Tests: Sony Ericsson LiveView pulkstenis

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Sony Ericsson LiveView pulkstenis

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152889
    shady
    Participant

    Atkal ir pienācis tas brīdis, kad lasītājiem varu piedāvāt savā ziņā ekskluzīvu iespēju – pirmajiem Latvijā izlasīt apskatu par Sony Ericsson pulksteni. Jā, tik tiešām, šoreiz uz testu ir paņemts pulkstenis! Noteikti, ka pirmais ko iedomājaties ir, ka jaunu riteni jau neizgudrosi. Ko tad tur var testēt? Redz ka var gan, un šis nav parasts laikrādis, bet skaitās kā telefona papildierīce (gadžets), kurš padara mūsu dzīvi vēl vienkāršāku un vēl atkarīgāku no tehnoloģiju sasniegumiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_kopskats_4.jpg[/img]

    Tad nu tā, īsumā apstāstīšu par šo iekārtu. SE LiveView tiek sapārots kopā ar tavu mobilo telefonu ar Bluetooth palīdzību, bet ir viens “bet”, sapārot var tikai ar tiem tālruņiem, kuriem ir vismaz Android 2.0 versija. Instrukcijā var atrast šo QR kodu:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_barcode_se_liveview_1.jpg[/img]

    Š o kodu var nolasīt ar speciālu aplikāciju (piemēram: “NeoReader”) no telefona, kurš nolasa svītrkodu (barcode) jeb šajā gadījumā QR kodu, kurš aizved mūs uz Android Market, kurā varēsim lejuplādēt aplikāciju telefonam “LiveWare”. Ar šīs aplikācijas palīdzību mēs varēsim darboties ar gudro pulksteni. Tālāk tikai ieslēdzam tālrunī BlueTooth un sinhronizējam mazo nieciņu ar telefonu.

    Kad sagataves darbi ir pabeigti, varam ķerties klāt pulksteņa LiveView lietošanai. Vizuāli tas arī līdzinās elektroniskam pulkstenim, lai arī ir ieturēts klasiskais melnais tonis, man tas tomēr atgādina sportisko stilu. Sportisko toni pastiprina arī gumijotā siksniņa, kura ir diezgan ērta, jo tā elastība ar vieglo lietošanu (lipeklis) tiek novērtēta pozitīvi.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_siksnina_2.jpg[/img]

    Jāpiebilst, ka šis pulkstenis nav obligāti jānēsā uz rokas, tas ir ērti noņemams no siksniņas un to var nēsāt piespraustu pie jakas, kabatas vai kādas mapes utt., jo komplektā nāk līdzi speciāls piespraužams klipsis.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_klipsis_2.jpg[/img]

    Ķeramies klāt “iekšiņām”! Sānos ir tikai 2 fiziskas pogas ar kurām veicam galvenās darbības:

    Poga-1 (ieslēgšanas poga):

    1) Ja īsti patur nospiestu, tad atbloķē/nobloķē pulksteni darbībai.

    2) Ja patur nospiestu ilgāk, tad ieslēdz vai izslēdz pulksteni pavisam.

    Poga-2 (izvēles poga):

    1) Ja nospiež īsi, tad ieiet vai iziet no attiecīgās aplikācijas.

    2) Ja patur nospiestu ilgāk, tad palaiž mūzikas atskaņotāju. Š ī mūzikas atskaņotāja aplikācija iedarbina mūzikas atskaņotāju tālrunī un ar to var, kā ar pulti, izvēlēties un palaist jebkuru dziesmu (skan, protams, telefonā).

    3)Ar pogu-2 arī notiek konekcija pie tālruņa, ja gadījumā nav (vai ir atvienojies) bluetooth savienojums. Konekcija notiek automātiski.

    Visās 4 “debespusēs” ir neredzamas sensorpogas uz pulksteņa virsmas jeb ekrāna, kuras kalpo kā navigācijas taustiņi, lai pārvietotos pa izvēlni.

    Lai vieglāk būtu saprast, varat aplūkot šo attēlu:

    Ko tad īsti ar šo brīnumu var darīt? Mēs ar pulksteņa palīdzību varam izlasīt jaunās SMS, apskatīt neatbildētos zvanus, jaunos ierakstus Twitter, Facebook un pat RSS lasītājā! Man ļoti patika arī speciāla opcija “atrast telefonu” – ļoti noderīga mūsu aizmāršīgajā ikdienā, kad nevar atcerēties, kur atkal ir nomests tālrunis. Nospiežam “atrast tālruni” un 10 metru attālumā (pateicoties bluetooth nodrošinājumam) tālrunis sāk pīkstēt. Jāsaka gan, ka daudzdzīvokļu mājā ar betona sienām, šis pasākums var pievilt, galvenais ir atrasties vienā istabā ar telefonu, lai gan ātrāk būs izskriet cauri visām istabām gaidot telefona pīkstienu nekā bez pulksteņa meklēt pa visam malām.

    Š eit dažas bildes, kas palīdzēs aprakstīto iztēloties:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_skrini_no_se_liveview_2.jpg[/img]

    Secinājumi:

    Teikšu godīgi, no sākuma es uz šo mantiņu skatījos nenopietni un pie sevis nodomāju: “Kārtējais gadžets, kurš domāts lai izrādītos, bet praktiska jēga nav”. Palietoju šo SE LiveView vairākas dienas un domas sāka mainīties. Pirmām kārtām, ne vienmēr ir ērti vai iespējami paņemt telefonu un apskatīt ko, toties pulkstenis uz rokas ir pieejams vienmēr. Kaut vai kā piemēru var minēt kādu konferenci, sanāksmi, kurā nebūtu visai pieklājīgi spaidīt telefonu, bet mazliet paspaidīt pulksteni jau neviens neliedz? Kas par to aizdomāsies?

    Nākamā lieta, kas man patīk, ka pulkstenis novibrē, ja atnāk kāds jauns paziņojums (protams, to var arī atslēgt). Tā kā bieži nedzirdu vai nejūtu, ko kabatā dara mans tālrunis, tad pulksteņa vibrācija ir lielisks papildinājums ne tikai telefona pamatfunkcijām, bet arī sekošanai līdzi citām aktivitātēm.

    Kā mīnusu varētu minēt to, ka uz ekrāna neparādās nekāds paziņojums par jaunu notikumu, ja pulkstenis ir nobloķēts (tikai uz zvana brīdi parādās numurs pulksteņa ekrānā). Pat pārbaudot pareizu laiku nav manāma nekāda informācija par notikumiem (speciāli ir jāpārbauda aplikāciju izvēlne, ja vibrācija nav sajusta).

    Pēdējā un, manuprāt, būtiskākā lieta, ko vēlos uzsvērt – tas ir tikai sākums. Pagaidām gan ir pieejamas dažas papildus aplikācijas (plugini) šai ierīcei, lai gan nākotnē no SE puses ir paredzētas daudz plašākas iespējas, jo Android platforma ir atvērta un ir guvusi lielu atzinību. Tā ka nebrīnos, ka pēc kāda laiciņa, šis pulkstenis būs tik funkcionāls un iespējām bagāts, ka šajā testā aprakstītās iespējas liksies sīka vienība.

    Sony Ericsson šo mantiņu sola pārdot Latvijas tirgū aptuveni pēc 2 nedēļām, tā cena varētu būt ap 60Ls.

    Papildus informāciju varat iegūt šeit: sonyericsson.com – LiveView

    #255699
    bumbulis
    Participant

    Un aķis ar šitādu verķi izlādēsies cik ātrāk??

    #255700
    shady
    Participant

    Hm, jā, papildus noslodze ir, jo tiek lietots bluetooth, bet procentuāli tev tā nepateikšu. Neaizmirsti, ka pats pulkstenis arī nestrādā no zila gaisa – tas ir jālādē caur microUSB pieslēgvietu. Man personiski šis pulkstenis spēja izdzīvot ~ 2 dienas, bet tas jau atkarīgs no noslodzes.

    #255701
    Kon
    Participant

    Man, kā skriešanas piekritējam, makten patīk :>

    #255702
    pele2
    Participant

    Jā skreisanai, vello, un citām distancēm šitais ir baigais verķis, jo jau tagad Android marketā ir dabonams plugins, kurš izmantojot GPS fiksē laiku āttālumu, ātrumu un piedāvā arī trenniņu statistiku.

    Kad es to dabūju pirms nedēļas Mārketā bija 7 programmas, vakar kad paņēmu no Ojāra atpakaļ bija jau ~ 20 un ir izlabots arī Gmail gļuks – tagad tas automātiski parādās arī pie all events!!!!

    A

    #255703
    arturx
    Participant

    Nesen uzgāju Pebble”>https://pulkstenalaiks.lv/pebble-pieticigs-viedtalruna-pagarinajums.html”>Pebble smartwatsh – kickstartera veiksmes stāstu, kas tiek uzskatīts par vismodernāko gudro pulksteni. Bet man neliekas, ka tas ar kaut ko īpaši atšķirtos no šī Sony Ericsson LiveView modeļa. Kā domājat – kārtējais pakaļdarinājums?

    #255704
    shadow118
    Participant

    Ideja jau līdzīga, tik pa 4 gadiem dzelžu jauda būs gājusi stipri uz priekšu

    #255705
    Ilze.sk
    Participant

    Atvainojiet, bet izskatās pagaidām vēl pēc nejēdzīgas rotaļlietas. Es arī esmu skrējēja, taču šim nolūkam izmantoju fitbit aproces un bluetooth austiņas (proti, ja ko klausos). Es pagaidām vēl palieku pie vecajiem https://gmt.lv/lv”>klasiskajiem laikrāžiem…. Domāju ka nākamajos 5-10 gados parādīsies pilnīgi jauni gadžetu segmenti un beidzot to funkcionalitāte ar sāks tikt līdzi uzpūstajiem izcenojumiem. Bet pagaidām….vēl jāgaida.

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā