Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Testi › Tests: Sony Xperia Tablet Z – Elegances un jaudas tango hidrotērpā
[img]
Pasaulē ir vairāku veidu Tablet Z modeļi dažādās to kombinācijās: 16 GB un 32 GB versijas; Tikai ar WiFi interneta iespēju; Tāda, kura ņem pretī arī 4G; Balti un melni modeļi… Mobilajā tīklā vien darbojas divu veidu LTE modeļi- SGP321 un SGP351, kuri, galvenokārt, atšķiras ar veidu, kādā tie uztver mobilos tīklus. Viens ir vairāk tā kā 3G, bet otrs, vairāk tā kā 4G modelis, bet vismaz tīri teorētiski abi saprot kas ir 4G:
SGP321:
UMTS HSPA+ 850 (Band V), 900 (Band VIII), 2100 (Band I) MHz GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz LTE Band I, Band III, Band V, Band VII, Band VIII and Band XX
SGP351:
UMTS HSPA+ 850 (Band V), 900 (Band VIII), 1700 (Band IV), 1900 (Band II), 2100 (Band I) MHz GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz LTE Band IV
[img]
[img]
Ekrānā notiekošais no visām malām tiek ieskauts ar prāvu, statiski melnu joslu (Iedomājies tagad Demotivation bildes rāmi- nu tā melnā mala ap bildi), kas patiesībā ir visai ergonomiski, jo ierīci ir ērti satvert, nebaidoties uz skārienjūtīga ekrāna saspiest Dieva zīmes.
[img]
Gaismiņa! Jāāā, ierīcei sānā, līdzās alumīnija pogai, ir izvietojusies lampiņa, kura ziņo par aktualitātēm planšetdatora dzīvē. Atnācis e-pasts, Facebūkā kāds ielaikojis tavu kaķa bildi, zems uzlādes līmenis… Katram notikumam definēta sava krāsa, lai no tālienes aptuveni varētu saprast, cik svarīgs tas notifikeišan-sounds bija. Tas labi. Starp citu, ierīce nav aprīkota ar vibratoru. Jā- vibratora nav. Nemaz. Neviena… :>
[img]
Aparāts skan pa veselām 4 atverēm, kuras izvietotas planšetes kreisajā malā- 2 augšā un 2 apakšā. Skaļruņi ir pielāgoti Landscape režīmam- filmām un spēlēm, un nav jāuztraucas, ja ar rokām tiek aizklāts kāds no skaļruņiem. To taču ir veseli 4, bet rokas ir tikai divas, tāpēc skaņas kvalitāte īpaši necieš. Skanējums radikāli izmainās aparātu pilnībā iemērcot un uzvelkot no ūdens. Skaņa paliek par aptuveni 70% klusāka- kamēr atveres izžūst.
[img]
Kā jau varēja noprast, SONY Tablet Xperia Z ir ūdens izturīgs. Zemāk (daudz zemāk) atrodams informatīvs video, kurā ir uzskatāmi atainota Titānika grimšanas reprodukcija… Kā arī, tablete esot absolūti putekļu izturīga. Diemžēl, pa testēšanai atvēlēto laiku man neizdevās savākt pietiekami daudz putekļu, lai pārbaudītu šo unikālo ierīces īpašību. Taču, ņemot talkā loģiku- ja jau ūdeni nelaiž cauri, tad jau putekļus – droši vien, ka arī.
Ierīcei ir matēta, gumijoti-plastmasasīga, samtaina aizmugures virsma. Kura ir ļoti uzņēmīga pret skrāpējumiem un pirkstu nospiedumiem. Pietiek pielikt pirkstu, un tur paliek tumšs krāteris. Baltajai planšetes versijai aizmugurē esot glancēta plastmasa- līdz ar ko praktiskāka.
Ja esi nolēmis iegādāties Xperia Tablet Z, tad audzē nagus. Nopietni. Aparāta korpusam ir tādas foršas maliņas ar nelieliem gumijotiem izcilnīšiem, kuras var izmantot aparāta pacelšanai no gludas virsmas – aizķerot maliņu ar nagu.
[img]
Starp displeja stiklu un korpusu ir maktens grāvis putekļiem. Ierīce putekļu droša- tos nelaiž iekšā, bet uzkrāj tos ārpusē. Nopietni. Reku:
[img]
8 MP kameras acs izvietota ierīces aizmugurē pašā stūrī- pie ieslēgšanas pogas. Tā ir vienā līmenī ar korpusa virsmu un perfekti iekļaujas kopējā ierīces dizainā. Priekšpusē izvietota, praktiski nemanāma 2.2 MP kamera videozvaniem.
[img]
Vēl uz korpusa malas ir izvietojušies ierīces dokstacijas konekcijas kontakti. Nē, dokstacija nenāca komplektā, tāpēc netiks iekļauta apskatā. Bet nu tā viņa izskatās:
[img]
[img]
Displeja stikla virsma briesmīgi ķēpājas, skrāpējas un taukojas. Vai nu tāpēc, ka nav izmantots Gorilla Glass
[youtube]
Es pārāk neuzticētos ierīces konekciju blīvslēgiem… Nevieš 100% uzticību, ka tie spēs aizturēt ūdeni visos gadījumos. Es, tomēr, izvairītos lieku reizi slapināt šo 500 Ls vērto aparātu. Interesanti, vai garantijas remonta nosacījumos ietilpst ierīces “noslīkšana”?
[img]
Raujam vaļā pirmo “zaslanku”- tur mīt microUSB ligzda, kura tiek izmantota ierīces uzlādei un datu apmaiņai. Tik tā ligzda tāda ļoti pavirša ielikta. Lādētāja spraudnis tanī īsti labi neturas un krīt ārā. Pieņemu, ka ar laiku izļurkājas tik tālu, ka, lai uzlādētu ierīci, būs jāņem talkā skočs. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka ierīce lādējas tikai ar Sony komplektā nākošo vadu. Ja piespraud citu microUSB vadu- parādās paziņojums, lai ierīces lādēšanai izmantoju SONY vadu. Skumji.
[img]
[youtube]
[img]
Aiz nākamā gumijotā vāciņa slēpjas Audio 3.5 mm ligzda. Austiņas komplektā nenāk. Nekādas. Nu tas tā- starp citu…
Un tad vēl ir trešais – putekļus un ūdeni apturošais gumijas vāciņš, kurš pasargā microSIM un microSD karšu slotus.
Labi, tālāk par to, kas zem kapota
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
[img]
[img]
[img]
Par RAMu, es, diemžēl, sīkāku info nespēju atrast. Tikvien info, ka tur esot 2 GB. Mazliet zemāk, Benčmarkos, var izvērtēt RAM veiktspēju.
Man tika Tabletes versija ar vismazāko atmiņas apjomu. Nepielūdzami 16 GB (pieejami 11.4 GB), kas mūsdienās jau sāk likties maķenīt par maz. Atceramies, ka, piemēram, spēle Asphalt 7 aizņem nepilnus 2 gigabaitus. Labi, ka ir padomāts par ārējās kartes atbalstu- microSD. Atmiņa ir šārēta tipa, kas nozīmē, ka tā ir viena gan priekš failiem, gan programmām, gan adrešu grāmatas ierakstiem.
Ekrāns ir košs, krāsains, skaists un izteiksmīgs… ja nespīd virsū saule. Saules gaismā tas kļūst prakstiski nesaskatāms. Normālā apgaismojumā no leņķa skatoties, attēls uzvedas pretēji labām IPS manierēm- paliek blāvs un kropļojas krāsas. Vislabāk šis defekts novērojams tumsā, taču normālā apgaismojumā attēls ir skaists visās pozās.
[youtube]
[img]
(Ekrāns, piebāžot degunu pavisam tuvu)
Sensori- kā jau sensori- nekā novatoriska. Patīkami, ka ekrāns maina spilgtumu atkarībā no apkārtējā apgaismojuma intensitātes. Tepat pie sensoriem varu pieminēt trūkumu, kas gan vairāk attiecas uz programmnodrošinājumu. Proti- ekrāns, pēc iestatījumos definētā laika, slēdzas laukā brīdī, kad lasu, piemēram, garu PDF dokumentu. Sanāk nemitīga ekrāna bakstīšana, lai tas neizslēgtos. Protams, ir variants iestatīt ekrāna neizslēgšanos, bet daudz ērtāka man šķiet Samsung Galaxy S3 nodrošinātā funkcija “Smart Stay”, kas seko līdzi lietotāja skatienam, un neizslēdz ekrānu, kamēr skatiens pavērsts pret to. To SONY, diemžēl, nav aizņēmies no konkurenta. Tāpat pie sensoru kategorijas ir vērts pieminēt pozitīvo fiškupamodināta
[img]
Ierīce lieliski darbojas 2G, 3G un 4G tīklos, izmantojot MicroSIM karti saziņai ar mobilā tīkla operatoru. LTE savienojumu nodrošina radio čips MDM9215M. Primāri, SIM karte planšetē nodrošina interneta savienojumu. Sekundāri- SMS apmaiņu. Terciāli… nē- zvanīšanas funkciju, izmantojot mobilā operatora tīklu, SONY Xperia Tablet Z nepiedāvā
[img]
Par WiFi jau laikam nav daudz ko stāstīt. Dual-band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot. Ierīce filmu velk ar ātrumu ~6 MB/s.
ГЛОÐÐСС + GPS + A-GPS nozīmē visātrāko un precīzāko atrašanās vietas noteikšanu. Principā arī viss, kas man sakāms par navigāciju. Standarta programnodrošinājumā ir iekļautas Google kartes ar visiem no tām izrietošajiem labumiem. Starp citu- no pavisam nesena brīža, Latvijā ir pieejama arī Googles navigācija un satiksmes info.
[img]
Bilžu kvalitāte ir normāla. Nav pārāk slikta, bet nav arī tā, ka jāslavina dikti. Te būs daži piemēri ar dienas un nakts bildēm + bilde no video filmēšanas procesa (snapshot). Es pārāk neiedziļināšos katras bildes tehniskajos parametros, jo, godavārds, tos neatceros. Vienkārši paskaties, kas sanāk, bildējot ar SONY Xperia Tablet Z.
[img]
(Š ādi izskatās fotoaparāta izvēlne)
[img]
(Š eit redzams kādus efektus piedāvā kamera)
[img]
(Diena bez HDR)
[img]
(Diena ar HDR)
[img]
(Nakts bez HDR)
[img]
(Nakts ar HDR)
[img]
(Nakts ar maksimālu ekspozīcijas laiku)
[img]
(Diena- Stock iestatījumi)
[img]
(Macro)
[img]
(Bez ZOOM)
[img]
(Ar maksimālu digitālo ZOOM)
[img]
(Panorāmas foto)
Video tests visā tā krāšņumā. Vērtējiet paši… Nakts un dienas apstākļos (1080p x 30 kadri sekundē ar stereo audio ierakstu):
[youtube]
[youtube]
Ja jau esam nonākuši līdz video demonstrēšanai, tad te vēlos parādīt planšetes SPA procedūras:
[youtube]
[youtube]
[youtube]
[img]
Vairāk gan ir ko pastāstīt par SONY optimizācijām gan baterijas, gan attēla, gan skaņas jomā. Tur puikas labi pacentušies…
Planšete satur sevī 6000 mAh ietilpības bateriju, kas ir līdz ausīm pietiekami, ja aparātu lieto ar vidēju intensitāti. Tas ir- ik pa laikam Facebooks, e-pasti, sms, varbūt kāda spēlīte, kāds youtube klips. Ar “līdz ausīm” pietiekami, es biju domājis vienu pilnu dienu. 24 stundas. Principā, ar ieslēgtu baterijas saudzēšanas rešīmu “Samina mode”, paredzamais aparāta darbības laiks ir 13 dienas pie pilnas uzlādes (testēšanas termiņš bija par īsu lai pārbaudītu šo faktu). Bez Stamina režīma, ir pieejami vēl divi baterijas saudzēšanas režīmi, kur visus 3 var lietot vienlaicīgi. Tas ir- wifi aktivizējas tikai tad, kad saož tuvumā iepriekš definētu tīklu. Un “Low battery mode”, kad pats var noteikt, kādiem nosacījumiem jāizpildās, sasniedzot noteiktu baterijas līmeni. Principā tiek piedāvāts atslēgt visas komunikācijas un ekrāna spožumu noregulēt uz minimumu. Par uzlādi runājot… No nulles līdz simtam baterijas līmenis ieskrienas… 9 stundās. Es nopietni- ierīces pilna uzlāde, ar komplektā nākošo 1500 mAh lādētāju, aizņem deviņas stundas!!! Zemāk ir bilde ar uzlādes ātruma salīdzinājumu. Viena rūtiņa apzīmē vienu stundu. Pa kreizi Tablet Z un pa labi – Samsung Galaxy S3.
[img]
[img]
[img]
(Stamina mode apraksts)
Skaņa. Pieejami 3 skaņas uzlabojuma līmeņi, kurus tāpat kā enerģijas taupīšanā, var miksēt. Tātad režīms Clera Phase – automātiski tiek pieregulēts skaļums un kvalitāte. xLoud režīma aktivizēšana dod papildus būstu skaļumam. Un trešais skaņas uzlabošanas režīms saucas “S-Force Front Surround 3D”, kas virtualizē skaņas 3D efektu.
[img]
Par Video SONY arī ir ko teikt. Sony BRAVIA Engine 2. Tas ir instrukciju kopums, kas liek bildei izskatities mazliet labāk. Ļoti sarežģīti, tāpēc labāk, lai runā bildes:
[img]
[img]
Nu un te daži ekrānšāviņi ar ko tad vēl Xperia Tablet Z var padižāties:
[img]
(Lockscreen)
[img]
(Video pārlūks. Smuki katrai filmai savelk info)
[img]
(Taču nevienu no novilktajām filmām nevar atvērt ar standarta playeri)
[img]
(Latviešu valodu labāk neizvēlēties kā sistēmas valodu… ïŠ)
[img]
(SONY Connect personīgais aplikāciju veikals…kurš tāpat aizved uz Google Play Store)
[img]
[img]
(Homescreen)
[img]
(Quadrant ar novecojušiem datiem par pārējām ierīcēm…)
[img]
(AnTuTu)
Nobeigumā, kā tādu patīkamu fīču, varu pieminēt iebūvēto infrasarkano raidītāju, ar kura palīdzību vat attālināti vadīt praktiski jebkuru tehniku, kurai ir tālvadības pults ar infrasarkano staru tehnoloģiju. Pat ja piedāvātajā sarakstā neatrodi savu Ķīnā ražotā TV modeli, Tabletei var iemācīt atpazīt signālus no esošās pults. Vienkārši nospied uz TV pults kādu pogu, un planšetē pieskaries analogai pogai, kura veiks to pašu darbību. Ļoti ērti. Bet man likās ne pārāk praktiski. Tomēr vecā labā TV pults ar fiziskajām pogām un pazudušo aizmugures bateriju vāciņu ir sirdij tuvāka. Tā ierīču vadība varētu būt ērts risinājums gadījumā, ja tev ir mājās kādas 10 dažādas ierīces vienuviet, kuras visas nepieciešams attālināti pārvaldīt.
[img]
References:
Manuprāt, šāds detalizēts apskats ir pārskatāmāks, nekā tāda paša satura video. Ja tev ir par garu, vari izlasīt tikai pašas beigas – secinājumus, ierīces plusus un mīnusus.
Paldies, RicoPico!
Par video apskatu ideja nav slikta, taču neredzu sevī oratoru. Lai gan- kas nekait pamēģināt? Paldies par ieteikumu.
KristoZ – Vasels ēdis! 🙂
Paliec vien labāk pie klasiskām vertībām, nekas nevar būt labāks par skaidru un labā valodā sastādītu tekstu. Es, piemēram, izlasīšu daudz ātrāk, nekā stāstītājs spēs nolasīt tekstu, tāpēc video rullīša skatīšanās tikai lieki kavēs manu laiku, bet patinot uz priekšu, var kaut ko interesantu palaist garām.
P.S. Apraksts izdevies, izlasīju ar interesi.
usin`amTests: Nokia Lumia 920 – Nokia atkal uz viļņa?
Man nebija laika veidot un testēt Xperia Z tablet – palūdzu to izdarīt RicoPico
Radās tikai jautājums par to microUSB – kas notiek, ja pieslēdz citas firmas lādētāju – tas nelādē un izmet paziņojumu vai turpina uzlādēt, bet tikai bļaustas par to, ka vajag Sony firmas lādētāju?
P.S. – Š is
Š o error es atklāju pavisam nejauši, jo mājās es tableti pie kompja slēdzu ar to pašu vadu, kuru atradu kastītē, bet darbā man ir aftermarket USB vads. Darbā ir ofisa tipa kompis ar neapgreidotām USB ligzdām. Atbildot uz tavu jautājumu- lādēšana nenotiek un tiek izmests paziņojums par SONY vada nepieciešamību. Bet notification lampiņa deg oranžā krāsā, kura apzīmē uzlādi. Ej nu saproti! Varbūt kāds SONY pārstāvis var izskaidrot šo USB vada fenomenu?
Pēc 2 mēnešiem būs gads, kopš nopirku un Notepadā publicēju Acer A210
Tad nu manējam pa šo gandrīz gadu nav ne mazākās
2x lētākajam Acer A210 ir gandrīz tāda pat 4-kodolu skaitļošanas jauda kā Sony Xperia Z; protams iztrūkst daudzas ekstras (lielākoties man nevajadzīgas). Toties montāža un materiālu kvalitāte ir ideāli, un nav nekādu šaubīgi ieliktu ligzdu. Lādēšanas ligzda izvietota uz amortizatora, lai to nejauši neizlauztu.
Tikko veicu eksperimentu ar savu gadžetu – ieslēdzu pilnu ekrāna gaismu un gāju spožā saulē atvērt Notepadu. Izdevās. Mazliet traucēja atspīdumi, bet lasīt varēja brīvi.
Secinājums:
USB2 īsti nepietiek jaudas, lai lādētu ierīces tāpēc varētu būt, ka parādās šāda veida paziņojums. Tiesa nevar 100% apgalvot, ka pie vainas ir tieši USB2 jo ir datori, kuros pietiek jaudas un ir kur nepietiek…
Viss labāk to ir sajust ar auto lādētājiem jo parastajiem Kīnas jauda ir ~ 500-800mAH un būs ierīces, kas tādus vispār neatpazīs, vai arī ja atpazīs tad protams degs uzlādes indikators, bet ar to pietiks, lai ierīci uzturētu pie dzīvības nevis uzlādētu.
Vēlviens piemērs no dzīves – savienojot ierīces ar TV izmantojot MHL vai HDMI un paralēli tlefonu lādējot – var redzēt, ka TV galīgi nespēj uzlādēt ierīci tikai paildzināt darbības laiku, ja skatamies video, vai spēlējam spēles.
Runājot par vadu – nevaru tehniski komentēt, bet noteikti ir kāds sakars, jo ja salīdzina parasto lādētāju vadus ar tagadējiem tie atšķirās gan garumā, gan resnumā (jaunie ir īsāki un tievāki). tas ko esmu manījis, ka ar jaunajiem vadiem tiešām telefons lādējās ātrāk. Un ir bijuši gadījumi, kad ar vecajiem (ar nolocīto galu – Xperia arcS) nevar uztaisīt autjauninājumu caur PCC programma neredz ierīci.
A
Par Android ierīci ir vērts maksāt daudz, ja:
* Nesējierīces materiālu kvalitāte ir izcila
* OS ir perfekti pieslīpēta korpusā esošajiem dzelžiem
* Dzelži ir ar mūsdienīgu veiktspēju un labu resursa rezervi