Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Testi › Tests: Nokia N900
Dizains un ērtums
Nokia N900 ir diezgan paprāvs savās formās (110.9 x 59.8 x 18mm) – biezākajā vietā (kameras apvidus) sasniedz pat 19,55mm. Pat ja pret izmēriem nebūtu nekādu pretenziju, tomēr kabatā tas liks sevi manīt. Domāju, ka arī kaklā tādu nebūs vēlme karināt (181g). Tiem, kuri nēsā somiņā – gabarītu problēmas neizjutīs.
Izstrādātāji ir parūpējušies par pilnu, izbīdāmu QWERTY klaviatūru, lai lietotājam būtu viegli rakstīt. Kā pats izjutu – tik ērti nemaz nav. Ar vienu roku parakstīt dēļ svara balansa ir neiespējami. Kaut vai uzrakstot ciparus ir jāspiež speciāls taustiņš, kas sarežģī un padara darbu ar klaviatūru aizvien neērtāku.
Š īm nepilnībām tiek piedāvāts labs risinājums – liels skārienjūtīgais ekrāns (ar 800 x 480 px izšķirtspēju). Patiesībā šo veidu izmantoju arī pats, bet klaviatūru tikai tad, ja vajadzēja uzrakstīt ko garāku.
Priecē, ka ir integrēts irbulītis skārienjūtīgajam ekrānam un lielākiem darbiem to izmantot tomēr ir ērtāk, bet īsākas ikdienas darbības (pazvanīt, palaist kādu programmu vai uzsist īsu SMS) var veikt bez irbulīša (ar pirkstu).
Aizmugures vāciņā ir iestrādāta paceļama “kājiņa†(skat.att. zemāk)
[img]
N900 – telefons vai tomēr dators?
Lai cik tas sarkastiski izklausās – šis jautājums ienāca prātā jau pirmajās darba minūtēs. Pat oficiāli Maemo mājas lapā tas tiek nosaukts par mobilo kompjūteru.
Kas par to liek aizdomāties?
Jau ieslēdzot telefonu to var vizuāli pamanīt, jo ielādes sistēma grafiski attēlo ielādi (boot)
Kas tad tā ir pa sistēmu? Tā ir jaunā MaemoDebian
Pirmais ko pamanīju ir 4 desktopi, kuri katrs ir modificējami ar savām ikonām, darbvirsmas bildi (desktop background)
Tā kā Maemo ir daudzuzdevumu sistēma, tad varam palaist vairākas programmas vienlaicīgi (attēlu skatīt zemāk). Ar tām var operēt līdzīgi kā datorā. Ja vēlamies pārslēgties starp programmām, tad programmas logs samazinās un eleganti paliek uz desktopa rindā ar citām palaistām programmām. Intereses pēc gribēju noskaidrot – cik tad programmas ļaus vienlaicīgi palaist. Sāku spiest uz visām pēc kārtas. Sākumā tās ierindojās pa 3 rindā, tad uzita nākamo rindu un samazināja pakāpeniski programmas loga izmēru līdz ierindojās 16 programmas ekrānā. Ko nu? Vairāk gan nevar? Nē, var! Palaižas aizvien jaunas, bet nu man apnika. Samazināties gan vairs nesamazinājās, bet nākas skrullēt programmu logus pa desktopu uz augšu un leju (nevajag aizmirst, ka palaistās programmas nepārtrauc savu darbu – turpina skanēt radio, hronometrs skaitīt sekundes, līmeņrādis rādīt telefona novietojumu grādos un viss pārējais to, ko viņām būtu jādara.
[img]
Nemaz neteiktu, ka sistēma būtu kļuvusi “bremzīgaâ€, protams, var just, ka kļuvusi mazliet lēnāka, bet izskatās, ka šis aparāts ar visu tīri labi tiek galā. Tajā laikā, kad biju palaidis n-tās programmas, man pazvanīja – saruna noritēja veiksmīgi bez nekādas aizķeršanās. Kad izdomāju palaist vēl papildus video klipu, tad gan ienākošais zvans iebremzēja, bet saruna netika traucēta un noritēja veiksmīgi. Secinājumus varat izdarīt paši.
Programmu instalācija norit vienkārši:
[img]
Ieejam programmu pārvaldē (Application Manager)(uninstall)(download)(update)
[img]
Izvēlamies lejuplādēt un ekrānā atveras viss smuki sadalīts pa kategorijām, kur zem attiecīgas sadaļas ir atbilstoša programmatūra: All, Network, Desktop, Development, Education, Games, Graphics, Location & navigator, Multimedia, Office, Science, System, Utilities, Other.
[img]
Izvēlamies sev vajadzigo programmu no attiecīgās kategorijas un ejam tālāk.
[img]
Ieķeksējam lodziņā, ka piekrītam instalācijai, un ejam tālāk ar “continueâ€.
[img]
Apskatamies kopsavilkumu, sīkāku aprakstu un, ja viss apmierina, tad spiežam “installing†un programma tiek uzinstalēta.
Kā jau linux sistēmai, tad to iedomāties bez konsoles ir pagrūti. Lai gan visas darbības un telefona uzstādījumus varam veikt grafiski tāpat kā citiem telefoniem – tomēr “urķiem†un profesionāļiem ir pieejama arī konsole(attēlu skatīt zemāk), lai šo iekārtu padarītu aizvien daudzfunkcionālāku un pielāgoto savām specifiskajām vajadzībām.
[img]
Kas tad lācītim vēderā?
Š o verķīti darbina ARMCortex – A8OMAP 3430PowerVR SGXOpenGL ES 2.0
Atmiņa šim telefonam nav neko maza: izdalīta 256 MB operatīvā atmiņa (SDRAMswapeMMCMicro SD
Interesants fakts, ka iebūvētā Maemo interneta pārlūka izstrādē ir piedalījusies mozilla un iekļauts Adobe FlashOpera Mobile
Pēc noklusējuma telefons atskaņo šādus multimediju formātus:
Attēli
Audio
Video
Navigācijai ir iebūvēts A-GPSOVI Maps
Ja konkrētām darbībām vajag lielāku ekrānu par telefonā pieejamo, tad varam pieslēgt pie TV, ko nodrošina TV izeja. Modelis atbalsta gan PALNTSCCA-75U
Bluetooth profili
UpnP atbalsts
Tiem, kuriem internets ir dzīves nepieciešamība, var priecāties arī par WLAN (wi-fi)
Vēl no tīkla savienojumiem atbalsta: GPRS, EDGE, WCDMA, HSPA un Bluetooth.
Fotogafēšana un filmēšana
Par optiku šajā telefonā arī nav aizmirsts – foto kvalitāti mums nodrošina pasaulē pazīstamais brends – Carl Zeiss
Pievienoju apskatam arī pāris foto uzņēmumus:
[img]
Nesamazināts attēls ir pieejams šeit:
[img]
Nesamazināts attēls ir pieejams šeit:
Ja vēlamies uzņemt ne tikai bildes, bet arī video, tad tas arī nebūs neiespējami. Filmēt video varam ar 848 x 480 px izšķirtspēju pie 25 kadriem sekundē. Kamera ieraksta uzņemto video MPEG-4H.263
Secinājumi
Nenoliedzami telefons ir daudzfunkcionāls un to var uzskatīt par kabatas datoriņu. Patiesībā, ja šo iekārtu uzskata par telefonu, tad mīnusus varētu atrast vairāk nekā tad, ja to uztveram kā datoriņu ar telefona funkciju, jo lielo iespēju gūzmā dažreiz pazūd vienkāršums un ērtums. Tiem, kuriem nepatīk Symbian, var droši izvēlēties šo modeli, jo tas sniedz jaunas iespējas ar pavisam jaunu sistēmu – Maemo.
Cena N900 ir augsta, bet pieņemama – uz doto brīdi Latvijas interneta tirgū maksa ap 330 Ls (cena ņemta no salidzini.lv
Viena lieta gan man ļoti nepatika – tas ir baterijas darbības laiks, kurš ir salīdzinoši īss. Ja es ar citiem testa telefoniem varēju nostaigāt vairākas dienas, tad šis par sevi lika manīt, knapi spēja izvilkt divas dienas un otrās dienas vakarā jau mēdza atslēgties. Tā kā pavisam nopietni šo telefonu saimniekiem būs jāmeklē šai problēmai risinājums – rezerves baterija vai lādētājs kabatā.
Papildus parametrus varat aplūkot šeit: Nokia.lv – Nokia.lv – N900
Notepad.lv pateicas Hill & Knowlton par iespēju notestēt šo telefonu.
Bildēm gan varēji pievienot linku uz pilno izmēru.
Te kaut kāds fufelis.. un ekrānšāviņi nez kāpēc taisīti ar citu telefonu.
Sviesc ne apskats.
[img]
Citu telefonu?
// Nu es jau biju domājis attiecīgi par telefoniem :>
kuuminsh
2) Kāds nu man ir pieejams fotoaparāts (nevis bildēts ar citu tel) – ar tādu arī bildēju ekrānšāviņus.
3) Un vai katrā portālā pie N900 apskata dosi norādes uz EOZ forumu?:)
2) Lai taisītu ekrānšāviņus NAV VAJADZĪGS fotoaparāts!!!
LOL.
Uzjautrina cilvēki kuri liek forumos fotografētus “ekrānšāviņus”.
Labi ka ar roku pēc atmiņas nezīmēji :>
3) dodu tev norādi lai ir kur pasmelties iedvesmu un pamācīties.
lol
Mācās taisīt apskatus nevis pukst..
Ja Tevi neapmierina mani veidotie apskati, tad esi laipni aicināts tos ignorēt. Veidoju tos priekš cilvēkiem, kuriem tas ir vajadzīgs.
Tā kā tēma smagi velk uz apzinātu konflikta veicināšanu, tad ceru, ka tālākais fleims tiks izbeigts, savādāk būšu spiests pieņemt attiecīgus mērus.
Preses relīzes