Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Testi › Tests: Samsung UE46F8000 – Vieds nenozīmē arī drošs
high-end
[img]
Iekārtas, kuras maksā paprāvu naudas summu tomēr prasa savu, un tās nevar tikt atstātas novārtā, tādēļ tām dizainiskais veidols ir jāpārdomā diezgan rūpīgi. Pēc maniem uzskatiem šādus Smart TV nepērk guļamistabām, bet drīzāk smuki iekārto viesistabā un saskaņo ar interjeru. Nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, ka 1000 un vairāk latu par TV netērēs cilvēks, kura ienākumi ir ap vai zem vidējā, kā arī mājas ir postpadomiskais interjers no sērijas “kas dzīves laikā savākts vai atdots, tas ir gana labs” (lai gan ir jau arī izņēmumi). Es saprotu, ka TV nav tā iekārta, kurai ir viegli izdomāt jaunus dizainus, lai ar tiem piesaistītu patērētāju uzmanību, bet šeit gribētu teikt – “labāk 10 reizes nomēri un tad griez”. Nē, nevienu sliktu vārdu par šī televizora dizainu teikt nevaru. Izskatās elegants, metāliski sudrabots korpuss, šauras korpusa maliņas ap ekrānu (var teikt, ka kādu 1 mm plāna metāliska stīpa ap visu ekrānu un kādi 5 mm melna plastmasa). Līdz ar to rāmi praktiski kā neredz.
[img]
Un laikam tieši TV kāja ir tā, kura jānovērtē kā kaut kas sensacionāls, jo ar tām var vairāk izpausties, kā arī pēc tām pat var atpazīt televizorus. Es jau neko nesaku, izskatās interesanti – kāja ir metāliska un veido kā pusapli no vienas TV malas līdz otrai jeb var teikt, ka tā ir ar lokveida konceptu. Bet, tieši šī kāja ir tā, kuru vajadzēja vēl 10 reizes nomērīt, un tad griezt. Jāsaka godīgi, ka tik nepārdomātu risinājumu redzu pirmo reizi…. Televizoru apgāzt (tieši uz priekšu) var ar vienu pirkstu bez nekādām problēmām. Man pat bail iedomāties, ko te var sastrādāt maza bērna pirkstiņi interesējoties par tikko iegādāto brīnumu, un kāda nelaime no tā var iznākt… lai man piedod Samsung, bet šāda TV iegādes iespēju es pārdomātu no un līdz, jo, ja to nav plānots stiprināt pie sienas, tad tas tiešām ir liels risks. Es pat sākumā nezināju ko darīt, jo gandrīz to pats apgāzu, un mājās arī ir bērni, bet tad, sirdsmieram, to nostiprināju smaguma balstu uzliekot uz kājas, lai nerastos nepatīkami starpgadījumi.
[img]
Kā dizaina elements kalpo arī Samsung pašreklāma jeb atpazīstamības simbols – logotips. Tas ir integrēts rāmī, zem TV ekrāna. Kad televizors ir izslēgts, tad tas ir gluži nemanāms, kā jebkurš preču logo, bet ieslēgtam aparātam tas izgaismojas (var atslēgt), tomēr izgaismojums nav uzkrītošs – tas netraucē skatīties ekrānā notiekošo.
[img]
Attēla kvalitāte ir teicama, attēls ir skaidrs un arī par balto / melno krāsu balansu nevar sūdzēties. Kā jau iepriekš teicu – 46 collu ekrāns būs ideāli piemērots viesistabai un arī mazākai istabai, kurā izbaudīt kino vakarus. Ekrāns nodrošina Full HD (1920 x 1080 px) izšķirtspēju un pieder pie Slim LEDUltra Clear PanelClear panel
[img]
Neko pārsteidzošu šajā sadaļā nepavēstīšu. Lai vai kā visur reklamētu Smart TV, tas tomēr evolucionē kā gliemezis, ja salīdzina, piemēram, ar mobilo tālruņu progresu. Tomēr ir arī daži patīkami jaunumi. Kā visbūtiskāko uzskatu, ka iebūvētajam interneta pārlūkam ir flashflash
[img]
Patīkami, ka televizors atbalsta arī klaviatūras un peles pieslēgšanu, lai nebūtu jāmokās ar TV pulti. Bez tam, jāuzsver, ka Samsung UE46F8000 modelis ne tikai atpazīst parasto USB savienojumu, bet atpazīst arī Bluetooth bezvadu savienojumu. Līdz ar to tas paver lielāku komforta līmeni, jo neesam “piesieti†TV ekrānam ar ierobežoto perifēriju iekārtu vadu garumu.
[img]
Būtu jocīgi, ja šādā TV nebūtu iespēja skatīt 3D saturu, tāpēc lieki pieminēt – protams, ir šāda iespēja. Komplektācijā līdzi nāk divas brilles 3D skatīšanai, kuras pieder pie “aktīvās†tehnoloģijas. Tāpēc nāksies tās ik pa laikam nomainīt bateriju (CR2025, 3V). Diemžēl tās ir tikai divas, un, ja ģimene ir lielāka, tad nāksies kādu iegādāties papildus. Starp citu tās der ne tikai šim TV modelim vien, tās var izmantot arī visiem 2011.–2013.gada D, E un F sērijas televizoriem. Konkrētāk, briļļu modelis ir SSG-5100GB
[img]
Vēl kā viedo iespēju var minēt komunikāciju ar TV. Samsung UE46F8000 atpazīst gan audio, gan žestu komandas. Tas nozīmē, ka varat mēģināt ar to sarunāties angļu valodā (var izvēlēties vēl citas valodas, bet diemžēl latviešu valoda nav to vidū), ja vien jums ir laba izruna, un vēl arī varat tam pamāt, ja vēlaties pārslēgt kanālu, noregulēt skaļumu un vēl šo to.
[img]
Ja runājam par ierastajiem viedajiem pakalpojumiem, kā piemēram, aplikāciju instalēšana, lietošana – tur nekas nav mainījies. Televizoram ir pieejama darba virsma jeb desktop
[img]
Otra darba virsma ir veltīta multimēdiju pārlūkošanai. Darba virsma tā arī saucas: “Foto, video un mūzikaâ€. Š eit var savienot ārējās iekārtas ar TV un aplūkot savu datu kolekciju.
[img]
Toties trešā darba virsma ir veltīta sociālajiem tīkliem un tā arī saucas: “Sociālie tīkliâ€.
[img]
Ērts un interesants šķita režīms, kurā var darbināt ne tikai kādu soc.tīkla aplikāciju vai skatīt to blakus pārraidē, bet tam ir ierīkota pastiprināta integrācija, lai palielinātu interesi un kļūtu vēl noderīgāka. Lai saprotamāk – tu sāc skatīties kādu populāru TV pārraidi, piemēram, Eirovīziju un blakus redzi sociālo kontu sasaisti, kuru vari modificēt pēc vēlamā taga. Tas ir, norādi, ka, piemēram, twitterī atlasās visi komentāri, kuri ir traktēti ar twitter hash
[img]
Domāju, ka nevienam nav šaubas par straujo tehnoloģijas progresu. Ar kādu prieku jūs pērkat dārgus viedtālruņus un cik ātri tie paliek par morāli novecojušiem hlamiem? Diemžēl, bet tā tas ir, kas šodien ir moderns, rīts jau ir viduvējība, bet parīt jau kauns kādam to rādīt. Ar televizoriem nav tik traki, jo vēl nekur nedabūsiet lielu Smart TV pa kādiem 50 Ls tikai tāpēc, ka tas ir dažus gadus vecs, bet problēma tomēr pastāv arī šajā lauciņā. Ne katrs ar vieglu roku var samaksāt n-tos simtus vai pat tūkstošus par TV, lai pēc dažiem gadiem rauktu kroku pierē un justu sirdī grūtumu par drauga jauno Smart modeli, kurš jau būs apveltīs ar jaunām funkcijām un iespējām. Tieši tāpēc man patīk Samsung ideja, kas jau realizēta ne tikai šajā modelī vien, tas ir Smart Evolutionupgrade
[img]
Visu, ko var vēlēties pieslēgt TV, var arī izdarīt vai nu pa tiešo, vai caur pārēju. Tā kā man mājās ir ierastais Lattelecom dekoders ar SCART – izmantoju pārēju. Visi savienojumi atrodas TV labajā pusē (aizmugurē, skatoties no priekšas). Ir 3 USB, 4 HDMI, LAN, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, DLNA, austiņas (3,5mm), AV, u.c. pieslēgvietas satelītam, antenai, kabelim un CI slots.
Sīkāk savienojumus var apskatīt samusng.lv mājas lapā: šeit
[img]
Ir divas pultis: kā jau ierasts, parastā un papildus komplektācijā ietilpst arī viedā pults. Parastā pults īpaši ne ar ko neatšķiras no citām – melns plastmasas korpuss, viegli nospiežami taustiņi un iznests viss vajadzīgais, lai varētu darboties ar TV ierastajā ritmā.
[img]
Toties tie cilvēki, kuri vēlas ar TV vairāk pasērfot pa viedo iespēju klāstu – dos priekšroku viedpultij (Smart Touch Control pults). Š ī pults ir metāliska paskata, un uz tās ir galvenās navigācijas pogas (kanālu pārslēgšana un skaļuma regulēšana), kā arī avota izvēle (source), balss vadība, darba virsmas izsaukšana u.c. Pa vidu pultij ir skārienjūtīgais laukums, tāds kā laptopiem, saucamais – touchpad
[img]
Pirms kāda laika brīnījos, ka nu gan laiki pienākuši – televizoros parādījušies divkodola procesori. Tad ko lai saka tagad? Š im Samung modelim, UE46F8000, ir 4 kodolu procesors (quadr-core). Jā, protams, par tā veiktspēju sūdzēties negribas, viss notiek šķietami ātrāk, bet tāpat tomēr ir jāuzgaida dažas sekundes kamēr startējas kādas aplikācijas, bet tas ir mazāk uzkrītoši kā senāk.
Skaidrs attēls, interesants dizains, apgādāts ar viedām iespējām, 3D, utt, utt. Ko gan vairāk var vēlēties? Var gan! Stabilu TV kāju! Un ieteiktu divas reizes padomāt, pirms izdariet izvēli, jo beigās var palikt pie sasistas siles, tas ir, pie nestrādājoša TV. Ar šo televizoru man saistās diezgan nepatīkams atgadījums jau no paša sākuma, jo man to uz testu atgādāja ar saplēstu ekrāna paneli. Tā noteikti nebija TV kājas vaina, jo izskatījās, ka esmu pirmais testētājs, tomēr nepatīkami. Tas tikai pierādīja neapgāžamo patiesību, ka, ja ir iespēja, tehnika jāpārbauda vēl pirms tā nonākusi tavā īpašumā, jo nekad nevar zināt kāda tā atnākusi no rūpnīcas, un ko tā piedzīvojusi savā garajā ceļā. Tā nu vēl nepatīkamāk jutos, kad saņēmu otru sūtījumu, jo apzinājos, ka dēļ dizaina upura varu atkal nonākt pie sasista TV – un tas mani nemaz neiepriecināja. Patiesi, pirmais SmartTV, kuru bez nožēlas atdevu atpakaļ, jo ar to ieguvu sirdsmieru. Tomēr atcerieties – vienmēr ir opcija šāda veida TV piestiprināt arī pie sienas, tad problēmām noteikti nevajadzētu būt.
Bet, kas attiecas uz pārējo – nav kur piesieties. Pat kameras integrācija ir pārdomāta un televizoram virsū nav jāstutē lieki dzelži. Vienkārši nospied uz kameru un tā izvirzās laukā – ērti, vienkārši un dizainiski saskaņoti.
[img]
[img]
Š ī jaunuma cena nav no tām mazākajām, un ne katrs to var atļauties. Dotajā brīdī Samsung UE46F8000 maksā ap 1 100 – 1 400 Ls (cena datēta ar 2013. gada maiju Latvijas interneta veikalos), tomēr viss jaunais arī atbilstoši maksā. Gribi runāties ar savu TV? Atver platāk maku.
Noslēdzot testu vēlos pateikt – man patīk Samsung viedtelevizori, jo tie šķiet salīdzinoši viedāki par saviem konkurentiem, kurus esmu testējis, bet esmu vīlies visos SmartTV kā tādos – pārāk mazs progress uz kopējā tehnoloģiju attīstības fona.
Willis
samurajs
Eem bet vienu nevaru saprast hi-end teļļāgs kas maksā paprāvu summu un komplektā nevar iedot tur nez.. 6 tās 3D brilles lai sanāk ‘ģimenei’…. saprotu pērc ‘budžeta klases’ tur pa 500LS teiksim kādu ‘3D’ lūramo ta iedod 1 vai labākajā gadījumā 2 brilles ta teikt ‘iztestēšanai’ un pārējās ģimenei pērc pats, bet tu iztērē vesalu bagātību par šo HIGH-END ierīci toties brilles tev ir tāpat japērk kā tu pirktu mid-end ierīci… Saprotu aktīvās brilles maksā daudz, bet šāds TV ar nemaksā maz un tāda lieta ka brillēm būtu janāk komplektā!
Pēc idejas jāgaida ‘bezbriļļu’ 3D tehnoloģiju kura gan jau ar sāks tuvākajā laikā parādīties.
ai vārdu sakot, man vienalga, man garšo cepta desa…
1. 3D – ja nav paraduma dirnēt pie TV, neko citu nedarot, pilnīgi nevajadzīga funkcija. Vismaz ar brillēm 100%.
2. Sociālie tīkli – ja kaut ko patiešām skatos
3. Mājas video, mūzikas un bilžu centrs – pat ļoti OK
4. Internets – priekš neta video OK; ja slinkums pakaļu uzraut augšā no dīvāna, var arī palasīt iemīļotos portālus.
5. Spēles – man vienaldzīgas, bet sīčiem noder. Tikai nevajag ļaut pārlieku aizrauties 🙂
6. Iespēja pieslēgt klavieri, peli – pat ļoti OK, it īpaši, ja var pilnībā nosegt pults funkcijas.
7. Aplikācijas – kādas, kāda velna pēc? No otras puses, paredzu arvien ciešāku mājas datora un TV saplūšanu; tas ir tikai loģiski, ņemot vērā, priekš kam 95% cilvēku vispār vajadzīgs dators.
8. Nekur neviena TV aprakstā neredzu kādu sev ļoti būtisku funkciju – “ekrāns ekrānā”. Vai tiešām tā būtu pašsaprotama lieta? Shady
9. (ne gluži par smart TV tēmu) – visa tā spriedelēšana par dizainu melnam četrstūrim ir ražotāja veikalings un tam vajadzētu pievērst pēc iespējas mazāk uzmanības. Mani savulaik uzjautrināja kādas cienījamas firmas auto reklāmas buklets, kur kā jaunā modeļa vienas no būtiskajām priekšrocībām bija – mazliet izmainīts pagrieziena atkārtotāja lampiņas ietveres dizains un jauna veida glāzes turētājs salonā.
Nelabojams
Par attēls – attēlā. Katrs apskats ir atkarīgs no apskatnieka, jo tas ir subjektīvs darbs. Man nekad mūža nav bijusi vajadzība izmantot šādu opciju, tāpēc nemaz tam nepievērsu uzmanību. Š is TV atbalsta šādu opciju, te screen no instrukcijas par ierobežojumiem: links uz attēlu
Tāpēc jau labi, ka ir komentāru iespēja – droši pasakiet pie jebkura apskata, kas interesē, lai, iespēju robežās, tam varētu pievērst uzmanību.
Shady
Ekrāns ekrānā ir ļoti noderīga funkcija 2 gadījumos un vecajam Samsungam (vēl CRT kaste) tika pastāvīgi lietota šādos gadījumos:
1) lai reklāmas laikā pārslēgtos uz kaut ko citu un tai pašā laikā nenogulētu reklāmas beigas,
2) lai varētu skatīties kaut ko būtisku un vienlaikus nepalaistu garām, teiksim, vārtu momentu hokeja spēlē.
Par pārējo pilnīgi piekrītu – cilvēki ir dažādi un vajadzības dažādas.