Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Testi › Tests: Vai ir kāda starpība starp SATA kabeļiem?
Kamēr viena brīvdiena pagāja, diagnosticējot visu, kas var būt pie vainas, un beigu beigās joprojām nesapratām, kur ir problēma, prātā ienāca doma, par šo vienkāršo lietu – kabeli, ar kuru savienojas komponente. Savienots bija ar parasto sarkano kabeli, kuram virsū bija rakstīts ‘Serial ATA.’ Rezultātā tika speciāli nopirkts kabelis ar marķējumu ‘Serial ATAIII / 6Gb/s’, kā arī vienā savienojuma galā bija smuka ‘SATA III’ uzlīmīte uzlīmēta, laiku netaupot kabelis tika saslēgts un – šeku reku – maģiski
[img]
Š is negadījums, lika mums domāt tālāk, kas reāli bija par vainu? Vai ātruma marķējums uz SATA kabeļa tiešām kaut ko nozīmē, vai varbūt vienkārši kabelis bija bojāts kaut kādā veidā. To mēs centāmies noskaidrot neatkarīgā testā!
[img]
Oficiāla atbilde
* Sata(1.5Gb/s),
* SataII(3Gb/s),
* SataIII(6Gb/s)
Š ie standarti ir pilnībā kopīgi saderīgi ar līdzšinējo Serial ATA kabeli un nav vajadzības, pēc ‘īpaša’ kabeļa. Vienīgais noteikums ir, ka mēs iesakām lietot tikai ‘Augstas kvalitātes standarta’ kabeļus, lai nodrošinātu nepieciešamo gandarījumu no produktiem, kurus jūs savienojat.”
Saņemot šādu oficiālu ziņu, sākām domāt, ka apbrīnojami, kā pirmā SATA ātruma standarta kabelis, kuru izveidoja vismaz 2002. gadā – t.i. pirms vairāk ka dekādes, spēs pavilkt mūsdienu trešās paaudzes SATA ātrumu. Tas ir tāpat, kā prasīt USB kabelim, kuru nopirkām, teiksim, 2000. gadā ‘pavilkt’ mūsdienu USB 3.0 ātrumu.
Pat vecais Paralel ATA standarts izgāja cauri ātruma versijām un bija liela ātruma starpība, vai lietoji vienus no pirmajiem šī standarta kabeļiem vai vienus no pēdējiem. Jo pamatā mainījās dzīslu skaits, un jo vairāk dzīslas, jo ātrāks (un arī resnāks) kļuva kabelis.
[img]
Tātad lai iztestētu šo SATA’s pārliecinošo teoriju, mēs savācām pilnu klēpi (nopietni!) ar visādiem SATA kabeļiem. Izņēmām arī ‘vecus’ kabeļus no Intel 875P un nForce 2 mātesplašu oficiālajām komplektācijām. Tātad šie divi kabeļi kalpos mums kā ar ‘visvecāko’ kabeļa stāžu, jo mātesplates ir praktiski no SATA interfeisa dzimšanas, un uz kabeļiem ražošanas datumi nav rakstīti. Tāpēc katra kabeļa dzimšanas gadu
[img]
Tagad sākas saldais ēdiens250MB/s lasīšanas ātrumurakstīšanas ātrums uz brīdi sasniedza 25MB/s
Tabula:
[img]
(Kabelis Nr.3, Nr.5 un Nr.8 ir 90cm kabeļi, pārējie kabeļi ir 45cm garuma)
[img]
Bet kas tad beigās notika mūsu sākumā aprakstītajā gadījumā? Ka nomainījām kabeli un ātrums atgriezās… Redzot testa rezultātus, tagad esam pārliecināti, ka mūsu gadījumā noteikti pie vainas bija kaut kādā veidā varbūt saplīsis, varbūt ar defektu kabelis, vai varbūt savienojums izkustējies no vietas un pienācīgi nebija savienots…
Galu galā redzot šos datus, mēs noņēmām cepuri šī kabeļa priekšā, jo vairāk kā desmitgade ir pagājusi, bet tas pats kabelis spēj pārnest gan tā pirmo ātruma standartu, gan trešās paaudzes ātrumu. Tālāk mēs pagaidām varam tikai minēt, cik būs šis ātruma maksimums, ko kabelis spēs pārnest, bet
līdz tam mums pastāv varen spējīgs kabelis.
[img]
Agrāk biju lasījis līdzīgus testus par USB, HDMI un SATA kabeļiem. Arī tur pie nelieliem garumiem gan lētie, gan dārgie kabeļi darbojās vienādi. USB gadījumā no paša prakses ar dažiem kabeļiem izdodas panākt lielāku attālumu, kad perifērijas ierīce vēl spēj normāli darboties (7-8-10 m garantēto 3 vai 5 m vietā).
Tomēr visi kabeļi vienādi nav:
* Iespējamas sudrabotas vara dzīslas un dzelzs dzīslas.
* Kontakti var būt apzeltīti vai vienkārši apalvoti (kas pēc dažiem gadiem atspēlējas!).
* Konstrukcija un izolācijas materiāli arī ietekmē zudumus kabelī.
Tāpēc arī dažādas cenas.
[img]
Taisni tā – nevar saprast, kāpēc disks nestrādā visdažādākajos tā izpausmes veidos, un, kā izrādās, aug (reizēm) 0xC7 atribūts un nomainot kabeli viss atkal iraid ok. Un gadās visiem – biezajiem, plānajiem, prasti sarkanajiem, baigi melnajiem. Un no locīšanas tiešām nekas nav atkarīgs, lai gan es arī līdz ļoti nesenam laikam baidījos locīt.
Š eit ir tāds stāsts iekš dzīves. Pirms pāris dienām autiņam nedeg viens no tuvās gaismas lukturiem, taisu vaļā, skatos, lampiņas jaunas, paņemu no otrās puses, neder, skatos tuvāk, zaļais iemeties, ok nedaudz pakasu, pielieku, nedeg, nospļāvos un braucu kā ciklops uz pilsētu. Braucot vakarā mājas, tavu brīnumu, viss deg, viss spid, abās puses. 🙂 To pašu varētu pielīdzināt kābeļiem. Droid telefonu lādējot arī dažreiz var redzēt izsaukuma zīmi, lādējot, atvieno bateriju, pievieno lādētāju pa jaunu, zīmē pazūd, viss lādējās. 🙂 Š is viss ir jāliek pie mistikas, bet tests ir diezgan objektīvs. Š o pašu vajadzēja ar tiem pašiem kabeļiem, disku, utt.. uz citas mātes plates, tad iegūtu vēl objektīvākus rezultātus.
jo redz šitas ir sataIII kabelis.
Kā jau rakstā minēts no oficiālās ziņas – ka mēs iesakām lietot tikai ‘Augstas kvalitātes standarta’ kabeļus. <- šeit ir arī tevis minētais vai savienojumi ir apzeltīti, iekšā kvalitatīvāka metāla dzīslas u.t.t. ir jāskatās un jāmeklē informācija par šo vadu, nevis pliki jāpaļaujas uz uzrakstu uz kabeļa jo tur pēc oficiālā kabeļa nosaukuma var rakstīt ko grib cik noprotu... tur hi-speed, mega ūber super puper..... Daudzi arī domā ka reāli ir atšķirība starp sata/sata2/sata3 kabeļiem ātrumā ja ir uzrakstīts uz kabeļa.
Un runāsim godīgi
Raksts/tests veidots speciāli ar nodomu šo lielveikala mītu mazināt cerot, ka cilvēki paliks gudrāki… Dienu dienā dzirdu ”gudros” teikumus, ka vajagot speciālu ‘SataIII kabeli’ un lai nepērk ‘sarkano’ jo tas ir sata1 kabelis u.t.t…
Cerams, ka raksts spēs kliedēt daudziem lasītājiem šo mītu un cilvēki paliks gudraki un ar vien mazāk uzķersies uz šī ‘reklāmas trika’ .
Protams Pro/Gaming stacijās(kas maksā 5K+) tur būtu pienākums tādus apzeltītos vadus likt jo tur ir attiecīgā klase…. Bet tā ir reali ļoti maza daļa un pārējiem 95% lietotājiem uz pasaules reālas jēgas kaut ko tik perversu meklēt un maksāt nebūtu jēga….
Kas attiecas uz USB 3.0, tam jau ir 9 dzīslas kabelī un 9 kontakti štekeros
oriģinālajiem Asus SATA kabeļiem, datoram bija samazinājusies veiktspēja
1) SMART apskaties – ja kabelis vai kontrolieris feilo, bieži parādās UltraDMA CRC kļūdas. Ja kaut pēc 100 mēģinājumiem izdodas nolasīt pareizi, tad read kļūdas neparādās, bet pats fakts tāpat tiek atzīmēts.
(nepievienojas tēmas links)
Google -> notepad lv samazinājusies veiktspēja -> search
Es tikai skatos, ka Foxim kaķis atkal atstāts bez uzraudzības un dzīvojās pa saimnieka klaviatūru…
Ja aparatūra vai programma gadās “muļķu droša”, tad reizēm tas pat izdodas.
Bet rakstu izlasīju ar interesi, nav ne vainas.
Jautājums, kāds tiem vadiem ir max datu pārraides ātrums? Kaut kāda robeža jau ir?
Atdzīšos.. pats arī iepirku 2 īpašos 30cm ‘SataIII’ marķējuma vadus pirms paris gadiem(Ka sataIII standarts ienāca tirgū) pie 5ls ja pareizi atceros maksāja.. reali dešārs aizgāja pa 2 vadiem manis nezināšanas pēc tiem kas sēž un šito visu izdomā kā apčakarēt… Nopirku un domāju tagad reāli vads caurlaidīs visu cietņa spēku jo biju iegādājies jaunus SATAIII HDD… Bet patiesībā vispār varēju nepirkt jaunus vadus un palikt pie tiem pašiem sarkanajiem stock vadiem kuri nāca līdz MB un ietaupīt 10LS kurus varēju iztērēt tur kur reāli vajadzeja, žēl ka šādu atziņu iesitu sev galvā pāris gadus pa vēlu, tapēc daļēji arī sāds raksts no manas puses lai būtu cilvēki zinošāki un neizmestu savu grūti nopelnīto naudiņu debīlam marketinga trikam!
Preses relīzes