ir ar skaitļiem kaut cik darīšanas.
Baidos no viena – planšetveidīgie strauji pārvēršas par mainstrīmu (kas pats par sevi nemaz nav slikti), bet konvenciālie PC un to daļas uz tā rēķina var sākt nejēgā augt cenā.
Tu neuztvēri raksta galveno domu – ka tagad tas ir tikai sākums, tas nekas, ka sākuma stadījā projekts nav pilnīgs un nav tik jaudīgs. Padomā, vai tiešām pēc, teiksim, 10 gadiem nekas nemainīsies?
Pieņemu, ka tavs darbs ir ļoti specifisks un nāksies izmantot tāpat lieldatorus. Arī mūsdienās, piemēram, kino veidošanā izmanto daudz jaudīgu serveru kopumu, tas ir tikai normāli. Bet vai tādam ir jābūt mājās, domāju, ka ne.
Par mainstream runājot – pagaidām nekāda reklāma nepiespiedīs mani pāriet uz widescreen kā primāro monitoru, ja nu vienīgi pilnīga ierasto 5:4 ekrānu pazušana ne vien no veikalu, bet arī noliktavu plauktiem.
Tas, ka platekrānā pie vienāda pikseļu skaita varot redzēt vairāk, ir pilnīgs fufelis, jeb reklāmas triks, jūs taču nenovietojat lielo spoguli horizontāli un tad nenoguļaties uz paklāja vai sofas, lai sevi ieraudzītu pilnā augumā. Man dokumenus joprojām patīk lasīt pa vecam – no augšas uz leju, lieki neskrollējot.
Tu neuztvēri raksta galveno domu – ka tagad tas ir tikai sākums, tas nekas, ka sākuma stadījā projekts nav pilnīgs un nav tik jaudīgs. Padomā, vai tiešām pēc, teiksim, 10 gadiem nekas nemainīsies?
Shady, Tu pats neesi uztvēris vienu globālu dabas patiesību – ja tehnika attīstās, tad tā attīstās priekš visiem iekārtu formātiem. Tad, kad nākotnes 5W CPU būs sasniedzis šodienas 50W CPU skaitļošanas jaudu, tad nākotnes 50W CPU jau būs šodienas 500W CPU skaitļošanas jauda, un vēl ar vien būs 10x atšķirība. Un līdz ar to arī būs parādījušās jaunas prasības un uzdevumi, kuriem atkal nepietiks ar to nākotnes planšetes CPU.
Un arī šodien jau planšetes ir sasniegušas tādu jaudu, ka ar tām pietiek pilnvērtīgai satura patērēšanai. Tas, ka Tev tur bremzēja ofisa programmas un nevilka FullHD atskaņošanu ir tikai Tavu roku līkuma rezultāts, jo tie dzelži to spēj. Un šitā visa argumentēšana ar dokstacijām, klaviatūrām, pelēm un monitoriem vispār ir domāšanas trūkuma apliecinājums. Kāda s*da pēc man to visu slēgt pie planšetes lai pēc tam pi*stos ar kaut kādu 5W CPU? Ja jau man ir tās visas iekārtas, lai produktīvi strādātu, tad arī strādāju ar produktīvu 50W CPU. Un nevajag te stacionāro datoru mālēt kā lielu ATX torni. Atveriet prātus – sen jau ir pieejams Mini-ITX un tam jau bija jābūt defaultajam stacionāro datoru formātam, ja vien pircēji nebūtu truli geimeri un domātu ar galvu. Tāpat arī parasto lietotāju stacionārajiem datoriem pusei jau bija jābūt integrētiem monitorā kā tas ir iMac.
aoma
Inspektors_Caps
Un atmetot ironiju, runājot par HD, pārāk noslogota sistēma priekš šādas komplektācijas. Ja ierindas lietotājs nopērk šādu tableti, tad viņam defaultā tā nav jānes pie datorspeca, lai tā tiktu optimizēta vai pārlikta pavisam cita sistēma. Es te nerunāju par entuziastiem / datoriķiem – tur katrs dara kā grib, bet par to jau izteicos pašā rakstā. Mans mērķis nebija, piemēram, uzmest uz EilePad vieglu linux ar mazprasīgiem x`iem un paziņot, ka tablete strādā daudz raitāk. Tas ir tas pats, kas es apskatot kādu viedtelefonu, nerakstīšu par tā darbību ar kādu custom rom.
Baidos no viena – planšetveidīgie strauji pārvēršas par mainstrīmu (kas pats par sevi nemaz nav slikti)
Nu vot , vēlviens hipsters kontā , pēc 5 gadiem. 😎
Bet kapēc ,Tu, vispār uztraucies par to MAIN publiku ?
Cita starpā, ir jēga vienoties par to, kas tad ir galda dators. Tas tiešām nav ATX tower keiss (kā man šobrīd :)). Par galddatora funkcionālām pazīmēm es gribētu definēt:
1. Apjomīga vizuālā “telpa”, vismaz 21″.
2. Fiziskas ievada saskarnes ierīces – pele (vai kas analoģisks), pilnizmēra klaviere.
3. Dzelziska konfigurējamība vismaz RAM un disku (HDD, SSD, dajebkādu) līmenī, disku telpas pietiekamība datu rezervēšanai vai arī pilnvērtīga datu apmaiņas ātruma pieslēgvieta ārējam diskam.
4. Spēja strādāt lokālajā tīklā (ieskaitot WiFi) ar visdažādāko perifēriju.
Principā dokstacija gandrīz visus šos jautājumus risina, tak es atgādināšu, ka līdz planšetes koncepta parādīšanās brīdim kopš 80.gadu otrās puses konceptuāli datora uzbūvē nekas nemainījās, tātad vairāk nekā 20 gadus. Tas nozīmē, ka koncepcija, kaut gan patiešām sāk novecot, ir gana stabila un sevi apliecinājusi.
Loģiska man šķiet lielizmēra monitora integrācija ar visām pārējām ķidām.
Kā vēl tālāku koncepta attīstību es redzu lielu – vismaz 30″ – horizontālu monitoru, jau obligāti skārienjutīgu (šobrīd galddatoram tas nu galīgi nav vajadzīgs) – tas ļaus biroja datorā apvienot skārienjutīgo un “tradicionālo” ievada tehnoloģiju priekšrocības un darba stils tuvosies klasiskajam papīra dokumentu apstrādes stilam, tos virinot, pārvietojot, rediģējot u.t.t., arī CAD un Ä¢IS darbi tuvosies klasiskajam zīmēšanas/rasēšanas stilam, kas patiesībā ir ļoti produktīvs, tikai nedod “apstrādājamu” rezultātu.
Saliks visu mākoņos un tad vārēsi pat super uber spēles un cad projektus bliezt uz planšetes vai galīgi novecojuša pīšļa. Dators, porķiks, planšete, televizors utt. būs tikai kā ekrāns un būs starta os, lai piekonektētos mākoņošanas servisiem. Pārējo paveiks bleķi, kura softu mēs abonēsim. Pirāti vairs neturēs ISO failus torrentos, bet gan šārēs uzlauztus akountus vai arī, kā tas pašlaik notiek ar satelīt tv, šārēs atslēgas. Lūk arī visa tuvākā nākotne.
Protams, ražos jaunu bleķus. Gaidīsim nākamos iPhone 20…100 un citu zarazu.:D
Es neko nesaku, tad, kad planšetes un tām līdzīgas ierīces sastāvēs no tādiem kā lego klucīšiem, kas maksās vien dažus zaļos, tās pilnībā kļūs par katram pieejamu masveida produktu, pagaidām tās ir dārgas spēļmantiņas un pie statusa piederīgs ķiņķēziņš.
Preses relīzes