Tests: Samsung 9.sērijas Ultrabook [NP900X3C] – neiespējami plāns

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Samsung 9.sērijas Ultrabook [NP900X3C] – neiespējami plāns

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157239
    shady
    Participant

    Esmu izmēģinājis daudzus datorus, bet no pārnēsājamās kategorijas piederošajiem eksemplāriem mana sirds pieder jaunajai sugai, kura ir “klonēta” salīdzinoši nesen,un tas ir, Ultrabook. Tie ir ērti, kompakti un pats galvenais – nav upurēta veiktspēja. Pēdējā gada laikā portāls Notepad.lv ir apskatījis Samsung (Samsung Ultrabook 5. sērija) un HP (HP Folio 13) Ultrabook klases pārstāvjus. Toreiz man ļoti iepatikās 5.sērijas Samsung pārstāvis, tāpēc šoreiz salīdzināšanai jums piedāvāju jaunāko un plānāko Samsung pārstāvi – 9.sērijas Ultrabook, jeb precīzāk, modeli NP900X3C.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_01_kopskats_1.jpg[/img]

    Dizains un ērtums”>[/color]

    Nenoliedzami šis ultra plānais dators nav salikts uz “tjap-ļap” – tam ir alumīnija korpuss, kas vien jau norāda uz kvalitātes zīmi un piesit savu stila nokrāsu. Kā vēl vienu bonusu var minēt tā krāsu – tā nav klasiski melna un ne sudrabota – zilganpelēkā nokrāsa padara to savādāku un vienlaikus praktisku, jo tumšais tonis ļoti labi nomaskē pirkstu nospiedumus un cita veida smērējumus. Š…emot vērā arī to, ka NP900X3C ir paredzēts biznesa cilvēku segmentam, tad lietišķiem cilvēkiem šāda nokrāsa varētu arī patikt labāk par izlecošajiem dizainiem, kas vairāk populāri jauniešu auditorijai un “uz āru vērstiem” cilvēkiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_02_vaks__puspaverts_1.jpg[/img]

    Nevar nemanīt tā plānumu, kas ir tikai 0,5 collas jeb 12,9 mm plāns. Tas ir pamanāms gan paņemot datoru rokās, gan turot klēpī, nemaz nerunājot par to, cik tas maz aizņem vietas portfelī. Ideāls rīks ne tikai biznesa cilvēkiem, bet arī studentiem un citiem, kuri spēj novērtēt šāda datora priekšrocības.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_03_planums_1.jpg[/img]

    Patīk, ka vāks veras vaļā bez ne kādiem knibuļiem un podziņām – vienkārši atver vai aizver. Toties vākam nav pilns atvērums, jo ekrānu uz 180 grādiem neatlocīsi. Man tas raizes nesagādāja, bet ir zināmas situācijas, kad var rasties diskomforts.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_04_vaka_atlocisanas_lenkis_1.jpg[/img]

    Sānos ir pēc maksimuma saspiests viss tā, lai prioritatīvi neietekmētu iekārtas plānumu. Pat tīkla vada portu nebija iespējams iemontēt, jo tas ir par biezu, tāpēc komplektā nāk līdzi speciāls adapteris (jocīgi jau sanāk, bet kompaktums prasa savu).

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_05_lan_adapteris_1.jpg[/img]

    Labajā sānā ir USB (2.0), VGA (dongle), mikrafona un austiņu savienojums un atmiņas karšu lasītās (4-in-1). Interesanti ir iebūvēts karšu lasītās, jo tas pat īsti nav sānā, bet gan apakšā:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_06_labais_sans_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_07_atminas_kartes_lasitajs_1.jpg[/img]

    Toties kreisajā pusē ir USB (3.0), lādēšanas ports, LAN (dongle) un micro HDMI savienojums:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_08_kreisa_puse_1.jpg[/img]

    Neskatoties uz kompakto savienojumu risinājumiem, klaviatūra nav cietusi pārmaiņas. Protams, tā ir bez “NumPad”, bet taustiņu lielums un atstarpe starp tiem ir normāla un netraucē ērti rakstīt, pat gluži pretēji – tie piedevām spiežas ļoti maigi un padara rakstīšanas darbus patīkamākus.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_09_klaviatura_1.jpg[/img]

    Vēlos uzslavēt klaviatūras apgaismojumu, jo šeit gaisma nāk no klaviatūras apakšas, nevis no ekrānā iemontētas lampiņas, kas, pēc manām domām, ir galvastiesu pārāks risinājums, jo tad tumsā esi atkarīgs no ekrāna atlocīšanas leņķa, kas nereti traucē. Š eit viss notiek perfekti, ir pat ar speciālajiem taustiņiem regulējami apgaismojum līmeņi:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_10_klaviaturas_apgaismojums_1.png[/img]

    Kā vēl viens bonuss ir multi-touch touchpads, kurš aprīkots ar inteliģento pieskārienu analīzi. Tas saprot dažādu pirkstu kombinācijas, kas atvieglo darbu bez peles. Diemžēl nav izdalīti atsevišķi spiežami taustiņi, bet tas problēmas nesagādāja. Arī tumsā to var saskatīt, jo apkārt ir gaismas līnija kura labi izceļ tā kontūru, un piedevām tas nesaplūst kopā ar konstrukciju, un uz tausti ir viegli sataustāms kur sākas un kur beidzas touchpads.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_11_touchpad_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_12_touchpad_pirkstu_kustibas_1.jpg[/img]

    Ekrāns”>[/color]

    Kā jau Ultrabook`iem pieklājas, tas ir apveltīts ar 13,3 collu lielu ekrānu, kas nodrošina 1600 x 900 px izšķirtspēju. Ekrāns ierindojas pie HD+ LED tipa un nodrošina 400 nitu (nit) lielu apgaismojumu, kā jau SuperBright pārstāvis. Tas ir vairāk nekā pietiekami un ikdienā uz pilnu klapi nemaz netiek izmantots, jo savādāk “svilina acis no pieres laukā”, toties ideāli ja ir jāstrādā pie loga vai brīvā dabā – saules gaismā ir labi redzams ekrāns, par ko arī rūpējas neatspīdošā ekrāna tehnoloģija.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_13_superbright_plus_hd_plus_1.jpg[/img]

    Tehniskie parametri”>[/color]

    Gabarīti: 313.8 x 218.5 x 12.9mm / 1.16 kg

    Ekrāns: 13,3 collas / 1600 x 900 px / LED-backlit / SuperBright 400nit / HD+

    Procesors: Intel Core i5 Processor 3317U / 1,7 GHz / 3MB L3 cache / 2 cores

    Operatīvā atmiņa: 4 GB / DDR3 / 1600 MHz (2 sloti)

    Video: Intel® HD Graphics 4000 / koplietota atmiņa

    ÄŒipsets: Intel HM75 / Intel Ivy Bridge

    Cietais disks (SSD): 128 GB / SanDisk SSD U100

    Galvenie savienojumi: Wi-Fi (a/b/g/n) / Bluetooth 4.0 / USB (2.0 / 3.0) / Micro HDMI / VGA (dongle)/ Widi / Mic / Headphone

    Atmiņas karšu lasītājs: SD / SDHC / SDXC / MMC

    Operētājsistēma: Windows 7 Professional / 64 bit

    Sīkāk informāciju par tehniskajiem parametriem var aplūkot oficiālajā mājas lapā: Samsung Ultrabook NP900X3C.

    Veiktspējas tests jeb benchmark“>[/color]

    Benchmarku mīļotājiem sagatavoju vairākus testus, lai var salīdzināt iegūtos rezultātus ar saviem vai palīdzētu izvēlēties sev optimālāko pirkumu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_14_windows_experience_index_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_151_passmark_score_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_152_passmark_summary_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_153_passmark_cpu_mark_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_154_passmark_2d_graphic_mark_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_155_passmark_3d_graphic_mark_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_156_passmark_memory_mark_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_157_passmark_disk_mark_1.png[/img]

    Kā redzam veiktspējas testā, tad rādītāji ir augsti, bet ne tie augstākie. Lai arī procesors ir iekļauts pie “High-End CPU” klases, tas tomēr atrodas spēcīgo procesoru apakšgalā Passmark benchmark testos. Salīdzinot ar jau testēto 5.sērijas Samsung Ultrabook, tad parametri katrā pozīcijā ir nedaudz augstāki, kas arī ir saprotami, jo dzelži ir labāki, bet ar lielu izrāvienu tie neizceļas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_16_cpu_passmark_benchmark_web_1.png[/img]

    Arī operatīvā atmiņa ne ar ko nepārsteidz, jo 4 GB ir mūsdienu norma, pie tam abi sloti ir aizņemti, kas nākotnē atmiņas palielināt gribētājiem var radīt liekas galvassāpes.

    Temperatūras tests”>[/color]

    Pārnēsājamajiem datoriem nereti ir problēmas ar gaisa cirkulāciju, kas izraisa dzelžu pārkaršanu, kas savukārt var novest pie sistēmas nestabilitātes un pat ļaunāk – datora mūža samazināšanos un atsevišķu komponentu sabojāšanos. Tik kompaktā iekārtā, kāda ir šī, rodas pamatotas bažas par gaisa ventilāciju. Apskatot datora apakšu, var pamanīt divas mazas gaisa atveres un divas gaisa atveres datora aizmugurē. Spriežot pēc tā, ka darbības laikā dators nesakarsa, ko fiziski noteicu pēc taustes, mazliet nomierināja. Tomēr veicu arī “stresa testu”, lai pārliecinātos par situāciju, ko saka temperatūras devēji. Rezultātā ieguvu tīri apmierinošu iznākumu-temperatūras “stresa” situācijā bija normas robežās.

    Š eit piedāvāju “stress testa”rezultātus:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_17_aida64_strestest_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_18_apaksa_1.jpg[/img]

    Akumulatora tests”>[/color]

    Akumulatora darbības laiks nepārsteidza, jo 4 stundas (ofisa darba režīmā) nav nekas daudz. Pie tam jau minētais 5.sērijas pārstāvis spēja izturēt pat 5 stundas. Kad iekārtu ņēmu uz testu, cerēju uz līdzvērtīgu vai pat labāku akumulatora darbības laiku, bet neko darīt, vismaz tehniskie parametri ir augstāki.

    Secinājums”>[/color]

    Datora plānums / kompaktums tik tiešam pārsteidz. Parādīju šo datoriņu vairākiem kolēģiem un paziņām, daudziem tas piesaistīja uzmanību acumirklī un arī viņi novērtēja tā kompaktumu. To ir ideāli ielikt darba portfelī un tas neaizņem vietas vairāk kā lielformāta klade. Uz galda, protams, tā priekšrocību neizjūt, bet tie, kuri nēsā tos līdzi un strādā dažādos apstākļos, nenoliedzami novērtēs šī Ultrabook priekšrocības.

    Veiktspēja atbilst mūsdienu prasībām un tā lietotājam nesagādās problēmas izmantot datoriņu arī izklaidei.

    Pats dators ir diezgan kluss, bet neskatoties uz to, tam ir iebūvēts vēl speciāls klusuma režīms – īpaši dzirdīgām ausīm. Tomēr neiesaku to bez vajadzības lietot, jo tas tomēr, savā ziņā, apdraud iespēju pārkarst. Parastajā režīmā ar temperatūru nav problēmas – gan pēc taustes, gan mērot ar speciālām programmām.

    Cena nav no zemajām – Latvijas interneta tirgū tas maksā robežas ap 800 – 900 Ls (cena datēta ar 2012.gada oktobri), bet par kvalitāti un kompaktumu nākas piemaksāt, jo, pēc skata vien, var redzēt, ka šeit nav runa par “lēto” modeli.

    Plusi / Mīnusi”>[/color]

    + Kompakts

    + Mūsdienām atbilstoši parametri

    + Dizainiski pārdomāts

    + Metāliska apdare

    + Nav problēmas ar pārkaršanu (gan normālā režīmā, gan stresa apstākļos)

    + Akumulatora darbības laiks ir ap 4 stundām (ofisa darba režīmā)

    + Kluss, ir pieejams arī īpaši klusais režīms

    + Ērta klaviatūra

    + Klaviatūras apgaismojums

    – Aizņemti abi atmiņas sloti

    – Tikai 2 USB porti

    – Augsta cena

    #290763
    samurajs
    Participant

    Diemžēl, lai arī ultrabuki ir cik labi un simpātiski, tos drīz vien piemeklēs dinozauru liktenis. Vienkārši tie ir nenormāli dārgi, tāpēc zudusi pircēju interese. iSupply eksperti jau nokoriģējuši ultrabuku tirgus prognozes nākamam gadam.

    https://blog.laptopmag.com/ihs-isuppli-cuts-2012-ultrabook-sales-estimates-in-half

    #290764
    Nettwerk
    Participant

    Lai piedod visi Samsung lietotāji, bet nu nepatīk man viņi. Ne vizuāli ne lietošanas ziņā. Es esmu un palieku pie Thinkpad sērijas laptopiem. Lai arī viņi izskatās vecmodīgi kā no 80 gadiem, bet man viņi liekas pievilcīgāki un tehniski kvalitatīvāki. Kas zin varbūt reiz es arī iegādāšos ultrabook, bet neredzu tagad nepieciešamību. Veco modeli T61 lieto man draudzene, pats lietoju Thinkpad SL510. Un Shady, lai arī gribētos lai ir skaisti un izceltos prece netaisi galdiem utml blur effektu. Nesmuki izskatās.

    #290765
    BERILS
    Participant

    T61 . darbā izmantoju. patīk.

    #290766
    shady
    Participant

    samurajs – Nedomāju, ka šobrīd ultrabook`i ir apdraudēti. Tiem, kas var atļauties, pirks, jo ir tā vērts.

    Nettwerk – Paldies par ieteikumu, bet dažreiz tas fons ir galīgi garām. Neesmu vēl piešāvis roku pie foto apstrādes, tāpēc ir noteikti kur “piekasīties”, bet gan ar laiku 🙂

    #290767
    akms47
    Participant

    Paldies par rakstu. Man patīka, cena gan nepatīk. 😀

    #290768
    nevertell
    Participant

    Š eidij, ko tu zini par datoriem ?

    Es piemēram zinu, ka cietais disks angliski ir hard disk drive. SSD, jebšu solid state drive latviski nebūs cietais disks, lai cik solīds viņš nebūtu. Skrīnšots no furmark proču benčiem ar nav diez ko izpalīdzīgs, jo tur dati ir subjektīvi. Ja tu paskatītos, pats redzētu ka daži pērnie processori ir “ātrāki” par mūsdienīgiem pročiem pie tām pašām frekvencēm.

    Un vispār, labais stils ir apkopot datus excelī un taisīt grafikus pašam, lai var salīdzināt datus starp jau apskatīties laptopiem. Savādāk te tāda vienpersoniska vienas mantas slavināšana sanāk.

    Kā arī, būdams linux entuziasts, vismaz cik var noprast, tu mani pārsteidz ar linux saistītu lietu neiekļaušanu nevienā no apskatiem. Savādāk kāda jēga man lasīt šo aprakstu, ja es varu atrast daudz detalizētāku un informatīvāku rakstu citur ? Vienīgais pluss ir dzimtā latvju valoda. Kas arī ir ne tikai dzimtā, bet arī arhaiska.

    Nekā personīga, vienkārši manas domas.

    #290769
    DMG
    Participant

    Jums derētu nedaudz attīstīties un sākt taisīt video apskatus nevis likt to visu lasīt un skatīties bildes. Es domāju šeit ir daudzi lietotāji, kas ienāk pēc darba vai skolas, lai vienkārši paskatītos, kas jauns ir noticies un lasīšana tad vairs nemaz nav patīkama, jo tas jau ir ticis darīts visu dienu. Tas protams tikai ieteikums ne šī raksta kritizēšana.

    #290770
    Chr1s
    Participant

    Kvaliatatīvs raksts!

    #290771
    shady
    Participant

    AKMS47 – Jā, šis datoriņš man arī patika, būt ar mieru sev tādu iegādāties, bet cena nav maza.

    —-

    nevertell – Tev nenoliedzami ir taisnība, ja vēlamies būt burta kalpi. “SSD” latviski tulko kā “cietvielu disks”, bet rakstot rakstu, kurš ir domāts plašām masām, nevis dažiem profesoriem un terminu apmāktiem ļaudīm, ir jālieto veselais saprāts, lai lasītājs mani saprastu. Eksistē sarunu valoda un valodā iesakņojušies vārdi, kurus cilvēki saprot. Tas, protams, no valodu kopēju viedokļa nav gluži labi, bet mans mērķis ir uzrunāt lasītāju. Pat blondīnes zin vai nojauš, kas ir “cietais disks” datoram, bet izlasot frāzes “cietvielu disks” vai tamlīdzīgus latviskojumus, tas tikai musinās ierindas patērētāju. Tieši tāpēc iekavās es norādu, ka tas ir SSD, lai tam, kam tas ir svarīgi, būtu skaidrs, par ko ir runa.

    Es izmantoju “Passmark” programmu veiktspējas merījumiem, cik man zināms, nekas nav ideāls. Vienmēr ir dzirdētas atsauksmes par jebkuru programmatūru – visiem ir savi plusi un mīnusi, kas ietver sevī neprecizitāti un ne vienmēr 100% objektivitāti. Bet es neatteikšos no tava ieteikuma par benchmark programmu.

    Ja portāls Notepad.lv būtu testējis 100 ultrabook`us, vai vismaz 20, tad noteikti es apkopotu rezultātu arī elektroniskajā tabulā, bet tā kā ir tikai 3 testi, piedevām – interesentiem vairākkārtīgi testā norādīju tiešus linkus uz šiem ultrabook testiem, neuzskatīju par vajadzību vēl papildus kaut ko apkopot.

    Ierīci apskatu tādu, kāda tā ir paredzēta pārdošanai, speciālas konfigurācijas un OS instalācijas netiek veiktas. Apskatot mobilo telefonu, es tak arī nelieku virsū “custom rom” un neapskatu ierīci no tāda aspekta. Bet piekrītu – centīšos pievērst uzmanību arī linux, iestartēsim kādu LiveCD / LiveUSB versiju un paskatīsimies, cik adekvāti tā izturas.

    Diemžēl nav iespējams uzrakstīt ideālu apskatu / testu jebkuram lasītājam, katrs cilvēks sagaida ko citu. Nevar arī apskatīt visu no A-Z, lai arī es cenšos rakstīt pēc iespējas detalizētāk, tomēr daudzi sūdzas, ka jau testi ir pa garu (slinkums lasīt visu), kur nu vēl apjomu palielināt. Tas ir tests ierindas lasītājam, nevis zinātniskais darbs.

    Kāpēc tev lasīt Notepad.lv, nevis ārzemju resursus, kurus uzskati par labākiem? To nu gan nemācēšu teikt, ārzemēs ir nesalīdzināmi lielāki projekti ar resursiem, kur apkašā ir arī naudas segums. Š obrīd varam droši teikt, ka Latvijā esam labā pozīcijā, bet iziet ārzemju tirgū – to gan pagaidām neesam spējīgi. Ko lai saka, nāc un pievienojies mūsu komandai, palīdzi pieteikt konkurenci pasaules vadošajiem portāliem un iemāci mums rakstīt nearhaiski 🙂

    —-

    DMG – Video apskati ir laba lieta, bet 5 minūtēs varēs pateikt ļoti maz informācijas (tiesa, būs cilvēki, kuriem ar to arī pietiks). Drīzāk varētu veidot paralēli tekstuālajam apskatam arī video apskatu, bet ir divas problēmas – tehniskais aprīkojums / vieta un cilvēku/laika resursi.

    —-

    Chr1s – Paldies.

    #290772
    Andron MacBeton
    Participant

    Baigais apskats 😀

    Pavirši iztulkots un piemuldēts teksts.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā