Tests: Panasonic SC-PMX5 – ballīte neizejot no mājas

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Panasonic SC-PMX5 – ballīte neizejot no mājas

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157562
    shady
    Participant

    Datora nozīme mūsu dzīvē ar katru dienu tikai pieaug, un tie pamazām no mūsu ikdienas izstumj laukā aizvien vairāk dažādu iekārtu, piemēram, radio, TV, video maģus, un, protams, arī skaņu iekārtas. Tomēr universālā mašīnā ne vienmēr apmierina visu cilvēku vajadzības. Protams, mēs varam datorā ievietot kvalitatīvu skaņas karti, pieslēgt labu pastiprinātāju un pievienot atbilstošas skandas. Bet šāds risinājums nebūs gana labs visur, tieši tamdēļ vēl nav izmirušas audio sistēmas, kuru darbībai nav nepieciešams dators. Arī es esmu labas skaņas cienītājs, un tādēļ šodien parunāsim par Panasonic audio mikro-sistēmu, jeb modeli: SC-PMX5.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_kopbilde_4.jpg[/img]

    Dizains”>[/color]

    Panasonic šoreiz nelika vilties, un iepriecināja gan ar gaumīgu dizainu, kas labi iederēsies birojā vai mājās, gan arī ar kvalitāti. Lai arī audiosistēmas “konstrukcijā” ir arī koka detaļas, tomēr korpuss nav darināts ar rokām un nav dizainiski apstrādāts, jo tad tāds korpuss izmaksātu dārgāk par pašu aparātu. Toties Panasonic patīkami pārsteidz ar klasisku sajaukumu – melns/sudrabots, bet pats galvenais – tam ir metāliska apdare (alumīnijs ar sīkplaisu apdari), kas vien liecina par savu kvalitāti. Tiesa, gan redze, gan tauste apstiprina, ka šī iekārta nav no sērijas – “lētucis”.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_pats_aparats_1.jpg[/img]

    Toties skandas jeb tautā saucamās “tumbas” ir atdalāmas no paša aparāta un ir ietērptas kokā, un man patika, ka mūsdienīgām tehnoloģijām vēl joprojām tiek izmantoti dabas materiāli. Vispār diezgan interesanti, kad vienā ierīcē tiek miksēts metāliskais tēls ar sendienās iecienīto – koku – izskatās tiešām glīti. Nevar arī neminēt, ka skandas ir ar aizsegu (rāmis ar drēbes apvalku). Toties, ja nepatīk šāds dizaina mikslis, tad ir iespēja priekšējo paneli jeb aizsegu noņemt nost – atstājot redzamus skaļruņus (tam ir arī savs valdzinājums).

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_tumbas_1.jpg[/img]

    Savienojumi”>[/color]

    Kad pirkumam esam atraduši atbilstošu vietu savā interjerā, tad seko nākamais solis – pareizi to saslēgt. Man tas problēmas nesagādāja, bet daiļajam dzimumam un bērniem tas izraisīja mazu neizpratni, ka komplektācijā ir vadi, kuriem nevienā galā nav konektori jeb uzgaļi. Jā, tieši tā, vecā labā metode – vads (sudraba un vara stieples) pie katras tumbas un audio sistēmas aizmugures ir jāpievieno manuāli un jāpievelk ar savienotāju. It kā jau nekas sarežģīts un visai saprotams savienojums, bet pieņemu, ka cilvēks, kurš pieradis pie mūsdienīgiem risinājumiem, var arī mazliet apjukt.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_savienojumi1_1.jpg[/img]

    Audio sistēmas aizmugurē ir arī RCA (AUX) ligzdas jeb tautā dēvētās – “tulpītes”, kuras paredzētas audio ieejai.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_savienojumi2_1.jpg[/img]

    (Detalizētāks attēls ir apskatāms šeit:)

    Skaņas kvalitāte”>[/color]

    Pats ilgus gadus biju vecmodīgo skandu cienītājs, tas ir, mūziku baudīju uz vecajām labajām deviņdesmitniecēm, jeb S-90, kuru kvalitāti atzinīgi novērtēs daudzi. Tomēr nācās no tā atteikties un vietas taupības nolūkā iegādājos citas firmas audio sistēmu, ko drīzāk var ierindot “lētuču” kategorijā. Skaņas kvalitātes un skaļruņu iespēju starpība bija acīm redzama (par nožēlu – arī dzirdama). Neesmu mūzikas fans un tāpēc ir pagrūti detalizēti noraksturot skanējumu, bet biju pozitīvi pārsteigts. Skan labi un neticās, ka mikro audio sistēma ar tāda izmēra tumbiņām var sniegt labu skanējumu bez, man dzirdamiem, kropļojumiem tādā skaļumā, lai arī kaimiņš atpazītu ne tikai melodiju, bet arī vārdus. Pa dienu atļāvos izbaudīt sev iecienītu mūziku, lai mani netraucē ne kaimiņi, ne mājinieki – jā, man patīk klausīties skaļi un ar basiem. Tik tiešām labi – sapratu, ka it nemaz nav vajadzības turēt mājās masīvas skandas ar lielu radiotehnikas pastiprinātāju. Š ī mikro sistēma ir vairāk kā laba mājas un biroja apstākļiem, lai izbaudītu pats vai sarīkotu ballīti pie sevis. Saprotami, ka mēs nenoniecinām profesionālo audio tehniku ar masīviem pastiprinātājiem un skandām, bet mājās neko vairāk par šo arī nevajag.

    Zemo frekvenču skanējumu, ko tautā dēvē par basiem ir regulējams no -4 līdz +4 līmenim. Tieši tāpat arī augstās frekvences tiek regulētas no -4 līdz +4 pozīcijai. Ir paredzēts arī “Surround” režīms.

    Ekstras un iespējas”>[/color]

    Laikam kā pirmā ekstra ir jānorāda iebūvētā pieslēgvieta iPod un iPhone. Tieši tā, uzliekam savu ābolaparātiņu tai paredzētajā vietā, dok-stacijā, un klausāmies mūziku. Tā kā man pašam nav ne iPod, ne iPhone, tad notestēt tā darbību nevarēju, bet pieņemu, ka viss strādā kā nākas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_dokstacija1_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_dostacija2_1.jpg[/img]

    Otra ekstra ir mūsu komfortam, protams, tā ir tālvadības pults. Kā tad bez tās? Patīkami, ka tā ir diezgan funkcionāla un neaprobežojas ar dažām podziņām. Praktiski pogas ir vairāk nekā vajag – varam kontrolēt visu, ko ar šo aparātu var darīt. Pults nav liela, bet vizuāli ne ar ko neizceļas, prasās pat mazliet kāda dizaina odziņa.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_pults_1.jpg[/img]

    Nākamā lieta ir ekrāns, kas īstenībā nav uzskatāms par ekstru – tā mūsdienās ir pašsaprotama lieta, lai var komfortabli navigēt pa audio mikrosistēmas iespējām un saprast, kāda dziesma skan konkrētajā brīdī, kāds albums, nolasīt ID3 tagu, kāds ir skaļuma līmenis utt. Vienīgi patīkami, ka ekrāns nav miniatūrs, tas ir 10 x 2,5cm cm liels, un nav jāmežģī acis laukā skatoties adatas acī.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_ekrans_2.jpg[/img]

    USB porta nodrošinājums mūsdienās ir tikpat saprotams kā ekrāns, drīzāk tā neesamība būtu trekns mīnuss iekārtai, jo sen ir pagājuši tie laiki, kad populārākais audio failu uzglabāšanas iekārta ir CD disks. Arī es pats neatceros, kad pēdējo reizi būtu klausījies CD, parasti tiek izmantotas USB zibatmiņas vai ārējie datu masīvi.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_usb_2.jpg[/img]

    Nolēmu paeksperimentēt ar bezzudumu skaņas formātiem un salīdzināt skanējumu ar ierasto mp3 – interesanti, vai var just atšķirību uz šādas mantiņas? Varat savus prātus nemocīt, tas ir pilnīgi lieki. Panasonic audio mikro sistēma SC-PMX5 vienkārši neatpazīs šādus formātus. Pamēģināju atskaņot FLAC, ACC, OGG, WAV un WMA – neko no šī neatpazina. Līdz ar to ir jārēķinās, ka aparāts atskaņo tikai MP3 failus. Īstenībā bēdīgi, jo mūzika parasti ir salasīta dažādos formātos un nespeciālistam šāda formātu pārkonvertācija var sagādāt lielu neizpratni un galvassāpes.

    Starp citu, runājot par CD atskaņotāju – arī tas nav ar pilnu mūsdienīgu atbalstu. Tas spēj atskaņot tikai CD-R/RW diskus ar CD-DA un mp3 formātu. Kad iekārta bija pie manis, neiedomājos izmēģināt ielikt DVD diskus, bet spriežot pēc specifikācijas datiem – tas netiek atbalstīts. Īstenībā diezgan absurda situācija pie mūsdienu iespējām. Vai tad vēl kāds pērk 700MB matricas? Un par Blu-Ray pat nepieminēšu…

    Un ja jau sākām kritizēt, tad ir ierobežots limits līdz 999 mp3 dziesmām un 255 albumiem uz CD atskaņotāju. Ok, parastajā CD arī vairāk nevajag, bet kāpēc tiek ierobežota USB pieslēgvieta uz 2500 dziesmām, 255 albumiem un vienā albumā ne vairāk par 999 mp3 dziesmām? Nu kam tas vajadzīgs? Pie tam USB portam iekārtu jāpievieno bez jebkāda pagarinātāja. Un es pat nezinu, kas ir sliktāk – dziesmu limits vai NTFS failsistēmas atbalsta trūkums? Jā, tieši tā – Panasonic SC-PMX5 atbalsta tikai FAT failsistēmu.

    Un vai es minēju, ka dažos apstākļos netiek atbalstītas USB iekārtas ar lielāku datu apjomu par 32GB?

    Radio. Un kāpēc gan ne? Radio ir vajadzīgs un iegansts, ka radio var klausīties arī uz maza čerkstoša “štruntika”, ir galīgi garām, jo kādēļ mocīt ausis? Aparāta aizmugurē ir divas pieslēgvietas, kuras paredzētas AM un FM antenai.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_antenas_pieslegvietas_1.jpg[/img]

    Kā arī patīkami, ka nav jāmeklē visādi vadiņi, kurus pieslēgt antenas vietā, jo komplektācijā ir iekļauta maza antena. Jāpiebilst, ka tā gan nav stabila un vēlams to kaut kur piestiprināt vai pašam izveidot smaguma centru antenas apakšā.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_antena_screen_1.png[/img]

    Radio kvalitāte ir kā jau radio – atkarīgs no novietojamības, antenas un traucēkļiem. Ieprogrammējams līdz pat 30 FM stacijām.

    Tehniskā specifikācija”>[/color]

    RMS izejas jauda: 60W uz katru kanālu (3 Ohm), 1 KHz, 10% THD

    RMS stereo režīmā: 120W

    Radio: 30 FM stacijas / 15 AM stacijas

    FM frekvences diapazons: 87,50 – 108,00 MHz

    USB standarts: 2.0

    USB atbalstītie audio formāti: mp3

    USB atbalstītās failsistēmas: FAT 12/16/32

    Austiņas: 3,5 mm pieslēgvietas

    AUX izeja: RCA savienojums

    CD izmēri: 8 un 12 cm

    CD formāti: CD, CD-R/RW (CD-DA)

    Skaļruņi: 3 veidu katrā skandā: basu (14 cm ), pīkstulis (1,9 cm) un super pīkstulis (1,5 cm)

    Skaļruņu frekvences diapozons: 41 Hz – 43 Khz (-16 dB) / 48 Hz – 36 Khz (-10 dB)

    Skaļruņu pretestība: 3 Ohm

    Svars: 3 kg

    Izmēri: 210 x 120 x 266 mm

    Secinājums”>[/color]

    Bēdīgi, ka izstrādātāji neiet līdzi laikam un neieprogrammē aparātā arī citus populārus audio formātus. Mp3 nav vienīgais, kur nu vēl labākais… Ja man, piemēram, mājās ir mūzikas kolekcija, flac vai kādā citā formātā, tad es vienkārši to nevaru klausīties, un tagad visu pārkonvertēt vai veidot jaunu kolekciju būtu absurdi. Iegādājoties šādu aparātu, es drīzāk to pārdotu, nekā tērētu laiku uz formātu saderībām. Man šis aparāts atgādināja to, kādēļ piederu pie tiem cilvēkiem, kuri izvēlas datoru. Pārējās nesaderību sāpes un ierobežojumi jau tika aprakstīti augstāk – neatkārtošos.

    Bet neskatoties uz negācijām, man patika tā skanējums. Pilnībā apmierināja zemo frekvenču nodrošinājums, kas radīja tīri pieklājīgus basus. Es pat necerēju, ka no tik mazas iekārtas iegūšu tik labu rezultātu.

    Un, ja cilvēks klausās tikai mp3, Panasonic SC-PMX5 ir labs risinājums gan birojā, gan mājās, lai sarīkotu labu ballīti vai vienkārši ikdienā baudītu mūziku.

    Cena nav peļama, bet par ~ 150 Ls vēlējos mazāk saderības problēmas.

    Plusi / Mīnusi”>[/color]

    + Gaumīgs dizains

    + Metālisks korpuss

    + Noņemams panelis skandām

    + Laba skaņas kvalitāte, arī “basu” atskaņošana ir pietiekoši kvalitatīva

    + Speciāla dok-stacija Apples produkcijai

    + Radio, ieprogrammējamas stacijas

    + Funkcionāla pults

    + USB savienojums

    + Liels ekrāns

    – Netiek atbalstīts micro USB savienojums dok-stacijai

    – Nav nekādu bezvadu savienojumu iespējas

    – Atskaņo tikai mp3 failus

    – Neatbalsta NTFS

    – Dažādi ierobežojumi gan USB, gan CD

    #292839
    buldozers
    Participant

    150Ls par šo? Tur ir jābūt ļoti bagātam.

    #292840
    Anonīms
    Neaktīvs

    RMS 2x60W? Ko var dirst, atvainojos. Kastei aizmugurē pie tīkla štekera skaidri un gaiši uzrakstīts no tīkla patērētā kopējā jauda 40W, tā kā uz tumbiņu labi ja 10-15W sanāks.

    #292841
    samurajs
    Participant

    100% patērētāju krāpšana. Tas man atgādina savulaik tirgū nopērkamās “gongkongas” magnetolas, uz kurām lepni dižojās “1000 W PMPO”. Salīdzināšanai varam pieņemt zināšanai, ka tumbām S-90 RMS jauda ir tikai 35 W. Par kādiem 60 vai 120 W te vispār var būt runa? Ja rakstīts, ka ierīces kopējā patērētā jauda ir 40 W, tad teorētiski max iespējamā jauda 1 audio kanālā ir 10 W. Praksē pat tik daudz nebūs.

    Tālāk – frekvenču diapazons. Basi ir švaki – tieši tādi, kādi no mikrotumbiņām sagaidāmi. Bet kāda mārrutka pēc vajadzīgi 2 pīkstuļi un josla līdz 40 kHz? Ultraskaņa odu atbaidīšanai? Labi zināms, ka radio augšas ir līdz 15 kHz, bet mp3 – līdz 16 kHz.

    Ja šito mēslu ražotu Panasonix, un tas maksātu latus 50, es saprastu. Bet par tik cienījamu firmu man kauns viņu vietā…

    #292842
    shady
    Participant

    Lab, par tiem vatiem tur laikam ir nolažots, bet par basiem atļaušos iebilst. Ja es nebūtu dzirdējis, ko šitais verķītis spēj pavilkt, tad nedomājot piekristu iepriekš teiktajam. Bet skan labi, basi ir jūtami pietiekoši labi. Man tagad uz galda stāv cita audio sistēma un tā skan tā, kā izskatās – štruntīgi, nekādu basu. Ok, neesmu mūzikas eksperts, bet cik ir dzirdētas audio sistēmas pie paziņām, draugiem, utt – Panasonic iepriecina. Protams, ja kāds vēlas pirkt, iesaku vispirms paklausīties pašam, katram cilvēkam tomēr ir sava dzirde un vēlme (varbūt kāds ar frāzi “labi basi” saprot glāzītes lēkāšanu pa galdu, tad protams šāda mikro audio sistēma to fiziski nespēj paveikt). Vajag tak padomāt – ko un ar ko salīdziniet. Lielā hallē šādu verķi neliksi, bet istabā, vismaz mani, skanējums apmierina vairāk nekā vajadzība.

    #292843
    samurajs
    Participant

    Tie ir nepilnīgi basi; redzi, ka 48 Hz skaņai ir -10 dB līmenis. Tātad tā ir 3x novājināta. Var pieņemt, ka 0 dB līmenī būs sākot kaut kur ap 55 Hz – tā arī mehāniskās rezonanses frekvence. Un kas tagad sanāk? Itkā basi ir, bet kā tukšā mucā! Basģitārai vaļēja resnākā stīga laikam 42 Hz bija, tātad to vispār nedzirdēs.

    Lai normāli atskaņotu visus basus, zemākajai atskaņojamai frekvencei jābūt zem 40 Hz. Piem. S-90 tā ir 31,5 Hz.

    #292844
    Aldis
    Participant

    Man no radiocentriem tieši ir Panasonic, viens lielāks ar lkm 5 CD changeri, otrs mazāks. :] Skan abi labi. 🙂 Neesmu vīlies. Kalpo nu jau gadus 10… nešaubos ka šie jaunie ir vēl labāki.

    P.S. – par tiem W melo taga gandrīz visi kas tirgo audio tehniku parastajiem patērētājiem, tā nu ir. 🙂

    Tāpēc ja gribēsi pamatīgu bliezēju – ņemsi tam paredzētu pastiprinātaju un audio tehniku. 🙂

    #292845
    marciskt
    Participant

    man taadas aizdomas ka tie wati ko mineetais aparaats pateeree 220v tiiklaa ir attlaals sakars lai spriestu ka tieshaam nebuus tie 2x60w rms. pats esmu peetijis pastuuzim cik tad taalu rakstiitais no patiesiibas. ar testeri izmeeriju cik ara nak volti no izejas un tad tumbu (pateereetaaju virknee) ieguvu ampeeras cik ta pluust cauri. bija +- 40v un bija bik virs 2A no pastuuza izejas pilnaa klapee. sanaak 80w uz kanaalu. 160w kopaa. a pats pastuuzis no tiiklla barojaas max 100w

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā