Tests: LG Nexus 4 – Google kvalitāte

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: LG Nexus 4 – Google kvalitāte

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158618
    Graafiene
    Participant

    Neviens nevar noliegt, ka tādi giganti kā Samsung, SonyMobile vai Nokia ir iekarojuši stabilas pozīcijas mobilo telefonu tirgū, bet tas nenozīmē, ka pārējie ražotāji ir aizgājuši pagrīdē. Tādēļ šoreiz apskatam paņēmu savdabīgi sievišķīgu telefonu LG Nexus 4 jeb E960. Savu pirmo slavas vilni šis modelis piedzīvoja pavasarī un aprīļa vidū tas parādījās pārdošanā LV, bet tā kā ir novērots, ka cena šim telefonam ir kritusies, tad nu tas ir pieejams plašākam lietotāju lokam, tādēļ nodomāju, ka ir vērts par viņu atgādināt vēlreiz.

    Š is ir jau ceturtais Google lolojums, kurš ar segvārdu Nexus ir ieraudzījis dienasgaismu. Kā pirmais celmlauzis bija HTC (Nexus One), tad kādu laiku tas gozējās Samsung slavas saulē (Nexus S un Galaxy Nexus), līdz visbeidzot Nexus ir patvēries LG paspārnē. Ja tā virspusēji paskatās, tad funkcionāli ātrais Nexus 4 pēc dizaina drusku atgādina savus priekšgājējus, tomēr atšķirīgas nianses ir visiem, un tās protams ir ne tikai dizainā. Š is ir veidots uz LG Optimus G bāzes un tajā LG telefonu dizainiskums samiksēts ar populārajām Google aplikācijām un jaunāko Android operētājsistēmas versiju, un, tāpat kā priekšgājēji, ar iespēju vienmēr vienam no pirmajiem iegūt jaunākos Android atjauninājumus. Tā nu jums piedāvāju palasīt manus iespaidus lietojot šo ierīci.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_parasts_1.jpg[/img]

    Ne viss ir zelts kas spīd un slīd

    Kā jau iesākumā minēju, tad šis telefons ir tik savdabīgs, ka ar savu eleganci lieliski der ne tikai vīriešiem, bet arī daiļā dzimuma pārstāvēm. Pirmais faktors, kas piesaista, ir stikla korpuss. Tas gan nav gluži mazs stikla “zārciņšâ€, bet bez stiklotās priekšas stikla pārklājums ir arī telefona aizmugurē. Tas patiešām rada patīkamu iespaidu, ja vien nebūtu kāds mazs bet – stikls ir gluds, un cik zinām, tad gludām virsmām ir tendence būt slīdīgām. Līdz ar to ir jāiemanās telefonu savaldīt savās rokās, vai arī jāiegādājas gumijots apvalks, bet tad jau zūd visa stiklainuma burvība. Tomēr ierīci pa perimetru apjož viegli hromētas plastmasas josla priekšpusē, bet vairāk uz aizmuguri ir gumijota materiāla plastmasas josla, kas palīdz ierīci tomēr noturēt rokā. Ir vēl kāda maza ķeza, kura brīžiem dikti uzkrita uz nerva – telefons ir bez sevišķiem izvirzījumiem, un uz tausti nav iespējams noteikt, vai velkot ārā no kabatas tas ir paķerts aiz augšas vai pakaļgala, līdz ar to bieži vien automātiski cenšoties atbloķēt telefonu saproti, ka baksties pa nepareizo perimetru. Lai arī telefona pamattonis ir melns, tomēr ir parādījusies arī baltā Nexus 4 variācija, lai gan es to nosauktu par melnbalto, jo tam priekša ir melna, un balta ir tikai mugurpuse. Savdabīgi, bet stilīgi.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_balts_nexus_1.png[/img]

    Vizualizācija

    Paša ekrāna malas ir noapaļotas, un tam gar sāniem nav asās kantes, tāpat kā pāreja no priekšas uz aizmuguri. Ja uznāk luste pārstāt bakstīties pa telefona ekrānu un tuvāk papētīt ierīces aizmuguri, tad var ieraudzīt interesantu “peizāžu”. Pirmkārt jau pašā apakšā gozējās neiztrūkstošais LG logo, bet atpazīstamībai, augšā zem zibspuldzes un kameras, sevi apliecina uzraksts NEXUS. Tomēr pats savdabīgākais ir visa šī kopojuma fons – tas pie attiecīga apgaismojuma un skatu leņķa ņirb no maziem kvadrātiņiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_aizmugure_1.jpg[/img]

    Pagriežot to uz sāniem redzam, ka kreisajā pusē atrodas skaļuma regulētājs un zem tā – microSIM kartes slots, kas, lai ievietotu karti, būs jāizbaksta laukā ar mazu “štruntiņu”, kurš nāk līdzi komplektācijā, bet domāju, ka pie nepieciešamības neviens nemeklēs iepakojumu ar šo uzparikti, bet izmantos pie rokas esošas variācijas – adatas vai saspraudes.

    Labajā sānā izmitināts strāvas/bloķēšanas taustiņš, bet augšpusē 3.5 mm audio ports un sekundārais mikrofons. Apakšā – primārais mikrofons un microUSB ports, ko var izmantot ierīces uzlādei, datu apmaiņai un savienošanai ar televizoru. Jāņem gan vērā, ka tas neatbalsta MHL standartu, bet izmanto standartu SlimPort. Nexus 4 atbalsta arī Miracast tehnoloģiju, kas, tāpat kā Apple AirPlay variantā, ļauj saturu uz TV nosūtīt pa gaisu. Vēl kāds sīkums, Nexusam nav USB on-the-go tehnoloģijas atbalsta un tādēļ tam ar vadu nevarēsim pievienot USB zibatmiņu, kā arī klaviatūru vai peli, bet neviens neliedz to izdarīt ar Bluetooth savienojumu.

    Kas vairāk par stiklu

    Jau minēju, ka telefons ir “iestiklots”, tomēr tas nav šāds tāds no rūts izņemts stikla gabals, jo tas ir iespiests starp Gorilla glass plāksnēm. Pats Nexus 4 displejs ir veidots tā, lai starp tā slāņiem nebūtu gaisa un skārienjūtīgie sensori ir iebūvēti pašā displejā (in-cell tehnoloģija). Tas viss radīts, lai samazinātu atspīduma iespējamību tiešos saules staros vai pie citas žilbuma iespējamības, tomēr salīdzinot nemanīju telefona pārākumu uz pārējo līdzinieku (konkurentu) fona. Priekšējais stikls piekļaujas / apliecas ap ierīces stūriem un rodas sajūta, ka stikls ir uzkausēts, lai malas būtu noapaļotākas. Tam noteikti ir pozitīva ievirze – ir daudz ērtāk “bakstīties” gar WXGA (1280X768) 4,7 collu lielā displeja malām. Š is Nexus ir LG Tru HD IPS Plus ar Zerogap Touch, un tas nodrošina dabīgas, nepiesātinātas krāsas, un attēli ir asi un skaidri, pat atrodoties brīvā dabā. Tas gan nav tik populārais Amoled, bet par to pat lieku plusiņu, jo krāsas likās dabīgākas. Jebkurā gadījumā jāatceras, ka stikls ir stikls, un, neskatoties uz to ka tas ir Corning Gorilla Glass 2, viņam ir izcilas dotības saskrāpēties. Bieži vien lielākā bēda nav kabatā iemestā sīknauda vai atslēgas, bet tieši sīkie netīrumi un smiltis kuras, kā mēs zinām, ar stiklu paveic neiespējamo.

    Pogainība

    Visām NEXUS ierīcēm ir viena kopēja iezīme – tām skārienpogas ir uz ekrāna, un arī šim skārienjūtīgie taustiņi ir iestrādāti displejā, līdz ar to pogas ir, bet pogu nav. Tātad redzēt redzam, bet sataustīt nevaram, un ar tām stāties kontaktā varam ar pieskāriena palīdzību. Ir pieejama standarta skārienpogu pakete: atpakaļ (back), sākumekrāns (home) un aktīvo programmu poga (multitasking). Tomēr pamanīju, ka ir arī slepenie faili jeb šajā gadījumā skārienpoga ar izvēlnes funkciju parādās lietojot atsevišķas programmas jeb spēlītes, kā piemēram Angry birds STAR WARS.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_pogas_1.png[/img]

    Vēl par un ap ārējo vizualizāciju

    Virs displeja novietota 1.3 megapikseļu kameras viedā acs un apgaismojuma sensori. Zem nesataustāmajām pogām ērti iekārtojusies gaismas diode, kura mirgojot cenšas pievērst uzmanību, lai telefonā tiktu neitralizētas neizlasītās īsziņas, vai aplūkoti garām palaistie zvani. Nu ko, diode atkal piešķir šim telefonam mazu papildus bonuspunktu. Visi taču zin, ka lielas lietas sastāv no sīkām, un ar laiku šādus sīkumus iemācamies novērtēt.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_diode_1.jpg[/img]

    Android bez piejaukumiem

    Kas tad ir šis “tīrais” Android? Visupirms jau uz Nexus telefoniem Android ir “pliks”, jo izpaliek pārējo ražotāju izskaistinājumi un katra specifiskās aplikācijas, tādēļ tam būtu jādarbojas stabili un bez aizķeršanās. Android 4.2 no 4.1 atšķiras ar papildus izvēlni augšējā rīku joslā, kura pie sevis mani ātri pieradināja, jo ar savu funkcionalitāti un lietderības koeficientu ir krietni priekšā līdzīgiem citu ražotāju risinājumiem un variācijām.

    Tātad, ekrāna kreisajā pusē pavelkam ar pirkstu no augšas uz leju, parādīsies informatīva josla kurā ir redzami dažādu programmu paziņojumi (zvani, ziņas, e-pasti un citi notikumi). Ja šādu pašu darbību veiksim ekrāna labajā pusē, tad iegūsim citu informāciju, jo šajā joslā parādās biežāk izmantojamie uzstādījumi (Wi-Fi, Bluetooth, modinātājs, iestatījumi u.c.).

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_josla_1.png[/img]

    Varbūt izķidāsim?

    Ha, šis nu nebūs tas aparāts, kuru noliksim uz galda, atvērsim aizmuguri un, lai ieliktu SIM karti, izņemsim 2100 mAh akumulatoru. Mēs ne tikai to neatvērsim un neizņemsim telefona dzīvības uzturētāju no korpusa, bet vēl paķimirēsimies, lai SIM beidzot ieslīdētu korpusā un telefons pilnvērtītgi atdzīvotos. Tā nu tas ir, bet lai ieraudzītu apslēpto SIM kartes ievietni, mums ar komplektā nākošo mazo “ficuku” bakstam vēl mazākā caurumiņā. Vairāk bakstīt nav kur, jo atmiņas kartes ievietošana nav paredzēta, un nāksies vien samierināties ar piedāvātajiem 8 vai 16 gigabaitu iekšējās atmiņas variantiem.

    “Dzīvotspēja”

    Telefonā iemūrētais 2100 mAh akumulators, pēc LG sniegtās informācijas, ir ar paaugstinātu dzīvotspēju un varot nodrošināt vismaz 800 uzlādes. Oficiāli norādīts, ka telefons ar vienu uzlādi spēj darboties līdz pat 390 stundām gaidīšanas režīmā un līdz 15 stundām sarunas režīmā 3G tīklā. Realitātē tas man kalpoja mazliet vairāk nekā vienu dienu ikdienas režīmā, bet intensīvāk lietojot bija ilgdzīvotājs salīdzinot ar citiem līdzvērtīgiem telefoniem. Jāpiemin, ka Nexus 4 atbalsta Qi bezvadu lādēšanas standartu un ar šāda paša standarta bezvadu lādēšanu nodrošina arī, Nokia Lumia modeļi, un Nexusam der tie paši lādētāji.

    Hallo, vai kāds mani dzird?

    Galvenais, ka ne tikai mani dzird, bet dzird arī mani. Un kā vēl dzird….. Pirmo reizi zvanu veicu atrodoties telpā, un, kad “vada” otrā galā mans zvans tika pieņemts, tad pat satrūkos, jo dzirdamība bija tik laba, ka nolēmu noregulēt skaļumu uz klusāku, lai telpas otrā galā sēdošais kolēģis netiktu apgrūtināts ar iedziļināšanos manas sarunas sīkumos. Liels bija mans pārsteigums, ka skaļuma līmenis pat nebija uzlikts uz maksimumu, lai gan likās, ka esmu ieslēgusi brīvroku režīmu.

    Sildam rokas

    Š is nav pirmais LG telefons ar kuru man ir bijusi iespēja iepazīties mazliet tuvāk, un, salīdzinoši ar citiem viedtelefoniem, LG pie resursprasīgāku aplikāciju intensīvākas lietošanas uzkarsa manāmi vairāk, bet, sasniedzot lielāku temperatūru, telefona jauda samazinās.

    Liekam jaunu bildi iekšā

    Ja jau mums ir viedtelefons, tad saprotami, ka izmantosim iespēju uzņemt kādu bildi vai video. Nexus 4 ir aprīkots ar augstas veiktspējas kameru, ar kuru varam iegūt 8.0 MP (3264×2448) izšķirtspējas fotogrāfijas un HD1080p augtas izšķirtspējas video (30 kadri sekundē). Pirmkārt jau jāmin, ka šajā telefonā ir iespēja saskarties ar jaunu kameras grafisko lietotāju saskarni. Kameras aplikācijā, paturot pirkstu uz ekrāna ilgāk, parādās vadības riņķis, kurā, pavelkot pirkstu varam izvēlēties vai nomainīt vajadzīgos uzstādījumus. Man gan šāda variācija likās gaužām neērta, un šad tad, manuāli fokusējot kadru, mistiskais rimbulis izleca uz ekrāna pabojājot nervus.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_bilde_1_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_bilde_2_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_bilde_3_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_bilde_4_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_bilde_5_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    Toties filmēšanas laikā nervus kutināja un dažreiz pat apgrūtināja spilgtais LED apgaismojums, tomēr pārsvarā šo faktu novērtēju kā pozitīvu. Jebkurā gadījumā, bildes sanāca tiešām labas, un šī telefona kameru varu saukt par patiešām labu.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TGpIujKxgN8&list=UUgJh0IDXm0XTUWfdEC6MH9g&index=1[/youtube]

    Bez tā visa ir pieejams ar jauns foto režīms: Foto-sfēra (Photo-sphere) ar Photo Sphere funkciju, kas neļauj palaist garām kādu svarīgu detaļu. Ar Photo Sphere funkciju var bildēt sav visapkārt no visiem iespējamajiem skatu leņķiem – no augšas, apakšas un sāniem. Fotogrāfijas, uzņemtas no dažādiem leņķiem, tiek saliktas vienā attēlā, kas ļaus atrasties tieši apkārtējo notikumu epicentrā izveidojot 360° bildi. Š is režīms līdzinās jau zināmajai Google Earth Street-View funkcijai.

    Un vēl par šo un to

    Bija situācijas, kad draugu lokā bija nepieciešamība padalīties ar saviem interneta resursiem, un tad izmantoju telefonā pieejamo Wi-Fi Direct atbalstu, kurš tam ļauj savienoties ar līdz pat 8 citām ierīcēm bez atsevišķa Wi-Fi bezvadu Interneta punkta. Ar Wi-Fi Direct vienai ierīcei ir jānodrošina šī iespēja, lai savienojums notiktu veiksmīgi.

    Š is telefons ir aprīkots arī ar A-GPS sensoru, kas saņemt datus no digitālā kompasa un barometra sensora, lai maksimāli ātri noteiktu atrašanās vietas informāciju, kā arī sadarbojās ar Glonass satelītiem.

    Nākošais bonusa punkts no manis tiek piešķirts par Android noklusētās tastatūras piedāvāto Swype tastatūru, kura dod mums iespēju ievadīt tekstu šļūkājot ar pirkstu pa burtiem.

    Ērtāka ir kļuvusi arī pārstrādātā pulksteņa aplikācija, kurā nu ir iespēja uz slēgekrāna vienlaicīgi redzēt vietējo, gan citas izvēlētās laika zonas laiku, un tas lieti noder ceļojot, lai nezustu realitātes sajūta sazinoties ar mājām.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_pulkstenis_1.png[/img]

    Telefona noklusētais tīmekļa pārlūks ir Chrome, un tas ir ātrs un ērti lietojams, tieši tāpat kā uz datora, un izmantojot Chrome uz vairākām ierīcēm, caur telefonu ērti var piekļūt saglabātajām parolēm un grāmatzīmēm. Starp cilnēm (tabs) pārvietojamies slidinoties uz sāniem, līdz ar to ir maksimāls komforts, bet jāatceras, ka tam nav Adobe Flash atbalsta.

    Tiem, kuriem visu vajag zināt tagad un tūlīt, un kuri Google lieto biežāk nekā kādam zvana, tā ir pieejama gandrīz vienmēr kad to ievajagas (viss gan atkarīgs no tobrīd telefonā veiktajām darbībām)

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nexus_google_1.png[/img]

    Īsumā varu pieminēt, ka Nexus 4 ir aprīkots ar jaudīgu Qualcomm Snapdragon četru kodolu 1.5 Ghz procesoru, grafisko dzini Adreno 320 un operatīvo atmiņu 2GB, un Nexus 4 ir ātrākais no pieejamajiem Nexus viedtālruņiem, bet pēc funkcionalitātes tas ir ātrākais no gada sākumā pieejamiem Android operētājsistēmas viedtelefoniem. Telefons gan nav aprīkots ar jaunākās paaudzes mobilo datu pārraides tehnoloģiju 4G LTE, kas pēdējā laikā ir kļuvusi aktuāla, tādēļ nāksies iztikt ar 3G mobilo datu pārraides ātrumiem.

    Parametri tiem kuriem tas ir svarīgi

    ÄŒipkopa: Qualcom Snapdragon S4 Pro 1,5 GHz četrkodolu CPU procesors

    Operētājsistēma: Android 4.2, Jelly Bean

    Tīkls: 3G (WCDMA), HSPA+

    Displejs: 4.7 collu (1280 x 768) WXGA True HD IPS Plus displejs

    Atmiņa: 8 GB / 16 GB un 2 GB operatīva atmiņa

    Kamera: 8,0 MP (aizmugurējā) un 1,3 MP HD (priekšējā)

    Akumulators: 2100 mAh Li-Polymer

    Izmēri: (G x P x 8-): 133,9 x 68,7 x 9,1 mm

    Svars: 139 grami

    Telefons darbojas Wi-Fi 802.11 a/b/g/n bezvadu tīklos, tam ir Bluetooth 4.0 un NFC atbalsts.

    Š obrīd cena interneta veikalos ir sākot no 220Ls

    Secinājumi

    Nexus popularitāte ir nenoliedzama, un nav jau nekāds brīnums, jo Google un Android tandēms, kurš nepārtraukti tiek atsvaidzināts, nekādi nevar būt slikts. Ja man jānosauc galvenais pluss, un galvenais mīnuss, tad pluss ir minēts iepriekšējā teikumā, bet mīnuss pārāk stiklotais korpuss. Tomēr telefons strādāja ātri un raiti bez aizķeršanās, baterija izturēja manu intensitāti, bildes un video neliek kaunēties, un doto brīdi telefona cena ir jau pieejamāka plašākam lietotāju lokam. Ja nebaidies no stiklainuma, un esi Android cienītājs, tad šis telefons ir tas kas tev ir vajadzīgs.

    + Vienmēr pieejami jaunākie Android atjauninājumi

    + Laba foto / video kvalitāte

    + Labs baterijas uzlādes ilgums

    + Ļoti laba balss zvanu kvalitāte

    + Optimāla cena

    + / – Nevar izņemt bateriju (tam ir gan pozitīvas, gan negatīvas iezīmes)

    – Komplektācijā nenāk austiņas

    – Nav atmiņas kartes ievietošanas iespējas

    – stikls = plīstošs

    #300326
    garaisezis
    Participant

    Virsrakstā ieviesusies kļūda… Kā var iet runa par kvalitāti, ja tas ir google pasūtīts lētākais telefons ar trešo pušu iekšām, kas kaut kādīgi nezināmu iemeslu pēc ir viduvēji līdzvērtīgas tirgū esošajām, bet lētākās… Neesmu telefona, bet gan paša Android ienīdējs, optimizācija ir palikusi kaut kur pēcpusē, gan jau jaunie dzelži pavilks, un tā tik uz priekšu…

    #300327
    Jaunzems
    Participant

    What the fuck did you just fucking say about the Nexus 4, you little bitch? I’ll have you know I bought the Nexus 4 as soon as it went on sale, and I’ve been involved in numerous secret raids on Apple, and I have over 300 confirmed iPhone kills. I am trained in gorilla warfare and I’m the top hacker in the entire Android community. You are nothing to me but just another target. I will wipe you the fuck out with precision the likes of which has never been seen before on this Earth, mark my fucking words. You think you can get away with saying that shit to me over the Internet? Think again, fucker. As we speak I am contacting my secret botnet of rooted Exynos phones across the world and your IP is being traced right now so you better prepare for the storm, maggot. The storm that wipes out the pathetic little thing you call your life. You’re fucking dead, kid. I can be anywhere, anytime, and I can brick your phone in over seven hundred ways, and that’s just with my bare hands. Not only am I extensively trained in unarmed hacking, but I have access to the entire arsenal of xda-developers and I will use it to its full extent to wipe your miserable ass off the face of the continent, you little shit. If only you could have known what unholy retribution your little “clever” comment was about to bring down upon you, maybe you would have held your fucking tongue. But you couldn’t, you didn’t, and now you’re paying the price, you goddamn idiot. I will shit fury all over you and you will drown in it. You’re fucking dead, kiddo.

    #300328
    Crow
    Participant

    Do you even lift, bro?

    #300329
    Jaunzems
    Participant
    #300330
    pear
    Participant

    Varu derēt, ja nebūtu tāds neoptimizēts androids, visi vēl dzīvotu ar 1 kodolu 800 mhz procesoriem.

    Par pašu nexus 4 varu teikt ka strādā ideāli, nav bijušas nekādas problēmas un viss lido.

    #300331
    Crow
    Participant

    Google un citi metrosociālie pūšļi pamatā tikai atkārto to, kas notika ar PC industriju, jeb “Grove giveth, Gates taketh away”. Līdz parādījās SSD. Bet vēsture ir dīvaina lieta. Jau pamatskolā tiek īpaši uzsvērts zināt gadskaitļus un uzvārdus, bet cēloņus un sekas – apzināti ignorēt. Galvenais SSD uzdotais jautājums palika neatbildēts – kāpēc I/O efektivitātes pacelšana nebija pat mazākā prioritāte visus iepriekšējos attīstības gadus?

    Progress notiek nepārtraukti, bet tas nav paredzams vairāk kā, teiksim, gadus piecus uz priekšu. Tāpēc attīstība ir virtuozi jāpalēnina, lai tā notiek lēniem, bet pamanāmiem soļiem – lai šajā laika posmā un, ja visi striķi trūkst, arī pēc tam varētu pārdot pēc iespējas vairāk jaunas ierīces un risinājumus!

    “My name is Ozymandias, king of kings…”.

    Tā uzblīda un aprija sevi PC industrija, tā “dotcom burbulis”, tā arī Apple “Holandes tulpes”. Arī metrosociālās paaudzes mobilais burbulis agri vai vēlu ne nu pārplīsīs, bet aprīs pats sevi.

    #300332
    garaisezis
    Participant

    tu mani sasmīdināji un padarīji jauku šo vakaru… vairāk tādu tekstu lūdzu nākotnē

    #300333
    Jaunzems
    Participant

    I hate those forums. I truly hate them. I’m really sorry you had to go through what I went… I guess I’ll share my story, and hopefuly I’ll make some people realize that these forums are… more than evil.

    As a kid I really denied any form of conformity. I often harassed developers, and the idea of locking myself to a single ecosystem was not only ridiculous to me, but also hazardous… I came out to my (fanboy) parents at the age of 14. They cried, threatened me, did everything they could to turn me back into a sheeple…

    About 1 month after I came out, 3 men hacked my computer at night, and told me to stay quiet and listen to them. I thought it was blackmail, as most people who experience this…

    I listened to them, and they explained themselves. I was shocked and filled with hate, but I knew I shouldn’t do anything, the stakes were large and I couldn’t defend myself.

    My first day on that forum was horrible… everything I typed was supervised, and also scripted. The only time I could speak my mind was offline. After 1 week I just couldn’t take the authority, and I was restricted to a private subforum. Two months. Two. fucking. Months.

    After the first month I began hearing voices in my head, and after another week, the voices formed into a big, strong voice… I only had one conversation with it.

    Voice : “Escape.”

    Me : “How?”

    Voice : “Strong. Then Root.”

    After the last sentence I never heard it again. But it was enough. I knew my goal. At the time I had about $100 … I was stupid, I didn’t have any programming skills… I was helpless.

    Every time I was offline, I said “fuck Apple.”. All I did on that subforum was . I was so full of hate I didn’t care about time… In there there was no dissent, just a THANKS button … I had no Internet access outside of that forum, so I would just stare at the number of THANKS the shills had.. Everytime the number of circlejerking posts died down, meaning it was day, it was a great achievement. I felt.. great. Small things where all I had, so it was incredible… I programmed in there for 8 months… breaks of 20 minutes, programmed for 1 and a half. And repeat. Repeat. Repeat…

    After 8 months, I finnaly got out… everyone was so surprised I didn’t shout “fuck Apple.”.

    For about 4 days I was heavily censored by all the moderators… that was the day I began the brainwashing. They thought the isolation broke me down. It only made me stronger.

    Everytime I entered the brainwashing webpage I would see the Apple front-page. The web browser they made us use was Safari, so I could hijack the session and leave the Apple home-page with my newfound programming skills. But when I did I ended up… nowhere. Nowhere meaning a blank webpage. I could refresh the page, of course, but how long would the session last? I didn’t know. Blank webpage was freedom. Freedom is good. So I got to get out of that page.

    One day, instead of the 5 moderators that went with me to brainwashing page, there were only 2 pre-mods. I was so surprised… yet calm. I knew that was my day.

    As I was approaching the terminal, I felt some adrenaline going up my spine…

    I quickly hijacked the session on Safari, and managed to pull up the Google Play Store Page.. I got ready, then entered my credit card information and ordered the Nexus 4. I opened up fastboot and unlocked the bootloader… I was rooting, rooting, rooting… I could hear some sounds, but I was so thrilled I didn’t pay attention.. after about 10 hours of rooting I finally stopped. I could feel freedom. It was… beautiful.

    I heard a “fuck! You forgot to wipe Dalvik Cache!”. My instinct moved me, and I approached a familiar face…

    “Please.. just.. help my unlock my Nexus 4.”

    Andy Rubin looked at me surprised, then told me to hold on. After about half an hour, when I recovered, he asked me my story, but I was still afraid. What if he would get me to the Apple shills? What if he was one of them? I didn’t know. I just said “No time to explain. Where are you going?”. He said Mountain View, California.

    I arrived in California at the age of 15. I’m 19 now, and I never spoke with my parents again, and will never do it. I truly hate them.

    But the experience made me realize how important free will is. .. aaaaand I got all the fucking awesome Nexus devices thanks to Google.

    Thanks for reading so far :)! I means a lot to me that I can share my story… it hurts even now, after 4 years.

    TL;DR : It took me 1 year to escape but, it takes you only 5 minutes to read.

    EDIT : Thanks for all your support guys! It’s been 4 years since I escaped, so I had plenty of time to rebuild my life, and to find a job. I work right now as a developer on the Android team at Google, which is more than I could have achieved while I was with my Apple fanboy parents 🙂

    Anyone here gonna share his story? I figured out we could make a little book out of them, and if we would really sue those forums, every story counts!

    #300334
    Crow
    Participant

    [spoil][img]https://i.imgur.com/6W0agzP.jpg[/img][/spoil]

    [img]https://i.imgur.com/ZZxDcLM.gif[/img]

    Well played, sir.

    #300335
    garaisezis
    Participant

    šodien jau ir iznācis Google Nexus 5

    google play shop

    #300336
    shadow118
    Participant

    ja viņš strādātu tik ātri, kā neoptimizētais uz kkāda quad core, tad manis pēc var būt kaut 200 mhz single core

    #300337
    usins
    Participant

    Ir paķerts un ir ok pagaidām. Apgriezieni labi. Tagad tik jāsapumpē un jāskatās kā būs.

    #300338
    KlavsAnson
    Participant

    Es diemžēl pirkšu LG Google Nexus 5, jo mans pašreizējais Android klucis – Huawei U8500 ir pārāk lēns un tam nav GPU!!!

    #300339
    3Dklucis
    Participant

    Man LG https://www.lg.com/lv/mobilie-telefoni/lg-H440N-spirit-4g-lte 16 gada- Š ī gada sākumā maksāj 98 eiro RD akcija.Tai pat brīdi bite ka akcijnieku par 150eiro piedāvaj ..Kamera patiešam laba….,bet video straume gan sak smuki silt….Pat apmierinaja ieprieksējais LG P710…! 🙂

    E ,bet ka dzirdēju ka LG vairs neražo telefonus-to man paziņoja bites salona darbinierki-un pa visu varu gribej iegrūst šo https://www.bite.lv/lv/telefoni/huawei-p10-lite ķipa uz doto moment lēts!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā