Tests: Ubuntu vs. Vista vs. Windows 7

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Tests: Ubuntu vs. Vista vs. Windows 7

Tiek skatīts 7 ierakstu – 21 līdz 27 (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #189501
    Anonīms
    Neaktīvs

    O, foxim ar skinotaa klasika 😀 Vot vot, foxim taisniba šoreiz, viss atkarigs no paša uzera, bet linuks palube nevar pavilkt tadu slodzi ka xp, linuxisti var iet iesaalities :die: redzetu ka linuxa vide shamie man ploterattelu uzceptu ar dimensijam 150 000 x 177 000 px 😛

    #189502
    zi007
    Participant

    Man patīk un nepatiik Ubuntu!

    Patiik, jo viss uzinstaleejas aatri un var saakt uzreiz drukaat visu latviski!

    Nepatiik, ka tur nedarbojas Skype ar webcameru un ir vairaakas citas probleemas saistiibaa ar jau pierastajaam programmaam!

    Tagad fanoju par Windows 7 un esat laipni aicinaati man pievienoties!

    https://www.draugiem.lv/groups/group.php?gid=197675&grouplanguage=lv

    Tur jaunumi ir katru dienu!:)

    #189503
    Aldis
    Participant

    skype nav tas pats labakais, es piemeram jamo nelietoju jau 2 gadus, un dziivs esmu 🙂 trojaanju vaacele, vairak nekas, pa protokolu ne tadi vien moskji skraida :/

    #189504
    obi1
    Participant

    OK tgd pretargumenti 😀

    tātad es kā jau visi normāli cilvēki gandrīz visu savu datorista mūžu esmu lietojis XP, bet tā kā neesmu no tiem, kas uz kko ieciklējas un labprāt pamēģina kko jaunu, tad apmēram pirms dieviem gadiem sāku krāmēties ar Linux.

    Pirmoreiz, kad es to pamēģināju (tā bija Mandriva) es vnk biju šokā par ātrdarbību, pat uz LiveCD tas strādāja ātri. Mans windows tik ātri strādāja parasti labi, ja mēnesi pēc instalācijas + man ļoti patīk eksperimentēt un krāsainas grafiskās vides. Ar Linux bija tā ka godīgi es to nespēju īsti noslogot, man vienmēr ir palaistas ļoti daudz progas – Neta pārlūks, skype, mūzikas atskaņotājs, deskleti, 3D ekrāna efekti, kāda spēle, konsole, grafiskais redaktors(starp citu Morpheus, tā arī saki ka negribi gimp apgūt nevis, ka tas ir neērts), torrentu proga(transmission) un dažkārt pie tā visa es vēl kādu filmu skatos un kompis vienalga lido – vienīgais veids kā es reāli spēju Linuxu ielagot bija vektorgrafikas progās ar šausmīgiem blūriem, jā tad kompis uz kādu laiku iebremzējās kamēr izpilda uzdevumu, bet uz win tā var tik zilo ekrānu dabūt un es nemuldu šeit – es divus gadus strādāju par maketētāju un vektorgrafiku tīiri labi pārzinu.

    Tālāk par 3D.

    Esmu uz savu roku mēģinājis čakarēt win grafisko vidi un pat pāris manuāļus atradu, bet bet tas vnk nograuj kompi – nekādas brīvības. Pat visi legālie papildinājumi to kapitāli ielago. Ir tāda lieta kā scale addon, nezinu ar jūs ar tādu esat pazīstami, pirmoreiz tas parādījās mac osx un tas ir arī linuxā. Būtībā tas ļauj izvēlēties no visiem atvērtajiem logiem sev nepieciešamo tos visus uz ekrāna novietojot blakus, tos proporcionāli samazinot un tad, kad uzspiež uz kāda loga tas atkal atgūst dabīgo izmēru un atrodas virs pārējiem. Es to pamēģināju ielikt windā un tas bij vnk kuriozs – dators uz to raģēja kkādu pusminūti un tad pusminūti kamēr atgrieza to logu atpakaļ, tas bija vnk nereāli nejēdzīgi, bet bez šitās štelles ir grūti dzīvot, ja pierod.

    Tālāk jau vairākas darba virsmas, bez kurām jau tgd es ar vairs nevaru izdzīvot 😀 Arī šito joku es mēģināju xp pievienot un reakcija bija tāda pati, kā uz scale addonu.

    Vienīgā lieta kur es tiešām atzīstu, ka windows Linuxam ieliek ir programmatūras nodrošinājums, bet ja, cilvēks nav geimeris un ir gatavs mācīties tad viss ir OK!

    Bet tā lieta, kas tieši man uz winda visvairāk uzkrita uz nerviem (varbūt jums tā nav gadījies) kad palaiž vairākas progas un tas ielagojas, es dabonu vaļā task menedžēri un redzu, ka tas pat visu judu neizmanto, bet viss ir nokāries.

    P.S.

    Jūs puiši foxsk8 un Morpheus varētu atsūtīt reālu manuāli, kā jums win konfigurēts un es varētu reālu testu uztaisīt, jo nevaru apgalvot, ka tādā konfigurācijā, kā jums tas tiešām neiet ātrāk Ubuntu Linux. Taču te arī jāpiebilst, ka ubuntu nav stabilākā un ērtākā linux distra un gnome noteikti nav ne tuvu visātrākā grafiskā vide.

    Mana kompja dati:

    AMD Athlon X2 64 6000+ CPU

    2 GB 800MHz DDR2 RAM

    GeForce 8500 GT 512 MB video karte

    #189505
    samurajs
    Participant

    ob1: Mjā… nopietni argumenti 🙂

    Nu man PC iekšas apm. tādas pat kā tev, un Win XP ar Ubuntu iet vienādi ātri… Windai jau 1,5 gadi un ātrums nav krities, un nekas nelago, jo kopju to.

    Bet nu fleimwāru XP vs. Linux te negribētu sākt 🙂

    #189506
    obi1
    Participant

    jā tur jau tas joks ka es davu Ubuntu pilnīgi nekopju, es vēlaizvien eksperimentēju un moku šo kā varu, protams esmu pāris reižu nogrāvis, bet tas saistīts reāli ar sistēmas čakarēšanu ne ar lietojumprogrammām 🙂

    taču pievērsiet uzmanību arī manam parakstam 😉

    #189507
    nevertell
    Participant

    Nu nestāstiet man šito drazu, ka windows ir ātrāks. Protams, standarta konfigurācijā ar parasto init būteri, ir diezgan lēni, bet ir jau upstart un einit, un tie būto līdz 30 sekundēm ar ext3, kas ir ātri. Windowsam ir tikai viens bootloaders, tas pats ir billa rakstīts, tā tad līks.

    Par ātrdarbību- dažādas konfigurācijas, dažādi rezultāti. Tas, kā flash uzvedās ir tikai adobe vaina, jo viņi ir faggoti. Man, uz veca un sagrebējuša semprona )1,6ghz, 768mb of ram, 7300GT) es varu uz norm fps spēlēt source spēles (HL2, CS:S, TF2) utt. Man arī nav problēmu ar multi taskingu, kaut gan nekad neatveru 30 programmas, kā te daži, man ir nācies čakarēties ar virtualbox priekš mana itelefona, un pat ar 256 ubuntikam diezgan normāli gāja, winxp ar saviem 512 sēdēja mierīgi, un tajā pašā mirklī bija vēl ~10 sūdi palaisti uz abiem os dažādu iemeslu dēļ. Jā, bremzēja, atzīstos, bet uz windows viņš būtu sen pakāries.

    Par konfigurāciju- runājot tieši par ubuntu, tas ir veidots, lai cilvēks bez daudz zināšanām var piesēsties pie datora un to lietot. Tapēc tas ir pilns ar dažādu drazu. Tapēc ejam sessions-manager un izslēdzam visu lieko, tad izvēlamies boot lista editoru, tīram to. Izvēlamies e17 kā logu menedžeri, uzliekam up-start. Tagad ubuntu uzlauzīs winxp 235634, kamēr xp saskaitīs 2+2=?.

    Protams, ultimātajai ātrdarbībai varam ņemt gentoo, tā ir OS, kurā praktiski ir X, firefox un terminālis. Visu pārējo instalē pats. Salīdzini to ar savu XP.

    Vēl, windows 7 jau pagaidām ir tikai beta. Vēlāk, to piepildīs ar “user-friendly” drazu, menedžeriem un pop-up drazu.

    Tas ir tikai mans viedoklis. Ja gribat, lietojat windows, gribiet- linux. Man galvenais ir vienkāršība, ko uz linux var sasniegt.

Tiek skatīts 7 ierakstu – 21 līdz 27 (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā