Tests : Vodafone 526 – vai ir tā vērts?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Tests : Vodafone 526 – vai ir tā vērts?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147323
    Anonīms
    Neaktīvs

    [imgl]https://bildites.lv/images/mk92o04mh65iledjq2yg.jpeg[/imgl]Kā jau labu laiku manāms TV un e-tīkla reklāmās, SIA “BITE Latvija” uzsākusi mobilo telefonu Vodafone 226 un Vodafone 526 tirdzniecību. Lūk, tad arī piedāvāju ieskatu vienā no piedāvājumā esošajām mobilajām ierīcēm – Vodafone 526 .

    Lai iegūtu reālu informāciju par šo tālruni, devos uz “BITE Latvija” salonu Ogrē. Diemžēl ierodoties salonā, saņemu vien laipnu pārdevējas smaidu un atbildi – visi šī modeļa eksemplāri ir izpirkti. Tā nu nekas neatlika, kā doties uz mūsu galvaspilsētu Rīgu. Pa taisno devos uz tuvāko “Bites” salonu, un lūk – nepilnas piecas minūtes vēlāk jau dodos mājās ar skaistu, zaļu “firmas” maisiņu rokās.

    Nonākot mājās, mani pārsteidza vēl kāds jauks pārsteigums – proti, maisiņa apakšā atradās maza metāla kārbiņa ar piparmētru konfektītēm. O, nodomāju, serviss! Tā nu ķēros pie telefona izsaiņošanas. Atverot kastīti, manam skatam pavērās plāns, pēc izskata pievilcīgs mobilais tālrunis ar glancētu, melnu korpusu un sudrabainu apdari, kā arī tīkla uzlādes ierīce un kaudzīte ar pamācībām, kā arī garantijas talonu, kura termiņš, lai cik pārsteidzoši tas nebūtu priekš tikai 35 Ls vērtas ierīces – apaļi 2 gadi.

    Pirmais iespaids par telefonu – nemaz nav tik peļami. Pārsteidza tālruņa baterijas pārsedzes panelis, tas turējās tik stingri, ka pat man bija to grūti atvērt. Pēc nelielas mocīšanās man tomēr izdevās tur tikt klāt. Zem paneļa atradu klasisku Li-Ion bateriju. Izrādījās, ka gan baterijas elements gan pats tālrunis ražots Francijā, firmas Sagem rūpnīcā. Ievietot SIM karti bija diezgan vienkārši , lai gan veids, kurā tā jāievieto tai domātajā ligzdā nav īpaši pārdomāts un prasa diezgan pamatīgu pirkstu veiklību.

    Tālāk – ieslēgšana. Pogas spiediens, displejā parādas Vodafone logotips. Tālāk pieprasa ievadīt datumu un laiku – kā jau visiem mūsdienu sakaru līdzekļiem. Mirklis, un parādās sākuma ekrāns, kurš informē par tīkla stiprumu, barošanas elementa uzlādes līmeni, tīkla nosaukumu, GPRS tīkla pieejamību/nepieejamību, kā arī pulksteni. Atverot izvēlni, redzamas visas telefonam tik ierastās ikonas – Izklaide, Web piekļuve (Bite Plus), Zvanu žurnāls, Foto kamera, SMS ziņojumi, Mani faili , Plānotājs un Rīki, Kontakti un visbeidzot Uzstādījumi.

    Dodos taisnā ceļā uz Web piekļuvi, tālāk uz “Ievadiet URL” , ievadu adresi, un jau atkal pārsteigums – interneta pārlūks izstrādāts Openwawe , tieši tāpat kā Siemens un Samsung tālruņiem. Lapa atveras ātri un nekas nebremzē. Jauki.

    Tālāk ķeros pie nākamā intereses objekta – Failu pārvaldnieka. Atveru mapi “Manas skaņas”, pārskatu esošos zvanu toņus, un bladāc – daži no šiem zvana toņiem ir Mp3 formātā. Arī jauki.

    Dodos prom no failu pārvaldnieka, un atveru nākamo man interesējošo izvēlnes daļu – nu, protams, Foto kameru. Tā atveras bez bremzēšanas, un kā par brīnumu ir apveltīta ar šādas klases tālrunim neraksturīgu asumu. Arī 4x digitālais zoom ir diezgan ass. Priecē arī attēla izmēri – 640×480 . Atverot attēlu datorā tas izskatās diezgan ass, bet vietām gan manāmi izplūduši laukumiņi.

    Nolēmu izslēgt tālruni un ieslēgt to atkārtoti, bet te nu bija – nez kādu mistisku iemeslu dēļ tālrunis pārgājis uz angļu valodu. Mazs mīnuss, bet var sadzīvot.

    Domāju ka pats galvenais ir apskatīts, un ir pienācis skaitīt visus “par” un “pret” šī modeļa tālruņa iegādei.

    [imgr]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080921214213317.jpg[/imgr]

    Tātad, sāksim ar

    PAR:

    1: Mp3 klātbūtne,

    2: Foto kamera,

    3: Pārdomāts dizains,

    4: Pārdomāta tastatūras ergonomika,

    5: Internets,

    6: USB,

    7: Svars,

    8: Krāsains displejs (65536 k),

    9: Minimāla cena (35 Ls)

    un nonākam līdz

    PRET:

    1: Audio ir mazliet par klusu,

    2: Atmiņas apjoms – tikai 1,5 MB,

    3: Nav iespējams ievietot atmiņas moduli,

    4: Uz displeja un korpusa paliek nejauki pirkstu nospiedumi,

    5: Pieejams tikai Eiropas frekvenču diapazons (900/1800),

    un visbeidzot

    Secinājumi:

    Tālrunis nav peļams, it īpaši ja tā cena ir tikai 35 Ls! Patiesi, “Bite” ar šo lēto sakaru risinājumu iekaros daudzu mazāk turīgu cilvēku maciņus. Un protams, arī to, kuriem tālruni vajag tikai zvanīšanai. Ja ņem vērā arī to, ka telefons ir gana stilīgs, to neliktos nepieklājīgi lietot gan pirmklasniekam, gan arī matemātikas profesoram. Īpaši jau šis mobilais tālrunis būtu lieliska dāvana jaunajam skolniekam, jo cenas dēļ to nebūtu tik žēl sabojāt, sasist vai nozaudēt.

    [imgr]https://notepad.lv/bildes/atteli/2008092121410556.jpg[/imgr]

    Un visbeidzot

    TĪRI TEHNISKI DATI:

    Galvenie parametri:

    Frekvences 900/1800

    Svars ar bateriju (g) 105

    Izmēri (mm) 107x12x47

    Ekrāns 128×160, 65536

    Ä€rējais displejs – nav

    Baterija

    Baterijas tips Li-Ion

    Baterijas kapacitāte (mAh) 670

    Gaidīšanas režīms – līdz (st.) 220

    Sarunu režīms – līdz (st.) 3

    Datu pārraide

    WAP WAP 2.0, xHTML

    HSCSD – nav

    GPRS +

    EDGE – nav

    3G (UMTS) – nav

    3G (HSDPA) – nav

    WLAN – nav

    Savienošana ar datoru

    USB +

    Infrasarkano staru sasaiste – nav

    “Bluetooth” sasaiste – nav

    Sinhronizācija ar datoru +

    BITE plus

    Internets +

    Spēles, programmas + (J2ME 2.0)

    Melodijas, mūzika +

    Video – nav

    Logotipi – nav

    Fona bildes +

    MMS +

    Foto/Video

    Fotokamera VGA

    Videokamera – nav

    Atmiņa

    Tālruņa atmiņa (MB) 1,5

    Atmiņas karte – nav

    Piezīmju grāmatiņas atmiņa 500

    #183563
    izredzētais
    Participant

    ieejam salidzini.lv, rakstam “mobilais” un bladāc – pilns ar lētiem, pat labākiem mobilajiem par zemākām, jeb nedaudz lielākām cenām 😉

    domāju, par šo tēmu raksts arī varētu būt interesants 😉

    #183564
    Foxsk8
    Participant

    Š ito mazie Vodafone no Bites vienmēr ir simpatizējuši. Ērts, stilīgs un pilda tiešām telefona, nevis kāda PC funkcijas.

    Parasti vienmēr ir tā, vajag visu krutāko, visu labāko, pajiet pus gads un tā pat kamera netiek tik traki izmantota kā tas bija sākumā, tā pat arī ar Mp3.

    Pašam Nokia 5500 Sport un kalpo tikai lai saņemtu zvanus, sms, dažreiz wap. Bet sākumā domāju, wow Mp3, Kamera, tas ir kas jauns un kruts, bet tā diemžēl reāli dzīvē nav. Vienmēr atradīsies, kam būs krutāks par tavu trubu.

    Ja nu vienīgi Iphone varētu ko mainīt manā dzīvē sakarā ar mobiliem telefoniem.

    #183565
    deivs001
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Ja nu vienīgi Iphone varētu ko mainīt manā dzīvē sakarā ar mobiliem telefoniem.


    Tā kā man ir iPod Touch un dažu brīd kaitina pogu trūkums negribu iedomāties kā būtu telefons ar 1 pogu. Ikdienai ir Qtek S200, kas arī kaitina ar taustiņu trūkumu, jo sabiedriskajā transportā kratoties ir pagrūti uzrakstīt SMS. Tā pat ir ar iPod, man personīgi rakstīt uz iPod ir vēl neērtāk kā uz Qtek’a. Tadēļ, foxsk8, iesaku padomāt ko vēlies, savādāk vēl piepildīsies!

    #183566
    Foxsk8
    Participant

    Tākā truba man kalpo, lai es varu meiču sazvanīt, viņa mani un tā pat lielāko daļu truba stāv vienkārši neizmantota, kalpo kā sms uztvērējs no epasta.

    Bieži arī kredītu trūkums ierobežo trubas funkcionalitāti. Tiešām pēdējā laikā man labāk patīk, ka telefons kaut kur mētājās nostāk no manis, netraucē strādāt, ja nu kāds sms atnāk, pagaidu, ka 10 sakrājās un tad visus izlasu. Ja vajag pazvanīt, paņemu meičas trubu un zvanu, ja kādam vajag mani atrast, tad zin kā un kur, pakaļ neskrienu.

    Varbūt telefons ticis atstāts novārtā, jo šosezon ļoti aktīvi tiek izmantots skype. Tākā pie PC atrodos vidēji no 5 – 10 H dienā, tad nav nemaz laika par tādu telefonu domāt.

    + savu numuru nevienam neizplatu, ir bijis pāris reizes, kad vienkārši čaliem nav ko darīt un zvanās, draud, tb vēl ZZ vakarā 😀 Tātad arī citi, ja gribētu piezvanīt, numuru nezin 😀

    #183567
    Jazz
    Participant

    “kā arī garantijas talonu, kura termiņš, lai cik pārsteidzoši tas nebūtu priekš tikai 35 Ls vērtas ierīces – apaļi 2 gadi.”

    Morpheus pēc LR likumdošanas viņiem nemaz nav tiesību dot mazāku garantiju par 2. gadiem.

    #183568
    Anonīms
    Neaktīvs

    izredzētais wrote:

    ieejam salidzini.lv, rakstam “mobilais” un bladāc – pilns ar lētiem, pat labākiem mobilajiem par zemākām, jeb nedaudz lielākām cenām 😉

    domāju, par šo tēmu raksts arī varētu būt interesants 😉

    Š eit runa nav par mazcenas mobilajiem tālruņiem bet gan tiem (patiesībā šo) kurus var iegādāties par noteiktu cenu bez jebkādām līgumsaistībām 🙂 Atrodi lūdzu kaut vienu mobilo aparātu kuru varētu iegādāties bez līgumsaistībām , ar kaut šim aparātam līdzīgām iespējām un par 35 LS! 🙂 tas gan būtu interesanti 🙂 Saprotams, runa par jauniem tālruņiem, ne lietotiem 🙂

    #183569
    deivs001
    Participant

    [img]https://bifri.mobi/3509_51024.jpg[/img]

    Redzkur ideālākais apraksts par IPhone.

    #183570
    Loading
    Participant

    Patīkams raksts!

    #183571
    samurajs
    Participant

    Ir viens būtisks trūkums tai prastajai trubai – priekš tām minimālajām iekšām pārāk mazs sarunu laiks: tikai līdz 3 h. Ja tādam iebāztu 1200 mA bateriju, tad patiešām būtu labs “darba zirgs”.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā