Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Testi › Tests: Sony Ericsson Arc – viedākais no viedajiem
[img]
Brīdī, kad man šo telefonu pasniedza, nodomāju: “Atkal trāpījies lielais klucis…”, jo tālrunim ir 4,2 collu ekrāns un tīri vizuāli tas izskatās diezgan masīvs. Bet, kad to paņēmu rokā, biju šokēts (nepārspīlēju – tik tiešām biju pārsteigts), jo pateicoties tā korpusa tehnoloģijai to ir neticami ērti turēt. Mēģināšu lasītājiem paskaidrot. Lai arī tālruņa priekša ir gluda kā spogulis, tomēr aizmugure ir ieliekta (no kā arī radies modeļa nosaukums – Arc). Piedevām tālrunis ir ļoti plāns, ja salīdzina ar citiem šīs kategorijas viedtelefoniem – tikai 8,7mm. Līdz ar to, šis tālrunis labi ieguļas rokā un ērti ar to strādāt – pat neizmantojot otru roku. Tā ir sen sena problēma, jo visi līdz šim testētie lielekrāna telefoni ir diezgan masīvi un sērfot internetā ar vienu roku ir diezgan neērti, toties SE Arc ieliek pamatīgu kliņķi saviem konkurentiem!
Izmantoju oficiālo attēlu, kur labāk vizualizēts šis ieliekums:
[img]
Tā kā tālruņa ekrāns ir tehnoloģisks jaunums mobilajiem telefoniem, tad vēlos mazliet sīkāk pastāstīt par to, jo izmērs nebūt nav vienīgais parametrs, kas ir svarīgs. Pirmām kārtām tiek izmantota Sony Bravia mobile tehnoloģija, kas liecina par Sony TV kvalitāti. Kamēr apkārt virmo Amoled, Super Amoled nosaukumi citu ražotāju tālruņos, tikmēr Sony Ericsson ir devis nosaukumu jaunam mobilā telefona ekrāna tipam – “Realityâ€. Ekrānam ir arī Multi Touch nodrošinājums, lai varētu darboties tāpat kā ar iPhone. Spilgtākas krāsas un lielāks kontrasts par 25% salīdzinājumā ar Xperia X10 ekrānu un zemāks enerģijas patēriņš, jo ir LED DBC (dinamiskais fona apgaismojums). Panākts, ka nav gaisa spraugas starp ekrānu un stiklu, kas mums, lietotājiem, paver lielāku komfortu saulainā laikā, jo ir mazāks atspīdums.
Vai šajā telefonā bez korpusa izstrādes un jauna ekrāna ir vēl kas īpašs? Es teikšu, ka jā, un viens no šī telefona bonusiem ir Android 2.3! Tā ir jaunākā Android versija, kura paver lietotājam aizvien pilnīgāku un iespējām bagātāku sistēmu.
[img]
Ir pieejamas 5 darba virsmas (desktops), kur vidējā (centra) ir kā galvenā, jo uz to nokļūst nospiežot sākuma pogu (home), bet pārējās četras (2 pa labi un 2 pa kreisi) darba virsmas var uztvert kā palīgus, kur izvietot sev vajadzīgās programmas. Tīri tehniski darba virsmas viena no otras ne ar ko neatšķiras un katra ir modificējama atsevišķi – var iznest gan programmas, gan logrīkus.
Patīk tas, ka programma, kuru iznes uz darbvirsmas no izvēlnes nepazūd – tā vienkārši nodublējas (jeb pareizāk sakot izveidojas saīsne – shortcut, kura ir pietiekoši kompakta un uz ekrāna neizņem daudz vietas). To izdarīt ir gaužām vienkārši – atliek tikai mazliet ilgāk paturēt pirkstu uz vajadzīgās programmas un tā iznesas uz darba virsmas. Tikpat viegli ir no tās atbrīvoties – ievelkam to miskastē.
[img]
Arī izvēlne ir pilnība modificējama un tur atrodošās programmas var sašķirot gan manuāli, gan pēc noteiktiem kritērijiem.
Ekrāna apakšā ir josla, kur iznesam primārās lietas. Princips ir līdzīgs – pa vidu ir centra poga (izvēlne), kuru nevar modificēt, bet abās pusēs vēl 2 iespējas, kuru personalizējam un piešķiram sev vajadzīgo (piemēram, telefona grāmata,žurnāls utt).
Tas arī vēl nav viss, Sony Ericsson ir uzskatījis, ka pamatpogas vajag kā fiziski nospiežamus taustiņus, tāpēc tālruņa apakšā ir vēl 3 galvenās pogas: atpakaļ (back), sākumstāvoklis (home) un poga ar kuru izsauc papildfunkcijas vai dažādas iespējas atkarībā no situācijas.
[img]
Kā vēl vienu fīču
Secinājums:
Ko nu tur daudz stāstīt, tālrunis nodrošina visas mūsdienu tehnoloģiskās prasības un atbilst gan urķim
Nobeigumā varu ievietot foto uzņēmumu un video no telefona HD kameras (8,1 mpx), kurā ir Exmor-R (Sony izstrādāts sensors), kurš tiek izmantots Cyber-shot® and Handycam kamerās. Š āds sensors būs tikai SE tālruņos, tāpēc konkurentiem nāksies piedomāt par savām tehnoloģijām. Š is sensors pie nepietiekama apgaismojuma spēj uzņemt daudz augstākas kvalitātes attēlus un dabīgāk izcelt krāsas (nav tik liels digitālais grauds).
[img]
Nesamazināts attēls pieejams šeit:
[youtube]
Plusi / Mīnusi:
+ Ērts
+ Teicama saskare ar ekrānu
+ Jauna Android 2.3 sistēma
+ Wi-Fi
+ Bluetooth
+ Liels ekrāns (jauna, uzlabota tehnoloģija)
+ Laba kamera
+ HDMI savienojums
+ Nav microUSB savienojuma aizsegs, kurs nereti traucē ērtumam
– Diezgan dārgs (~400 Ls)
Ev, kāds šim nevar ar Titan rom uztaisit backup un man atsūtīt, gribu pamēģinat, varbut tomēr uz x10 arī ies..!
Visiem Sony Ericsson Xperia sērijas telefoniem, kuri ir bāzēti uz Android ir pieejams atjauninājums no 1.6 uz 2.1.
Runājot par arc – kādiem mērķiem? Ja gribi notestēt – varam sarunāt marta pēdējā nedēļā, ja nopirkt, tad oficiāli tas parādās ~ 15/16 nedēļa (es te nerunāju par I-veikaliem, kuros noteikti tas būs ātrāk un iespējams būs arī rozā, kas ir paredzēts tikai Ä€zijas tirgum!!!)
vai vari pateikt 3 lietas kas tev nav pieejamas SE 2.1 versijā salīdzinot ar 2.2?
Par 2.3 piekrītu – tas ir jau nākošais līmenis…bet šobrīd nav info par to vai būs pieejams atjauninājusm uz 2.3
sadarēgāks ar vairākām papildus programmām
– Ð’ магазине покупатель:
– Скажите, а в чем разница между Ñтим и Ñтим телефонами?
– Разница между Ñтими телефонами в том, что вот Ñто – МП3-плеер, а Ñто – фотоаппарат.
1. ekrāns- man nepatīk sarkanā toņa pārsātinājums, to arī GSM arena rakstīja, košās bildes izceļ labi, bet baltās krāsas nav!
2. kamera sux- man uz n97mini bildes sanāk dabīgākas kā ar šo- tās bildes, kuras šis sataisa, ir pārāk košas un rezultātā galīgi nedabīgas, īpaši zilie toņi tiek kropļoti- pamēģiniet dabīgi nobildēt Swedbank centrālo ēku, vai kādu gaiši zilu auto!
3. baterija pilnīgs mēsls- intensīvi bakstot, 2h un cauri!
4. intensīvi lietojot- galerijas, markets u.c. sū- telefons uzkaras un sāk raustīties. ar Desire HD tā nebija!
u.c. mazāk svarīgi trūkumi, kuri, principā, tomēr ir kaitinoši!
Kaut gan par to telefona fotokameru… Nekad neesmu uzskatījis jebkuru telefonu par ļoti labu risinājumu bilžu uzņemšanai. Protams var uzņemt video, foto – tā lai saprotams ir kaut kas un viss. 🙂 Priekš labu bilžu uzņemšanas nepieciešama optika, labs aparāts – aptuveni šī telefona cenā 🙂
2. Arc ekrāns manām acīm neizskatijās nemaz tik labs. GalaxyS2 ekrāns ir galvas tiesu pārāks. Jā, viennozīmīgi par X10 ekrānu ir labāks, bet nu tas ir nekorekts salīdzinājums.
3. energopatēriņš ekrānam – te nu arī uzvar visi OLED risinājumi, jo nav nepieciešams atsevišķs apgaismojums, ekrāni ir pašemitējoši
4. 512RAM ir vakardiena, HTC, Samsung, Motorola… RAM 1GB nu jau top par ikdienu
5. CPU 1GHz … nu jau nāk jaunie 1.2 Dual Core CPU un jau ir veikalu plauktos.
6. 310mb iebūvētā atmiņa…nu ir skaidrs ka palikšu pie Samsung ar iebūvetiem 32GB
…ja godīgi, tad tehnoloģiski nekā vērā ņemama…
Preses relīzes